Одберете локација на пристап

Делегација на Град Скопје, составена од градоначалникот Шилегов, членови на Советот на Град Скопје, како и на повеќе директори на градските јавните претпријатија се во повеќедневна посета на градот Бордо, Република Франција. За време на средбата о
Градоначалникот Шилегов, директорот на ЈП „Паркови и зеленило“, Ардијан Муча, и градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, денеска присуствуваа на промоцијата на новата детска едукативна инсталација со наслов „Приказна за Јован
Вчеравечер, во Македонската филхармонија, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на годинешните добитници, на нашите сограѓани коишто дале
Градоначалникот Шилегов, денеска присуствуваше и се обрати на конференцијата во Универзалната сала, по повод интересот на Град Скопје да се кандидира за Европска престолнина на културата во 2028 година. На конференцијата присуствуваше и Иван Тотев,
- Обвинетите цело време со месеци упатуваа диркетни закани до мене и обвинителката која го води случајот Империја, но тоа ни малку не не поколеба или уплаши, туку напротив! Шефицата на СЈО, Катица Јанева во интервју за 1 ТВ!
Што се подразбира под зимска опрема во возилата? Под зимска опрема за моторните возила со најголема дозволена маса која не надминува 3.500 kg, се подразбира зимски пневматици на сите тркала со минимална длабочина на шарите на слојот што гази, од
Петар Богојески од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Анализа на 24 ТВ изјави дека случајот со Никола Груевски ќе метастазира во наредниот период. Според него, ова е преседан во европското право. Тој изјави дека не е во ред на социјалните мрежи да се навред
Златко Маринis withIvana Cvetkovska. 23 mins· Избравме 50 таленти од нашата општина и на секој од нив му доделивме по 10.000 денари. Особено ми е драго што денеска имав можност лично да се запознаам со нашите
- Имајте малце респект кон гледачите и дај бидете малце реална, каква професионалност во работењето, па вие го користевмте МБР како партиска машина, се изживувавте со луѓе, се слушате ли вие што зборите?! На Борјан му пукна филмот откако Гоца почн
Што и требаше Гоца да оди на интервју на 1 ТВ?! Таман почнавме да забораваме на старата Гоца која 10 години беше страв и трепет, своевиден вмровски Ајхман, лидер на СС трупите, таман паднавме на тие финтите со бебенцето, кога оп, ете ти ја Гоца на 1

ЗАЕВ: Граѓаните бараат стабилност, безбедност и економски просперитет. Единствениот пат до овие цели е преку членство во НАТО и ЕУ. Друга алтернатива нема и не може да има!

Граѓаните бараат стабилност, безбедност и економски просперитет. Единствениот пат до овие цели е преку членство во НАТО и ЕУ. Друга алтернатива нема...

Повеќе

ИНТЕРЕСЕН ПРОДУКТ ВО СКОПЈЕ: Вкусна чорба во тегла!

Со нашите ЧОРБИ И ГОТВЕНИ ЈАДЕЊА ви нудиме здравје и економичност! Потребни се минимум два часа за подготовка на една чорба. Пилешката, телешката и...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: Над 40 полицајци работеле со фалц дипломи со кои стасале и до раководни позиции, сега се избркани и поднесени се кривични пријави против нив!

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: Пред 77 години борците од НОВ отпочнаа борба за иднината, а нашата генерација денес ја има таа чест да се избори за европската иднина на Република Македонија!!!

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev5h5 hours ago More На 11 октомври 1941, кога поривот за државност повика на акција - патриот...

Повеќе

ПЛАВУШАТА ПОКАЖА НАЈГОЛЕМИ ТЕСТИСИ ВО ВМРО ДПМНЕ - РАНГЕЛОВА СО БОМБА ИНТЕРВЈУ: ВМРО ДПМНЕ Е ИЗОЛИРАНА ПАРТИЈА БЕЗ ИДНИНА!!!

Бомбастично интервју за Призма на пратеничката и шефица на унијата на жени, Рангелова. Таа меѓу другото се жали што партијата не ја заштитила кога ...

Повеќе

(ВИДЕО) СОВЕТНИКОТ НА ВЕЉАНОВСКИ, ТОШО ПЕНДАРОВ: На секој нормален му е јасно дека Мицковски не е лидер туку обична кукла!

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Со зделката со Русите за гасоводот, е содржан комплетниот стандард на вмровското злосторничко здружение составено од имбецилност, грамзивост, бескрупулозност, нечовечност и тотална исплакнатост од секаква одговорост за таканаречените национални интереси што и денеска ги растураат во Собранието!

Имбецилите на злото Најмногу ми се допаѓа како Ставревски и Миле Јанакиевски ги заебале и Русите и Македонците: договориле долгот од 60.5 милиони д...

Повеќе

Се до влезот на Македонија во НАТО, и се додека ВМРО ДПМНЕ не се откаже од Груевизмот, за мене Заев не е обичен политичар кој е на позиција премиер, туку е херој на света мисија!

За мене како новинар се додека земјава не влезе во НАТО и со тоа завршат дилемите дали ќе ја биде или не, и се додека ВМРО ДПМНЕ не го напушти Груев...

Повеќе

КИРАЦОВСКИ: Почитувани граѓани, во свое име и во името на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, ви го честитам 11 Октомври - Денот на народното востание!

Повеќе

(ВИДЕО) СВЕТОТ ВО ИСЧЕКУВАЊЕ: Ракетата Сојуз се расипа на сред лет кон меѓународната вселенска станица, двајца астронаути се вратија на земјата безбедно, слетаа во Казакстан, во тек е потрага по нив

LIFTOFF! Shooting into the sky at 4:40am ET, the Soyuz rocket carrying @AstroHague and Alexey Ovchinin leaves Earth on a four-orbit, six-hour jour...

Повеќе

БОМБА НА МИЛЕНКО: Против Грујо се свртеа и негови пријатели од детство, еве кој е заштитен сведок во истрагата ПРОПАГАНДА

Миленко Неделковски 1 hr· Долгогодишниот личен сметководител на Никола Груевски и сметководител на ВМРО ДПМНЕ...

Повеќе

ЗАЕВ: Нека ни е честит и вековит Денот на народното востание - 11 Oктомври!

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev Празнувањето на големите датуми и оддавањето чест на сите наши претходници вградени во државност...

Повеќе

ФОТО: Делегација на Град Скопје положи цвеќе пред Споменикот на ослободителите на Скопје

Град Скопје‏@CityofSkopje5m5 minutes ago Делегација на Град Скопје, составена од градоначалникот Петре Шилегов, Претседателот на Советот Љу...

Повеќе

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА ЗА ПАРТИЗАНИТЕ, КОЛКУ И ДА БИЛЕ, КОГА И ДА СЕ КРЕНАЛЕ

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) Величествено и спектакуларно одбележување на 11.Октомври, какво што Прилеп не памети. За многу години прилепчани! За многу години народе на Македонија!

Повеќе