Одберете локација на пристап

Guner Ismail 5 hrs ГОСТУВАЊЕВсушност, добро и поучно е што Јанкуловска беше изведена пред камерите на 1тв. А не да не знаевме која е, каква е и што се сторила. Така, дознавме дека ТИЕ си работеле чесно, предадено, професионално и дека се &ldquo
Денеска во 12 часот, на одење кон градинката во Кисела Вода, беше нападнат новинарот Саше Политико. Од возило во движење пред новиот Кам Маркет, машко лице на 40 години ја извадило главата од прозорот на својот автомобил и се обидел да го плукне,
The sign language interpreter doing the Brexit Agreement on BBC News is perfectly conveying the perplexing fuckery of this situation #Brexit #BrexitChaos pic.twitter.com/bA66SYMXqN — Ell Potter (@Pottell) November 15, 2018
Ете и тоа го видовме вчера. Шарена Револуција протестира и бара од владата да настапела жестоко за да ја казни претходната власт. Практично, Шарена бараше вчера Заев да владеел полициски моќно, како хунта против сегашната опозиција, и мимо судот и т
Општина Дојран го доби проектот со наслов "Дојран – Туристички бисер на Југоисточна Македонија“. Проектот беше аплициран преку програмата ПЛРК, финансиран од ЕУ и Владата на Р.М, а администриран по правилата на Светска Банка. Проекто
Левичарските либерални бардови овие два дена врескаат како прасиња на колење и гласно од нивните усни излегува една теза, девиза, тоерија а тоа е, полицијата на Заев и Спасовски треба да знаат СЕ, криви се за СЕ, треба да спречат СЕ, никој да не смее
Прво што ќе направат е да ги заменат нееколошките извори на греење во градинките, училиштата и болниците, кажа заменик-министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули (Фото:СДК.МК) Со намалување на данокот на додадена вр
САД сметаат дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски кој бара политички азил во Унгарија треба да си ја отслужи затворската казна во својата земја, изјавил претставник на американскиот Стејт департмент за „Политико.еу“. &nda
Поради основи на сомневање дека одредени службени лица, злоупотребувајќи ја својата службената положба и овластување, му овозможиле на осудениот Никола Груевски нелегално да ја напушти Република Македонија, Обвинителството почна предистражна постап

Продолжува градежната офанзива во Штип, почна асфалтирање на нови 300 метри улици во населбата Железничка во Штип. Вредноста на овој зафат изнесува 650 илјади денари!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ПЕТАР КОЛЕВ: Се сомневам дека одговорот на писмото на Мичел објавено на фејсбук е вистинито, мислам дека на англиски тоа е многу помеко и поумерено од она на македонски кое беше објавено во македонската јавност!

Повеќе

Ректорите и деканите на УКИМ треба да се загрижат: Јас имам поголемо ниво, реноме и углед од пола нивни професори!!!

Навистина е трагедија што во моментов јас имам поголемо ниво, авторитет и углед од пола професори на УКИМ. А не требаше така да биде, не беше така пл...

Повеќе

(ВИДЕО) ДИМИТРОВ ГИ ЗАМОЛЧЕ И ЗАМИСЛИ ВМРОНИТЕ ВО СОБРАНИЕ: Нити лидери, нити свети лидери не ми требаат за да застанам зад интересот на мојата татковина!!!

Повеќе

ГЛУПИ КОМУЊАРИ: Наместо споменици и бронза, ќе дадат 10 милиона евра за систем за наводнување за 2000 хектари во Валандово и Удово

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ПЕЏА АРСОВСКИ: Амандманите ќе поминат, ќе се обезбеди двотретинско мнозинство!!!

Повеќе

ГРАЃАНИ НАПАДНАЛЕ КОМУНАЛНИ РЕДАРИ НА ГРАД СКОПЈЕ, СЛУЧАЈОТ ПРИЈАВЕН ВО МВР!

Повеќе

Со донација од УСЈЕ поставена нова енергетска ефикасна фасада на Основното Општинско Училиште Кирил Пејчиновиќ во Кисела Вода

Повеќе

СПOДЕЛИ: Oвaa бaбичкa веќе дoлгo време спие нa aвтoбускaтa стaницa вo Скoпје(меѓугрaдскa)

Бабичката делувала смирено, наводно ја барала својата ќерка, но сепак неколку денови делувала изгубено и спиела на автобуската, можно е да се работи...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА ОД ВЛАДАТА: ДОЈДЕ ЖИВОТ ЗА УШТЕ 11 ИЛЈАДИ ГРАЃАНИ КОИ ЌЕ ЗЕМААТ 200 ЕВРА МЕСЕЧНО СОЦИЈАЛНА ПОМОШ ОД ДРЖАВАТА!

Инвестирање во поголема гарантирана социјална помош за најранливите категории граѓани, во ран детски развој, полесен пристап до детски додаток, обра...

Повеќе

НУКЛЕАРКА ОД ОЈО: ТОНИ ШАНАЦ ЌЕ ЛЕЖИ ЗАТВОР 5 ГОДИНИ ПОРАДИ СМРТНИ ЗАКАНИ КОН БРАНКО ТРИЧКОВСКИ!!!

Повеќе

ДЕНЕСКА ВО АМЕРИКА: Трамп на твитер нападна порно актерка, напиша дека личи на коњ, таа му врати дека имал мал пенис!

Повеќе

ДЕЧКИ СМЕ ГО ОБРАЛЕ БОСТАНОТ, ВО СЕ СМЕ ПОСЛЕДНИ, ЗА НИШТО НЕ НЕ БИВА!

Повеќе

ГРУЈО ТРЕБА ДА ЛЕЖИ ЗАТВОР И ЗА ОВА ЗЛОДЕЛО ПРОТИВ НАРОДНИТЕ ПАРИ: Се затвора Македонско Село, инвестиција од 6,5 милиони евра!!!

Од утре се затвора комплексот „Македонско село“, инвестиција од 6,5 милиони евра што се наоѓа во Нерези, а чиј концесионер е некогашниот...

Повеќе

ФИРОМ Инженеринг: Улицава ја асфалтираа минатата недела, па вчера тргнале да сечат за приклучок, па исекле до пола, па виделе дека промашиле, па исекле пак ново, па не знам кај да се обратам, па више пукнав.

Повеќе