Одберете локација на пристап

Амазон се шири и во производството на електрична енергија, веќе се кралеви во онлајн пазарувањето, купија и ланец на маркети, влегуваат во вселенскиот транспорт, одамна се кралеви и во клауд серверите за хостирање на дигитални податоци, газди се и
Копуците биле фатени на аеродромот во Солун, се спремале со лажен идентитет да летаат за Јужна Америка каде имале намера да се кријат во џунглите во Венецуела која е комунистичка и во хаос и која не соработува со Интерпол, ФБИ и ЦИА. По се изгле
- ВМРО ДПМНЕ си изгуби поштено, не беа изборите украдени, немаше елан за нови победи, членството на ВМРО ДПМНЕ не излезе да гласа, администрацијата по инерција си гласаше за власта! Исто така треба да се види и дали беше добар квалитетот на луѓет
- Оваа еуфрија од жестокиот пораз на ВМРО ДПМНЕ ќе влијае на вториот круг и кандидатие на СДСМ ќе ги прегазат како брз воз кандидате на ДПМНЕ во вториот круг во сите општини каде ќе има избори во втор круг! Во албанските општини ситуацијата е мал
Зијадин Села се постави себеси како најрадикален албански политичар, затоа што тој процени дека против екс командантите на УЧК во ДУИ само со таква реторика човек може политички да се бори и да преживее. Дел од тие радикални изјави не ги одобрувам,
И што мислите, случајно ли е што ваквите будалаштини попут оваа на Ацо Рембрант никад не се најде на дното на Офф Нет сите овие 10 години?! А редовно ги има сите грешки на медиумите и личностите кои беа критичари на минатиот режим, ама никад не с

Американскиот државен секретар, Рекс Тилерсон испрати честитка до државниот врв во Македонија во која го честита државниот празник 8-ми септември!

Државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон, во име на американската влада упати честитки по повод Денот на независноста на Македонија, 8. Септември. ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) Рада пак го извлече подебелиот крај: Додека сопартијците слават во Три Круши, нејзе ја пратија да се качува на планински врв во некоја вукојебина

Вчера таа го честиташе празникот на својот твитер профил:

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТРЕ РАСПАЛИ ЖЕСТОКО ВО СВОЈ СТИЛ: Скопје може поинаку, ќе биде гордост за идните генерации!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ТВ 24 - ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ НЕРВОЗНО РЕЖИМСКОТО ГОМНО: Ѕинговиот министер за земјоделие со народни пари правел РШУМ по хотели, пивници, продавници за накит, цвеќари, ресторани и туристички агенции!

Луксузни хотели, ресторани низ светот и земјава, цвеќари и продавници за накит. Поранешниот министер за земјоделство, Љупчо Димовски – трошел ...

Повеќе

Отец Пимен: Честито празник Македонијо, да правиме повеќе за државата и за народот отколку за себе, за партијата и за лидерот!

Повеќе

КОЛУМНИСТОТ ЕРИК АЛТМАН: Омразата кон Џорџ Сорос го покажува антисемитизмот во срцето на крајната десница!

(Корица од новата книга на десничарскиот активист Данеш Соуза, насловена ОТКРИВАЊЕ НА НАЦИ КОРЕНИТЕ НА АМЕРИКАНСКАТА ЛЕВИЦА, во која го обвинува Џор...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ го стигна бранковата клетва!

Безмалку една декада ВМРО ДПМНЕ ја молзеше кравата наречена Бранко Црвенковски. Бемзалку една декада го масакрираа СДСМ за сите грешки на Бранко Црве...

Повеќе

ДА НЕ СЕ ЗАБОРАВИ: Еве само еден од безбројте бисери на Грујовата десетгодишна пропаганда!!!

Повеќе

ПРОПАГАНДАТА НА ДПМНЕ ПРОДОЛЖУВА СО ОЧАЈНИТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ: Лажат дека Димитров понудил Македонија да прими бегалци!!!

Дојче Веле го праша министерот Димитров, ако Македонија стане членка на ЕУ дали ќе зема бегалци на своја територија како што е според квотите на ЕУ ...

Повеќе

РАКОВОДСТВОТО НА ЕЛЕМ И РЕК БИТОЛА ПО 10 ГОДИНИ СЕ СРЕТНА СО ЕКОЛОШКИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ ОД БИТОЛА И ВЕТИ ДЕКА ЌЕ СЕ НАМАЛИ ЗАГАДУВАЊЕТО!

Повеќе

Овие Јапонциве се чудо од народ, ни подарија француско комбе за брза помош и ни ја честитаа независноста во најтиражниот јапонски весник кој има тираж од 4 милиона!

Во најтиражниот јапонски весник „The Japan Times“ денеска е објавен прилог по повод Денот на независноста на Република Македонија, во ко...

Повеќе

СИТЕ САКА ДА СЕ СЛИКААТ СО НЕГО: ХЕРОЈОТ, ВЕРНИОТ БОДИГАРД НА ЗАЕВ И ОЛИВЕР СПАСОВСКИ

Повеќе

ЧЛЕНСКИТЕ НА СДСМ ОДАТ КАКО АЛВА, САМО ВО ЕДЕН ДЕН ВО ШТИП ПОДЕЛЕНИ 110 ЧЛЕНСКИ КНИШКИ!!!

Повеќе

Атанас Кировски: Ако ВМРО ДПМНЕ не смени нешто во пристапот, има да губат долго и катастрофално!

Ако опозицијата не смени нешто во пристапот, ќе почне да губи катастрофално Не можам да ја разберам потребата на ВМРО-ДПМНЕ да објавува анкети ...

Повеќе

Фина АКАДЕМЕСКА дебата на Твитер меѓу Саше Политико и академик Катица Ќулавкова

Повеќе