Одберете локација на пристап

Читател на Мактел ни се пожали дека заедно со своите колеги во охридскиот водовод Проаква не зеле плата цели 4 месеци!!! Па добро, има ли Бакрач душа, овие луѓе на што треба да живеат на вода?!?! Сега ни објаснија вработените тамо дека плата до
Заев беше во Охрид со обичен владин Мерцедес а не со блиндираната лимузина од 600 000 евра. Како тоа да го пропознаете?! По бандажите! Мерцедесот од 600 000 евра има бандажи со само 5 рамки, додека Мерцедесот во кој се вози Заев има бандажи со дес
- Ок се некои предлози за ветинг систем како што се применило во Албанија кога се во прашање реформите, но некои сектори веќе паднаа на испит во пракса нема што допрва да ги тестираме, на пример судиите, само треба да ги видиме сите пресуди овие 10
Дознаваме дека не се Бетмен и Пимен само пријателчиња, туку Пимен е шеф на неговиот помал брат, Атанас Илиевски кој веќе 3-4 години работи како секретар во европска епархија за добра европска плата плус патување низ цела Европа и одење кај папата,
Левата калициија „За Албанија која ја сакаме“ предводена од социјалистите на Еди Рама е победник на вчерашните парламентарни избори во Албанија, потврдуваат првичните неофицијални реултати. Коалицијата освоила 49,62 отсто од гласовите
Загубата на твојот татко, претпоставувам, беше мошне тежок удар за тебе, но како и дали успеа да го преболиш неговото отсуство? Тоа не се преболува, едноставно, болката те следи цел живот. Јас објаснив погоре дека целиот фокус кон работата и убави
Од вчера вечерта повторно се активираше пожарот во депонијата кај Струга. Мештаните сведочат дека денеска веќе можат да се забележат поголеми пламени јазици и чад кои се издигнуваат од локацијата. Медиуми јавуваат дека на местото се наоѓа само една
„Бидејќи по се' изгледа наскоро ќе дојде до промена на раководните позиции на јавните установи, претпријатија и слично, сакам да го истакнам следното: Слугите на претходниот режим мора брзо да се отстранат. Но, наместо нив не смее да се инст
- Ако е точно преведено видеото тогаш нашиот пратеник Дудуш треба да се извини и јас во потполност го осудувам кажаното! Ние како влада ќе се бориме против партизација на општеството и вие тоа ќе може да го видите на дело во периодот кој што следи.
СО НОВИ СИЛИ ВО НОВИ НАУЧНИ ПОБЕДИ После повеќегодишно проучување на функционирањето на политичките системи на петнаесетина држави (САД, Русија, Англија, Франција, Германија, Кина, Италија, Шпанија, Белгија, Шведска, Јапонија и др.) конечно од ден
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

ЛАТАС ГАДНО НАЕБА: СЈО побара замрзнување на имотот на Латас, сите станови, куќи, џипови, сметки, фирми, портали сега ќе бидат замрзнати!!!

Денеска ова Јавно обвинителство поднесе барања до Судот за обезбедување на имот поврзан со предметите „Триста“ и „Талир“. В...

Повеќе

Чомовци се едни од најголемите штеточини во македонското новинарство!!!

Ја неможам да ги разберам Чомовци што сорта ќе беа... Погледнете како изгледаше копукот Александар Николовски на крајот на интервјуто со Горазд Чомо...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕПСКО ГОМНО БЕСРАМНО МАЈКЕ МУ ГА НАБИЈЕМ: Александар Николовски во интервју за Фактор 24 - ГРУЈО Е ПОШТЕНАЧИНА, ЖИМИ МИ МАЈКА, НЕ ИМ ВЕРУВАЈТЕ НА СВОИТЕ УШИ И ОЧИ, СЛУШАЈТЕ ЈА ШТО ВИ ЗБОРАМ!!!

