Одберете локација на пристап

Пратеникот од редовите на СДСМ, Васко Ковачевски, најави дека заминува од функцијата пратеник бидејќи ќе биде назначен за нов директор на РЕК Битола. -Причината е учеството во акционерското друштво ЕЛЕМ. Имајќи предвид дека веќе два мандати сум во
Министерот без ресор, Самка Ибраимоски, задолжен за имплементација на Националната стратегија за подобрување на состојбата на Ромите во Македонија, сака да ја напушти оваа функција и повторно да биде пратеник во Собранието. Тој најави дека денеска
Шилегов нека си земе приватни часови по Односи со јавност и кризно комуницирање. Да дадеш изјава "Не правете реалити шоу од загадениот воздух" е запечатување на својата кариера како "татко на градот". Емпатија со страдањето и стравот а не осуда,
Морам да признаам дека сум шокиран од над 100-те скандали на моќни луѓе во САД за кои се откри дека со децении силувале и малтретирале жени кои им биле подредени во работата... Новинари, актери, политичари, разни шефови на ресторани, медиуми итн итн
Трендо запука по Канал 5 затоа што сменија страна, досега 10 години не ги гледаше глупостите на Сител и Канал 5, ама сега прогледаа?!?! Трагедијата е што прилогот е стар речиси една година и е од времето кога Канал 5 беше со ВМРО ДПМНЕ :D Тогаш н
Според Аir visual, мобилна апликација која на едно место ги собира иподатоците од ранг листите на мернте станици и прави една прави ранг листа Скопје утрово бил најзагаден град на светот. Зад него се Калкута и Длехи во Индија, Дака во Бангладеш&hel
Курир жестоко го нападна директорот на агенцијата за туризам, Александар Донев со тврдење дека во Албанија потрошил 7000е кое тврдење оригинално на фб го изнесе директорот на невладината Грин Пауер. На ова на фб реагираше лично Донев: Не би сакал
ПОТПИШАН АНЕКС НА МЕМОРАНДУМОТ ЗА ИЗГРАДБА НА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ЗА СКОПЈЕ Градоначалникот Петре Шилегов, министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки, амбасадорот на Република Франција во нашата земја, Христијан Тимоние и
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, евроамбасадорот во Македонија Самуел Жбогар и претставничката на Меѓународната организација за мигранти Соња Божиновска-Петрушевска, денеска на граничниот премин „Богородица“ присуствуваа

ЕКСПЕРТОТ ЗА МЕДИУМИ, СЕАД ЏИГАЛ УСПЕА ДА ПРЕВЕДЕ ЕДНА ЕМИСИЈА НА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА СО НЕНАД МАРКОВИЌ, ЗНАЧИ МОЖЕЛО ОВА ДА СЕ НАПРАВИ?!

Конечно успеав да го завршам преводот на една од скорешните дебати на „Топ тема“. Тешко беше, к’о Шекспира да го преведуваш, но в...

Повеќе

ВЕЛЕШАНИ ЕВЕ КАЈ ВИ СЕ ПАРИТЕ: Општина Велес му исплатила 3 милиони денари на Здравко Чолиќ за да пее за питијадата!

- Општина Велес му исплатила на пејачот Здравко Чолиќ 3 милиона денари за неговиот настап на питијадата оваа година. За време на питијадата, во бекс...

Повеќе

Еве како изгледа џогирање на врвот на Шар Планина

Љуботене планински врв висок 2498 метри, прв на главното било и срт наШар Планина. Иако не е највисок врв наШара, поради своите црти и поради издвое...

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОЦЕВСКИ ОТКРИ ШОКАНТЕН СКАНДАЛ: Илче Гебелс незаконски си земал вработен во општина Велес да му биде личен возач на сметка на општината?!?!

Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски откри шокантен скандал поврзан со пратеникот на ВМРО ДПМНЕ, Илија Димовски. - "Пратеникот Димовски незаконск...

Повеќе

ЖАЛНА ВЕСТ: Во сообраќајка загина членот на ЦО на СДСМ и екс директорот на СРД, Зоран Стефановски

Загина Зоран Стефановски, поранешен претседател на Советот за радиодифузија, во тешка сообраќајна несреќа што се случила денеска околу еден часот по...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРВ ПРЕС НА АЦЕ КОЦЕВСКИ ВО ВЕЛЕС: Очекував дека ќе наследам лоша состојба во општината, но ова што го затекнав е нешто неверојатно, милиони евра долгови, превработеност, расипништво, хаос!!!

Повеќе

Ѓаволски тешко е да се објаснуваш со разгалените скопски педерчиња за тоа како е да се биде сиромашен

Колку е тешко и напорно да се расправаш со скопските елитисти кои мислат дека имањето на кола е човеково право и автоматски ти следуеа како што ти сле...

Повеќе

Ова лудо копиле пукаше во 5 годишни деца, жени и старци во црква во Тексас, уби 27 а околу 20 се тешко ранети!

Облечен во црна маскирна униформа, со панцир, шлем и со автоматска пушка, ова лудо копиле, ова гомно од човек, 26 годишниот Давид Патрик Кели, уби д...

Повеќе

Овој премиерот на Канада ептен симпатично човече...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНА ИСПОВЕСТ НА ЧОВЕКОТ КОЈ ГИ УКРАДЕ БОМБИТЕ ОД ДБК: Кога ги однесовме снимките во МВР за да го пријавиме прислушкувањето, цел ден не ни дадоа јадење, само вода!!!

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО КОЛЕГА: И Бугарите имаат свој Саше Политико, кој за малце ќе беше прегазен со кола од градоначалникот на општината Балчик кој си купил кола од 75 илјади евра и по цел ден се шета во работно време

Повеќе

ЛУДА ТЕЗА НА КУРТОН ЕФТОВ: СДСМ ќе ја упропастела земјата економски и пак ВМРО ДПМНЕ ќе требало да ја оправа?!?!

Колку треба да си луд за ова да го кажеш: - Задачата на Заев е земјата да ја упропасти економски да ја презадолжи со кредити со цел да му каже на н...

Повеќе

ЕНИГМА: Зошто албански политичари и аналитичари СЕ МАЗОХИСТИ, зошто одат во емисии на Миленко, Ефтов, Јанко Бурек, Латас и останати куртони кои 10 години шират омраза за Албанците?!?!

Албански политичари и аналитичари кај Миленко до скоро, еве сега Таравари кај Ефтов, често има и Албанци на гости кај Јанко Бурек, Латас и останати ...

Повеќе

Гледам дека многу луѓе во обид да ме навредат и негираат, ми велат дека не сум излегол од Кратово и не сум знаел ништо...

Гледам дека многу луѓе во обид да ме навредат и негираат, ми велат дека не сум излегол од Кратово и не сум знаел ништо... Само да ве информирам дека...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВАТА НАЈАВНА ШПИЦА НА ЕМИСИЈАТА НА ВАСКО ЕФТОВ Е ОПИС НА НЕГОВАТА ДУША И КАРАКТЕР: НЕПОДНОСЛИВА СТРАШНА РУИНА!

Повеќе