Одберете локација на пристап

"Наместо да мислиме на општествената борба во поимите на правдата, ние треба да ја мислиме правдата во поимите на општествената борба... Акцијата што ќе ја спречи државата да прави злосторства е оправдана, како што е оправдано да се прекршуваат со
Ова е од 2005-та документ, но оваа организација овие денови го шири по социјални мрежи овој документ и се заканува јавно дека ќе убивале политички неиспомисленици?!?!
Министерството за култура ќе го истражи „самовработувањето“ на Весела Честоева, претходната директорка на Националната установа Археолошки музеј на Македонија – Скопје и ќе иницира кривична постапка пред надлежен суд за сторено кр
Сашо Ордановски е бренд во новинарството, старо магаре, искусно, кое заслужи да биде еден од носителите на новото време, новата Македонија, човекот даде многу, има на свој грб изнесено едно 5 посто од опозициската битка со своите брутални колумни,
Патријархот Иринеј и Српската православна црква го отфрлиле барањето на македонскиот премиер Зоран Заев и забраниле Македонија да го прослави Илинден во манастирот „Прохор Пчињски“. Како што пишува српскиот портал „Ало“, ра
ЕРУСАЛИМ (АА) - Атала Хана, архиепископ на Грчката православна патријаршија во Ерусалим изјави: „Црквите во Ерусалим објавија дека се солидаризираат со џамијата Ал Акса”, јавува Anadolu Agency (AA). Во знак на поддршка на Палестинците
Еден од адвокатите, Сашо Дуковски пред судот рече дека таа имала углед во државата, никогаш не била осудувана и нагласи „Замислете министерка за култура без пасош“. Обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски побара притвор бидејќи тоа бил еди
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

Ако деновиве видите ВМРО-вец како пали свеќа у црква или остава пари на икона, еве што му е на ум...

А во меѓувреме, за баксуз на сиротите ВМРО-вци, Трамп го пушти во употреба најновиот носач на авиони, Џералд Форд, вреден 13 милијарди долари, вак...

Повеќе

ЦЕЛОСНО ПО СТАПКИТЕ НА ВМРОВЦИТЕ: Трамп размислува да се аболицира себе си и своето семејство?!

Откако се засилија истрагите од страна на специјалниот обвинител Роберт Мјулер, екс директор на ФБИ кој ја доби задачата да ја истражи врската на Тр...

Повеќе

(ВИДЕО) ЦАЦКО СЕ ЈАВИ, НАВИСТИНА СЕ ЈАВИ!

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРОВЦИТЕ СЕ ЕДНИ РАСИПАНИ ЗЛИ ПСИХОПАТСКИ БЕСРАМНИЦИ: Никола Поповски го убедуваше Ризвановиќ дека за лошиот извештај на Прибе бил крив и СДСМ, бил лоша опозиција?!?!

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: Сваровски судиите и обвинителите нема да ги мењаме, ќе ги апсиме!

Новинарката: Што со сваровски судиите и обвинителите, како ќе се менуваат, по која процедура, ќе има ли дисциплински мерки за нив? Фрчко Национале:...

Повеќе

А1 СЕ ВРАЌА НА ЕКРАНИТЕ!!! НУКЛЕАРНА БОМБА НА ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: Мораме како нова власт да ги ослободиме политичките затвореници од затвор под итно! ТУКА СПАЃА И ВЕЛИЈА РАМКОВСКИ!!!

- Како итни мерки на советот за реформи во судствот во кој сум член треба да биде аболиција и ослободување од затвор на политичките затвореници и за...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈ СЕГА ТИШИНА МАЛЦЕ, ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ ЗБОРИ: Ја немам намера да ги коментирам Груевци се додека се на слобода, ќе чекам да излезат од затвор, па после!

Повеќе

КОЕ ПСИХОПАТЧЕ Е ОВА МАЛО ЧОВЕЧЕ: Илче Гебелс ќе барал оштета од државата за обвиненијата на СЈО против него?!?!

- Против мене се води политичка хајка, јас ќе барам оштета за ова што ми се прави, откако ќе биде докажано дека сум невин! Илче Гебелс во интервју ...

Повеќе

ОГРОМЕН СКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Неквалитетни фалц горива од Албанија се продавале нелегално на македонски бензиски пумпи?!?!

Според некои истражувања, неквалитетнитенафтени дериватиможат да загадуваат и до 20 пати повеќе отколку стандардните, квалитетни горива. Покрај ова,...

Повеќе

ЕКИПАТА НА ЛЕГЕНДАРНИОТ РЕНОМИРАН НЕДЕЛНИК ФОКУС СТРАДА ОД ВИЕТНАМСКИ СИНДРОМ!!!

Го читам најновиот број на Фокус и не ми се верува, дечките пола неделник го посветиле на урлање и фрлање дрва и камења по новата влада затоа што се...

Повеќе

ПРОДОЛЖУВА ЦИРКУСОТ НАРЕЧЕН ЈАНКО БАЧЕВ И НДМ: Мајка му на Грујо Нада не е загрижена толку за судбината на паторот колку што се секира овие денови Јанко Бачев за него!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ НА НОВИНАРСКИ ПРАШАЊА: Договорот со Бугарија не смееме да го објавиме пред да стаса во собрание поради виенските конвенции, лага е дека во Македонија ќе останат бегалци, тие транзитираат кон Европа, да не си ласкаме, Македонците бегаат од тука не па бегалците!

Повеќе

НЕМА ПРАВДА НЕМА МИР!!!

Повеќе

КОМИЧЕН ГАФ НА ИЛЧЕ ХАЛКИДИКИ: Ова новата влада ветуваше стандарди, демократија, амa ништо од тоа, исти се како нас!

И гебелсчињата не се тоа што беа, почнаа да се губат, замор на материјалот, плус им тече низ ногавица, ги чекаат затворски казни, одземени им се пас...

Повеќе

(ВИДЕО) ПО ПАУЗА ОД 11 ГОДИНИ, ЗНАЧИ ОД ВРЕМЕТО КОГА УШТЕ НЕ СЕ БРИЧЕШЕ, ИЛЧЕ ГЕБЕЛС ХАЛКИДИКИ ДАДЕ ИНТЕРВЈУ ЗА КРИТИЧКИ МЕДИУМ

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti