Одберете локација на пристап

Вечерва во Скопје чаршијата коментира дека на 24 часа пред првата затворска пресуда, Груевски се спрема за бегство во Грција каде ќе има еден вид на правен азил затоа што грчкиот врховен суд донесе одлука дека аболицијата на Иванов сеуште важи. До
Утре се врши исплата на 14 милиони денари субвенции за произведено и предадено овошје, за произведени и продадени градинарски култури во преработувачки капацитетии и за интервентните мерки за дополнителна субвенција од 6 денари за килограм праски и
Паратеникот Самка Ибраимоски и лидер на Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР, реагира на мислењето дадено од МТСП за одбележување на Денот на Ромскиот јазик, и геноцидот врз Ромите од втората светска војна, дека овие две одбележувања
Во овие исклучително сложени и тешки предизвици со кои се соочуваме и како нација и држава, мораме да се сплотиме и многу поединствени и цврсти да чекориме напред. Одговорноста е пред сите нас без разлика на партиската, етничка или верска прип
Град Скопје, Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот, Авто-мото сојузот на Македонија и 30 ресторани во Скопје почнуваат кампања „Ги возиме одговорните“ со која ќе ги мотивираат возачите да не возат пијани.(Фото: Град Скопје)
Задоволство ни е да ви го објавиме финалниот line-up за четиридневниот фестивал SKOPJE CALLING 2018. Како што знаете, фестивалот го отвораат AXWELL & INGROSSO на 21 јуни, на 22 јуни доаѓаат MORCHEEBA, а за Вас како специјално изненадување, ја
Германската канцеларка вчера телефонски разговарала со македонскиот и со грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас, потврдија запрес-службата наДојче велеод кабинетот на германската канцеларка. Од Берлин доаѓа само потврда дека канцелар
Бранејќи го македонското име, го изгубивме македонскиот народ кој масовно се иселува. Но ако влеземе во Европската Унија, ќе се срушат границите меѓу Македонците од оваа Македонија, како и да се вика во иднина, и Македонците од Егејска и Пиринска М
По вторпат во својата историјаШкендијае шампион наМакедонијаво фудбал, а попладнево во Тетово по последниот натпревар воПМФЛна домашен терен и победата од 4-0 надПелистер, новиот шампион го подигна шампионскиот пехар. Најнапред сопственикот Дест
Во периодот кога се интензивираат патувањата до блиски и далечни дестинации, кога започнуваат уписите на универзитетите ширум светот, и се остваруваат соништата на возрасните и помладите генерации за авантури и егзотични доживувања, Комерцијална ба
Пивара Скопје на пазарот го лансираше својот најнов пивски бренд – оригиналнотоСКОПСКО Нефилтриранопиво. Оваа нова екстензија на СКОПСКО, создадена според вкусовите на консументите, претставува уште една инвестиција на компанијата во развојот

(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ ДО МАТУРАНТИТЕ: Ако човек успее младешкиот жар и ентузијазам да ги задржи во текот на целиот живот неминовно ќе постигне успех

Повеќе

СО МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ ДО НОВ СТАН

И мај е месец на милионери. Првиот го добивме токму на првиот ден од овој месец, а последниот на 13.05. Во очекување на најновиот сопственик на МИЛИОН...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ШТО ИМ ПРАВАТ НОВИНАРИТЕ НА РАСИСТИТЕ ВО САД!

Повеќе

ВО СТАРА ЧАРШИЈА СЕ ОДРЖА ПРОТЕСТ ЗА ОСУДА НА КОЛЕЖОТ НАД ПАЛЕСТИНЦИТЕ ВО ГАЗА

Повеќе

НАРОДЕ, ОВА СЕ ИСТОРИСКИ МОМЕНТИ ЗА СИТЕ НАС, БИДЕТЕ ФОКУСИРАНИ, ТРЕЗВЕНИ, ПОМАГАЈТЕ ДА ГО РЕШИМЕ ПРОБЛЕМОТ, ИНАКУ ЦЕЛ ЖИВОТ ЌЕ СЕ КАЕТЕ ШТО СТЕ ГО ПРОПУШТИЛЕ МОМЕНТОТ!!!

Ова се историски моменти, како оние во 1991-ва, 2001-ва, веројатно и 1945-та и слични години кога се одлучувало по кој пат ќе тргне еден цел регион и ...

Повеќе

БАЛАШЕВИЌ ПРИСТИГНА ДЕНЕСКА ВО СКОПЈЕ, УТРЕ ВО БОРИС ТРАЈКОВСКИ ЌЕ СЕ ПРОДАВААТ И НЕГОВИ КНИГИ И МАИЦИ

Boban Avalon Miloseski 1 hr· Djole pristigna vo Skopje , se gledame utre ! Avalon produkcija obezbedi i ...

Повеќе

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ПО ШЕСТИ ПАТ Е МЕЃУ 25 НАЈУСПЕШНИ КОМПАНИИ ВО МАКЕДОНИЈА

Градежниот бренд Адора инженеринг е на 23 место по успешност во 2017 година, со што оваа компанија по шести пат се вброи меѓу 25 најуспешни ...

Повеќе

ШАМПИОНОТ ОДБРА ШАМПИОНСКО ГОРИВО!

Шампионот одбра шампионско гориво.Игор Стефановски-Иџе е најуспешниот македонски натпреварувач во автомобилски трки. Тој е прогласен за најдоба...

Повеќе

(ВИДЕО) БОРЈАН ГО РАСТУРИ КУРТОН ЕКСПЕРТОТ ДОНЕВ: Како бе не ви е срам за плата од 2-3 000 евра 25 години да го лажете народот да јаде корења?!?!

Повеќе

БОРЈАН ЈОВАНОВСКИ: За прв пат имаме двајца премиери кои сакаат да го решат проблемот, а кога нешто се сака да се реши, ќе се реши!

- Досега имавме премиери кои се обидуваа да се надмудрат еден со друг и да се избегне решение, за прв пат имаме двајца премиери кои сакаат да го реш...

Повеќе

(ВИДЕО) КУРТОН ЕКСПЕРТИТЕ ЗБУНЕТИ: Не ја кријат нервозата што е најдено решение со Грција, па тропаат комични глупости, по системот ТАЗИ ДУПКА НЕ Е ДУПКА!

Повеќе

(ВИДЕО) МОЌЕН МОНОЛОГ НА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА: На годишницата од најголемиот митинг во историјата на земјата, Заев и Ципрас најдоа решение за три деценискиот проблем!

Повеќе

Година ипол затвор за гинекологот кој девет месеци лажеше пациентка дека е бремена

Николче Дамчевски, гинекологот кој девет месеци лажеше пациентка дека е бремена од Основниот суд Скопје 1 денеска е осуден на година ипол еф...

Повеќе

(ВИДЕО) Во крајна фаза е асфалтирање на 33 улици во општина Ѓорче Петров

Повеќе

ОО ПРИЛЕП ОРГАНИЗИРА ХУМАНИТАРЕН ТУРНИР ВО ФУДБАЛ

ОО СДСМ Прилеп, организира хуманитарен турнир во мал фудбал, со цел обезбедување помош за малата Стефанија Стојческа од Прилеп, којашто боледува од ...

Повеќе