Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

ГРАФИТ КОЈ МОЖЕ ДА РАСПЛАКА СЕКОГО...

Повеќе

(ВИДЕО) ГИГАНТОТ ЗА МЕБЕЛ ИКЕА СТАНУВА ЕКО ФРЕНДЛИ, ЌЕ КОРИСТАТ САМО РЕЦИКЛИРАНИ МАТЕРИЈАЛИ

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Отворен е велосипедскиот социјален центар - Педала, во Тафталиџе, во близина на Педагошка

Stefan Bogoev 7 hrs· Отворен е Велосипедскиот социјален центар -Педала, во Тафталиџе, во близина на Педагошка...

Повеќе

ЅВЕЗДАШИТЕ ЌЕ ПОЛУДАТ ОД СРЕЌА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА СЕ ВРАЌА ВО ЛИГА НА ШАМПИОНИ!

Hristov Stole 7 hrs· Кога детските сонови ќе станат реалност!Кога веруваш и кога го сакаш својот тим,...

Повеќе

(ВИДЕО) НАЈДОБРОТО ПОЛИТИЧКО ТВ ШОУ СЕ ВРАЌА НА ЕКРАНИТЕ НА 3-ТИ СЕПТЕМВРИ

Повеќе

ТРКА НА МИРОТ ВО ВАЛАНДОВО

Повеќе

(ВИДЕО) БАЈКОВИТОСТА НА САНКТ ПЕТЕРСБУРГ

Повеќе

(ВИДЕО) НА ДИЗАЈНЕРИТЕ И ИНЖЕНЕРИТЕ НА ЛАДА КОНЕЧНО ИМ КУПИЛЕ КОМПЈУТЕРИ!

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЧНУВА КАМПАЊАТА, ТАРГЕТОТ Е 1 МИЛИОН ГЛАСОВИ ЗА ЕУ И НАТО!!!

Повеќе

(ВИДЕО) КУРТОН ЕФТОВ СЕ ПРЕТЕРА: ИВАНОВ РАБОТИ ЗА ЗАЕВ, МИЦКОВСКИ ТРЕБА ДА ПОВИКА ДА СЕ ИЗЛЕЗЕ НА РЕФЕРЕНДУМОТ, ИМЕТО НЕ МОЖЕ ДА СЕ СПАСИ, НО БАРЕМ ДА СЕ ВРАТИМЕ НА ВЛАСТ!

Повеќе

СПАСОВСКИ: Возачките дозволи ќе бидат признаени во Германија наскоро, поминати се одлуиките на влада и во двете земји, треба само да најдеме термин да седнеме и да ги потпишеме, ќе биде за десетина дена!

- Договорите за признавање на македонските возачки дозволи со Германија и Косово се поминати на влада, треба само да најдеме прилика со министрите н...

Повеќе

ХЕРОЈОТ ВО НОВА УЛОГА: НЕ Е ВЕЌЕ БОДИГАРД, СЕГА СЕДИ НА МАСА СО МИНИСТЕРОТ

Повеќе

(ВИДЕО) ЕУ: ЗАМИСЛИ ИДНИНА ЗАЕДНО!

Повеќе

ВИНИЦА ПРАВИ ФЕСТИВАЛ ПО ПОВОД ГОДИШНИЦА ОД ОСЛОБОДУВАЊЕТО ОД ФАШИСТИЧКИОТ ОКУПАТОР

Ивица Димитров - Градоначалник на Општина Виница Page Liked·1 hr· Почитувани, Општина Виница, и јас...

Повеќе

(ВИДЕО) ОД МАГАРЕ ПОГОЛЕМ ИНАТ ИМА САМО БРИТАНСКИ НОВИНАР

Повеќе