Одберете локација на пристап

Поевтинување на производната цена на струјата од АД ЕЛЕМ за 1,5 проценти или за 0,6 евра бара компанијата од Регулаторната комисија. Ова го изјави генералниот директор на ЕЛЕМ Драги Миновски, објаснувајќи дека тоа ќе значи од 41 евро намалу
Седум компанија во Македонија со мешан капитал произведуваат канабис од кој потоа ќе се произведува масло за медицинска употреба. Интересите за оваа индустрија се зголемуваат и затоа владата работи на уште подобро уредување на оваа деликатна дејнос
Во текот на времето за кое ќе се даваат ваучери за такси превоз за пијани возачи, Петре Шилегов ќе спаси десетици човечки животи!!! Кога е човек пијан, прави грешки во расудувањето и ризикува да се убие сам или да убие некого на улиците. Тоа дека п
Не ми се верува што направи Роберт Поповски вечерва на Канал 5. Избркан како куче од телевизијата во време на режимот, се врати како министер и го направи лом човекот кој го избрка. Но ова не беше личен дуел, ова беше дуел на новинар со црв, глис
Владата преку инструменти на Македонската банка за поддршка на развојот, во рамки на своите надлежности, ќе направи напори, да се обезбедат средства, во форма на заем за „Југохром“, со кој ќе се продолжи проектот за изградба на системот
Поранешниот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски, се очекува да биде новиот заменик министер за надворешни работи.Жерновски беше пратеник девет години во три мандати, се до 2013-та година, кога стана градоначалник. На локалните избори
Владата не го продава уделот на државата во Македонски Телеком, а таква информација немаме ниту од партнерите од Дојче Телеком, информираат за МИА од Владата. Оттаму додаваат дека сега веќе поранешниот главен извршен директор Андреас Елснер самиот
Мирчевски: Сеизвинувам во име на Канал 5 за погрешното известување Директорот на Канал 5, Иван Мирчевски во денешното издание на Само вистина, испровоциран од неговиот гостин, министерот Роберт Поповски, се извини за манипулациите и погр
Изградена пред 30-тина години, Болницата во Кавадарци беше препознатлива по својата грандиозност и беше вистинска гордост на Кавадарци. Но, сепак, долги години овој објект беше оставен на забот на времето и се распаѓаше. Цели 30 години во оваа јавн

ПИСМО ОД ВРАБОТЕН ВО ТЕЦ НЕГОТИНО: МНОГУ ЧУДНИ РАБОТИ СЕ СЛУЧУВААТ ТАМУ, ЗАЕВ ТРЕБА ДА СЕ ПОЗАНИМАВА МАЛКУ СО ОВОЈ СЛУЧАЈ!

Стаса одговор на писмото од пред една недела на вработен во ТЕЦ Неготино, овој пат ни пишува друг вработен: Здраво Саше, многу размислував па решив...

Повеќе

БОМБА НА МУХАМЕД ЗЕКИРИ: ОТКАКО МИСЛЕА ДЕКА ГО УБИЛЕ СЕЛА, ЌОСИЊАТА МЕ БАРАА МЕНЕ НИЗ СОБРАНИЕ, ГО СЛУШАВ МОЕТО ИМЕ, ДОВИКУВАА КАДЕ Е ЗЕКИРИ, ДОДЕКА БЕВ СКРИЕН ВО ЕДНА СОБА СО 4 ПРАТЕНИЧКИ!

- Јас бев втор на список за елиминација, откако мислеа дека го убиле Села, ме бараа мене низ собрание, го слушав моето име како ме бараат низ просто...

Повеќе

(ВИДЕО) МУХИ И ТОРТЕ ПРВИ ГОСТИ НА САШО ОРДАНОВСКИ ВО НОВАТА ЕМИСИЈА ПЕЧАТ НА НЕДЕЛАТА

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ, БОКИ БУРГИЈА ГО УНИШТИ ГЕРО АЛЦХАЈМЕР: Кој црн популизам бе Геро, дај отвори ги очите, кај оваа влада нема ни П од популизам!

Геро Алцхајмер ја обвини владата за популизам, на тоа стигна рендање од Боки Бургија?!?! Цццц, овие денови кој стигне брише под со суетната будала! ...

Повеќе

НОВАТА ПАРТИЈА ПОЕН ПОД ВОДСТВО НА ПРОФЕСОРОТ РУБИН ЗЕМОН БРЗО СЕ ШИРИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

Партија за општествен и економски напредок (ПОЕН) вчера одржа две изборни општински собранија. Во Дебар и во Охрид. За претседател на охридскиот огр...

Повеќе

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ОК ВМРО ДПМНЕ РЕСЕН, ВРАБОТЕН ВО ЈПК ПРОЛЕТЕР, ФАТЕН КАКО ПИЕ ПО КАФАНИ ВО РАБОТНО ВРЕМЕ!

Денеска добивме мејл од Ресен во кој пишува: Pretsedatelceto na VMRO DPMNE, Resen, Jovan Tozievski vraboten vo JKP Proleter otsabajle vo rabotno vr...

Повеќе

И ЛЕВИЦА ПОЧНА СО ЛАЖНИ ВЕСТИ ДА ГО НАПАЃА СДСМ!!!

Повеќе

ПРЕКРАСНА ФОТКА: На погребот на Барбара Буш, заедно во прв ред седеа Бушови, Клинтонови, Обама и Мишел и Меланија Трамп

Повеќе

БРАВО ЗА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Ако не ги вакцинирате децата, не ги носете во градинка и училиште, дома чувајте си ги!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРО ДПМНЕ ЛИ МУ ДАВА ПАРИ ЗА ОВА: Куртон Ефтов запнал да ги истребува Албанците од Балканот, сними стота по ред емисија против Албанците, до кога ќе се мачи?!!!!

Повеќе

(ФОТО) Чувајте ги фустаните на баба ви, вредат илјадници евра

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА БУЈАР ОСМАНИ: Имаме реални шанси да влеземе во ЕУ во 2025-та!!!

Повеќе

ДОМ и зелените партии на Европа ги повикуваат сите во борба за зачувување на нашиот заеднички дом – ПЛАНЕТАТА ЗЕМЈА

Повеќе

(ВИДЕО) ДРАМА ВО ШТИП: Десетина дрвократци нападнале шумски полицајци со шипки им го уништиле џипот, полицајците едвај спасиле жива глава!

Повеќе

ДЗР ГО ОБЈАВИ ИЗВЕШТАЈОТ ЗА ОПШТИНА КАРПОШ: Стевчо Јакимовски 4 години ја водел општината или пијан или дрогиран, ваков хаос не сте виделе, не се знаело кој пие кој плаќа!!!

Нема да ви се верува што се има во извештајот на државниот ревизор за работата на општина Карпош изминатите 4 години. Мајмуни да врзале тамо во опш...

Повеќе