Одберете локација на пристап

Владата ја демантира информацијата што денеска ја објави ТВ21 за скорешна легализација на марихуаната. -Станува збор за дезинформација. Не постојат тековни владини анализи за легализирање на марихуаната за рекреативни цели. Владата останува на
Поранешниот вицепремиер на СР Југославија и министер за надворешни работи на државната заедница Србија и Црна Гора и актуелен лидер на Српското движење за обнова (СПО), Вук Драшковиќ денеска изјави дека „војната со НАТО (во 1999 година) неспо
Сириските безбедносни сили овој месец ја почнаа конечната офензива во Бангуз, последното упориште на Исламска држава (Фото: АФП) Сириските безбедносни сили (СДФ) прогласија крај на калифатот, откако Исламска држава го загуби и последното п
Премиерот Зоран Заев не верува дека се пропаднати разговорите за законот за јавно обвинителство и идниот статус на СЈО со најголемата парламентарна партија ВМРО-ДПМНЕ. Смета дека низ разговори може да се дојде до решение зад кое би застанале сите и
Каков епски филмски драматичен пресврт во Америка на политички план и тоа за само два дена, тоа е просто неверојатно. Сите го имаа прогласено Трамп за готов, дека нема да успее ниту да го заврши својот мандат, дека некои негови соработници се спре
Центарот на Скопје изгледа како предградие во Кратово. До таму е отидена работава!!!
Во рамките на статистичка грешка е разликата меѓу кандидатите за претседател Стево Пендаровски и Гордана Силјановска, објавиТВ Телма. Половина од нивниот рејтинг го има третиот кандидат Блерим Река. Најновата анкета на М-Проспект покажува дека пре
Претседателот на Судскиот совет Зоран Караџовски пред заминување од функцијата, набавил ново БМВ вредно над 40.000 евра, објавиТВ 24. Според договорите склучени во петокот, на кои стои потписот на Караџовски, покрај БМВ-то Советот набавил уште едно
Почитувани, Во прилог Ви испраќаме реакција на Министерството за здравство од денешната прес-конференција на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ: Не се вистинити информациите објавени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференциј

БРАВО: Преку EU - IPA грант, Општина Дебрца набави нова механизација во вредност од околу 150 илјади евра

Преку EU - IPA грант, Општина Дебрца набави нова механизација во вредност од околу 150 илјади евра Општина Дебрца реализираше грант од ИПА – ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛИДЕРОТ НА ЛДП Е ТОЛКУ ВИСОК, ШТО НОВИНАРКАТА НА ГЛАСОТ НА АМЕРИКА ИЗГЛЕДАШЕ КАКО ДА ПРАВИ ИНТЕРВЈУ СО КИНГ КОНГ ОД БИТОЛА

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХАХАА, ЦЕЛА ДРЖАВА МУ СЕ СМЕЕ: Филипче собрал само 600 потписи, вели дека ЦИА му ги украла потписите!

ДИК вели дека Филип Петровски собрал само 600 потписи, тој пак се жали дека ЦИА преку ДИК со некакви двојници и лажни формулари му ги украла потписи...

Повеќе

ЕНИГМА: ЗОШТО ВРАБОТЕНИТЕ ВО МАКЕДОНСКИТЕ МАРКЕТИ, БАНКИ, РЕСТОРАНИ, БУТИЦИ СЕ ТОЛКУ НАМУРТЕНИ?!?!

Тајните купувачи инкогнито во акција!Во автосалон ќе ве услужат љубезни и насмеани лица, во банка можеби и ќе ве поздрават и ќе ви се насмевнат, а...

Повеќе

ЗАЕВ НАЈДЕ СПАС ЗА НЕПОТИЗМОТ: Новиот Закон за администрација предвидува ревизорско тело за отстранување непотизам составено од двајца од власта и двајца од опозицијата!

Премиерот Зоран Заев е уверен дека во наредните три месецидо затворањето на извештајот на ЕУ земјава ќе успее да ги исполни сите цели поставени пред...

Повеќе

(ВИДЕО) КРИТИКА ДО ГРАД СКОПЈЕ: Имате дива депонија во строгиот центар на градот, меѓу Нова Железичка и Веро Џамбо!

Повеќе

Годините на консумација кокаин, марихуана и алкохол оставија последици по неговото здравје: Фронтменот на Продиџи, Кит Флинт, се самоуби во 49 година од животот

Лиам Хаулет преку официјалниот инстаграм-профил на „Продиџи“ ја потврди смртта на нивниот член Кит Флинт и кажа дека се работи за самоуб...

Повеќе

(ВИДЕО) АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА СТАНУВА НОВОТО СЈО: Му отворија предмет на Хорхе за воените унапредувања во предизборен период!

Повеќе

РЕПУБЛИКА АПСУРДНА МАКЕДОНИЈА: Манчевски се чуди што да им прави на превработените во администрација, директорот на Комунална Хигиена се жали дека имал малку вработени за да го исчисти Скопје?!?!

Повеќе

ЛЕВИЦА: Власта да одговори дали поединци блиски до градоначалникот Беџети незаконски градат во Матка

Институционалниот молк за дивоградбите во заштитеното подрачје Матка уште еднаш потврди дека функционерите на ДУИ единствено работат за своите крими...

Повеќе

САШО ОРДАНОВСКИ: ПОЧНУВА ДА МЕ ПЛАШИ РАСТОТ НА БИЗНИС ИМПЕРИЈАТА НА ЗАЕВИ, ДАЛИ ЌЕ ЈА ЗЛОУПОТРЕБАТ ВЛАСТА?!

Во последниот број на неделникот Фокус, во текстот „Заеви и нивните партнери поседуваат 30 компании во Струмица!“, колегата Влатко Стоја...

Повеќе

ОЈО: Распишани централни и меѓународни потерници за Груевски и Бошковски кои се осомничени за 27 април

Фото: Борче Поповски Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска до Министе...

Повеќе

(ВИДЕО) АВИО ЕКСПЕРТ ЗА 1 ТВ ТВРДИ: На нас како држава ни треба нов авион во кој може да се влезе со исправена глава и ќе има нормален тоалет за да може нашите политичари да одат на пат без стрес и разни други проблеми

Повеќе

И КУРТОНИТЕ ПРИЗНАВААТ ДЕКА ВМРО ГО ЧЕКА ТЕЖОК ПОРАЗ: Пред месец дена Васе не убедуваше дека Вмро-Дпмне води пред Сдсм. А синоќа изјави дека Вмро-Дпмне не смее да биде убедливо поразено!

Пред месец дена Васе не убедуваше дека Вмро-Дпмне води пред Сдсм.А синоќа изјави дека Вмро-Дпмне не смее да биде убедливо поразено.Значи секако ќе б...

Повеќе

ДАНКЕ ДОЈЧЕ, НЕ САМО ШТО НЕ ВЛЕЧЕ ЗА УШИ КОН БРИСЕЛ, НИ ДАВА ЕКСПЕРТИ, ПА ЕВЕ И ПАРИ: Германија и подари 20 возила, и над 100 пара чизми на полицијата

“Во сите овие години наназад, практично од осамостојувањето на нашата земја до денес, Сојузна Република Германија беше една од оние земји кои ...

Повеќе