Одберете локација на пристап

Во куќа на улица "Мирче Ацев" во Тетово пред два дена се случила тешка кражба како на филм. Во раните утрински часови, маскирани напаѓачи успеале да нанесат голема штета во домот на Р.И (69). Крадците го нападнале сопственикот и неговата со
- СДСМ и ДУИ пак не го слушаат народот во однос со договорот со Бугарија, народот врие, пак ќе им се деси 27-ми април кога народот ги казни за тоа што не ја слушаат неговата воља, пак ќе се пролее крв! Ова на национална телевизија, мртов сериозен
- Јас сум во суштина Бугарофил, сакам да бидеме блиски со Бугарија и Бугарскиот народ, но не ми се допаѓа ова што го прави Заев! Ете, ВИЛИПЧЕ сам си призна во Ибица ТВ!
- Поранешниот министер Јолески спротивно од ставовите и насоките на генералштабот на АРМ донел одлука за набавки од 120 милиони евра и тоа преку 4 договори со една иста компанија кои потоа ги раскинал само два дена пред примопредавањето на фотељата
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

ОВА Е ЈАКО, ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ ИМ Е ИСПРАН МОЗОКОТ: Тврдокорна кокошка која упаднала во собрание на 27-ми април му се жали на Филип Петровски дека ќе оди во затвор а била невина?!

Куртонка која била собрана со полиција во полициска станица за упад во собрание на 27-ми април му се жали на Филип Петровски кој тоа го објави на св...

Повеќе

СТРАШНА ТРАГЕДИЈА ВО СКОПСКО ГЛУМОВО: Маж уби тројца браќа и братучеди па се самоуби!

Денес околу 10.00 часот од страна на НН лице извршено е убиство на најверојатно 3 лица(едно во с.Глумово ,додека 2 лица на ул.П....

Повеќе

(ВИДЕО) ЛАТАС: Мојот брак е депресивен и бесмислен, немаме секс, не се сакаме, немаме разбирање...

Повеќе

ЛАТАС: Сакав да се откажам од новинарство пред неколку години, но моите блиски не ми дадоа, им требаа многу пари, јас сум роб на нивните финансиски апетити!

- Сакав пред неколку години кога бев болен да се откажам од новинарство поради преголем стрес, но моите не ми дадоа, им требаа многу пари, ја сум ро...

Повеќе

(ВИДЕО) Латас: Ја работам за пари, не го мислам тоа што го зборам на вести!

Повеќе

(ВИДЕО) Латас признава: Моите весници лажат!

Повеќе

(ВИДЕО) Ја за пари би можел да бидам и платен убиец

Повеќе

(ВИДЕО) Што мисли Латас за Грујо: Знам дека лаже, ама он го лаже народот а не мене, ја знам дека лаже!

Повеќе

(ВИДЕО) Оваа кучка режимска уште ли ќе работи во МТВ?!

Повеќе

ШОКАНТНО: Целиот фудбалски тим на Русија од 2014-та под истрага на ФИФА за допинг?!

Над 1000 спортисти користеле допинг во Русија вклучително и целиот тим на Русија од светското во 2014-та година и сега ФИФА го истражува овој случај...

Повеќе

(ВИДЕО) Ќе се извинат ли сега овие двајца копуци и црепови за оваа емисија кога се што кажаа излезе неточно?!

Повеќе

(ВИДЕО) Интервју на Бојко Борисов за порталот МКД.МК: Градиме автопат од Софија за Солун, Истанбул и Белград, ако наидеме на соработка со новата македонска влада ќе градиме и за Скопје!

Опширно ексклузивно интервју на новинарката Жана Божиновска од МКД.МК со премиерот на Бугарија, Бојко Борисов. Во него Борисов зборува за планирани...

Повеќе

ШОКАНТНА КОЛУМНА КОЈА ПРЕДИЗВИКА БУРА ВО СКОПЈЕ: Деканот на Архитектонски факултет, професор Минас Бакалчев тврди дека Скопје 2014-та треба да се зачува за да биде почеток за нова изградба на Скопје?!

Креативно преобмислување на градот Постојат повеќе причини зошто треба да се заштити Скопје 2014. Прво, не треба да паднеме во замката која не вту...

Повеќе

МЕГА МЕГА МЕГА СКАНДАЛ - ТОТАЛНО ДИВЕЕЊЕ И АЗДИСАНОСТ ДО БЕСВЕСТ: На вработен во контрола на летање мала му била платата од 2000 евра па си ја покачил за 400 евра, да не ги јаде еврата маме му ебам паразитско, штеточина незапамтена!!!

ВО КОНТРОЛА НА ЛЕТАЊЕ ВО ТАЈНОСТ ИЗМЕНЕТ КОЛЕКТИВНИОТ ДОГОВОР Претседателот на синдикат си ја зголемил јунската плата за 400 евра Претседателот на...

Повеќе

Е ОВА Е МНОГУ КОРИСЕН СОВЕТ: Христо Ивановски, новинар и колумнист во пропаднатиот Дневник го советува Димитров да барал од сите наши соседи да ни се извинеле за грешките и злоделата против нас?!

Глејте какви луѓе биле главни уредници и колумнисти во нашите најголеми медиуми?! Христо Ивановски од порпаднатиот Дневник во дебата на ТВ 24 му го ...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti