Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

СДСМ ЈА ШОКИРАШЕ ЈАВНОСТА: Иванов неодговорно го завршува мандатот, како што го почна, ќе потроши илјадници евра пари на граѓаните за накит, чадори, марами и вратоврски!

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев: Политиките на Трајковски придонесоа за афирмација на нашата земја кон ЕУ и НАТО

Повеќе

БОМБА НА САШО ОРДАНОВСКИ: Трајко се заканил дека ќе ја открие вмешаноста на ДУИ во настаните на 27-ми април!!!

Зошто им е пратеничкиот имунитет на Трајко Вељановски толку значаен на ДУИ за, во 24 часа, да ризикуваат траен пад на поддршката кај своите драстичн...

Повеќе

(ВИДЕО) Ако чувате куче, гледајте да не е Булдог раса или некој микс на Булдог затоа што се многу опасни за децата, можат да ги убијат!

Повеќе

Димитров за Борис Трајковски:Тој беше столбот на Македонија во 2001 година

За министерот за надворешни работи, Никола Димитров, претседателот Борис Трајковски, во тешката 2001 година, беше еден од столбовите поради кој ја з...

Повеќе

НАУКАТА Е НАЈГОЛЕМ ПРИЈАТЕЛ НА ХЕНДИКЕПИРАНИТЕ, БОЛНИТЕ, ИНВАЛИДИТЕ, РАНЛИВИТЕ...

Повеќе

И ЛЕВИЦАТА ВО СВЕТОТ СЕ ПРЕТЕРА СО СВОИТЕ КОМУНИСТИЧИ УТОПИИ

Повеќе

(ВИДЕО) АЛПАКА: Ова е најчудното домашно животно на земјината топка

Повеќе

РЕКАПИТУЛАЦИЈА НА СРАЊАТА ОД ОВИЕ ДВА ДЕНА: Ако не ви е јасно, да ви нацртаме!

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ ВО ШОК: Сиљановска ги повика членовите на ЛГБТ заедницата да гласаат за неа!!!

Повеќе

БОМБА НА ФИЛИП ПЕТРОВСКИ: Крушевскиот манифест е измислен, не постои, Илинденците никаде не ги спомнале Албанците, Власите и Турците, се бореле за чиста Македонија само на Македонците!

- Нема цврсти докази дека Крушевскиот Манифест воопшто постоел, се сомневам дека е подметнат од комунистите. Илинденците никогаш не се обратиле и не...

Повеќе

(ВИДЕО) ЖАЛ ДА ТЕ ФАТИ ЗА ЧОВЕКОТ, АМА АКО НЕ ГО ЗНАЕШ ШТО СОРТА Е: Филип Петровски почна да ги моли своите фанови да се потпишат - АМАН ЗАМАН, НАЈДЕТЕ НЕКОЈ ФАТЕТЕ ГО ПОД МИШКА И ОДНЕСЕТЕ ГО ДА СЕ ПОТПИШЕ ЗА МЕНЕ!

Повеќе

ГОЛЕМА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНА БОМБА НА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ: ГИ ОТКРИ СИТЕ МАЈМУНАРИИ НА ДУИ ОВИЕ ДВА ДЕНА - ПРАТЕНИЧКА ОД ДУИ МОЛЧЕЛА НА ТЕЛЕФОН, СЕ КРИЕЛА!

Повеќе

(ВИДЕО) ФЧЕРАШНИ СЕ ПОДОБРИ И ПОДОБРИ, БРАВО!

Повеќе