Одберете локација на пристап

Невидено лицемерие е токму ВМРО ДПМНЕ, партијата која со своето расипничко и криминално владеење со години им го кратеше она кое што законски им следуваше на пензионерите, денес да зборува за усогласување на пензиите. – се наведува во н
- Да сакаше СДСМ можеше да го прегази ВМРО ДПМНЕ на претседателските избори со 100 000 разлика, но намерно тераа млака кампања за ВМРО ДПМНЕ да не го бојкотира втор круг. Васко Ефтов во најновата емисија Во Центар на Алфа ТВ.
Се реализира уште една значајна мерка во областа на земјоделството а, тоа е „зелената нафта“. – рече денеска на прес конференција Татјана Прентовиќ, пратеничка на СДСМ, Тоа е значајна мерка за субвенционирање на трошоците з
„Согласно Програмата за промоција на обновливи извори на енергија и поттикнување на енергетска ефикасност во домаќинствата за 2019 година и годинава продолжуваме со реализација на предвидените мерки, па деновиве беа објавени јавните огл
Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер Никола Груевски, брифираат за 1ТВ собраниски извори. Но, не е исклучена и можноста да
Северна Македонија за кратко време стана модел, пример како се решаваат дури и најтешките билатерални прашања и затоа Европа треба да возврати и да ја награди нашата земја, истакна премиерот Зоран Заев на средбата со поранешниот претседател на Репу
Ви пренесуваме дел од колумната на Мерсел Биљали за Цивил Медиа: Во еден волшебен град постоела продавница на желби. Таму се можело да се купува, од љубов, здравје, богатство, убавина, среќа, па сѐ до кариера, успех и власт. Секоја стока
Нема поголема иронија од тоа ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заборавени општини. 12 години ВМРО-ДПМНЕ имаше локална власт во општина Ѓорче Петров и не направи ниту еден единствен проект што е од интерес на граѓаните и општината. Ѓорче Петров беше заборав
Време е да се преиспита начинот на гласање на „Евровизија, за мене вечерва победи Тамара, напиша Жељко Јоксимовиќ на Твитер, човекот кој и како пејач и како композитор неколку пати бил дел од евровизиското натпреварување како претставник на С

ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: Темата на овие избори не е дали ќе избереме претседател или не. Темата на овие избори е дали ќе го вратиме Груевски на власт или не!

Во Македонија, во која што Никола Груевски, избеган од правдата, од хотелска соба во Будимпешта уште е моќен да си нарачува интервјуа на национална ...

Повеќе

ФРЧКО РАСПАЛИ ПО ПРЕМИЕРОТ: Ако Заев им попушти на ВМРОВЦИТЕ на штета на СЈО, тоа ќе биде КРАЈ за неговата политичка кариера, тоа народот нема да му го прости!

- Ако Заев им попушти на ВМРО-вците на штета на СЈО, тоа ќе биде политичко самоубиство за Заев! Народот тоа нема да му го прости! Од ВМРО нормално е...

Повеќе

ФРЧКО: Мицковски и Сиљановска го третираат народот како да се риби у аквариум кои памтат само 3 минути, па сите сме заборавиле која е ВМРО ДПМНЕ??!?!

- ВМРО ДПМНЕ мора да се соочи со своето криминално минато, да се откажат од заштита на криминалците, да му дадат поддршка на СЈО и да се извинат за ...

Повеќе

(ВИДЕО) И УСПЕА НА ЖЕНАТА - ПО ЕДЕН ГАФ ДНЕВНО - Нов гаф на Гафкова во Крива Паланка: Жените имаат историска шанса, заедно со мене, да покажат дека се големи мажи?!?!

Нов бисер на Гафкова во Крива Паланка: „жените имаат историска шанса, заедно со мене, да покажат дека се големи мажи.“Зошто? Зошто да по...

Повеќе

(ВИДЕО) Михаил Трендафилов-Нанче: ОХРИЃАНИ ЗА ДОБРОТО НА ГРАДОТ, ЗАОКРУЖЕТЕ БРОЈ 4

Повеќе

ФРЧКО ШОУ НА ТВ 24: Мене нашиве како Геро и Калајџиев не ми се јасни во односот со СЈО, како изгубени гуски у магла се!

- Ај опозицијава ми е јасно зашто го кочат СЈО и бараат да згасне, пошо сакаат да си ги спасат другарчињата па и својата кожа, но нашиве како Геро и...

Повеќе

БОМБА НА ФРЧКОВСКИ: Река глуми граѓански политичар, а кампањата му ја водат најблиските луѓе на радикалот и лидер на Самоопределување од Косово, Албин Курти

- Шефица на изборниот штаб на Река е Влора Ѓакова, десна рака на Албин Курти лидерот на радикалната Самоопределување од Косово која се залага за спо...

Повеќе

КОМИЧЕН ПРЕС НА МИЦКО, КАДЕ БЕ СО ОВОЈ ПАМЕТ НА КОКОШКА: Крева паника за 4-те бомби што ги објави Палчо, го кара Заев затоа што се решил да објавува бомби и да руши режим со нелегални снимки, уште не може да му простат за тоа што ги бутна од власт?!?!

Мицко и ВМРОВЦИТЕ уште не можат да му простат на Заев што ги сруши од власт. Па денеска цели две години по падот а цели 4 години по стартот на објав...

Повеќе

МИЈАЛКОВ СЕ ГЛУПИРАШЕ ВО СУДНИЦА НА СУДЕЊЕТО ЗА ТАРГЕТ И ТВРДИНА, СИТЕ СЕ ДРЖЕА ЗА СТОМАК ОД СМЕЕЊЕ НА НЕГОВИТЕ ГЛУПИРАЊА

Екс директорот на УВК, Сашо Мијалков, на денешното рочиште за случајот „Таргет и Тврдина“ вкрстено го испрашуваше сведокот Звонко Костов...

Повеќе

ПОДЛА ГАДУРА - ГО ПРЕСПА ГРУЕВИЗМОТ, СЕГА ГО БРАНИ: За Силјановска не постои „груевизам“ – само „титоизам“, „милошевизам“ и „заевизам“

Без оглед на умот, знаењето и капацитетот јас знам дека сама можам да прошетам по изборната писта, но јас не сум политичка маникенка. Ако немате пар...

Повеќе

ФОКУС СО МАЕСТРАЛНА НАСЛОВНА: ЗА ДА ИМА ПРАВДА ВО МАКЕДОНИЈА, МОРАМЕ ЗАЕДНО НАПРЕД!!!

Повеќе

КОМАНДАНТОТ НА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА, ЗАМИР МЕХМЕТИ: Не можам никако да разберам како еден угледен професор како вас Гога, прифаќа да биде кандидат на една националистичка и криминална партија

Zamir A. Mehmeti April 15 at 12:56 AM Разбирам кон крајот на кариерата да ви се јави политичка амбиција, разбирам да сакате да поентирате со ф...

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО ДО ГОГА - Наградно прашање за Силјановска: Колку војска има Македонија?

Повеќе

Гевгеличани вечерва на отворената средба со кандидатот за претседател Стево Пендаровски искажаа уверување дека сакаат да им биде претседател што ќе им донесе благородна иднина овде, дома, каде што ќе има работни места со еднакви услови за сите, каде што ќе има квалитетни избори за напредок за младите, каде што ќе ги растат и ќе уживаат со своите внуци

Повеќе

ОПШТИНА КАРПОШ ЈА ПОДОБРУВА ХРАНАТА ВО ГРАДИНКИТЕ

Повеќе