Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

ЗА ОВА ВРЕДЕШЕ ЦЕЛАТА БОРБА, ФОТКА НА ГОДИНАТА, ТЕК КОГА ЌЕ ГО ВИДИМЕ СО ЛИСИЦИ НА РАЦЕТЕ...

Повеќе

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ создаде заробена држава, навикната е на злоупотреби, но, сега е се поинаку, Македонија се гради како држава по европски правила

Повеќе

ИНСТАГРАМ ГО ЗАМЕНИ ХОЛИВУД: ЛАЖЕЊЕ ДО БЕСВЕСТ ЗА ТОА КАКО НЕКОЈ ГО ЖИВЕЕ ЖИВОТОТ, А СЕ Е ФАРСА!!!

Повеќе

Ѓубрињата, кариеристи, материјалисти, предавници како Горан Белевски не му требаат на СДСМ!

Не бил задоволен гомнарот од функциите кои му ги дале во Кавадарци, малку му било што бил во управен одбор на болницата, уште он сакал, можел он многу...

Повеќе

(ВИДЕО) СОЦИЈАЛИЗМОТ ЈА УНИШТИ НАЈБОГАТАТА ЗЕМЈА СО НАФТА ВО СВЕТОТ, ПОРАДИ ГЛАД 2 МИЛИОНА НАРОД ИЗМЕГА ОД ВЕНЕЦУЕЛА ВО ПОСЛЕДНИТЕ НЕКОЛКУ ГОДИНИ!

Повеќе

ОД ШТО ЛИ Е НАПРАВЕН ОВОЈ ЧОВЕК: Ќе не внесе во ЕУ и НАТО со насмевка, со оптимизам, со харизма со која зрачи секаде каде ќе се појави!

Тајното оружје на Зоран Заев се неговите нерви. Тој е способен психички да издржи невиден стрес. И на стресот да реагира со смиреност, оптимизам, н...

Повеќе

САМО ОВОЈ Е ПОРАСИПАН ЛАЖОВ И ЛОПОВ ОД ГРУЈО

Повеќе

СДСМ: Цела Македонија е за ЕУ и НАТО, поделбите постојат само во нечии глави во ВМРО-ДПМНЕ!

Повеќе

ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: Не, бре, за инает на себеси бојкотирате!

Превземено од "Сакам да кажам"------------------------Разбирам зошто ВМРО-ДПМНЕ поддржува бојкот на референдумот, иако им се полни устите со ЕУ и НА...

Повеќе

ВИДЕО РЕПОРТАЖА НА МАКТЕЛ: Еве зошто вината на Шато Камник се најскапи и најдобри во земјава, рамо до рамо со Бовин и Попова Кула

Повеќе

(ВИДЕО) ВАКА УМИРААТ АМЕРИКАНСКИТЕ ВОЕНИ ХЕРОИ И ПОЛИТИЧКИ ЛЕГЕНДИ: Еден куп поранешни претседатели, потпретседадели, државни секретари, сенатори, конгресмени говореа на погребот на сенаторот Џон Меккејн!

Повеќе

ХАН И ВУЧИЌ ПУШТИЈА НОВ МОСТ НА ДУНАВ ВО НОВИ САД ИЗГРАДЕН СО ЕУ ДОНАЦИЈА ОД 35 МИЛИОНИ ЕВРА!

Повеќе

(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ ЈА ЗАПРЕ ИЗГРАДБАТА НА ГАСОВОДОТ НА ВОДНО, НАЈАВИ НОВА ДЕБАТА СО ЕКОЛОЗИТЕ ВО ПОНЕДЕЛНИК ВО ПРОСТОРИИТЕ НА ГРАД СКОПЈЕ

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САША БОГДАНОВИЌ И ПРАТЕНИКОТ ХАРИ ЛОКВЕНЕЦ ПРОМОВИРАА ДОНАЦИЈА ОД БУГАРИЈА: 135 000 евра за нова фасада на училиштето Димитар Миладинов

Повеќе

МИЛЕ ПАНИКА: Си ибале мамата комуњариве!

Повеќе