Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

ТРАМП ОДБИ ДА ДАДЕ НАРЕДБА ДА СЕ СНИЖАТ ЗНАМИЊАТА НА БЕЛАТА КУЌА ПО ПОВОД СМРТТА НА СЕНАТОРОТ ЏОН МЕКККЕЈН, ДЕНЕСКА ПРОЧИТАНО ПРОШТАЛНОТО ПИСМО ДО ЈАВНОСТА

Само два дена беа спуштени знамињата на Белата Куќа, наместо стандардните 7 дена. Претседателот Трамп одбива да ја адресира смртта на сенаторот зато...

Повеќе

ГИ НАПУНИЈА ГАЌИТЕ: СО ПИСМО ДО ЈАВНОСТА, ОБВИНЕТИТЕ ЗА 27-МИ АПРИЛ СО УЛТИМАТУМ ДО ВМРО ДПМНЕ БАРААТ КАКО ЗНААТ И УМЕАТ ДА ИЗДЕЈСТВУВААТ АМНЕСТИЈА И ЦЕЛОСНО ОСЛОБОДУВАЊЕ ОД ОБВИНЕНИЈАТА!!!

Со писмо во јавноста во порталот на Миленко, Дудинка, обвинетите за настаните на 27-ми април бараат ВМРО ДПМНЕ да издејествува итна амнестија, ведна...

Повеќе

ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ И ВМРО ДПМНЕ КОНЕЧНО ЗА НЕШТО СЕ ОБЕДИНИЈА: Продолжен рокот за повластен данок за нови станови

За новоизградените станови останува повластената стапка на ДДВ од пет проценти. Денеска предлог измените на законот за изменување на Законот за дода...

Повеќе

Парите за Клинички се враќаат без пенали, се анализира каков клинички е потребен, додека да изанализираат сите ќе умреме

Државата ќе врати 70 милиони евра во Банката на Советот на Европа, што беа наменети за проектот за изградба на Клинички центар, и од септември заедн...

Повеќе

AКО СТРЕСЕ ПАК КАКО 63-ТА, ПОЛА СКОПЈЕ ЌЕ ПАДНЕ РАДИ ВАКВИ ИМПРОВИЗАЦИИ И БУДАЛАШТИНИ!

Повеќе

ЗА ПРВ ПАТ И НИЕ СО НЕШТО ДА СЕ СОГЛАСИМЕ СО КУРТОНКАТА ТАЊА КАРАКАМИШЕВА

Тања КАРАКАМИШЕВА: Еве и едно наградно прашање за академик Камбовски, инаку доајен на кривичното право во Македонија- дали прави разлика меѓу непоч...

Повеќе

И ТИЕ ШТО ЈА НАПРАВИЈА ЗЕМЈАВА СЕ ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ И НАТО И ДОГОВОР СО ГРЦИЈА!

Повеќе

(ВИДЕО) БОЈКО Е ЦАР, ЗА ПУСТИ ДОЛАРЧИЊА СЕ МОРА ДА СЕ ПРАВИ ЗА ДОБРОТО НА ЗЕМЈАТА!

Повеќе

СЕ БАРААТ РАБОТНИЦИ ВО СКОПЈЕ: Градежната компанија Хот и Хот бара 10 градежни работници, плата одлична, платено пензиско и здравствено осигурување!

Градежната компанија, Хот и Хот, бара 10 градежни работници. Плата одлична, веднаш пријавување во пензиско и здравствено, еден оброк на ден, можно ...

Повеќе

СДСМ: Нови 24 градинки за краток период, ВМРО-ДПМНЕ може да учи како се работи и како се унапредува системот за социјална заштита

Повеќе

СДСМ: Мицкоски освен што не соопштува став за клучните прашања покажува и дека нема економски познавања

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ: ВМРОНИТЕ мислат дека Александар Македонски бил православен христијанин?!?!

Повеќе

ВЛАТКО ЃОРЧЕВ: Сенаторот Џон Мекејн беше долгогодишен и голем пријател на Република Македонија. Секогаш во своите изјави и настапи го користеше нашето уставно име, со силна поддршка на македонско - американските односи.

Владимир Ѓорчев (Влатко Ѓорчев) 15 hrs· Сенаторот Џон Мекејн беше долгогодишен и голем пријател на Република ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) КОМПЛЕКСОТ “ВЕТРИЛО” ВО СОПИШТЕ Е СПРЕМЕН ДА ГИ ПРИМИ СВОИТЕ ПРВИ СТАНАРИ

Сите се бориме со жештините во лето, маглите во зима, константните гужви и брзиот тек во градските џунгли. Затоа после напорен ден најмногу ни е по...

Повеќе

МАКСО ГРАДИ, АЛИ КУМАНОВЦИ СУ НЕРВОЗНИ, САКАВ ПОБРЗО, ЖЕСТОКА ДЕБАТА НА ФБ: Знам другари, град е голем, 5 века стар, најбитно е дека наше Куманово има перспективу и ќе га изградимо заедно да биде Европски модеран град

Повеќе