Одберете локација на пристап

ЦИА направила истрага и утврдила дека убиството на новинарот Кешоги е директна наредба на владарот на Саудиска Арабија, принцот Мухамед Салман. Тој сега за да ја прикрие својата одговосрност, прави лажана истрага во својата земја и 5 лица од полиц
Воочи одбележувањето на50 години СВЕТСКА ГАЛЕРИЈА на КАРИКАТУРИиОСТЕН БИЕНАЛЕТОна ЦРТЕЖ Скопје 2018би сакале со вас да ги споделиме најновите информации:ЦЕНТРАЛНИОТ НАСТАН на ОСТЕН уметност на хартија ќе се одржи на 22 ноември (четврток) во 19 ча
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и жртвите на тероризмот која што се одржува во Сенатот на Шпанија, соопштуваат од ВМРО-
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на МНР Димитровна тркалезна масана тема„Говор на омраза”, по повод Меѓународниот ден на толеранцијата Денес, министерот за на
Миленко пишува во Дудинка: Повеќепати сум пишувал дека масовни апсења (за да се покрие цензусот за Црвенковски 2004-та), чудни случки (тепањето албанци во Гостивар за да помине девалвацијата) и слично, се стара и докажана тактика за подигање димна
Премиере, зошто е СЈо толку нежно со Мијалков? - Не знам, можеби е заштитен сведок против Груевски и останатите? Оваа размена меѓу Заев и Васко Попетрески на Алсат М е многу интересна.
Премиерот Зоран Заев во интервјуто на телевизија Алсат М рече дека тој е сигурен дека Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија. -Ако се утврди одговорност, ќе понесе одговорност кој сака во државата, почнувајќи од мене, па било кој д

СДСМ: Пионот Мицкоски и антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ тонат во својата сопствена изолација, Македонија незапирливо чекори напред кон иднината, кон ЕУ и НАТО

Повеќе

СДСМ: На дело се потврди изолацијата во која се наоѓа антизападното раководството на ВМРО-ДПМНЕ, пионот Мицкоски и носителот на криминалот Груевски

Повеќе

ПРЕМИЕРЕ ЗАЕВ, МИНИСТРЕ ФИЛИПЧЕ, БОРЕТЕ СЕ МАЛКУ ПРОТИВ НАДРИ ЛЕКАРИТЕ КОИ ПРОФИТИРААТ НА МАКАТА НА БОЛНИТЕ И ПРАВАТ ГОЛЕМА ШТЕТА!!!

Повеќе

ЕВЕ КОЛКУ ОСТАНАВМЕ ВО МАКЕДОЊА, НЕ СИ ПРАЈТЕ ФИЛМОВИ ЗА НЕКАКВИ ДВА МИЉОНА, ТОА Е ЧИСТА ФИКЦИЈА!!!

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ, ИМА НАДЕЖ ЗА ЧОВЕШТВОТО СЕУШТЕ!

Dobova, Slovenia, Octomber 2015(Jeff J Mitchell)

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Револуционерно срање, Замислете дека по десет или сто години некој нов лидер на вмро да го цитира Мицкота. Или Змејкота. Или Влатчета.

Branko Trickovski 2 hrs· Револуционерно срање И пред глупавиот говор на оној несреќен исфрлувач јас ми...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАНЧО МИНОВ У СРЕД ДЕБАТА НА ТВ 24 РЕШИ ДА СЕ ДИСТАНЦИРА ОД ВМРО ДПМНЕ, ОТКАКО ДОЗНА ДЕКА МИТКО ЈАНЧЕВ Е ИСФРЛЕН ОД ВМРО ДПМНЕ

Повеќе

Миленко Неделковски заработи кривична пријава поради загрозување на сигурноста на премиерот со тоа што на фб пиша дека ќе му се деси Мостар, алудирајќи на смртта на Борис Трајковски!

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи до надлежното јавно обвинителство ќе поднесе кривич...

Повеќе

(ВИДЕО) ТРАМП КОНЕЧНО ЗАЛИЧИ НА АМЕРИЧКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ: Убиството на новинарот Кешоги е тешка глупост, тој што ја дал таа наредба е во голема невоља, а пак обидот да се скрие е најлош таков обид во историјата!

Trump on Khashoggi's killing: "They had a very bad original concept. It was carried out poorly and the cover-up was one of the worst cover-ups in th...

Повеќе

ВМРОВСКА РОМАНТИКА!

Повеќе

ВИДИ ЧУДО: ГО ЗАБОРАВИ ЛИ ХИПО ПИСМОТО ДО ИДНИОТ ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ ВО КОЕ АПЕЛИРАШЕ ИМЕТО ДА СЕ РЕШИ ШТО ПОБРЗО?!?!

Хипо Пешевски испрати писмо до идниот лидер на ВМРО ДПМНЕ пред една година, и во тоа свое писмо тој се заложи за брзо решавање на проблемот со име...

Повеќе

РАСТУР СИСТЕМ: Ноќта и денот по гласањето во парламент за амандманите, Мактел.мк имаше речиси 100 000 кликови!!!

Речиси 100 000 читања имаше порталот Мактел.мк во саботата, значи ноќта и денот по историското гласање за амандманите во собрание. Тоа е бројка з...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕ, ПОПОТ РИСТОСКИ НЕ СЕ ОТКАЖУВА: На јубилејна 100-та тв дебата на која се обидува да го уништи договорот со Грција, човекот е на света мисија ЏИХАД против ЕУ и НАТО!!!

Попево е упорно нек си е... мајката... Ова му е јубилејна 100 тв дебата по ред за само 3 месеца. Апсолутен рекордер. Како само наоѓа време за овие т...

Повеќе

ВАКА МУ ВРАТИ СВЕТОТ ЗА ТОА ШТО ДОНИРАШЕ НАД 10 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА ХУМАНИТАРНИ ЦЕЛИ И ДЕМОКРАТИЈА: Бомба во куќата на Џорџ Сорос!

Вчера, понеделник, била пронајдена експлозивна направа во домот на милијардерот и демократски донатор, Џорџ Сорос, во округот Вестчестер во Њујорк, ...

Повеќе

ВИЦОТ ЗА ПОЛЖАВОТ КОЈ СЕ КАЧИЛ НА МОНТ ЕВЕРЕСТ, МАКЕДОНСКА ВЕРЗИЈА!

Повеќе