Одберете локација на пристап

Делегација на Град Скопје, составена од градоначалникот Шилегов, членови на Советот на Град Скопје, како и на повеќе директори на градските јавните претпријатија се во повеќедневна посета на градот Бордо, Република Франција. За време на средбата о
Градоначалникот Шилегов, директорот на ЈП „Паркови и зеленило“, Ардијан Муча, и градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, денеска присуствуваа на промоцијата на новата детска едукативна инсталација со наслов „Приказна за Јован
Вчеравечер, во Македонската филхармонија, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на годинешните добитници, на нашите сограѓани коишто дале
Градоначалникот Шилегов, денеска присуствуваше и се обрати на конференцијата во Универзалната сала, по повод интересот на Град Скопје да се кандидира за Европска престолнина на културата во 2028 година. На конференцијата присуствуваше и Иван Тотев,
- Обвинетите цело време со месеци упатуваа диркетни закани до мене и обвинителката која го води случајот Империја, но тоа ни малку не не поколеба или уплаши, туку напротив! Шефицата на СЈО, Катица Јанева во интервју за 1 ТВ!
Што се подразбира под зимска опрема во возилата? Под зимска опрема за моторните возила со најголема дозволена маса која не надминува 3.500 kg, се подразбира зимски пневматици на сите тркала со минимална длабочина на шарите на слојот што гази, од
Петар Богојески од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Анализа на 24 ТВ изјави дека случајот со Никола Груевски ќе метастазира во наредниот период. Според него, ова е преседан во европското право. Тој изјави дека не е во ред на социјалните мрежи да се навред
Златко Маринis withIvana Cvetkovska. 23 mins· Избравме 50 таленти од нашата општина и на секој од нив му доделивме по 10.000 денари. Особено ми е драго што денеска имав можност лично да се запознаам со нашите
- Имајте малце респект кон гледачите и дај бидете малце реална, каква професионалност во работењето, па вие го користевмте МБР како партиска машина, се изживувавте со луѓе, се слушате ли вие што зборите?! На Борјан му пукна филмот откако Гоца почн
Што и требаше Гоца да оди на интервју на 1 ТВ?! Таман почнавме да забораваме на старата Гоца која 10 години беше страв и трепет, своевиден вмровски Ајхман, лидер на СС трупите, таман паднавме на тие финтите со бебенцето, кога оп, ете ти ја Гоца на 1

(ВИДЕО) Честитка од градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски, по повод 11 Октомври

Повеќе

ИЗЈАВА НА ДЕНОТ ОД ДРУГАРОТ КИЈАНУ РИВС

Повеќе

(ВИДЕО) Се сеќавате ли на Гути, вистински магионичар, еден од најдобрите играчи за врска во Реал Мадрид

Who remembers Guti? This man had eyes in the back of his head. Incredible vision 👀 pic.twitter.com/euNqp2HDfn — World Cup (@FlFAWC2018) Octo...

Повеќе

Изјавите и однесувањето на Апасиев ме потсетуваат на италијанскиот лудак капетан Скетино кој го потона бродот Коста Конкордија полн со 3000 народ, при што 30 души се удавија!

Го слушам вчера професорот Апасиев на Макфакс, едно младо новинарче од 20 години го интервјуира и му клима со тоа слаткото главче и го гледа со тоа ...

Повеќе

(ВИДЕО) Фрчкоски за 24 Отвoрено: ВМРО ДПМНЕ и Бојкотирам треба да му се извинат на народот со тоа што го плашеа со уставните амандмани, еве ги сега ги видовме и нема тука никаква причина за паника за некаков македонски армагедон!

Гостувајќи во вечерашното издание на емисијата Отворено, професорот Љубомир Фрчкоски се осврна на референдумот со осврт на ставот на опозициската ...

Повеќе

МАКЕДОНИЈО НЕ ЗАБОРАВАЈ: Ова е најмирољубивиот насилен влез од страна на граѓани во историјата“ (видео 1:00:44), рече во преносот на ТВ Нова проф. Иванка Додовска, сега Василевска Македонска и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, на 27 април 2017 додека траеше организираниот напад на Собранието!

„Ова е најмирољубивиот насилен влез од страна на граѓани во историјата“ (видео 1:00:44), рече во преносот на ТВ Нова проф. Иванка Додовс...

Повеќе

Македонската берза рипна еден ден откако се објави дека можеби има 80 пратеници кои ќе гласаат за промена на Уставот со што Договорот од Преспа ќе се реализира. Нормално, оние од #Бојкотирам уште ништо не разбираат.

Повеќе

(ВИДЕО) АМАН ЗАМАН, МОЛБА ДО УРЕДНИЦИТЕ НА ТЕЛЕВИЗИИТЕ: ВЕ МОЛИМЕ ПРЕСТАНЕТЕ ДА ГО КАНИТЕ ОВОЈ ПОП СЕКОЈ ДЕН НА ДЕБАТИ, ДОБРО Е, ОН НЕ САКА ВО ЕУ И НАТО И ТОА СТО ПАТИ ГО ЧУВМЕ, ЗАШТО УПОРНО ГО КАНИТЕ?!?!?!

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: СВЕТИ НАУМ, НАШЕТО НАЈГОЛЕМО БОГАТСТВО!

Повеќе

Општина Ѓорче Петров денеска беше домаќин на седмата седница на Советот за развој на Скопскиот плански регион на која се разгледаа повеќе актуелни прашања во врска со подготовка и реализација на проекти

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА АЛСАТ-М: ЗАЕВ ИМА ВЕЌЕ ОБЕЗБЕДЕНО 82 ПРАТЕНИЦИ ЗА ГЛАСАЊЕ ЗА АМАНДМАНИТЕ!

Повеќе

АЈДЕЕ, ДУРИ И ВМРОВЧЕТО АПАСИЕВ ПРИЗНА: Нема шанси ВМРО ДПМНЕ да направи подобар договор од овој сега со Грција!

- Нема шанси ВМРО ДПМНЕ да направи подобар договор со Грција од овој сега. Може ќе се обидат, но нема да успеат, Ципрас ќе крене раце. Нема никогаш ...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ДЕЦА НЕ ТРЕБА ДА ВОДАТ ИНТЕРВЈУ: Малиот Ландов од Макфакс ја прогласи Левица за главна закана за СДСМ на следните избори :D

Еве зошто не треба деца да водат сериозни интервјуа со сериозни аналитичари и политичари во вакви сериозни моменти. Младиот Ландов е добар за репорт...

Повеќе

(ВИДЕО) ЦИПРАС РАСПАЛИ ВО ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ: Тоа што и Мицотакис и Мицковски го напаѓаат договорот од Преспа, е најголем доказ дека договорот е добар!

Повеќе

ФОТО ТРАГИКО: ЕДЕН ОД ЗАМОЦИТЕ НА СТЕВЧЕ МУЊА НА ВОДНО!

Повеќе