Одберете локација на пристап

Памтите ли кога пред 3-4 години полицијата на ВМРО во цела ратна опрема ги бркаше студентите по цело Скопје, влегуваше вовлезови и библиотеки и ги млатеше со пендреци и ги влечеше како кучиња и ги собираше во комбиња? Кога имаш локви крв по улиците
Ante Poposki Трката не е завршена. Нема ни да заврши и кога ќе го избереме новиот претседател, зошто какви и да ни биле очекувањата, иднина не се гради преку ноќ.Овие 4606 гласа разлика се 4606 чекори напред, и за точно толку чек
Фросина Ременски од СДСМ во вечерашното гостување на Телма на прашањето во кој дел од власта треба да има „чистка“, одговори дека проблемите на граѓаните главно се од локален карактер. -Верувам дека метлата ќе биде реализирана, зашто с
На 29 април во Берлин, премиерот Заев, заедно со претседателите или премиерите на шесте земји од Западен Балкан ќе оствари средба со двајцата најмоќни европски лидери – Ангела Меркел и Емануел Макрон. Вонредна и невообичаена сред
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Општина Карпош рече дека граѓаните кои не го оствариле своето гласачко право испратиле јасна порака до власта, повикувајќи ги да излезат и да гласаат во вториот круг од претседателските избори.
Претставникот на Исламската верска заедница денеска пред медиумите упадот во заедницата им го препиша на политичарите, откако финансиска полиција упадна во седиштето и имаше присусутво на фракционерската група на Скендер Бузаку, кој доби судското р
По 19 години во затвор како казна добија обвинтетите за убиството на Никола Саздовски Саздо. Бесир Беља и Скендер Демири се осудени во судската постапка која траеше пет ипол месеци. Двајцата се сторители на кривично дело убиство затоа што на 29 јун
Изет Меџити, шефот на изборниот штаб на ДУИ за поддршка на Стево Пендаровски како кандидат на претседателските избори рече дека владиниот коалиционен партнер не може да биде обвинет за бојкот на изборниот процес. Поранешниот трикратен градоначални
Откако просторот ќе биде расчистен влезовите ќе бидат заградени за да се спречи понатамошно фрлање ѓубре на оваа локација. (Фото: Град Скопје) Општина Карпош и Град Скопје почнаа да ја чистат дивата депонија кај СЦ „Борис Трајковски&
Артан Груби од ДУИ во вечерашното гостување на Телма на прашањето дали некој од функционерите на ДУИ треба да сменет, рече дека тој е задоволен од сите министри, градоначалници и пратеници од ДУИ. -Јас сум задоволен од работата на министрите на ДУ
Ако можам јас, Зоран, да кревам телефон на граѓани и враќам на пораки во секој дел од денот, можете и вие. Ако сте функционери, не сте над законот и народот. Ќе кревате телефон и ќе ги решавате проблемите на граѓаните. Ако не веднаш, кажете им ко
Беше 2012-та година. Бевме сместени 10 души на онкологија на Клинички, сите бевме под тешка хемотерапија, се боревме со тешки водови на рак, сите се боревме со смртта, еден од нас умираше на секој десетина дена. Моралот ни беше на нула, море во мин
На вчерашната трибина во општина Карпош, граѓанин кој се претстави како албанец од Чаир му вети на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, дека ја има поддршката од албанците. “Премиере, кај нас албанците има еден збор кој се вика Беса. Ти

НОВАТА АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА ВО СВОЈОТ ПРВ МЕДИСКИ НАСТАП ГИ НОКАУТИРАШЕ ВМРОНИТЕ: САД сметаат дека независно СЈО е важно за враќање на довербата во судството!!!

Специјалното јавно обвинителство има многу важна улога во напорите во вашата земја за враќање на довербата во неза...

Повеќе

(ВИДЕО) ДЕНЕСКА ВО БУКУРЕШТ САМИТ НА ЛИДЕРИТЕ НА РОМАНИЈА, СРБИЈА, БУГАРИЈА И ГРЦИЈА!

Повеќе

(ВИДЕО) ЛИЛЕ ДОМ: АКО ДОЗВОЛИМЕ СЈО ДА ИЗДИШЕ, НАРОДОТ ЌЕ ПАДНЕ ВО ТЕШКА АПАТИЈА И ВЕЌЕ НЕМА ДА ИЗЛЕГУВА НА ГЛАСАЊЕ!

