Одберете локација на пристап

ПОТПИШАН АНЕКС НА МЕМОРАНДУМОТ ЗА ИЗГРАДБА НА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ЗА СКОПЈЕ Градоначалникот Петре Шилегов, министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки, амбасадорот на Република Франција во нашата земја, Христијан Тимоние и
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, евроамбасадорот во Македонија Самуел Жбогар и претставничката на Меѓународната организација за мигранти Соња Божиновска-Петрушевска, денеска на граничниот премин „Богородица“ присуствуваа
Плата од Сител 3, жена му маркетинг директор на Археолошки Музеј на Македонија, банери од јавни претпријатија на порталот www.jadiburek.com,плус плата од радио РСМ каде имаше емисија... Плус банери од Зегин, ЕВН и Систина... И после, Јанко Бурек
За прв пат во историјата на Шутка, еден градоначалник ќе прави дебата за буџетот, жителите на социјални мрежи мислат дека некој ги заебава!
- Јас на правен сум си како дома и затоа сама побарав да седам во публика за време на настанот е не во прв ред, не сакам многу да ме третираат како ВИП личност иако сум министерка... Вака Рената Десковска го објасни моментот на кој Мактел реагираш
- Поради тоа што го стопиравме Скопје 2014-та и поради локалните избори привремено беше стопирано давањето градежни дозволи и затоа има пад од 30 посто во градежништвото, но догодина ќе имаме бум во сите сектори, ќе се рестартира работата на автопа
- Најважно за една земја да биде богата е да биде стабилна, сигурна со владеење на правото. Еве ви еден реален пример за кој лично можам да посведочам. Еден ден по настаните од 27-ми април главниот дистрибутер на камионите кои ги произведува БРАКО

(ВИДЕО) АМАН ОД ОВА СТАРО КОМУНИСТИЧКО КРИМИНАЛНО ДРТАЛО: ИЗБОРИТЕ БИЛЕ УКРАДЕНИ ЗАТОА ШТО ИМАЛО ЛЕТОЦИ ВО БУЛАЧАНИ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) Алкалоид ги награди со стипендии и парични награди најдобрите студенти на факултетите за фармација и медицина при УКИМ

Повеќе

АЈДЕ НАРОДЕ, ПОМОГНЕТЕ ДА ГИ НАХРАНИМЕ БЕЗДОМНИЦИТЕ ВО СКОПЈЕ!!!

Повеќе

САШО ОРДАНОВСКИ: СДСМ многу бргу ќе забега, ќе мора да се бориме и со нив многу бргу, ама и за тоа е крив Грујо!

- Грујо ни направи уште една беља, за да го тргнеме моравме сите да гласаме за СДСМ па сега тие со талква власта ќе забегаат и ќе мора и со нив сега...

Повеќе

ПАСОШ, ГРУЈО, ЈОК БУРДА БАШКА ЧАРШИЈА

Повеќе

За овие батиња станувавме во 3 сабајле на крајот на 90-тите...

Повеќе

СКОПСКО ЗАЈДИСОНЦЕ НА ДЕНОТ!

Повеќе

Сите се фокусираат на грешките на Грујо а забораваат на бриљантната игра на Заев кој го натера Грујо да греши, не му остави други опции, го матираше!

Сите со денови беседат за грешките на Грујо кои доведоа до неговиот пад. Но речиси сите забораваат дека тие грешки не паднаа од небо, некој се испоти...

Повеќе

Васе Хефталица ги теши ВМРО-ВЦИТЕ: Не се секирајте, повише од ова не може да не тепаат, а кога ќе се вратиме на власт тоа само бог знае!

Повеќе

(ВИДЕО) Сашо Ордановски ШОУ НА ТЕЛМА: Грујо од проблем на Македонија сега станува проблем на ВМРО ДПМНЕ и тамо сега не знаат што да му прават, он е сега како гигантски леш на насукан кит!

Повеќе

Еве што кажал писателот Бертолт Брехт за неутралците кои помогнаа ГРУЈОВИЗМОТ да опстане цела декада, неутралците како Трендо, Ванковска, Венко и слична стока неутрална!

Повеќе

НАЈЖАЛ ДА ТЕ ФАТИ СЕГА ЗА ОВАА ПРОПАДНАТА ПИЈАНДУРКА КОЈА СЕ ШТО КАЖА ПРОМАШИ УНАЗАД ЦЕЛА ГОДИНА!!!

Повеќе

ТУФ ТУФ, ОТКАКО ДВЕ ГОДИНИ МУ СЛУЖЕШЕ, И СОЛЗЕТО ПОЧНА ДА ПЛУКА ПО ГРУЈО: Време е тој да си оди од ВМРО ДПМНЕ!

- Време е Груевски да си оди, на СДСМ сега му одговараат предвремени избори затоа што убедливо ќе победи. Солзето сменило страна?! Страшно е што се...

Повеќе

ШОКАТНО: Канал 5 го запали македонското знаме на денот на изборите на шпицата за контактната емисија!!!

Повеќе

Демократскиот сојуз оценува дека, локалните избори, беа фер, демократски и пред се слободни избори

Повеќе