Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

НА ДЕНЕШЕН ДЕН ВО 1963-ТА СЕ ОДРЖА СЛАВНИОТ МИТИНГ НА МАРТИН ЛУТЕР КИНГ КАДЕ ГО ОДРЖА СЛАВНИОТ ГОВОР: ЈАС ИМАМ СОН, АМЕРИКА ДА БИДЕ ЗЕМЈА КАДЕ РАСАТА Е НЕВАЖНА, ТУКУ КАРАКТЕРОТ И ЧОВЕЧКИТЕ КВАЛИТЕТИ...

"I have a dream that my four children will one day live in a nation where they will not be judged by the colour of their skin, but by the content of...

Повеќе

ВАКА СЕ ЧЕСТИТА ДЕН НА РУДАРИТЕ: Се намалува старосната граница за пензионирање на рударите, најави министерката Царовска во Македонска Каменица на Денот на рударите!

Повеќе

И ОВОY НЕ ГО ДАВА ИМЕУТО

Повеќе

ДЕМАНТ ОД АРТАН ГРУБИ: Лажна вест е дека сум изјавил дека македонскиот идентитет се губи, ова е обид на Русофилите да не успее референдумот!

Денеска на социјалните мрежи се шири лажна вест дека Артан Груби изјавил дека македонскиот идентитет се губи со договорот со Грција. Го побаравме пр...

Повеќе

ЗАЕВ: Нека ни е честит празникот - Успение на Пресвета Богородица

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev11m11 minutes ago Нека ни е честит празникот - Успение на Пресвета Богородица. Ова е празник на радо...

Повеќе

Честитка од генералниот секретар на СДСМ, Кирацовски за Успение на Пресвета Богородица: Jа потврдуваме определбата за меѓусебно почитување и заеднички напредок

Повеќе

ЗЕЛЕНА ЏУНГЛА ВО КАРПУШ

Повеќе

БОМБА НА МИЛЕНКО: Обвинетите за 27-ми април немаат пари за адвокати, Груевски и Мијалков не сакале да го одврзат ќесето, собраните донации од странство некој ги украл?!?!

Повеќе

ФОТКА НА ДЕНОТ!

Повеќе

ПРЕМИЕРЕ ЗАЕВ, МИЛА ЦАРОВСКА, АРБР АДЕМИ, ЕВЕ ДОБРА ИДЕЈА!

Повеќе

ОХРИДОВ НЕ СЕ ТРПИ ОД ШО Е УБАВ!

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВИ ФАШИСТИЧКИ ЃУБРИЊА ДРЖАТ ПРЕДАВАЊА ЗА МЕДИУМСКА ПИСМЕНОСТ?!?!

Повеќе

ПАНДОРИНАТА КУТИЈА ПАК СЕ ОТВОРИ: ДУХОТ НА МИЛОШЕВИЌ, МЛАДИЌ И ТУЏМАН ПОБЕДИ, СЕГА ЕУ И САД СЕ ЗАЛАГААТ ЗА ЕТНИЧКИ ЧИСТИ ДРЖАВИ НА БАЛКАНОТ, БОСНА И МАКЕДОНИЈА ЌЕ НАЕБАТ ГАДНО ОД ОВАА ФИЛОЗОФИЈА!!!

Кој можеше ова да го замисли. ЕУ и САД официјално да одобруваат чисти етнички држави на балканот?!?! Да одобруваат промена на граници со цел создавањ...

Повеќе

ПО ЃАВОЛИТЕ, СВЕТОТ ПОЛУДЕЛ: По САД, сега и ЕУ дава зелено светло за промена на границите меѓу Косово и Србија?!?!

Европската комисија смета дека на Белград и на Приштина мора да даде простор за содржината на договорот за целосна нормализација на односите, изјави...

Повеќе

НАРОДЕ, ЕРАТА НА ВМРО ЗАВРШИ: Сега власта мора да ја поделиме на законодавна, извршна и судска како пишува во устав. Не се брукајте!

Повеќе