Одберете локација на пристап

Ова е чиста небулоза. Записниците ги потпишуваат сите членови на комисиите, значи тука има од ВМРО ДПМНЕ, од ОБСЕ, Цивил, МОСТ и сите тие биле купени?!?! Значи збориме за 2000 избирачки места пута 4, тоа се 8000 луѓе кои биле купени?!?!
Веќе два дена поминаа а на Марјан Ристески не му текнува да му честита на победникот на изборите во Прилеп. Каква бараба каква чамуга!
Мактел дознава дека Грујо ќе си замине од лидерската позиција на ДПМНЕ овие денови, а за свој наследник го спремал Христијан Мицковски, екс директорот на ЕЛЕМ. Овој залижан психопат се прослави изминатите месеци со своите настапи на тв каде со мон
А тоа што Коце два пати победи со ист таков дил со ДУИ нема везе, тоа е друга прича... Како уопште мислеше оваа гуска Коце да тепа без помош од ДУИ и со толкава победа на СДСМ која се очекуваше во Карпош и Центар?! Да не требаше не само Пустец т
ДУИ да и помогне на Алијанса во Струга ама Алијанса да му помогне на ДУИ во Гостивар, но под услов ДУИ да и помогне на БЕСА за Сарај под услов ДПА да му помогне на ДУИ во Тетово, под услов...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ГРУЈО И ЗАЕВ ВО ИЗРАЕЛ, ИМА РАЗЛИКА!

Повеќе

(ФОТО) Еве зошто утакмицата Македонија Албанија не се играше во Прилеп, туку во Струмица!

Повеќе

РАШКОВСКИ ШОУ НА ТЕЛМА: Еден од избрканите од работа поради 3 дена недоаѓање на работа се жали зошто бил избркан токму сега кога претходно 5 години не дошол на работа па не добил отказ?!?!

- Мојот претходник на последниот ден пред заминување потпишал три откази на тројца вработени во влада кои не дошле на работа три дена. Во жалбата за...

Повеќе

РАШКОВСКИ ГИ УМРЕ ОД СМЕЕЊЕ ГОСТИТЕ ВО СТУДИО: Јас сега за помошници во ИТ секторот и во правна служба имам забни техничари, дизајнери, актери, свирачи, градинари, спортисти и еден ѕидар сите без факултет!

- Значи ова да не беше трагично ќе беше многу јак скеч на К-15, замислете во ИТ секторот во владата за мои помошници сега имам забни техничари со ср...

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРОВЦИТЕ ЌЕ ГО ЛИНЧУВААТ КОГА ЌЕ СЕ ВРАТИ ДОМА: Хорхе се враќа на корените, ги промовираше основните принципи за отворено општество на Сорос Фондацијата во говор пред млади политичари во Полска

Повеќе

Еве ги реакциите на социјалните мрежи за инцидентот со онесвестувањето на малиот Марко и пресот на Грујо

Повеќе

Петре бил пијаница?! Абе вие знаете ли што е пијаница?!

Црната пропаганда против Петре Шилегов е смешна, немаат ништо против него па одат со старите вмровски финти од 90-тите... Петре Шилегов бил пијаница....

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДИНИОТ СЕКРЕТАР, ДРАГИ РАШКОВСКИ ЈА ШОКИРАШЕ ЈАВНОСТА НА ТЕЛМА: Стотици неписмени неработници затекнавме во влада се чудиме што да правием со нив?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОФЕСОРКАТА СИЉАНОВСКА СЕ ИЗБРУКА, ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВИ НАЦИОНАЛИСТИ ПРЕДАВААТ НА УКИМ: Жал ми е што Села беше претепан, ама си го бараше со боринче, Албанците не заслужуваат да имаат службен јазик, пред еден век биле само 100 000 во овој регион!

- Жал ми е што Села беше претепан, но неговите зборови болеа повеќе од ударите по неговата глава?!?! - Албанците не заслужуваат да имаат службен ја...

Повеќе

ЗОКИ ШТО ИМ НАПРАВИ БЕ, БИЧИКЛЕ СЕ РАСПАЃА, ПОДОЧЊАЦИ КАКО ЦИЦКИ НА ТУРБО ПЕВАЉКА!

Повеќе

ОФ ОФ ОФ: Куртоните од Курир три месеца не земале плата, СРЦКИ!

Добивме интересна порака од човек од Ѓорче каде кандидатот за градоначалник од ВМРО ДПМНЕ е газда на Курир: Brat mu na gazdadata na Kurir, Vlado ...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕКА ИМ Е ЧЕСТИТО: ПОРТАЛОТ МАКФАКС ПОЧНА ДА ПРАВИ ВИДЕО ДЕБАТИ, ПРВА ДЕБАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ДВОЈАЗИЧНОСТ!

Претседателот на Советот за македонски јазик, Људмил Спасов денеска на прес-конференција во Владата истакна со предлог-законот за употреба на ја...

Повеќе

(ФОТО МИЗЕРАЛЕ) ОПОЗИЦИЈА Е ГАДНА РАБОТА, ПЛУС БОРКИЦА ИЗГЛЕДА НЕ ЗНАЕ ДА ПЕГЛА

Повеќе

НИКОЛА ДИМИТРОВ Е ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ МИНИСТРИ ДОСЕГА: Оствари државна посета на Германија, се сретна со министерот за надворешни на Германија, еден од најмоќните политичари во светот!

Повеќе

Ова е жалната вистина за војните во минатото: Ги водеа претежно 18-годишни деца!

Повеќе