Одберете локација на пристап

Последната седница на ААВМУ, даде вистинска слика како функционира едно балканско регулаторно тело од ендемски вид, вистински западнобалкански актери, подговетни за влез во ЕУ. На оваа седница се разгледуваше барањето за одземање на дозволата на те
Да проверам, можеби јас нешто сум пропуштил: Дали НЕКОЈ слушна НЕКАКВА реакција од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) по повод бројните скандали што дневно се откриваат во земјава, врзани за политичката смисла и законскиот опис
Директорката на Национална агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, преку својот профил на Фејсбук соопшти дека ќе се посвети исклучиво на работната задача и дека заради целосна професионалност, ќе ги замрзне партиските ф
Текст објавен на фан клубот на Филип Петровски: Мој фаворит во оваа трка за иден лидер на Вмро е Д-р Филип Петровски поради неколку причини. Прво, поради неговите радикални ставови. Некој ќе каже не ни треба радикален лидер, сега е 21 век. Би
Во врска со појавените шпекулации дека како долгогодишен Претседател на партијата ќе поддржам или фаворизирам или како што велат „ќе застанам зад“ еден или другод можните кандидати за претседатели на партијата во очи претстојниот 16- ти
Никола Поповски, лидер на ВМРО е најдоброто решение за Македонија во овој момент. Мицковски да си остане Генерален секретар 1. Има единствен однос со неколку важни личности во Европа (Европјани за Европа) 2. Заштита на криминалот на Фамилијата му

ЕКСПЕРТОТ ЗА МЕДИУМИ, СЕАД ЏИГАЛ УСПЕА ДА ПРЕВЕДЕ ЕДНА ЕМИСИЈА НА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА СО НЕНАД МАРКОВИЌ, ЗНАЧИ МОЖЕЛО ОВА ДА СЕ НАПРАВИ?!

Конечно успеав да го завршам преводот на една од скорешните дебати на „Топ тема“. Тешко беше, к’о Шекспира да го преведуваш, но в...

Повеќе

ВЕЛЕШАНИ ЕВЕ КАЈ ВИ СЕ ПАРИТЕ: Општина Велес му исплатила 3 милиони денари на Здравко Чолиќ за да пее за питијадата!

- Општина Велес му исплатила на пејачот Здравко Чолиќ 3 милиона денари за неговиот настап на питијадата оваа година. За време на питијадата, во бекс...

Повеќе

Еве како изгледа џогирање на врвот на Шар Планина

Љуботене планински врв висок 2498 метри, прв на главното било и срт наШар Планина. Иако не е највисок врв наШара, поради своите црти и поради издвое...

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОЦЕВСКИ ОТКРИ ШОКАНТЕН СКАНДАЛ: Илче Гебелс незаконски си земал вработен во општина Велес да му биде личен возач на сметка на општината?!?!

Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски откри шокантен скандал поврзан со пратеникот на ВМРО ДПМНЕ, Илија Димовски. - "Пратеникот Димовски незаконск...

Повеќе

ЖАЛНА ВЕСТ: Во сообраќајка загина членот на ЦО на СДСМ и екс директорот на СРД, Зоран Стефановски

Загина Зоран Стефановски, поранешен претседател на Советот за радиодифузија, во тешка сообраќајна несреќа што се случила денеска околу еден часот по...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРВ ПРЕС НА АЦЕ КОЦЕВСКИ ВО ВЕЛЕС: Очекував дека ќе наследам лоша состојба во општината, но ова што го затекнав е нешто неверојатно, милиони евра долгови, превработеност, расипништво, хаос!!!

Повеќе

Ѓаволски тешко е да се објаснуваш со разгалените скопски педерчиња за тоа како е да се биде сиромашен

Колку е тешко и напорно да се расправаш со скопските елитисти кои мислат дека имањето на кола е човеково право и автоматски ти следуеа како што ти сле...

Повеќе

Ова лудо копиле пукаше во 5 годишни деца, жени и старци во црква во Тексас, уби 27 а околу 20 се тешко ранети!

Облечен во црна маскирна униформа, со панцир, шлем и со автоматска пушка, ова лудо копиле, ова гомно од човек, 26 годишниот Давид Патрик Кели, уби д...

Повеќе

Овој премиерот на Канада ептен симпатично човече...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНА ИСПОВЕСТ НА ЧОВЕКОТ КОЈ ГИ УКРАДЕ БОМБИТЕ ОД ДБК: Кога ги однесовме снимките во МВР за да го пријавиме прислушкувањето, цел ден не ни дадоа јадење, само вода!!!

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО КОЛЕГА: И Бугарите имаат свој Саше Политико, кој за малце ќе беше прегазен со кола од градоначалникот на општината Балчик кој си купил кола од 75 илјади евра и по цел ден се шета во работно време

Повеќе

ЛУДА ТЕЗА НА КУРТОН ЕФТОВ: СДСМ ќе ја упропастела земјата економски и пак ВМРО ДПМНЕ ќе требало да ја оправа?!?!

Колку треба да си луд за ова да го кажеш: - Задачата на Заев е земјата да ја упропасти економски да ја презадолжи со кредити со цел да му каже на н...

Повеќе

ЕНИГМА: Зошто албански политичари и аналитичари СЕ МАЗОХИСТИ, зошто одат во емисии на Миленко, Ефтов, Јанко Бурек, Латас и останати куртони кои 10 години шират омраза за Албанците?!?!

Албански политичари и аналитичари кај Миленко до скоро, еве сега Таравари кај Ефтов, често има и Албанци на гости кај Јанко Бурек, Латас и останати ...

Повеќе

Гледам дека многу луѓе во обид да ме навредат и негираат, ми велат дека не сум излегол од Кратово и не сум знаел ништо...

Гледам дека многу луѓе во обид да ме навредат и негираат, ми велат дека не сум излегол од Кратово и не сум знаел ништо... Само да ве информирам дека...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВАТА НАЈАВНА ШПИЦА НА ЕМИСИЈАТА НА ВАСКО ЕФТОВ Е ОПИС НА НЕГОВАТА ДУША И КАРАКТЕР: НЕПОДНОСЛИВА СТРАШНА РУИНА!

Повеќе