Одберете локација на пристап

Со цел да се обезбеди полесен проток на сообраќајот и да се намали сообраќајниот метеж пред ТЦ „Скопје Сити Мол“, во претстојниот период, Општина Карпош во соработка со СВР Скопје, започнува да поставува нова хоризонтална и вертикална с
Неодамна пред некој ден, Тереза Меј се јавила на Трамп да му честита за успешните избори за сенатот, иако за изборите за конгресот Трамп беше тешко поразен, но во сенатот извојува победа. Трамп за возврат, избувнал кон британската премиерка на тем
Halkbank AD Skopje November 8 at 1:43 PM· миналот со Mastercard World бесконтактната картичка!Прочитајте повеќе за условите и поволностите на оваа картичка на :http://halkbank.mk/mastercard-world-mk.nspx
Грујо: Како премиер, крадев, лажев и мамев, затоа ме осудија на казна затвор, и сега бегам, ќе ме примиш ли? Орбан: Секако, ние секогаш им помагаме на тие со кои делиме иста култура и вредности! "As prime minister, I stole, cheated and lied,
Во рамки на активностите за одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, денеска (11.11.2018 година, Скопје) се одржаа поголем број на рекреативни и спортски манифестации кои се финансиски поддржани од Градот Скопје. Во сп
Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека овој чин е за најостра осуда. „Длабоко сум разочаран и вознемирен од овој чин
Груевски го допре дното, но нема да побегне од одговорност, велат од СДСМ. Од партијата велат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и генералниот секретар на партијата Игор Јанушев срамно ги навредиле сите граѓани кои бараат Г
На својата редовна, 102-ра седница Владата го усвои предлог-законот за изменување и дополнување на законот за заштита на потрошувачите при договори за потрошувачки кредити. Целта на предлог–законот е да се ограничи годишната стапка на вкупн
Мирсад Јонуз и официјално е нов стратег на Аигиниакос, тим од Втората Лига во Грција. Екс – селекторот попладнево го одработи и првиот тренинг со играчите на Аигиниакос. „Му благодарам на раководството на Аигиниакос за довербата која
Zdravo Sase ti se obrakam kako najnezavisen novinar i kako eden od retkite koi isklucitelno mnogu gi pocituvam.Imeno dosega ne se drznuvav da ti pisam poradi strav od osveta, no sega sobrav hrabrost i sakam da ti pisam i da go objavis ova ako

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Со зделката со Русите за гасоводот, е содржан комплетниот стандард на вмровското злосторничко здружение составено од имбецилност, грамзивост, бескрупулозност, нечовечност и тотална исплакнатост од секаква одговорост за таканаречените национални интереси што и денеска ги растураат во Собранието!

Имбецилите на злото Најмногу ми се допаѓа како Ставревски и Миле Јанакиевски ги заебале и Русите и Македонците: договориле долгот од 60.5 милиони д...

Повеќе

Се до влезот на Македонија во НАТО, и се додека ВМРО ДПМНЕ не се откаже од Груевизмот, за мене Заев не е обичен политичар кој е на позиција премиер, туку е херој на света мисија!

За мене како новинар се додека земјава не влезе во НАТО и со тоа завршат дилемите дали ќе ја биде или не, и се додека ВМРО ДПМНЕ не го напушти Груев...

Повеќе

КИРАЦОВСКИ: Почитувани граѓани, во свое име и во името на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, ви го честитам 11 Октомври - Денот на народното востание!

Повеќе

(ВИДЕО) СВЕТОТ ВО ИСЧЕКУВАЊЕ: Ракетата Сојуз се расипа на сред лет кон меѓународната вселенска станица, двајца астронаути се вратија на земјата безбедно, слетаа во Казакстан, во тек е потрага по нив

LIFTOFF! Shooting into the sky at 4:40am ET, the Soyuz rocket carrying @AstroHague and Alexey Ovchinin leaves Earth on a four-orbit, six-hour jour...

Повеќе

БОМБА НА МИЛЕНКО: Против Грујо се свртеа и негови пријатели од детство, еве кој е заштитен сведок во истрагата ПРОПАГАНДА

Миленко Неделковски 1 hr· Долгогодишниот личен сметководител на Никола Груевски и сметководител на ВМРО ДПМНЕ...

Повеќе

ЗАЕВ: Нека ни е честит и вековит Денот на народното востание - 11 Oктомври!

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev Празнувањето на големите датуми и оддавањето чест на сите наши претходници вградени во државност...

Повеќе

ФОТО: Делегација на Град Скопје положи цвеќе пред Споменикот на ослободителите на Скопје

Град Скопје‏@CityofSkopje5m5 minutes ago Делегација на Град Скопје, составена од градоначалникот Петре Шилегов, Претседателот на Советот Љу...

Повеќе

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА ЗА ПАРТИЗАНИТЕ, КОЛКУ И ДА БИЛЕ, КОГА И ДА СЕ КРЕНАЛЕ

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) Величествено и спектакуларно одбележување на 11.Октомври, какво што Прилеп не памети. За многу години прилепчани! За многу години народе на Македонија!

Повеќе

МИЦКОВСКИ НА ГОЛЕМИ МАКИ: Безброј европски лидери вртеле телефони во седиштето на ВМРО ДПМНЕ и се заканувала дека ќе сносат санкции ако го спречат влезот на Македонија во ЕУ и НАТО!

ВМРО-ДПМНЕ би можела да биде исклучена од своето европско семејство доколку продоложи да се однесува неконструктивно кон Преспанскиот Договор, брифи...

Повеќе

ЗА ЖАЛ ОВА Е ЧИСТА ВИСТИНА И ВАЖИ ЗА НАШИТЕ ПЕНЗИОНЕРИ ПО МНОГУ ПРАШАЊА

Повеќе

Бреееј краделе бре мамицата нивна безмислосно, огромни суми, по десетици милиони евра, тоа е брдо пари да обезбедиш фамилија до седмо колено

Да бидам искрен ми се сврте станот кога ја слушнав цифрата од 45 милиона евра колку што украле Ставревски, Јанакиевски и некој копук Миладинов за га...

Повеќе

СЕ ИСПЛАТЕЛО ДА СИ ЌОСЕ: СЕМЕЈСТВОТО НА ЈАНЕ ЧЕНТО НУДИ ПОЛА МИЛИОН ЕВРА ЗА ТОЈ ДА СЕ БРАНИ ОД СЛОБОДА!!!

Изгледа семејството на Јане Ченто добро се нафатирало за овие 10 години режим. Од каде само најдоа пола милион евра?!?! Линк до сторијата на А1он.

Повеќе

БОМБА НА КАТИЦА: Обичните членови на ВМРО ДПМНЕ веќе не се плашат и многу ни помагаат во истрагите!

- Веќе обичните членови на ВМРО ДПМНЕ не се плашат како порано, многу ни помагаат во истрагите, од нив добиваме многу интересни информации за тоа ка...

Повеќе

ШОКАНТНА ИСПОВЕСТ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Секој ден добивам закани дека ќе ми ги убијат децата!

- Веќе со години, речиси секој ден добивам закани, дека ќе ми ги убијат децата и мене ако не пазам што права, веќе се навикнав на тоа, ова е тешка п...

Повеќе