Одберете локација на пристап

Павле ич да не се нервираш! Ти си херој! ТИ НЕ БЕШЕ ПИЧКА НЕУТРАЛНА ВО ВРЕМЕ КОГА ЗЛОТО ЈАДЕШЕ НАРОД И ГИ СЕРЕШЕ ПО ЕНДЕЦИ!!! Ти си дел од една голема приказна која ќе ја среди земјава, ќе донесе тука живот, ред, мир, благосостојба, правда! Кол
Чудно време дојде и кај нас во опечелена Македонија? Заеднички владини седници, цвекиња и венци, поклон пред великанот Борис Трајковски, заедно кај дедо Наум, црквата мајка и црквата ќерка, ќе не признаат ли нема ли да не признаат, договори во сит
Линк до ова лудо видео овде.
Поранешниот претседател на Сообранието Трајко Вељаноски испратил отворено писмо до сегашниот претседател Талат Џафери. Ај што го пратил – не мора да го праќа, може на говорница да го каже, туку медиумите и му го пренесоа писмото. Новинарите м
Бугарија ќе преседава со Европската Унија во месеците кога ЕУ ќе одлучува за начинот на кој Британија ќе ја напушти ЕУ. Под кои услови, колку пари ќе плати, какви спогодби ќе се донесат итн итн, за сето тоа ќе одлучува меѓу другите и Бојко Борисов
На денешната седница наменета за пратенички прашања, вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев повикан да одговори, рече дека во минатиот период се забележал раст во сите сектори освен во градежништвото, како резултат на стопирањето на градењ

ЗАЕВ ПРАВИ ЧУДА КАКО ИСУС - СЛЕПИТЕ ПРОГЛЕДУВААТ: ПО ДЕСЕТ ГОДИНИ МОЛК И ЖМИЕЊЕ, ТРЕНДО ГИ ОТВОРИ ОЧИТЕ ЗА ПОЛИТИКА И КРИТИКА

Трендо 10 години не ги гледаше и коментираше вестите на Сител, Канал 5, Алфа итн, не го коментираше шоуто на Миленко, Јанко Бурек, Томиќ и компамниј...

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ НАПИША ПРЕКРАСЕН МАЛ ЕСЕЈ ЗА СВОЕТО ДЕТСТВО ВО СВЕТИ НИКОЛЕ

Слатко од дуњи Дуњиве во дворот на комшивкава ми се како временска машина, еден поглед ми е доволен да скокнам во детството: еве, ја гледам мајка м...

Повеќе

ФОТО ЗА ВО ИСТОРИЈАТА: И СДСМ СЕ ПРЕТЕРА, СРУШЕН Е РЕКОРДОТ ЗА НАЈГОЛЕМ МИТИНГ ВО СКОПЈЕ!!!

Повеќе

НАРОДНА БАНКА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА: Банките добро се држат, учеството на нефункционалните во вкупните кредити забележа благо надолно поместување и се спушти на ниво од 6,4%, наспроти 6,6% на 31 декември 2016 година, учеството на нефункционалните во вкупните кредити на домаќинствата е стабилно, околу 2,5%

С О О П Ш Т Е Н И Е од ДЕНЕШНАТА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА НАРОДНАТА БАНКА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА Советот на Народната банка денес ја одржа својат...

Повеќе

ДЕНОВИВЕ МИТИНЗИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ ЛИЧАТ НА КОМЕМОРАЦИИ ЗА СМРТ НА ЕДНА ПАРТИЈА: Денеска во Струмица се одржа парастос наместо митинг!

Повеќе

АЈДЕЕЕЕ: ЈАНКО БУРЕК ПОЧНА ДА АГИТИРА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ!!!

Повеќе

ЖАЛНО Е ТОА ШТО МУ СЕ СЛУЧУВА НА ГРУЈО НА МИТИНЗИТЕ НИЗ ДРЖАВАВА, ОВА Е РАДОВИШ!

Повеќе

ЗАЕВ ЈА ИЗНЕНАДИ ЈАВНОСТА: Ќе го продадеме овие денови ТЕНКОТ на Грујо, Мерцедесот од 600 000е, со тие пари ќе купиме амбулантни возила!!!

- Не сме исти со претходниците, еве да соопштан најнова мерка, решивме да го продадеме тенкот на Грујо, Мерцедесот од 600 000е и со парите ќе купиме...

Повеќе

ЗАЕВ ПРЕД ЦЕЛАТА ЈАВНОСТ: ВИ ВЕТУВАМ ДЕКА НИКОГАШ НЕМА ДА ВЕ ИЗНЕВЕРАМ, НИКОГАШ НЕМА ДА ЈА ИЗНЕВЕРАМ ВАШАТА ДОВЕРБА ВО МЕНЕ!!!

- Никогаш нема да ја изневерав вашата доверба, никогаш нема да ве разочарам со нешто од кое ќе се покаете што сте гласале за СДСМ, тоа ви го ветувам...

Повеќе

ЗАЕВ ПРАВЕШЕ СЕЛФИ СО 200 000 НАРОД!!!

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ СО МОЌЕН ГОВОР: ДА МУ ЗАДАДЕМЕ ПОСЛЕДЕН ЗАВРШЕН УДАР НА ГРУЈО И НЕГОВАТА КРИМИНАЛНА БАНДА!!!

- Да му зададеме последен завршен удар на Грујо и неговата банда! Скопје мора да добие чист воздух, зеленило, паркови, спортски центри, современи ...

Повеќе

И СВЕТСКИОТ СУПЕРМОДЕЛ, КАТЕРИНА ИВАНОВСКА ЌЕ ГЛАСА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ!

Повеќе

ПРЕКРАСЕН МОМЕНТ НА ЦЕНТРАЛНИОТ МИТИНГ НА СДСМ: Активистката Адеми се обрати на албански јазик пред 200 000 народ пред влада!!!

- Почитувани, јас сум од Чаир и ќе ви се обратан на Албански и ќе зборувам за проблемите во Чаир. Барам од нашиот иден градоначалник, Петре Шилегов ...

Повеќе

НИКОЛА ПИСАРЕВ НА МИТИНГОТ: Идни градоначалници од СДСМ, ја ќе ви бидам ноќна мора, ако го утнете патот ќе го јадете стапот!!!

- Се борев против режимот, па со вас ако треба лесно ќе излезам на крај! Ако го утнете патот ќе го јадете стапот господа идни градоначалници од СДСМ...

Повеќе

И БУЧКО Е ВО ПРВИТЕ РЕДОВИ НА ЦЕНТРАЛНИОТ МИТИНГ!

Повеќе