Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

НЕ ЈАДЕТЕ ДИВИ СВИЊИ, САМО ДОМАШНИ: Пронајден опасен паразит во месото на диви свињи уловени на македонска територија!

Љубителите на диви свињи да внимаваат со јадење на месото. Во цела Македонија е регистрирана трихинелоза, сериозно паразитско заболување, кое е оп...

Повеќе

ПУТИН И ТРАМП СЕ КАКО СИЈАМСКИ БЛИЗНАЦИ: И Путин изгради граничен ѕид, го огради Крим од Украина!

Ова е границата на Крим со Украина. Путин го анексира па го ограничи со бодликава жица! RAW: Russian security service finishes 60-km-long fence...

Повеќе

РАЗЛИКАТА МЕЃУ АМНЕСТИЈАТА НА ХОРХЕ И ОВАА НА ЗАЕВ Е ОГРОМНА: Таа на Хорхе беше целосна и ја оставаше Македонија изолирана, оваа на Заев е делумна, маргинална, и ја носи Македонија во НАТО и ЕУ!!!

Огромни се разликите меѓу двете амнестии. Таа првата на Хорхе беше за спас на ВМРО ДПМНЕ и мафијата и ја оставаше истата на власт а Македонија изолир...

Повеќе

Оценки на аналитичарите за говорот на Иванов: Не е глуп, многу е итар, ама е до коска расипан, националист, Груевист!

Доби аплаузи единствено од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. ДУИ и годинава го бојкотираше неговото обраќање, Владата оцени дека останал доследен само на...

Повеќе

ЈП Водовод и канализација – Скопје одбележува успешна година

Проектот за подобрување на инфраструктурата за отпадните води во градот Скопје, со кој граѓаните ќе добијат пречистени отпадни води, што значи поздр...

Повеќе

СКАПА Е ЦЕНАТА ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО: Од 29 барања 15 добија позитивно – 14 негативно мислење од обвинител

Од 29 побарани амнестии обвинителството дало позитивно мислење за 15, 14 мина добиле негативни мислења. Денеска се донесени последните 3 одлуки за п...

Повеќе

ДЕМАНТ од Влада на Република Македонија - нема зголемување на плати на вицепремиери

Повеќе

ДОМ: СРЕЌНИ НОВОГОДИШНИ И БОЖИЌНИ ПРАЗНИЦИ!

Повеќе

НЕВЛАДИНИТЕ СЕ БУНАТ ЗА ПОМИРУВАЊЕТО: НЕ ВО НАШЕ ИМЕ!!!

НЕ ВО НАШЕ ИМЕ!Почитуван Претседател на Собранието,Почитувани предлагачи на Предлог на законот за изменување и дополнување на Кривичниот законик, по...

Повеќе

ГДУ СО НОВОГОДИШНА ЧЕСТИТКА ДО СИТЕ ГРАЃАНИ НА МАКЕДОНИЈА

Повеќе

ФОТКА БЕЗ КОМЕНТАР

Повеќе

ВНИМАНИЕ ДО ЈАВНОСТА: МЕДИУМИТЕ ЏАБЕ ШИРАТ ПАНИКА ДЕКА ОД ЗАТВОР ЌЕ СЕ СПАСАТ СЕАД КОЧАН И ОСТАНАТИТЕ, ТОА НЕ Е ТОЧНО!!!

Emilijan Iljoski 1 hr Тврдењето дека намалувањето на казните ќе ги амнестира повеќемина, може лесно да се врзе на опаштот на мачката б...

Повеќе

(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА, ЗАГИНА МЛАДО МОМЧЕ ВО ПОЖАР ПОЗАДИ РАМСТОР МОЛ: Интервенирале осум возила и 22 пожарникари, момчето кое изгоре било заглавено во продавницата!

Во пожарот што денеска избувна во деловен објект на улицата „Јордан Мијалков“ во близина на Рамстор, противпожарните екипи на Град Скопј...

Повеќе

СКАПА Е ЦЕНАТА ЗА НАТО: И ЛАТАС СЕ СПАСИ ОД ЗАТВОР СО ПОМИРУВАЊЕТО!!!

Emilijan Iljoski 1 hr Тврдењето дека намалувањето на казните ќе ги амнестира повеќемина, може лесно да се врзе на опаштот на мачката б...

Повеќе

БРАВО ПЕТРЕ: Денеска по повод Новогодишните празници, Градоначалникот Шилегов на лицата без дом им подели пакети со облека ( вреќи за спиење, зимски топли јакни, сет капа шал и ракавици, кабаница, ѕиври и топли чорапи)!

Скопје има татко за сите.Петреза СкопјеНекои наши граѓани, поради различните животни околности, загуби, сиромаштијата останале без дом и услови за н...

Повеќе