Одберете локација на пристап

Поевтинување на производната цена на струјата од АД ЕЛЕМ за 1,5 проценти или за 0,6 евра бара компанијата од Регулаторната комисија. Ова го изјави генералниот директор на ЕЛЕМ Драги Миновски, објаснувајќи дека тоа ќе значи од 41 евро намалу
Седум компанија во Македонија со мешан капитал произведуваат канабис од кој потоа ќе се произведува масло за медицинска употреба. Интересите за оваа индустрија се зголемуваат и затоа владата работи на уште подобро уредување на оваа деликатна дејнос
Во текот на времето за кое ќе се даваат ваучери за такси превоз за пијани возачи, Петре Шилегов ќе спаси десетици човечки животи!!! Кога е човек пијан, прави грешки во расудувањето и ризикува да се убие сам или да убие некого на улиците. Тоа дека п
Не ми се верува што направи Роберт Поповски вечерва на Канал 5. Избркан како куче од телевизијата во време на режимот, се врати како министер и го направи лом човекот кој го избрка. Но ова не беше личен дуел, ова беше дуел на новинар со црв, глис
Владата преку инструменти на Македонската банка за поддршка на развојот, во рамки на своите надлежности, ќе направи напори, да се обезбедат средства, во форма на заем за „Југохром“, со кој ќе се продолжи проектот за изградба на системот
Поранешниот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски, се очекува да биде новиот заменик министер за надворешни работи.Жерновски беше пратеник девет години во три мандати, се до 2013-та година, кога стана градоначалник. На локалните избори
Владата не го продава уделот на државата во Македонски Телеком, а таква информација немаме ниту од партнерите од Дојче Телеком, информираат за МИА од Владата. Оттаму додаваат дека сега веќе поранешниот главен извршен директор Андреас Елснер самиот
Мирчевски: Сеизвинувам во име на Канал 5 за погрешното известување Директорот на Канал 5, Иван Мирчевски во денешното издание на Само вистина, испровоциран од неговиот гостин, министерот Роберт Поповски, се извини за манипулациите и погр
Изградена пред 30-тина години, Болницата во Кавадарци беше препознатлива по својата грандиозност и беше вистинска гордост на Кавадарци. Но, сепак, долги години овој објект беше оставен на забот на времето и се распаѓаше. Цели 30 години во оваа јавн

ТРОГАТЕЛНО ПРОСТУВАЊЕ НА ФРЧКОВСКИ СО СВОЈОТ ПРОФЕСОР МИЛАН НЕДКОВ

Прекопуваш по меморијата соочен со обврската која на ближен му припаѓа – да го памети, да го помни лицето кое си оди. Ужасната приграба се да ...

Повеќе

БОМБА НА САШО ОРДАНОВСКИ: Агенцијата за медиуми треба да ја одземе лиценцата на Сител и Канал 5 и тие треба да престанат да постојат!

- Агенцијата за медиуми треба да ја одземе лиценцата на Сител и Канал 5 и овие медиуми треба да престанат да постојат како резултат на злоделата кои...

Повеќе

ЕРОЛ РИЗАОВ: Ми олесна откако ги слушнав бомбите на Заев, пред тоа цело време ме јадеше јанѕа дали сум прекритичен кон Груевски и ВМРО ДПМНЕ, но откако ги чув бомбите сфатив дека сме биле пре благи!

- Цело време ме јаеше јанѕа дали сме престроги кон владата на Груевски, но откако ги слушнавме бомбите, сфатив дека сме биле преблаги. Во таа насока...

Повеќе

ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ НА САШО ОРДАНОВСКИ: Пред неколку денови Мицковски ме покани на ручек, зборувавме неколку часови...

- Мицковски ми се јави пред некој ден, бевме на ручек, зборувавме неколку часови, кој знае, може ќе го биде детето... Сашо Ордановски на Брифинг со...

Повеќе

АЛЕКС ФЕРГУСОН СО РЕАКЦИЈА ЗА ЗАМИНУВАЊЕТО НА ВЕНГЕР ОД АРСЕНАЛ: Ми беше чест да бидам ривал со таков генијален тренер!

“I am really happy forArsene Wenger,” he said. “I have great respect for him and for the job he has done atArsenal. It is great t...

Повеќе

(ВИДЕО) Прекрасна дебата на 1 ТВ на тројца новинарски тешкаши, легенди новинарски

Повеќе

(ВИДЕО) ТЕНЗИЧНО ИНТЕРВЈУ НА РАДМИЛА ЗА 1 ТВ: Во СДСМ нема фракции, никогаш не сме биле повеќе сплотени!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ДОМ: Дивата сеча ја соголува Јакупица!

Повеќе

НАЈНОВИОТ ФИЛМ „БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ ОД УТРЕ ИГРА НИЗ МАКЕДОНИЈА

Главната улога ја игра Кондола Рашад, чија глума критиката ја оцени како жестока „Бикини Мун“, петтиот филм на најтрофејниот ма...

Повеќе

ДОЈРАНЛИЕВ НА ДЕНОТ!

Повеќе

(ВИДЕО) Владата ги плати авионските карти за балканските шампиони, основците од Кочани да настапат на светскиот натпревар по роботика во Детроид САД

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Напред Арсен Венгер!

Повеќе

АМАН МИНИСТРЕ СПАСОВСКИ ДО КОГА ПОЛИЦАЈЦИ ЌЕ ОДЗЕМААТ ТЕЛЕФОНИ НА НОВИНАРИ И ГРАЃАНИ И ЌЕ БРИШАТ ФОТКИ?!?!?! ПА НЕЛИ ОВА ТРЕБАШЕ ДА ПРЕСТАНЕ?!?!

Повеќе

СВЕТСКАТА МУЗИЧКА СЦЕНА ВО ШОК: Младиот мега диџеј Авичи пронајден мртов во хотелска соба во Оман, се шпекулира дека причината е алкохолизам и дрога

NEW YORK (AP) -- Avicii, the Grammy-nominated electronic dance DJ who performed sold-out concerts for feverish fans around the world and also had ma...

Повеќе

АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА СО НОВА ВЕБ СТРАНИЦА И СИСТЕМ ЗА ОНЛАЈН ПРОДАЖБА НА БИЛЕТИ!

Почитувани,Ве информираме дека Авалон Продукција има комплетно нова веб страницаwww.avalon.mk, со систем за онлајн продажба на билети, која ќе биде ...

Повеќе