Одберете локација на пристап

СООПШТЕНИЕ Скопје,13.11.2018 година РЕАКЦИЈА – ДООБЈАСНУВАЊЕ ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ НА СПОРТСКИ НАГРАДИ „13 НОЕМВРИ“ Град Скопје сака да ги разјасни дел од недореченостите околу доделувањето на наградите за спортисти „13 Ноември&l
Затоа што ако не избегаше, ако се појавеше доброволно така очајно поразено скршено сам со жена му и децата пред тоа портата во Шутка, ќе ме фатеше жал за копилето. А ич не сакам да ги жалам злите џелати, сакам да ги мразам! Вака го мразам со полна д
Тој никогаш не бегал. Освен од правдата кај другар му Орбан. pic.twitter.com/sJqUMtKYZ4 — Seir MK (@Seir_mk) November 13, 2018
Венко Филипче Yesterday at 12:03 PM· За првпат во Македонија направивме трансплантација на матични клетки од несроден донор кај пациентот Филип Димишковски (22), кој боледувал од акутна миелобластна леукемија.
Соопштение ДОМ: Итни мерки против загадувањето на воздухот Со цел да се намали загадувањето на воздухот во градовите, ДОМ предлага серија итни мерки: Интензивни инспекциски контроли врз можните извори на штетни емисии, особено на индустријат
Страцинско-Кумановската операцияе настъпателна операция на българската армия по време на участието наБългария във Втората световна войнасрещу войски наТретия райх, отбраняващи подстъпите към долината на рекаВардар. Проведена е от 8 октомври до 14 н
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски не чувствува одговорност за бегството на осудениот експремиер Никола Груевски, кого полицијата од вчера не може да го лоцира за да го спроведе во затворот во Шутка на издржување на двегодишната затвор

РАДМИЛА: ИСТОРИСКАТА ШАНСА ЈА ОБЕЗБЕДИВМЕ!!!

Радмила Шекеринска‏Verified account@Sekerinska1h1 hour ago More Вчера Владата ги почна пристапните разговори со НАТО, денес Собран...

Повеќе

БОГ НЕ САКАШЕ ДА МУ ПОМОГНЕ: НАД 100 ГОСТУВАЊА ВО ТВ ДЕБАТИ ЗА 3 МЕСЕЦА, И ПОПОТ ПАК НЕ УСПЕА ДА ГО СРУШИ ДОГОВОРОТ!

Повеќе

ШЕФОТ НА НАТО СО ЧЕСТИТКА: ОДЛИЧЕН ПОТЕГ НА ПРАТЕНИЦИТЕ, АЈДЕ ОД ВАС ОЧЕКУВАМЕ ДО КРАЈ ДА ЈА ИСКОРИСТИТЕ ОВАА ШАНСА!

Повеќе

(ВИДЕО) ПОБЕДНИЧКИ ПРЕС НА ЗАЕВ: ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ ШТО ОВОЈ ЧОВЕК НЕ МОЖЕ ДА ГО РЕШИ, ИМА ЛИ БИТКА ШТО ОВОЈ ЧОВЕК НЕМА ДА ЈА ПРЕТВОРИ ВО ПОБЕДА?!?!?! ИМААА ЛИИИ?!?!

Видео од пресот на херојот, победникот, кој пак триумфираше и уште еднаш ги матираше ВМРОните, премиерот Зоран Заев, овде.

Повеќе

ЛУЗЕРИ, АНТИ-ЗАПАДНИ АНТИ-НАРОДНИ РОПАЦИ, КОПУЦИ, ПОРАЗЕНИ, ЗГАЗЕНИ, НАДИГРАНИ, ИСПОАПСЕНИ, ЗАМОЛЧЕНИ, МАРГИНАЛИЗИРАНИ, БАГРА НЕНОРМАЛНА КОЈА САКАШЕ ДА ЈА УНИШТИ ИДНИНАТА НА ЗЕМЈАТА, САКАА КРВ ДО КОЛЕНА ПО УЛИЦИТЕ НА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАДОВИ, ИСТОРИЈАТА ЌЕ ВЕ ПАМЕТИ!!!

Повеќе

КОИ СЕ ХЕРОИТЕ: Кои се осумте пратеници од опозицијата кои гласаа за уставни измени?!

Кои се осумте пратеници од опозицијата кои гласаа за уставни измени?! Гласаа сите пратеници од парламентарното мнозинство, како и пратени...

Повеќе

ЦИПРАС: ЧЕСТИТКИ МОЈ ПРИЈАТЕЛЕ ЗАЕВ!!!

Повеќе

АЛИ АХМЕТИ СО ПЕСНА СИ ЗАМИНА ОД СОБРАНИЕ!!!

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ, ТЕК СЕГА ЌЕ ИМА ПИШТЕЊЕ И ВРИШТЕЊЕ!

Повеќе

ПОЕДИНЧЕНО ГЛАСАЊЕ: 80 ЗА, 39 ПРОТИВ, ЗА ГЛАСАА И БЕТИ КАНЧЕСКА, МУКОСКИ, АВИРОВИЌ, ВАСИЛЕВСКИ, АРНАУДОВ!!!

Љубен Арнаудов Сашо Василевски Владанка Авировиќ Крсто Мукоски Бети Канчевска

Повеќе

АЈДЕЕЕ, 80 ПРАТЕНИЦИ ГЛАСАА ЗА ПРИСТАПУВАЊЕ КОН ПРОЦЕДУРАТА ЗА ИЗМЕНА НА АМАНДМАНИТЕ!!!

Повеќе

УТРЕ ЗООЛОШКА ГРАДИНА ЌЕ СПРОВЕДЕ ДОНАТОРСКА АКЦИЈА ЗА САРА

Повеќе

(ВИДЕО) ФУРКАН САЛИУ САМ ГИ ЛОВЕШЕ СИТЕ ПРАТЕНИЦИ ОД ВМРО ДПМНЕ СО ПРАШАЊЕ ДАЛИ НЕКОЈ ИМ ПОНУДИЛ ПАРИ ЗА ДА ГЛАСААТ!

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХА, ГРУЈО ПОЉУБИ ВРАТА ДЕНЕСКА ВО СОБРАНИЕ, ЗНАЧИ У ЗАДЊЕ ВРЕМЕ НИШТО НЕ МУ ИДЕ ОД РАКА!

Епа не е Муковски на врата. 😁 pic.twitter.com/GOnxQxWWgU — Мијакот 🇲🇰 (@mijakot_o) October 19, 2018

Повеќе

(ВИДЕО) ТРИЛЕР ДРАМА ВО СОБРАНИЕ: ТАЛАТ ЏАФЕРИ ГИ ПОВИКА ПРАТЕНИЦИТЕ ВО САЛА, НАСКОТО ЌЕ ПОЧНЕ ГЛАСАЊЕТО, ЦЕЛА НАЦИЈА И ЦЕЛ СВЕТ ЧЕКА ДАЛИ ЌЕ ВЛЕЗЕМЕ ВО НАТО ИЛИ НЕ!!!

Од извори во собранието дознаваме дека во моментов спикерот Талат Џафери ги повикал пратениците да влезат во салата. Пратениците на СДСМ за Мактел ...

Повеќе