Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

(ВИДЕО) ПОТЕГ ЗА РЕСПЕКТ: ДИРЕКТОРОТ НА ФЗУ, ДЕН ДОНЧЕВ ХРАБРО СЕ СООЧИ СО ГЛЕДАЧИТЕ НА ТВ 24

Повеќе

И КИРАЦОВСКИ ИСПРАТИ ПРВАЧЕ У ШКОЛО: Аирлија, првачиња, на патот кон успехот!

Aleksandar Kirac 1 min· #СоПрвачето😊 На сите нови ученици, првачиња им посакувам успешен и полетен старт во н...

Повеќе

Градоначалникот на Пробиштип, Драган Ладиќ: На сите првачињата им посакувам среќни, безгрижни и успешни ученички денови

Драган Анастасов Ладич - Градоначалник на општина Пробиштип 35 mins· На учениците и на вработените во основни...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА ВИДЕО ЌЕ ОСТАНЕ ДА СЕ ПАМЕТИ: Kрикот на повредениот полицаец: "Не сте луѓе вие!"

Повеќе

СДСМ: Македонската иднина е над партиите, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски денеска имаат шанса да се приклучат, да покажат дека навистина е за ЕУ и НАТО

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ТРЕБА ДА СЕ ПОГРИЖИ ЗА ОВА МЕСТО: ОДЕСА, УКРАИНА

Повеќе

ЗАЕВ И МИЛА ПРИСУСТВУВАА НА СТАРТОТ НА 23-ТЕ ПЕНЗИОНЕРСКИ СПОРТСКИ ИГРИ ВО РАДОВИШ

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev8h8 hours ago Заедно со министерката @mila_carovska, денеска во Радовиш ги отворивме 23-те Пензионерс...

Повеќе

СЕФЕР ЦАНОСКИ: На Заев му е потребна сета наша поддршка, доста ни ја меркаа државава како некоја ороспија!!!

Sefer Canoski August 29 at 12:51 AM· Македонче , каде се спремаш ? Историска е оваа пресвртница што се...

Повеќе

(ВИДЕО) СО СТАРИ ТУРСКИ ОБИЧАИ, ФИЈАТ ЦАНОВСКИ ЈА ОЖЕНИ ЌЕРКАТА

Повеќе

Зекири: Да ја искористиме шансата, да заокружиме ЗА, за повеќе инсвестиции, за европска Македонија

Почитувани граѓани, пријатели, За еден месец имаме историска можност да ја обезбедиме европската иднина на нашата заедничка татковина, како...

Повеќе

Царовска: Ќе се заштитат идните пензионери, возрасната граница за пензионирање нема да се поместува

Фокусот на активностите на Министерството за труд и социјална политика е заштита на идните пензионери и намалување на дефицитот во ПИОМ. Остануваме ...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО СРЕД КАМПАЊА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, СРЕДБАТА ЗАЕВ - ВУЧИЌ ПРАЌА СИГНАЛ ДЕКА И БЕЛГРАД ЌЕ ПОМОГНЕ РЕФЕРЕНДУМОТ ДА УСПЕЕ!

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) ЗАЕВ ИМ ОТКРИ НА ДОЈРАНЧАНИ ДЕКА НАЈВАЖНИТЕ ДЕЛОВИ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА БИЛ НАПРАВЕН НА ПАРКИНГ ВО НИВНАТА ОПШТИНА

Јас сум убеден дека нашите граѓани ќе му покажат на целиот демократски свет, преку овој референдум, храброст дека водат грижа за следните генерации,...

Повеќе

НАША ТВ: Која е заштитата за децата и изолацијата за децата од ниските страсти?

Кич и шунд фрчи на сите страни. Тоа е слушано, гледано, посетено и тоа се цени. Го создаваат за профит луѓе со ниски страсти а го конзумираат сите. ...

Повеќе

(ВИДЕО) Лекција за ВМРОНИТЕ од чичко Кочо за економија!

Повеќе