Одберете локација на пристап

ЅВЕРОТ, како што го нарекуваат, добива нов редизајн и нови модерни опции и команди. Џенерал Моторс во чии рамки е брендот Кадилак доби тендер од 18 милиони долари за да развие две возила за претседателот. Стариот ЅВЕР е од 2009-та, кога Обама ста
Пред 100 години многу денеска забранети супстанци биле легални и се пиеле многу нормални, такви биле и Кокаинот и Хероинот, кои дури се и рекламирале на народните маси како корисни лекови против болка и депресија. Почнале да ги ставаат и во разни
На последните избори кои беа историски, во 2016-та, излегоа 1,2 милиона гласачи на избори. На тие судбоносни историски избори, ВМРО ДПМНЕ освои 450 000 гласови, и во нив имаше пребегани комуњари, купени либерали, купени и уценети Роми, Турци, Торбеш
Ако мнозинството граѓани на рефеенумот се изјаснат за договорот со Грција ивлез во ЕУ и НАТО а притоа го нема потебниот цензус тоа ќе биде земено предвид и процедурата ќе се врати во законодавниот дом. Доколку пак има само еден глас повеќе кој е п
Претседателот Ѓорге Иванов во клучните моменти за Македонија аболицирал или поништувал или непотпишувал или не бил тука, па се враќал или требало да оди, па не одел ама немало да гласа. Иванов на9 мај 2015година кога изби вооружената престрелка во
Тешка сообраќајна несреќа кај Скендер бег тунелот во Скопје. По кажувањата на очевидци највероватно има и жртви во моментов полицијата врши увид на настанот. За подетални информации во подоцнежните часови. ОБНОВЕНО: За среќа нема повредени!
JUST IN: Bill Cosby led out of courtroom in handcuffs after being sentenced to 3-10 years in prison. https://t.co/wqq3YyiSf6 pic.twitter.com/drHx3XpBpj — NBC News (@NBCNews) September 25, 2018
Марјан Јованов Мане од ВМРО-ДПМНЕ со порака до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со кого разговарал и телефонски за да му каже дека еден е изборот пред одлуката во недела – да се излезе и да се гласа на референдумот. Почитуван Х
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска присуствуваше на настан посветен на отпочнување со изградба на нов модерен станбено деловен објект Гарден Ресиденс Ин. Станува збор за домашна инвестиција од 10 милиони евра, об

СДСМ: Дали на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски им пречи успехот на Македонија па затоа немаат став за најважното прашање?

Повеќе

ФОТО ПАПАРАЦИ: Амбасадорот во Бразил, Ивица Боцевски се шета во Франкфурт, Германија

Повеќе

РЕФЕРЕНДУМОТ ЌЕ БИДЕ ФЕР И ДЕМОКРАТСКИ: ОБСЕ/ОДИХР ќе испрати 270 набљудувачи

Канцеларијата на ОБСЕ за демократски институции и човекови права (ОБСЕ/ОДИХР) денеска на прес-конференција формално го означи почетокот на мисијата ...

Повеќе

ИНТЕРЕСНА ФОТКА ВО ПРОБИШТИП: Градоначалникот Ладиќ го покани екс премиерот Димитриев на денот на рударите да седи заедно со пола влада на СДСМ

Драган Анастасов Ладич - Градоначалник на општина Пробиштип 17 mins· Свечена академија воОпштина Пробиштиппо ...

Повеќе

ТРАМП ОДБИ ДА ДАДЕ НАРЕДБА ДА СЕ СНИЖАТ ЗНАМИЊАТА НА БЕЛАТА КУЌА ПО ПОВОД СМРТТА НА СЕНАТОРОТ ЏОН МЕКККЕЈН, ДЕНЕСКА ПРОЧИТАНО ПРОШТАЛНОТО ПИСМО ДО ЈАВНОСТА

Само два дена беа спуштени знамињата на Белата Куќа, наместо стандардните 7 дена. Претседателот Трамп одбива да ја адресира смртта на сенаторот зато...

Повеќе

ГИ НАПУНИЈА ГАЌИТЕ: СО ПИСМО ДО ЈАВНОСТА, ОБВИНЕТИТЕ ЗА 27-МИ АПРИЛ СО УЛТИМАТУМ ДО ВМРО ДПМНЕ БАРААТ КАКО ЗНААТ И УМЕАТ ДА ИЗДЕЈСТВУВААТ АМНЕСТИЈА И ЦЕЛОСНО ОСЛОБОДУВАЊЕ ОД ОБВИНЕНИЈАТА!!!

Со писмо во јавноста во порталот на Миленко, Дудинка, обвинетите за настаните на 27-ми април бараат ВМРО ДПМНЕ да издејествува итна амнестија, ведна...

Повеќе

ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ И ВМРО ДПМНЕ КОНЕЧНО ЗА НЕШТО СЕ ОБЕДИНИЈА: Продолжен рокот за повластен данок за нови станови

За новоизградените станови останува повластената стапка на ДДВ од пет проценти. Денеска предлог измените на законот за изменување на Законот за дода...

Повеќе

Парите за Клинички се враќаат без пенали, се анализира каков клинички е потребен, додека да изанализираат сите ќе умреме

Државата ќе врати 70 милиони евра во Банката на Советот на Европа, што беа наменети за проектот за изградба на Клинички центар, и од септември заедн...

Повеќе

AКО СТРЕСЕ ПАК КАКО 63-ТА, ПОЛА СКОПЈЕ ЌЕ ПАДНЕ РАДИ ВАКВИ ИМПРОВИЗАЦИИ И БУДАЛАШТИНИ!

Повеќе

ЗА ПРВ ПАТ И НИЕ СО НЕШТО ДА СЕ СОГЛАСИМЕ СО КУРТОНКАТА ТАЊА КАРАКАМИШЕВА

Тања КАРАКАМИШЕВА: Еве и едно наградно прашање за академик Камбовски, инаку доајен на кривичното право во Македонија- дали прави разлика меѓу непоч...

Повеќе

И ТИЕ ШТО ЈА НАПРАВИЈА ЗЕМЈАВА СЕ ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ И НАТО И ДОГОВОР СО ГРЦИЈА!

Повеќе

(ВИДЕО) БОЈКО Е ЦАР, ЗА ПУСТИ ДОЛАРЧИЊА СЕ МОРА ДА СЕ ПРАВИ ЗА ДОБРОТО НА ЗЕМЈАТА!

Повеќе

СЕ БАРААТ РАБОТНИЦИ ВО СКОПЈЕ: Градежната компанија Хот и Хот бара 10 градежни работници, плата одлична, платено пензиско и здравствено осигурување!

Градежната компанија, Хот и Хот, бара 10 градежни работници. Плата одлична, веднаш пријавување во пензиско и здравствено, еден оброк на ден, можно ...

Повеќе

СДСМ: Нови 24 градинки за краток период, ВМРО-ДПМНЕ може да учи како се работи и како се унапредува системот за социјална заштита

Повеќе

СДСМ: Мицкоски освен што не соопштува став за клучните прашања покажува и дека нема економски познавања

Повеќе