Одберете локација на пристап

Памтите ли кога пред 3-4 години полицијата на ВМРО во цела ратна опрема ги бркаше студентите по цело Скопје, влегуваше вовлезови и библиотеки и ги млатеше со пендреци и ги влечеше како кучиња и ги собираше во комбиња? Кога имаш локви крв по улиците
Ante Poposki Трката не е завршена. Нема ни да заврши и кога ќе го избереме новиот претседател, зошто какви и да ни биле очекувањата, иднина не се гради преку ноќ.Овие 4606 гласа разлика се 4606 чекори напред, и за точно толку чек
Фросина Ременски од СДСМ во вечерашното гостување на Телма на прашањето во кој дел од власта треба да има „чистка“, одговори дека проблемите на граѓаните главно се од локален карактер. -Верувам дека метлата ќе биде реализирана, зашто с
На 29 април во Берлин, премиерот Заев, заедно со претседателите или премиерите на шесте земји од Западен Балкан ќе оствари средба со двајцата најмоќни европски лидери – Ангела Меркел и Емануел Макрон. Вонредна и невообичаена сред
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Општина Карпош рече дека граѓаните кои не го оствариле своето гласачко право испратиле јасна порака до власта, повикувајќи ги да излезат и да гласаат во вториот круг од претседателските избори.
Претставникот на Исламската верска заедница денеска пред медиумите упадот во заедницата им го препиша на политичарите, откако финансиска полиција упадна во седиштето и имаше присусутво на фракционерската група на Скендер Бузаку, кој доби судското р
По 19 години во затвор како казна добија обвинтетите за убиството на Никола Саздовски Саздо. Бесир Беља и Скендер Демири се осудени во судската постапка која траеше пет ипол месеци. Двајцата се сторители на кривично дело убиство затоа што на 29 јун
Изет Меџити, шефот на изборниот штаб на ДУИ за поддршка на Стево Пендаровски како кандидат на претседателските избори рече дека владиниот коалиционен партнер не може да биде обвинет за бојкот на изборниот процес. Поранешниот трикратен градоначални
Откако просторот ќе биде расчистен влезовите ќе бидат заградени за да се спречи понатамошно фрлање ѓубре на оваа локација. (Фото: Град Скопје) Општина Карпош и Град Скопје почнаа да ја чистат дивата депонија кај СЦ „Борис Трајковски&
Артан Груби од ДУИ во вечерашното гостување на Телма на прашањето дали некој од функционерите на ДУИ треба да сменет, рече дека тој е задоволен од сите министри, градоначалници и пратеници од ДУИ. -Јас сум задоволен од работата на министрите на ДУ
Ако можам јас, Зоран, да кревам телефон на граѓани и враќам на пораки во секој дел од денот, можете и вие. Ако сте функционери, не сте над законот и народот. Ќе кревате телефон и ќе ги решавате проблемите на граѓаните. Ако не веднаш, кажете им ко
Беше 2012-та година. Бевме сместени 10 души на онкологија на Клинички, сите бевме под тешка хемотерапија, се боревме со тешки водови на рак, сите се боревме со смртта, еден од нас умираше на секој десетина дена. Моралот ни беше на нула, море во мин
На вчерашната трибина во општина Карпош, граѓанин кој се претстави како албанец од Чаир му вети на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, дека ја има поддршката од албанците. “Премиере, кај нас албанците има еден збор кој се вика Беса. Ти

ГДУ: НА ВЛАДАТА НЕ И ИДЕ ПАМЕТ, НАМЕСТО ДА КРАТИ АДМИНИСТРАЦИЈА, ОНИ ФОРМИРААТ НОВО МИНИСТЕРСТВО?!

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев, министерот Бектеши и директорот Танасоски: Со новиот царински терминал на Ќафасан ги исполнуваме европските стандарди и ќе ја зголемиме трговската размена со Р.Албанија

Повеќе

АДОРА DIAMOND GARDEN – Дел од инстаграм елитата во светот на архитектурата и дизајнот

Дијамантската градина на Адора во Скопје се најде на првите фотографии од Македонија објавени на престижните инстаграм профили@arc.onlyи@design.only...

