Одберете локација на пристап

- Сакав пред неколку години кога бев болен да се откажам од новинарство поради преголем стрес, но моите не ми дадоа, им требаа многу пари, ја сум роб на нивните финансиски апетити! Латас се исповеда во емисија на една калаштура на некоја емисија б
Над 1000 спортисти користеле допинг во Русија вклучително и целиот тим на Русија од светското во 2014-та година и сега ФИФА го истражува овој случај. Од нив сега само 5 се дел од тимот на Русија кој ќе игра догодина како домаќини на светското кое
Опширно ексклузивно интервју на новинарката Жана Божиновска од МКД.МК со премиерот на Бугарија, Бојко Борисов. Во него Борисов зборува за планираните проекти со Македонија ако се склучи договор за добрососедство. Линк до интервјуто тука.
Креативно преобмислување на градот Постојат повеќе причини зошто треба да се заштити Скопје 2014. Прво, не треба да паднеме во замката која не втурнува во спиралата на континуирано себепоништување, да се занимаваме со едно исто, а најмалку да пов
ВО КОНТРОЛА НА ЛЕТАЊЕ ВО ТАЈНОСТ ИЗМЕНЕТ КОЛЕКТИВНИОТ ДОГОВОР Претседателот на синдикат си ја зголемил јунската плата за 400 евра Претседателот на еден од четирите синдикати во Контрола на летање (М-НАВ) пред неколу дена успеал да си ја зголеми п
Глејте какви луѓе биле главни уредници и колумнисти во нашите најголеми медиуми?! Христо Ивановски од порпаднатиот Дневник во дебата на ТВ 24 му го даде овој совет на министерот Димитров: - Мене мнгоу ми е жал што никој од нашите соседи ни се нема
- Западот не е безгрешен, странците згрешија што се солидаризираа со Грција за нивното вето Македонија да влезе во НАТО, тоа се покажа како голема грешка, во Македонија отпорот порасна и земјата замина во сосема погрешен правец, но јас нема да и по
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

(ВИДЕО) ТРАМП ВО СЕ ПОДЛАБОКИ ГОМНА: Сега и неговиот зет, Кушнер е пред одење во затвор за национално предавство, нови детали за криминални активности на Трамп излегуваат на површина, Трамп ангажира личен адвокат да го советува како да се спаси од импичмент и одење во затвор!

* реклами:

Повеќе

ЈЕБОТЕ БОГ ТЕ ЈЕБО: ВМРО ДПМНЕ го обвинува СДСМ за популизам и лицемерие?! МАМУ ВИ ЕБАМ ВАШЕ ПОПУЛИСТИЧКО ЛИЦЕМЕРНО!

* реклами:

Повеќе

Потегот на Заев да го покани Бране на конгресот и да му укаже таква голема чест, буквално му го предаде подиумот, е навистина потег кој ме трогна иако не сум голем фан на папата

Заев е многу интересен човек... Допрва ќе го видиме целиот есортиман на неговата душа, сенадевам дека нема да се разочараме сите во него, но она што д...

Повеќе

ПОРТАЛОТ НОВА ЈА ОТКРИ МИСТЕРИЈАТА: Ердоган бил виновен за стајлингот на Еди Рама на средбата со Могерини?!

Порталот НОВА ја откри мистеријата за тоа зошто Еди Рама се појави по тренерки и патики на средбата со Могерини во Брисел. Што ли му стана на обичн...

Повеќе

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Какви зверови возат македонските милионери?!

Македонските газди на големите фирми нормално е да возат скапи автомобили. Но, не сите имаат мерак на луксузни коли и брзо возење. Дел од нив знаат ...

Повеќе

(ВИДЕО) РАДА РАСПАЛИ: ВИ ВЕТУВАМ ДЕКА ЌЕ РАБОТИМЕ НАПОРНО ЗА ДА ЈА ОДНЕСЕМЕ МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ И НАТО!

* реклами:

Повеќе

ЦИВИЛ ОБЈАВИ ШОКАНТНИ ФОТКИ КАКО УБИЈЦИТЕ НА СЕЛА ГО ГАЗАТ ПО ЛИЦЕ!!!

* реклами:

Повеќе

ФАНТАСТИЧНА БРУТАЛНА КОЛУМНА НА ТЕОФИЛ ПАНЧИЌ ЗА ГРУЈО И ВУЧИЌ, ТРЕНДО ИМАШЕ 10 ГОДИНИ НА РАСПОЛАГАЊЕ ДА ЈА НАПИШЕ, АМА РЕШИ ДА СЕ ПРОДАДЕ НА МАФИЈАТА И ДА МОЛЧИ!!!

Што толку згреши мандатарот за состав на новата македонска влада, Зоран Заев, па официјален Белград веќе со недели кон него истура најтешка вербална...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ВМРОВСКИТЕ ДИРЕКТОРИ НА ДЕСЕТИЦИ ИНСТИТУЦИИ ГИ СОБРАЛЕ РАБОТИТЕ ОД СВОИТЕ КАНЦЕЛАРИИ И КИДНАЛЕ ВО НЕПОЗНАТ ПРАВЕЦ?!

Десетици директори на разни институции кои досега раководеа со тие институции, се спакувале и заминале во непознат правец, на своите бироа оставиле ...

Повеќе

ОВА САМО ВО МАКЕДОНИЈА ГО ИМА: Компанија што произведува алкохол се промовира со активности во државни училишта пред мали деца?!

* реклами:

Повеќе

АЈДЕ СИТЕ ОЛИГАРСИ И МИЛИОНЕРИ СЛЕДЕТЕ ГО ПРИМЕРОВ: Фондација Чифлиганец за десет години донирала 2,5 милиони евра за хуманитарни акции!!!

Ивана и Јован Трајкови од село Дедино, Општина Конче, денес се вратија на семејното огниште, вселувајќи се во нов дом кој на место на старата куќа ш...

Повеќе

САШО ОРДАНОВСКИ: Сите запаметете го името Милка Ангеловска-Васевска, тоа е судиката кои ги ослободи убијците на Заев и Села, оваа жена вечно треба да ја паметиме сите!

Уште една маестрална колумна на Сашо Ордановски во Слободен Печат/Плусинфо, еве еден извадок: Од другата страна стои груевизмот чиешто судство &nda...

Повеќе

ДВЕ МНОГУ ЛОШИ ВЕСТИ: Ѕинго е сеуште тука, и пак е избран за лидер на Социјалистите

* реклами:

Повеќе

СРПСКИОТ АГЕНТ КОЈ БИЛ ВО СОБРАНИЕ ЗА ВРЕМЕ НА НАСИЛСТВОТО Е ВЕРОЈАТНО НАЈГЛУПИОТ ТАЕН АГЕНТ ВО ИСТОРИЈАТА НА ЧОВЕШТВОТО: Си направил селфи во сред хаосот и ја објавил фотката на интернет?!

Горан Живаљевиќ, офицерот на српската разузнавачка агенција ­ БИА, дипломат и советник во српската амбасада во Скопје на 27 ­ ми април, за в...

Повеќе

ВО СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА ЗА РАСКИНОТ НА СОРАБОТКАТА СО КУРТОНОТ ЕФТОВ, КАНАЛ 5 ЈА ШОКИРАШЕ ЈАВНОСТА: Имале програмски совет?!?! Дај дечки немој да не јебете!

„По информацијата упатена до г-динот Ефтов преку неколку електронски пораки, за т.н. тонско маркирање на неколку зборови/имиња во емисијата ВО...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti