Одберете локација на пристап

Заев беше во Охрид со обичен владин Мерцедес а не со блиндираната лимузина од 600 000 евра. Како тоа да го пропознаете?! По бандажите! Мерцедесот од 600 000 евра има бандажи со само 5 рамки, додека Мерцедесот во кој се вози Заев има бандажи со дес
- Ок се некои предлози за ветинг систем како што се применило во Албанија кога се во прашање реформите, но некои сектори веќе паднаа на испит во пракса нема што допрва да ги тестираме, на пример судиите, само треба да ги видиме сите пресуди овие 10
Дознаваме дека не се Бетмен и Пимен само пријателчиња, туку Пимен е шеф на неговиот помал брат, Атанас Илиевски кој веќе 3-4 години работи како секретар во европска епархија за добра европска плата плус патување низ цела Европа и одење кај папата,
Левата калициија „За Албанија која ја сакаме“ предводена од социјалистите на Еди Рама е победник на вчерашните парламентарни избори во Албанија, потврдуваат првичните неофицијални реултати. Коалицијата освоила 49,62 отсто од гласовите
Загубата на твојот татко, претпоставувам, беше мошне тежок удар за тебе, но како и дали успеа да го преболиш неговото отсуство? Тоа не се преболува, едноставно, болката те следи цел живот. Јас објаснив погоре дека целиот фокус кон работата и убави
Од вчера вечерта повторно се активираше пожарот во депонијата кај Струга. Мештаните сведочат дека денеска веќе можат да се забележат поголеми пламени јазици и чад кои се издигнуваат од локацијата. Медиуми јавуваат дека на местото се наоѓа само една
„Бидејќи по се' изгледа наскоро ќе дојде до промена на раководните позиции на јавните установи, претпријатија и слично, сакам да го истакнам следното: Слугите на претходниот режим мора брзо да се отстранат. Но, наместо нив не смее да се инст
- Ако е точно преведено видеото тогаш нашиот пратеник Дудуш треба да се извини и јас во потполност го осудувам кажаното! Ние како влада ќе се бориме против партизација на општеството и вие тоа ќе може да го видите на дело во периодот кој што следи.
СО НОВИ СИЛИ ВО НОВИ НАУЧНИ ПОБЕДИ После повеќегодишно проучување на функционирањето на политичките системи на петнаесетина држави (САД, Русија, Англија, Франција, Германија, Кина, Италија, Шпанија, Белгија, Шведска, Јапонија и др.) конечно од ден
Сите невладини влегоа у влада! Донекаде и го разбирам тоа, после Груевци земјата треба да се обнови како после граѓанска војна и потребен е ангажманот на сите кои имаат знаење и кредибилитет!
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

(ВИДЕО) Кучињата на Аминта Трети избезумени сите на купче собрани: Леле што ќе биде сега со нас, од што ќе живееме сега, кој ќе не рани?!

Јанко Бурек, Пандов, Миленко, Владо Јовановски, Ацо Рембрант, Тони Маркс, Ристо Коњо, Инфомакс итн овде фали само уште Мирка класната и Тони Шанац, ...

Повеќе

Директорот на Паркинзи Центар на конференција во Берлин

* реклами:

Повеќе

Ако украле 150 милиони евра од автопатите, колку украле од Скопје 2014-та, од кинеските автобуси, од земјоделските субвенции, од гасификацијата, од РЕК Битола, од Бунарџик, од општините, од другите набавки?! Абе овие стварно украле една милијарда евра?!?!

Бреее бројка од која боли глава у пичку матер! Сто пеес милиона евра не е мала супа бре у пичку матер, тоа у денари кој знае колку нули има тоа крај ...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ ПА ОВА Е ЛУДИЛО: СЈО ќе бара замрзнување на целиот имот на ВМРО ДПМНЕ вклучително и партиската зграда, ете зошто Грујо го заложи седиштето во Комерцијална Банка за кредит од 3 милиона евра!!!

Ленче Ристовска изјави дека СЈО ќе бара замрзнување на целиот имот на ВМРО ДПМНЕ за кој имаат индиции дека е купен со пари стекнати од криминал, вкл...

Повеќе

МИНЧО ПРВ ОЛИГАРХ ЦЕЛ НА СЈО: Нелегално им дал донација на ВМРО ДПМНЕ во висина од 10 милиона евра!!!

Бетон Скопје им дал донација на ВМРО ДПМНЕ во висина од околу 10 милиони евра иако тоа не смеел да го направи затоа што во тие моменти бил добитник ...

Повеќе

ФАТИМЕ ЈА ЗАПРЕПАСТИ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА: Груевци украле рекордни 150 милиони евра од автопатите Штип - Миладиновци и Кичево - Охрид!

Четворица осомничени функционери направиле штета од најмалку 150 милиони евра со местење на тендерите за автопатите Штип - Миладиновци и Кичево - Ох...

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛАТАС ЌЕ ГО ЈАДЕ НЕБАЊАТ: Изградил три куќи во Зелениково без одобрение за градба!

Латас изградил три куќи во општина Зелениково без одобрение за градба?!?! Ццц, Лаки ќе го јаде многу јако!!! * реклами:

Повеќе

ВО ЖИВО ПРЕС НА СЈО!!!

* реклами:

Повеќе

ОВА Е ЧУДОВИШТЕТО ПОРАДИ КОЕ СИ ПАТИМЕ 10 ГОДИНИ ВО МАКЕДОНИЈА!

Овој монструм е крив за се! Освен што го создала Грујо таков изрод, туку и пола владини мерки се нејзина идеја, особено идејата во земјава да се сад...

Повеќе

ДА НЕ БИДЕМЕ ПАТЕТИЧНИ, ДА ЈА ЗБОРУВАМЕ РЕАЛНАТА ВИСТИНА: Додека Велија скапуваше во Идризово, Геро сркаше чорба со Хипо во Букет и скијаше на Боровец со кумот Ставре, а во меѓувреме даваше изјави во вестите на Канал 5 два дена пред избори дека СДСМ ќе изгуби со голема разлика...

Во целата оваа еуфорија и збрка по падот на режимот, гледам некој сака да упеца нешто и да прошверца некои работи незаслужено, што секако многу ми сме...

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ИМА ДОСТОЈНА ЗАМЕНА: Новинарите на ТВ 24 и А1он му го загорчија животот на Грујо на отворањето на новиот објект на филхармонија

Новинарите на Телма, Слободен Печат, Плусинфо дремат две години затоа што уредниците Геро и Саки се чкопени, немаат муда. Ама затоа Младен Чадиковс...

Повеќе

БРАВО ЗА КОЖУВЧАНКА: Менаџментот на компанијата реши да ги тргне рекламите од емисијата на Васко Ефтов во која веќе со месеци се шири национализам, шовинизам, омраза, и се навива за немири и граѓанска војна во земјата!!!

Не само Алкалоид, туку и менаџментот на Кожувчанка реши да ги повлече рекламите од емисијата на Васко Ефтов на Канал 5. БРАВО!!!! Одличен потег за...

Повеќе

Листа на најголеми проблеми со кои ќе се соочи Зоран Заев како иден премиер

Не ми се верува дека дојде време да ја пишувам оваа колумна, ЕЕЕЈ У ПИЧКУ МАТЕР ЦЦЦЦ!!! Ама јбг, дојде време и за тоа :D Значи кои се најголемите ...

Повеќе

(ВИДЕО) МАЈКА МУ НАДА ПЛАТИЛА ЗА ОБЈЕКТОТ ЗАТОА СО ПАРИТЕ ОД ЛИБИЈА: НЕРВОЗНАТА КАНЧЕВСКА НЕ ЗНАЕШЕ ДА ОБЈАСНИ ЗОШТО НЕ СЕ ПОКАНЕТИ ЛИДЕРИТЕ НА СДСМ, ДУИ И ОСТАНАТИТЕ ПАРТИИ НА ОТВОРАЊЕТО НА НОВИОТ ОБЈЕКТ НА ФИЛХАРМОНИЈА!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) БЛЕДИ, ЗБУНЕТИ, БЕЗ КАПКА КРВ, СО КИСЕЛИ НАСМЕВКИ: Сите ЅВЕЗДИ од бомбите на Заев денеска се појавија во новиот објект на Филхармонија, ај вака заедно да ве видиме наскоро и во новото крило во Идризово!!!

* реклами:

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti