Одберете локација на пристап

Дознаваме дека вистинска драма се одвивала на денот кога требаше да се поднесат листите во ДИК. Пола од сегашните кандидати за градоначалници на ВМРО ДПМНЕ биле на листи на НДМ и поради тоа настанала општа паника во седиштето на ВМРО ДПМНЕ!!! Јанк
Линк до интервјуто на Нова на лидерот на реформистите во ВМРО ДПМНЕ, акдвокатот Александар Михајловски, овде. Човеков се чини дека е паметен, начитан, европски политичар кој и доста пристојно изгледа, што може да помогне во политиката.
Деновиве низ кавадаречката чаршија главна тема е евентуалното затворање на комбинатот за производство на феро никел „Фени индустри“ во Кавадарци, пишува „Дума“. Со опасност да останат без работа се соочуваат над 830 лица ди

ТУКА СЕ ПОЧНА, ДРУГОТО Е ИСТОРИЈА: ПРОФ. Д-Р ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ ОДБЕЛЕЖА 40 ГОДИШЕН ЈУБИЛЕЈ ОД ДИПЛОМИРАЊЕТО НА РУДАРСКО-ГЕОЛОШКИОТ ФАКУЛТЕТ НА УНИВЕРЗИТЕТОТ ВО БЕЛГРАД!

Низ средба со факултетската управа и универзитетските професори, со посета на Студентскиот град и срдечна дружба со колегите, проф. д-р Ванчо Чифлиг...

Повеќе

НА ДИМЕ СПАСОВ ДА МУ СЕ НАПЛАТАТ И ТРОШОЦИ ЗА ИЗВРШИТЕЛ И СУДСКИ И АДВОКАТСКИ ТРОШОЦИ ЗА ДА ВИДИ КАКО НИЕ ЖИВЕЕМЕ!

Повеќе

ЕВЕ КАКО ВМРОВЦИ ПРАВАТ ШАХТА!

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ја почна кампањата за локалните во свој стил: КУП ЛАГИ И БЕЗОБРАЗИЕ ДО ЈАЈА, УШТЕ ЕДНАШ ПО КОЈ ЗНАЕ КОЈ ПАТ ЌЕ ОДАТ ПО СИСТЕМОТ - НАРОДОТ Е ГЛУП, МОЖЕ ЌЕ СЕ УПЕЦА УШТЕ ЕДНАШ!

Повеќе

(ВИДЕО) ТЕВДОВСКИ ПО ПОВОД 100 ДЕНА ВЛАДА: Моите претходници министерството го водеа како да сме Зимбабве или Руанда, без никаква транспарентност а парите ги фрлаа за глупости за што ќе враќаме кредити долго време!

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска информираше што било сработено во изминатите сто дена од новата Влада. Притоа тој посочи дека негова...

Повеќе

ШОФЕРОТ НА ДИМЕ СПАСОВ ПАК НАЕБА, ПРВ ГО СВРТЕ БРОЈЧАНИКОТ НА ЗАЕВ: Ги врати парите што Диме незаконски ги потрошил!

Поранешните функционери почнаа да ги враќаат парите што ги потрошиле противзаконски. На сметката на Агенцијата за вработување легнаа 143 илјади дена...

Повеќе

Го жалам Заев, да не си му у кожа на човекот, до крај на мандат има да скрене скроз!

Да не ставеа никој од ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ќе мрчеа - ете ги искористија децата да дојдат на власт и после ги фрлија како куртон! Ставаат луѓе од ШАРЕ...

Повеќе

ЛЕНЧЕ НИКОЛОВСКА, КОЈА ЗАЕДНО СО ВЕЛИЈА ГИ ИЗМИСЛИ СУБВЕНЦИИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА ПРЕД 10 ГОДИНИ: Профитерите на земјоделска мака нека не ги лажат земјоделците дека ќе им се укинат субвенциите, тоа само нив ќе им секне изворот!

"СУБВЕНЦИИТЕ се државна мерка, а не партиска и нивната цел е да го модернизираат и зголемат производството. Колку е важно и ...

Повеќе

ПИСМО ОД ЧИТАТЕЛ НА МАКТЕЛ: Идеолошкото самоубиство на квазидесницата!?

Тоа не значи дека ја изневериле идеологијата, напротив, веројатно никогаш и ја немале. Инаку, зошто првенците на тој феномен би брзале да се претв...

Повеќе

Еве зошто назначувањето на Замир Мехмети во управен одбор на Македонски Телеком има смисла

Македонски Телеком досега два пати скршна од патеката и заглиба длабоко во шумата... Еднаш со аферата Телеком со провизии кон владини функционери з...

Повеќе

Геро две години ми се смееше што сум ги бркал Груевци со мобилен, а сега отиде да се тепа со нив?!

Две години Геро плукаше по мене и ме исмеваше затоа што сум ги бркал Груевци со мобилен, а сега кога јајцето му дојде на газот отиде со нив да се тепа...

Повеќе

ПЛЕТВАР ГОРИ, КИЛОМЕТАРСКИ КОЛОНИ НА ВОЗИЛА ЧЕКААТ ПОЖАРОТ ДА СЕ ИЗГАСИ!

Повеќе

ЕБАТИ ЛУДИЛОТО: ВМРОВСКИ ФУНКЦИОНЕР ОД РАДОВИШ ПО НЕВЕСТА ОТИДЕ КАЧЕН НА ПРОТИВ-ПОЖАРНОТО ВОЗИЛО!

Повеќе

(ФОТО ФАНТАСТИКО) Овие од охридското фото студио Стојан Стојановски 2С ич не се заебаваат!

Повеќе

АПЕЛ ДО МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ: До кога фашистот и кучето режимско Миленко ќе печали големи пари од узурпацијата на стотиците хектари плодна земја која му ја даде ВМРО ДПМНЕ во Велешко и Градско?!

Земјата е едно од најголемите богатства, некој да ти даде стотици хектари плодна почва исто како да ти дал рудник за злато или извор на нафта... Ми...

Повеќе