Одберете локација на пристап

ЦИА направила истрага и утврдила дека убиството на новинарот Кешоги е директна наредба на владарот на Саудиска Арабија, принцот Мухамед Салман. Тој сега за да ја прикрие својата одговосрност, прави лажана истрага во својата земја и 5 лица од полиц
Воочи одбележувањето на50 години СВЕТСКА ГАЛЕРИЈА на КАРИКАТУРИиОСТЕН БИЕНАЛЕТОна ЦРТЕЖ Скопје 2018би сакале со вас да ги споделиме најновите информации:ЦЕНТРАЛНИОТ НАСТАН на ОСТЕН уметност на хартија ќе се одржи на 22 ноември (четврток) во 19 ча
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и жртвите на тероризмот која што се одржува во Сенатот на Шпанија, соопштуваат од ВМРО-
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на МНР Димитровна тркалезна масана тема„Говор на омраза”, по повод Меѓународниот ден на толеранцијата Денес, министерот за на
Миленко пишува во Дудинка: Повеќепати сум пишувал дека масовни апсења (за да се покрие цензусот за Црвенковски 2004-та), чудни случки (тепањето албанци во Гостивар за да помине девалвацијата) и слично, се стара и докажана тактика за подигање димна
Премиере, зошто е СЈо толку нежно со Мијалков? - Не знам, можеби е заштитен сведок против Груевски и останатите? Оваа размена меѓу Заев и Васко Попетрески на Алсат М е многу интересна.
Премиерот Зоран Заев во интервјуто на телевизија Алсат М рече дека тој е сигурен дека Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија. -Ако се утврди одговорност, ќе понесе одговорност кој сака во државата, почнувајќи од мене, па било кој д

ВО ОВОЈ МОМЕНТ, ДОДЕКА ВМРО ДПМНЕ Е КОМПЛЕТ НА КОЛЕНА, ДА СЕ ПОТСЕТИМЕ НА НАЈЛОШИОТ ПРОГНОЗЕР ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА, БИЧИКЛЕ!

Повеќе

Среда, 12 часот, отворен ден за граѓаните на Тетово: Дали ве интересира како се развива локалната економија во Тетово? Каква работна сила има Тетово? Каква е нејзината економската перспектива? Капацитетите за вработување? Стандардот на живеење на граѓаните? Поддршка за нови бизниси? Што нуди Тетово за туристите?

Теута Арифи 5 mins· Отворен ден за граѓаните на Тетово СЕКТОР ЗА ЕКОНОМСКИ РАЗВОЈ И РАЗВОЈ НА ТУРИЗМОТ За...

Повеќе

Објавен новиот јавен повик за финансиска поддршка за новоосновани старт-ап и спин-оф компании

#ФИТРим дава приоритет на младите бидејќи тие се идните двигатели на економскиот раст! Објавен новиот јавен повик за финансиска поддршка за новоосно...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ Е МИЦКО ЗАБЕГАНО ЧОВЕЧЕ: Во смешно спотче, качен на партиската зграда вредна 30 милиона евра украдени народни пари за време 10 годни режим, збори за криминал и неправда и така мисли да се врати на власт додека ја спречува земјата да влезе во ЕУ и НАТО?!?!

Повеќе

БОГОВИТЕ ГО ПОЧАСТИЈА ЗАЕВ ЗА СИТЕ МАКИ ДОСЕГА: ХРИСТИЈАН МИЦКОВСКИ ЈА ВОДИ ВМРО ДПМНЕ КАКО ДА ЗАЕВ ГО НАРАЧАЛ ПРЕКУ АЛИ ЕКСПРЕС!!!

Однесувањето на Мицко е лошо за Македонија, али е како нарачано од боговите за СДСМ!!! Со ваква анти западна анти албанска анти европска анти америка...

Повеќе

ДА НЕМА ЗАБУНА КОЈ Е КОЈ: Метју Палмер му е заменик на Вес Мичел, кој пак е шеф за Европа и Азија во Стејт Департментот

Повеќе

ЕНИГМА: ЌЕ СЕ ПИЕ ЛИ И ПОНАТАМИ ИЗВОРСКА, КОЖУВЧАНКА И СИНАЛКО ВО СЕДИШТЕТО НА ВМРО?!

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ВАСКО ЕФТОВ ОДБРА ДА СТАНЕ КУРТОН БРОЈ ЈЕДАН: МНОГУ Е ПОЛЕСНО ДА СИ ПРВ ВО СЕЛО ОТКОЛКУ ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРВО МЕСТО ВО ГОЛЕМИОТ ГРАД!

Многу се чудев долго време зошто Ефтов избра да биде куртон. Секако, една од причините е што он е бранковист, а тие беа поразени на Бихачка, па тој ...

Повеќе

(ВИДЕО) Д-Р ВЕНКО ФИЛИПЧЕ НА СВЕТСКИОТ ИНВЕСТИЦИСКИ ФОРУМ ВО ЖЕНЕВА: Повеќе од 20 години е сопрен развојот на нови антибиотици во светски рамки, Македонија може да помогне околу овој проблем!

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО Соопштение за јавност Поттикнување на инвестиции за развивање на нов антибактериски третман е клучно во борбата прот...

Повеќе

ДЕЛЕГАЦИЈА НА ДОМ ПОЛОЖИ ВЕНЕЦ НА СПОМЕНИКОТ НА ВМРО

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СЕ СТВАРНО ГЕНИЈАЛЦИ: Еден од обвинетите за 27-ми април, во судница дошол со иста облека од денот на упадот во собрание, па обвинителката немаше проблем да го познае на видео снимките!

Повеќе

ЏЕС БЕЈЛИ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА ВМРО

Повеќе

МАКПЕТРОЛ: Соопштение за јавност во врска со лажниот профил на социјалната мрежа фејсбук, Макпетрол Ултра и лажната наградна игра

Повеќе

ГАД, КАКОВ ЕПСКИ ИМБЕЦИЛ: Мицко е опседнат со себе и својата кариера, ги обвинува пратениците дека го спречиле да го победи Заев, он не мисли за ЕУ, НАТО, Македонија, он за политички победи збори?!

Еј човече, главна поента на Мицковски вечерва беше дека пратениците го спречиле да го порази Заев?!?! Затоа ли е целата таа паника со исклучување о...

Повеќе

(ВИДЕО) ШТО НЕ Е ВО РЕД СО ОВОЈ ЧОВЕК, ОВОЈ ГЛУМИ ИЛИ Е ОРИГИНАЛ МРДНАТ: Мицко пак зборува за ножеви, убиства, предавства, одмазди, катаклизми, што му е на овој тип?!

Според ова што го зборува овој скренат човек, они се спремни на војна да водат до истребување за името да се спасело?! Па што вие бре лудаци, вие да...

Повеќе