Одберете локација на пристап

Последната седница на ААВМУ, даде вистинска слика како функционира едно балканско регулаторно тело од ендемски вид, вистински западнобалкански актери, подговетни за влез во ЕУ. На оваа седница се разгледуваше барањето за одземање на дозволата на те
Да проверам, можеби јас нешто сум пропуштил: Дали НЕКОЈ слушна НЕКАКВА реакција од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) по повод бројните скандали што дневно се откриваат во земјава, врзани за политичката смисла и законскиот опис
Директорката на Национална агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, преку својот профил на Фејсбук соопшти дека ќе се посвети исклучиво на работната задача и дека заради целосна професионалност, ќе ги замрзне партиските ф
Текст објавен на фан клубот на Филип Петровски: Мој фаворит во оваа трка за иден лидер на Вмро е Д-р Филип Петровски поради неколку причини. Прво, поради неговите радикални ставови. Некој ќе каже не ни треба радикален лидер, сега е 21 век. Би
Во врска со појавените шпекулации дека како долгогодишен Претседател на партијата ќе поддржам или фаворизирам или како што велат „ќе застанам зад“ еден или другод можните кандидати за претседатели на партијата во очи претстојниот 16- ти
Никола Поповски, лидер на ВМРО е најдоброто решение за Македонија во овој момент. Мицковски да си остане Генерален секретар 1. Има единствен однос со неколку важни личности во Европа (Европјани за Европа) 2. Заштита на криминалот на Фамилијата му

Реакција на светот откако се дозна дека Солза ќе праела партија

Повеќе

ПАПАРАЦИ ФОТО: Куртончињата Палчо и Солзето се договараат за трета опција, Ефтов ќе им бил портпарол, ЖАЛНО, ТРАГЕДИЈА У ПИЧКУ МАТЕРИНУ!

Ljubisa Stankovic 1 час · Она кога ќе те исфрлат од партија како.куфер, а ти као нешто размишљаш да формираш нова партија..... Жално!

Повеќе

Леле Зоки, аман немој од овој да земаш искуства и знаење, го обравме бостанот...

Повеќе

Убавиот американски затвореник по кој полудеа жените сега заработува 1 милион долари месечно од манекенство

Американецот Jeremy Meeks, кој се прослави со својата затворска фотка додека лежеше затвор во Калифорнија за некаков ситен криминал и стана миленик ...

Повеќе

ЦЕЛАТА ФАМИЛИЈА НА ТРАМП Е БЕЗ ПАМЕТ: Иванка Трамп се појави на средба со јапонскиот премиер со розев минич допичњак, цела Америка и се смее

Повеќе

АМЕРИКА ОБЈАСНЕТА СО ЕДНА ФОТКА

Повеќе

БОМБА НА СЛОБОДЕН ПЕЧАТ: Дури 4 пратеници од ВМРО ДПМНЕ ќе преминат во власта!!!

Повеќе

БРЕЕЈ, КОМИТИТЕ ЌЕ ПОЛУДАТ, ВНУКОТ НА ЅИНГО, кратовецот Виктор Доневски од јануари нов извршен директор на ФК Вардар???

Кратовецот Виктор Доневски ќе биде новиот извршен директор на фудбалскиот клуб Вардар, дознава спортскиот портал Екипа. Тој на новата функција најве...

Повеќе

(ВИДЕО) БОЛЕН ПСИХОПАТ: Еден од водачите на протестите За Заедничка Македонија, Дамовски, се кикотеше како дрогиран на тв - УБИЈЦИТЕ НА СЕЛА И ЗАЕВ СЕ ЖРТВИ, А МАСКИРАНИТЕ СЕ МАСКИРАЛЕ ВО АФЕКТ!

Линк до ова лудо видео од овој луд психопат, овде.

Повеќе

ВЛАТЧЕ СО ПОРАКА ДО ЗАЕВ!

Повеќе

МАКТЕЛ ПОРАКА ДО ГРУЕВЦИ ПО ОДЛУКАТА НА АПЕЛАЦИЈА БОМБИТЕ ДА БИДАТ ДОКАЗ ЗА СИТЕ ПРОЦЕСИ НА СЈО!

Повеќе

ДОШЛО ЈЕ ВРЕМЕ ЌОРЌЕ: АПЕЛАЦИЈА ОДЛУЧИ БОМБИТЕ ДА БИДАТ ДОКАЗ ЗА РУШЕЊЕТО НА КОСМОС!!!

Нелегално прислушуваните разговори во врска со уривањето на “Космос” и проектот “Сончев град” да се користат како докази во ...

Повеќе

АМЕРИКА Е ГОЛЕМА, СВАШТА ИМА ТАМО: Жена казнета за пијано јавање коњ на автопат!

Повеќе

ПРОФЕСОРОТ КЕКЕНОВСКИ: ОСТАВКА И ОДГОВОРНОСТ КАКО ТОА (НЕ)МОРАЛНО ЗВУЧИ ВО МАКЕДОНИЈА!

Моралната одговорност за жал сеуште е непознат поим во македонската политика. Најголем дел од македонските политичари се лишени од поимот морал. Ка...

Повеќе

ШЕКЕРИНСКА: Добро е што твитерџиите некогаш не прават лом, понекогаш и за банални ситници, мислам дека тоа е здраво, мораме да го слушаме гласот на народот!

- Конечно добивме демократија и народот сега е слободен да критикува и мисли слободно, па не ми смета што понекогаш јавноста не прави лом понекогаш ...

Повеќе