Одберете локација на пристап

Последната седница на ААВМУ, даде вистинска слика како функционира едно балканско регулаторно тело од ендемски вид, вистински западнобалкански актери, подговетни за влез во ЕУ. На оваа седница се разгледуваше барањето за одземање на дозволата на те
Да проверам, можеби јас нешто сум пропуштил: Дали НЕКОЈ слушна НЕКАКВА реакција од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) по повод бројните скандали што дневно се откриваат во земјава, врзани за политичката смисла и законскиот опис
Директорката на Национална агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, преку својот профил на Фејсбук соопшти дека ќе се посвети исклучиво на работната задача и дека заради целосна професионалност, ќе ги замрзне партиските ф
Текст објавен на фан клубот на Филип Петровски: Мој фаворит во оваа трка за иден лидер на Вмро е Д-р Филип Петровски поради неколку причини. Прво, поради неговите радикални ставови. Некој ќе каже не ни треба радикален лидер, сега е 21 век. Би
Во врска со појавените шпекулации дека како долгогодишен Претседател на партијата ќе поддржам или фаворизирам или како што велат „ќе застанам зад“ еден или другод можните кандидати за претседатели на партијата во очи претстојниот 16- ти
Никола Поповски, лидер на ВМРО е најдоброто решение за Македонија во овој момент. Мицковски да си остане Генерален секретар 1. Има единствен однос со неколку важни личности во Европа (Европјани за Европа) 2. Заштита на криминалот на Фамилијата му

МАЛЦИНСКИ АКЦИОНЕР ОБВИНУВА ЗА ТЕЖОК КРИМИНАЛ ОД СТРАНА НА МЕНАЏМЕНТОТ НА ФЕНИ: Известување за започната кривична постапка за Фени Индустри

Повеќе

ГЕРО СКРЕНАЛ ОД УМОТ: Бара премиерот Заев да го брани од критики и напади во медиумите и на социјални мрежи?!?!

Наместо да води држава и решава проблеми, Геро бара од Заев да врти телефони по портали и твитерџии и да ги кара да не го критикуваат многу Геро з...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕ УШТЕ ЕДНАШ ДА СЕ ПОТСЕТИМЕ НА МОМЕНТОТ КОГА НОВИНАРКА НА СИТЕЛ ГО ПРАША ХОЈТ ЈИ ДАЛИ ТРАМП ЗНАЕ ДЕКА ОН Е У СКОПЈЕ?!

Повеќе

АЈДЕ АИРЛИЈА: Бројчаникот на Заев почна да ги врти првите милиони евра вратени украдени пари!!!

Повеќе

(ВИДЕО) Е ОВА Е ДРЖАВНИК, ВЧЕРА СЕ СЛУЧИ ИСТОРИЈА: Либералот и демократ Заев го победи конзервативецот и верник Заев за доброто на државата!

Заев е конзервативец, верник, политички тој е повеќе десно од центарот отколку левичар и либерал но сепак тој е европски конзервативец за разлика од...

Повеќе

Грујо на избори кога губи пошто не може да мами...

Повеќе

ПОЧНА АПСЕЊЕТО НА ВМРОВСКИТЕ ШЕРИФИ, ЌЕ ИМА ПРАВДА ЌЕ ИМА МИР ЌЕ ВРТИ БРОЈЧАНИКОТ!!!

Ексградоначалникот на општина Ѓорче Петров Сокол Митревски е уапсен утрово, дознаваСДКод полициски извори. Митревски, според првичните информации...

Повеќе

ВМРОВСКО ГОМНО ДИРЕКТОРЧЕ СИ СЕ ПОЧАСТИЛО СО 100 000 ДЕНАРИ А РАБОТНИЦИТЕ 2 МЕСЕЦИ НЕМААТ ЗЕМЕНО ПЛАТА!!!

Повеќе

СДСМ, СИТЕЛ И СЕКС!

Повеќе

ТРЕНДО И ОФФ НЕТ ФИЛОЗОФИЈА НА АКТИВИЗАМ: Прави режим, апси, кради милиони, тепај, укинувај медиуми, казнувај, прави упад во факултети, собрание, кради избори... КУР МИ ЧУЕ, пробај да забраниш пушење у кафана, ИМА ДА БИДЕ ЛОМ НА САЈТ, РЕФЕРАТИ И РЕФЕРАТИ ИМА ДА МЛАТИМЕ!!!

Глеј колку текст искуцале на ОФФ НЕТ за пушењето у кафани, па волку вкупно за 10 години не напишаа критика за Грујо и покрај сите негови лудории, пл...

Повеќе

Геро повторно го изгубил умот, го клевети СДСМ дека го купиле Сител за мочани 125 000е, со тие пари во Сител не може ни плата да се подели за еден месец...

Геро со сиот памет го клевети СДСМ на насловна на Слободен Печат дека го купила Сител со 125 000е. А добро знае дека со тие пари во Сител не може пл...

Повеќе

СТЕВЧО ИЗГЛЕДА ЌЕ ГО ПОГОДИ ГРОМ АМА ВО ШУПАК!

Повеќе

Геро плука по СДСМ што се рекламирал на Сител а тој зема пари од Канал 5 за да им ги рекламира емисиите?!?!

Во моментов Геро води војна на фејсбук и на Слободен Печат против СДСМ затоа што се рекламирале на Сител, а во исто време тој зема пари од Канал 5 и и...

Повеќе

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ЊУЈОРК: Радикален исламист со камион уби 6 велосипедисти, ранети се десетина!

Камион влета на велосипедска патека во близина на меморијалниот центар на Светскиот трговски центар во Њујорк и удри во неколку луѓе, по што возачот...

Повеќе

Тие пари што ги зел Ѕинго од СДСМ верувајте му се најгорчливи во животот, Заев не згреши што се рекламираше на Сител со 125 000е, сите демократски средства се применија за да се дотепа ГРУЕВИЗМОТ а и ЅИНГОВИЗМОТ!!!

СДСМ му дал на Сител 125 000е, за тоа плаче пола Твитер и Фејсвбук денеска. Па луѓе бе, па овие мочани за Ѕинго бедни 125 000е му се најгорчливите па...

Повеќе