Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

ВО ЖИВО: ПРВ ЛИДЕРСКИ ДУЕЛ ПО 15 ГОДИНИ!!!

Линк до дуелот овде.

Повеќе

АЈ НА ЗДРАВЈЕ ГРУЈЧЕ, ПА НЕКА ТИ СЕ МНОЖАТ!

Еби се за тоа што ме избрка од работа од Наша ТВ. Еби се за тоа што ме остави без реклами 5 години на Мактел. Еби се за тоа што ми прати дечки со ...

Повеќе

ТООО СУДИКЕ, УДРИ НЕ ГО ЖАЛИ, ТОА ЃУБРЕ МИСЛЕШЕ ДЕКА Е СУЛТАН, ЈА ПОКРАДЕ МАКЕДОНИЈА И УНИШТИ БЕЗБРОЈ ЧОВЕЧКИ ЖИВОТИ!!!

Го стигна правдата ѓубрето кое мислеше дека е крал и дека е недопирлив!!! Го имаше целосно замолчано обвинителството преку Зврле а и судството преку ...

Повеќе

АЈДЕ ЧЕСТИТО НАРОДЕ: ПРВАТА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА ГРУЕВСКИ - ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОР!!!

Во негово отсуство, денеска судиката Добрила Кацарска го осуди Груевски за виновен и му досуди казна затвор од две години! За виновни беа прогласен...

Повеќе

КОНЕЧНО - Заев го стокми списокот за реконструкција на влада – еве кои се новите министри во владата!

Премиерот Зоран Заев попладнево го испрати предлогот за промена на составот на Владата до Собранието на Република Македонија. Досегашната министерк...

Повеќе

ВО ЖИВО ИЗРЕЧУВАЊЕТО ПРЕСУДА ЗА ГРУЕВСКИ ЗА ТЕНК!

Повеќе

ЛЕЛЕ ГРУЈЧЕ, ШТО ТИ СЕ ДЕСИ: САМО 10 ПРОТЕСТАНТИ ПРЕД КРИВИЧЕН СУД!

10 тина демонстранти пред суд, за да му дадат подршка на Груевски за првата пресуда Пресудата за набавката на луксузниот блиндиран „мерцедес&...

Повеќе

ШОКАНТНО: ГРУЈО НЕ СЕ ПОЈАВИ НА СУДСКОТО РОЧИШТЕ ЗА ОДРЕДУВАЊЕ ПРЕСУДА, ДАЛИ ВЕЌЕ ИЗБЕГАЛ ОД ЗЕМЈАТА?!?!

Груевски не се појави на изречувањето на пресудата за Тенк! Од судското рочиште оди видео пренос во живо на ТВ 24!

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТЕН НАСТАП НА СОПРУГАТА НА РЕЖИМСКОТО КУРТОНЧЕ ЖИДАС ДАСКАЛОВСКИ НА ТВ 24: Иако нејзиниот институт една деценија добива милионски грантови од ЕУ, таа се заложи да ги прекинеме преговорите со Грција и да јадеме корења!

Брачниот пар Даскаловски - Ристеска го поседуваат институтот ЦИКП - Центар за истражување и креирање политики. Над една декада добиваат милиони евр...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: Горан Ангелов-Ќосето призна вина?!?!

Сликата е шега и конструкција од страна на Мактел.мк, ова ѓубре штрајкува со глас и тврди дека бил суден затоа што бил голем патриот, бла бла бла......

Повеќе

(ВИДЕО) БУЧКОВСКИ ВО 24 ОТВОРЕНО: Порано предлог решенијата беа многу подобри, Димитров порасна со проблемот со името и најдобро го знае проблемот, решението Илинденска Македонија е прифатливо и за ВМРО ДПМНЕ!

Повеќе

БИЉАНА СЕКУЛОВСКА СО ИЗЈАВА НА ДЕНОТ

Повеќе

(ВИДЕО) КОЉА ОД ЈАДРО: Не сме многу задоволни од учинокот на Роберт Алоѓозовски, ама се плашиме дека новиот министер за култура ќе биде бетер од него!

Повеќе

(ВИДЕО) Роберт Поповски му предложи на Шилегов, сите општини да објават јавно како ги трошат народните пари

Повеќе

ИДЕЈАТА ЗА ВАУЧЕРИ ЗА ПРЕВОЗ НА ПИЈАНИ ВОЗАЧИ ШИЛЕГОВ ЈА ПОЗАЈМИЛ ОД АМЕРИКА

Повеќе