Повеќе

СДСМ ОТКРИ УШТЕ ЕДЕН СКАНДАЛ СО МИЦКОВСКИ, НЕ БИЛЕ САМО ХИДРОЦЕНТРАЛИТЕ: Мицкоски се крие и и не дава одговори каква е неговата корист од фирмата на неговиот баџанак отворена во Бугарија за време на владеење на ВМРО-ДПМНЕ!

Повеќе

Мерко е албанскиот Доналд Трамп обожава да ја шокира јавноста со луди изјави: Не се каам што купив „ауди“ од 67.000 евра, можеби требаше да земам уште поубаво возило

Долговите на Општината се ирелевантни, ќе ги исплатиме, рече градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, на прашањата зошто Општината набави „ауди...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО ДАРЕ: ГО СПОРЕДИ ЗАЕВ СО ТИТО, ХРАБРО СЕ БОРЕШЕ ВО ДЕБАТА СО КУРТОНОТ ПАНДОВ КОЈ СЕ КЛЕШТЕШЕ КАКО ШАРЛАТАН!

Повеќе

КОЧО РАСТУРИ НА 1 ТВ: Па добро бе Чом, во земјава на 2 милиона народ а не сме ни толку, има 195 факултети кои сите предаваат менаџмент, па сите ли бе ќе менаџираат, кој ќе работи?!?!

- Во последите 10 години се отвориле 100 факултети во земјава и вкупно сега ги има околу 200. Од нив речиси 90% преваат менаџмент, а немаме, фирмите...

Повеќе

БОМБА НА КОЧО АНЃУШЕВ: Во земјава има 100 000 активни баратели на работа, од кои пола се неписмени и пола се над 50 години стари, што значи само околу 30 000 се млади и писмени но имаат дипломи од општествени науки!

- Од тие 200 000 невработени на хартија, само 100 000 активно бараат работа, од кои пола се неписмени а пола се над 50 години стари, што значи само ...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ ШОУ НА 1 ТВ: Им држиме лекција по економија на ВМРОВЦИТЕ, слободно може нешто и да прашаат ако не им е јасно, имаме раст во економијата без да ја задолжуваме земјата и да градиме стиропор будалаштини!

Повеќе

МИЛА ЦАРОВСКА: Родово одговорните буџети се клучни за создавање на еднакви можности за жените и мажите!

Mila Carovska‏Verified account@mila_carovska9h9 hours ago Родово одговорните буџети се клучни за создавање на еднакви можности за жените и ма...

Повеќе

(ВИДЕО) РАМИЗ МЕРКО ШОУ НА ТВ 24: АМАН БЕ ПА ВИЕ СО ТАА ТРСКАTA, ПАК ЌЕ НИКНЕ, ШТО ПАЃАТЕ У НЕСВЕСТ?!?!

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, во вечерашното гостување на ТВ24, изјави дека е нормално во овој период што гори трската, бидејќи како што р...

Повеќе

(ВИДЕО) СЕ УШТЕ ТЕШКО СЕ ЖИВЕЕ ВО ЗЕМЈАВА, ИМАМЕ УШТЕ МНОГУ РАБОТА: Една и пол просечна плата за основните потреби на едно 4-члено семејство!

Една и пол просечна плата за основните потреби во четиричлено семејство pic.twitter.com/Mxl6ppI18d — Види Вака (@VidiVakaVideo) March 29, 201...

Повеќе

(ВИДЕО) ОТКАКО ПОВИКА БЕЗБРОЈ ПАТИ ДА БИДЕ УБИЕН, МИЛЕНКО ЈАВНО ГО ПОКАНИ ПРEМИЕРОТ ЗАЕВ ВО ЕМИСИЈА!

Повеќе

ФОТО: Цела Преспа е во пламен, гори и националниот парк Галичица, над 300 хектари шума се пламнати!

Досега пожарот зафати околу 300 хектари шума, а пожарникарите и вработени од Националниот парк се обидуваат да го спречат ширењето на пожарот и да ј...

Повеќе

БРАВО ЗАЕВ: НАМАЛЕН БРУТО ДОЛГОТ НА ДРЖАВАТА ЗА 500 МИЛИОНИ ЕВРА!!!

Народна банка на Република Северна Македонија 7 hrs· Во последниот квартал на минатата година: - Бруто надворешниот долг се намали...

Повеќе