Повеќе

ЈАВНОСТА Е ВО ШОК, ПА КАКО БЕ НЕ ИМ Е СРАМ НА ОВИЕ МАФИЈАШКИ КОПИЛИЊА: Мицкоски бара да запрат 19 истраги и амнестија за стотина осомничени на СЈО

ВМРО-ДПМНЕ нема ништо против СЈО да постои, но под услов да ги запре истрагите против нивните довчерашни функционери, и отсега натаму да расчистува ...

Повеќе

О БОЖЕ ГОСПОДЕ, НЕКОЈ НЕКА ПРАТИ ПСИХИЈАТАР ВО РЕДАКЦИЈАТА НА ПЛУСИНФО: ГЕРО ВО ОТВОРЕНО ПИСМО ДО КАТИЦА ЈАНЕВА И СЕ ЗАКАНУВА И БАРА ТАА ДА МУ ДАЛА ОТКАЗ НА НЕЈЗИН ВРАБОТЕН КОЈ СЕ ДРЗНАЛ НА ФЕЈСБУК ДА ГО КРИТИКУВА?!?!

Некој вработен во СЈО и тоа поранешен колумнист на Плусинфо, Боки Бургија, се дрзнал на фејсбук да го критикува уредникот на Плусинфо и овој сега со...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА СОПРУГАТА И АДВОКАТКА НА ФРЧКОВСКИ: Андов толку забегал во книгата што Фрчковски е обвинет не само што се обидел да го убие Глигоров туку и дека убивал сведоци, киднапирал деца на политичари итн итн...

- Фрчковски во книгата на Андов е обвинет не само што го организирал и реализирал атентатот врз Глигоров туку и дека убивал сведоци, киднапирал деца...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СКОПЈЕ ИЗГЛЕДА ОЧАЈНО!

Скопје изгледа навистина очајно!!!

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ НА 1 ТВ: Критиките од германските инвеститори се издржани и ќе ги поправиме забелешките, јас не сум загрижен, не се работи за толку страшна ситуација

Повеќе

ИЗВИНУВАЊЕ ДО ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ КОЧО АНЃУШЕВ!

Вчера откако дознав за оценката НУЛА од германските странски инвеститори, бев бесен и веднаш побарав оставка од вице премиерот задолжен за економски п...

Повеќе

БОМБА НА САШО ОРДАНОВСКИ: Германските инвеститори и дале НУЛА на владата затоа што се дрзнала да ја зголеми минималната плата без да ги праша за тоа!!!

Неопходен услов за успех на странските вложувања е на секоја средба надлежните домашни министри, како и самиот премиер доколку присуствува на такви ...

Повеќе

ШОКАНТНО: Порталот Призма открива дека со мораториумот во Центар се кочат над 500 милиона евра инвестиции во Скопје!!!

Над 300 згради треба да никнат во Центар според новите ДУП-оци кои се закочени од новата локална власт, тоа се над 500 милиона евра инвестиции!!! О...

Повеќе

ЕКОЛОЗИТЕ ПАК КРЕВААТ ПАНИКА ВО ОХРИД - ДАЛИ ИМА СОВЕ(С)Т ВО ОХРИД? Општина Охрид повторно матно ќе легализиција дивоградбина атрактивни локации покрај езеро и на Галичица!

Граѓанска иницијатива Охрид ЅОЅ - Соопштение за јавност 28 март, 2019 ДАЛИ ИМА СОВЕ(С)Т ВО ОХРИД? Општина Охрид повторно матно ќе легализиција д...

Повеќе

ФЕИТ стана официјален центар за сертификација на Microsoft програми

28.03.2019, Скопје - Microsoft академија и тестинг центар, денеска, беа промовирани пред студентите на Факултетот за електротехника и информациски т...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО ЗАБЕГАНО ИНТЕРВЈУ НА ШЕФОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ: НЕ НЕГИРАМ ДЕКА СВАРОВСКИ СУДИИ МУ СЛУЖЕЛЕ НА ВМРО ДПМНЕ, САМО НЕМАМ ЗАКОНСКИ АЛАТКИ КАКО ДА ГИ СМЕНАМ, ИЗМИНАЛО ДЕЈСТВИЕТО?!?!

Повеќе

Обраќање на ЗМНР Жерновски на 16-тиот Мешовит парламентарен комитет помеѓу ЕУ и Република Северна Македонија во Стразбур

Во рамките на 16-от мешовит парламентарен комитетмеѓуРепублика Северна Македонија и Европскатаунија,којденессе одржа во Стразбур, се усвои докумен...

Повеќе