Одберете локација на пристап

Последната седница на ААВМУ, даде вистинска слика како функционира едно балканско регулаторно тело од ендемски вид, вистински западнобалкански актери, подговетни за влез во ЕУ. На оваа седница се разгледуваше барањето за одземање на дозволата на те
Да проверам, можеби јас нешто сум пропуштил: Дали НЕКОЈ слушна НЕКАКВА реакција од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) по повод бројните скандали што дневно се откриваат во земјава, врзани за политичката смисла и законскиот опис
Директорката на Национална агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, преку својот профил на Фејсбук соопшти дека ќе се посвети исклучиво на работната задача и дека заради целосна професионалност, ќе ги замрзне партиските ф
Текст објавен на фан клубот на Филип Петровски: Мој фаворит во оваа трка за иден лидер на Вмро е Д-р Филип Петровски поради неколку причини. Прво, поради неговите радикални ставови. Некој ќе каже не ни треба радикален лидер, сега е 21 век. Би
Во врска со појавените шпекулации дека како долгогодишен Претседател на партијата ќе поддржам или фаворизирам или како што велат „ќе застанам зад“ еден или другод можните кандидати за претседатели на партијата во очи претстојниот 16- ти
Никола Поповски, лидер на ВМРО е најдоброто решение за Македонија во овој момент. Мицковски да си остане Генерален секретар 1. Има единствен однос со неколку важни личности во Европа (Европјани за Европа) 2. Заштита на криминалот на Фамилијата му

(ВИДЕО) Оливер Спасовски: Сакам да ги уверам граѓаните, ДБК веќе никогаш нема да биде користена против нив, туку ќе биде столб на безбедноста на Македонија!

Повеќе

(ВИДЕО) ТОРТЕ Е ЗАКОН, ЛЕГЕНДА, БОГ: Стана да си оди од сред емисија во живо кога почнаа да го фалат Марко Зврлевски на Телма!!!

Повеќе

ЛУПЕВСКА Е НАЈГОЛЕМАТА ВМРОВКА ВО МАКЕДОНСКОТО НОВИНАРСТВО: Се исплашила дека новиот обвинител ќе водел политичка хајка против ВМРО ДПМНЕ?!?!

- Се плашам дека новиот обвинител ќе води хајка против сегашната опозиција, ВМРО ДПМНЕ, сме го виделе тоа порано... Ова го кажа Лупевска на Топ Тем...

Повеќе

Комерцијална банка подарува штедни книшки со 5.000 денари на сите деца родени на 31-ви октомври

По повод Светскиот ден на штедењето 31 октомври, Комерцијална банка ќе им отвори штедни книшки – отворено детско штедење „Верверичка&ldq...

Повеќе

АДВОКАТ МИРОСЛАВ ВУИЌ: Сваровски бедемот во македонското судство е напукнат, но допрва ќе треба да се крева со динамит!

Мактел: Господине Вуиќ, што мислите за новите шефови на обвинителство и кривичен? М.В: - Дали е среќно или несреќно решение ќе видиме наскоро, меѓу...

Повеќе

ПАРАДОКС НА КУРТОНИТЕ: Работат за политичари кои тепаа и затвораа новинари во затвор, сега плачат затоа што биле замолчани на ФБ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ЛУПЕВСКА И ТОРТЕ СЕ ИСПОКАРАА: Тој - Ќе ме оставиш ли да зборам, таа - да не плачеш зошто ти не стана обвинител?

Повеќе

ГОЛЕМИОТ ФАЈТЕР, КОМАНДАНТОТ НА ОТПОРОТ ВО КАРПОШ, ДУШКО ВЕСКОСКИ, СТАНА ДИРЕКТОР НА ЈП ВОДОВОД СКОПЈЕ!

Повеќе

МИЛЕ ПАНИКА И САШЕ ПОЛИТИКО ВО ПРЕПИСКА НА ТВИТЕР

Повеќе

МВР ВО ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА ОПЕРАЦИЈА УАПСИ ОПАСЕН КРИМИНАЛЕЦ УБИЕЦ ВО КУМАНОВО КОЈ СЕЕЛ ТЕРОР ВО ГРАДОТ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО НАШОЛ ПЕТРЕ НА КОМПЈУТЕРОТ НА КОЦЕ КАБАНА!!!

Повеќе

ЕВЕ КАЈ Е ПРОБЛЕМОТ: Пола Скопје се грее на дрва, тоа се 100 000 печки на дрва, тоа се пола милион кубици изгорени дрва годишно, колку пола Шар Планина!!!

Повеќе

НА АМЕРИКА И СЕ СЛУЧУВА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА, НАРОДОТ СЕ КРЕВА ПРОТИВ ЛУДИЛОТО НАРЕЧЕНО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ДОНАЛД ТРАМП!

Неутралците се поразени во Америка, заедно со Републиканците и Трамп! Демократите го добија гувернерските битки во Вирџинија и Њу Џерси, каде досег...

Повеќе

ЗАЕВ И СПАСОВСКИ ГО ПРАТИЈА ГЕНЕРАЛОТ ПАК КАЈ АРАПИТЕ ВО ТОА ПУСТИНИТЕ!

Повеќе

КУРТОНИТЕ ПОЧНАА ДА СЕ ИЗВИНУВААТ, А ТЕК ИМА ДА СЕ ИЗВИНУВААТ ГОДИНИ И ГОДИНИ ЗА СИТЕ ЗЛОДЕЛА!!!

Повеќе