* реклами:

Повеќе

САША БОГДАНОВИЌ: Општина Центар ќе се избори АутоМакедонија да остане на граѓаните на Центар, затоа денеска поднесуваме и иницијатива до надлежните институции за стопирање на изградбата на катна гаража!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) КАЈ ЌЕ БЕГАШ СЕГА КУЧЕ КАСАПСКО: Најново и уште подобро видео на кое се гледа како пратеникот Сашо Василевски отвара врата на насилниците!

Линк до видеото овде. * реклами:

Повеќе

Некој треба да седне и со помош на невладините организации да направи црни книги во кои ќе бидат заведени сите сваровски судии и обвинители, сите куртон пропагандисти, сите експертутки, сите политички партнери и сите бизнис олигарси кои му помогнаа на Грујо 10 години да ја тероризира земјата!!!

Реваншизам не смее да има, во смисла на тепање убивање прогон и затворање без докази и судска процедура, но мора да има осуда. Не смее да има и забор...

Повеќе

ПА КОЈА Е ОВАА ПЕРВЕРЗИЈА: ВМРО ДПМНЕ за 10 години наместо да го спаси Кратово од СМРТ, тие си купиле 5 дуќани во градот, што ќе стануваат корпорација ли?!

ТВ 24 откри дека ВМРО ДПМНЕ имала во Кратово 5 имотни листови од дуќани?! Еј, Кратово умира, и ВМРО ДПМНЕ за 10 години наместо да проба да го спаси...

Повеќе

(ВИДЕО) ТВ 24 ОТВОРЕНО: Колку милиони евра има во сефот и на сметката на ВМРО ДПМНЕ?!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ВО АКЦИЈА: 20 минути плескање лудаци по газот!!!

* реклами:

Повеќе

Тортура и Тинтрање

Се сеќавате ли на каква садистичка, полициско медиумска и судска тортура беше изложен Љубе Бошковски само заради сомневање дека нелегално ја финанси...

Повеќе

ПРОКЛЕТИ ДА СТЕ, ЖИВИ НЕ ОДРАВТЕ!

До кога овие луѓе со сериозни обвиненија ќе парадираат со облека сошиена од кожата на граѓаните?! До кога овие луѓе ќе ја сечат артеријата (црвената...

Повеќе

ВАНЕ ЦВЕТАНОВ РАСПАЛИ ПО ГРУЕВЦИ: Сите до еден ќе одговараат дебело за своето слугување

Повеќе десетици смртни случаи заради предолги или неоправдани притвори. Стотици починати во затворите заради неосновани затворски казни. Стотици ч...

Повеќе

Лидерот на ШАРЕНИТЕ му одговори на Дачиќ: Ние едвај успеавме Грујо да го срушиме не па да се замараме со рушење на Вучиќ, не сме ние супермени!

* реклами:

Повеќе

ВИДЕО: Како функционира НАТО, најмоќниот воен сојуз на планетата на кого Македонија наскоро треба да се приклучи

Погледнете го ова кратко видео за тоа што значи и како функционира НАТО. Поради геополитичките превирања и обидете за вмешување на Русија на Блак...

Повеќе

(ВИДЕО) КАКОВ Е САМО ОВА МОНСТРУМ, ЌЕ БИДЕ ЛИ ОДЗЕМЕНА ЛИЦЕНЦАТА НА РАДИО РСМ ПОРАДИ ОВА: Сликарот Ацо Станковски - Рембрант само еден ден по настаните во 27-ми април се вклучи телефонски во емисија на Радио Слободна Македонија, и буквално свршуваше од среќа што биле претепани пратениците, ги нарекуваше стаорци, им се закануваше дека со право ќе бидат убиени, ги величеше убијците и тепачите?!

Ацо Станковски се надмина себеси, ги величеше тепачите и убијците на Заев и Села дека виле разбуден лав кој ќе ги изедел и голтнел пратениците на СД...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti