Одберете локација на пристап

Павле ич да не се нервираш! Ти си херој! ТИ НЕ БЕШЕ ПИЧКА НЕУТРАЛНА ВО ВРЕМЕ КОГА ЗЛОТО ЈАДЕШЕ НАРОД И ГИ СЕРЕШЕ ПО ЕНДЕЦИ!!! Ти си дел од една голема приказна која ќе ја среди земјава, ќе донесе тука живот, ред, мир, благосостојба, правда! Кол
Чудно време дојде и кај нас во опечелена Македонија? Заеднички владини седници, цвекиња и венци, поклон пред великанот Борис Трајковски, заедно кај дедо Наум, црквата мајка и црквата ќерка, ќе не признаат ли нема ли да не признаат, договори во сит
Линк до ова лудо видео овде.
Поранешниот претседател на Сообранието Трајко Вељаноски испратил отворено писмо до сегашниот претседател Талат Џафери. Ај што го пратил – не мора да го праќа, може на говорница да го каже, туку медиумите и му го пренесоа писмото. Новинарите м
Бугарија ќе преседава со Европската Унија во месеците кога ЕУ ќе одлучува за начинот на кој Британија ќе ја напушти ЕУ. Под кои услови, колку пари ќе плати, какви спогодби ќе се донесат итн итн, за сето тоа ќе одлучува меѓу другите и Бојко Борисов
На денешната седница наменета за пратенички прашања, вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев повикан да одговори, рече дека во минатиот период се забележал раст во сите сектори освен во градежништвото, како резултат на стопирањето на градењ

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ОБЗНАНИ И СЕ ЗАКАНИ: МВР го расчисти случајот за тепачката во Шутка, градоначалникот и уште 7 други добија пријави за нарушување на ред и мир, да се престане со користење на физичка сила во кампањата, сите ќе бидат санкционирани!!

Повеќе

ГОЛЕМ ХУМАН ПОТЕГ НА ПРАТЕНИЧКАТА ФРОСИНА РЕМЕНСКИ: Ќе ја донира својата пратеничка плата наредните неколку месеци на слепо семејство од кумановско село!

Линк до оваа прекрасна сторија, овде.

Повеќе

МИЛИОНИ ЕВРА НАРОДНИ ПАРИ ЌЕ ОТИДАТ ЗА ОШТЕТА НА ПОЛИТИЧКИТЕ ЖРТВИ НА ГРУЕВИЗМОТ!!!

Линк до целата сторија на СДК.МК

Повеќе

ЦЕЛА ШУТКА Е СО НАС, АМДИ ЌЕ ДОБИЕ ШУТ У ГЗ, ШУТКА ЌЕ СЕ ОСЛОБОДИ ПО ЦЕЛА ДЕКАДА РОПСТВО!

Повеќе

КАРПОШ ПОКАЖА НА ДЕЛО ДЕКА Е СДСМОВСКИ БАСТИОН ЗА ВЕК И ВЕКОВ АМИН!!!

Повеќе

АКО НА НЕКОЈ УШТЕ НЕ МУ Е ЈАСНО ЗОШТО ВМРО ДПМНЕ СЕУШТЕ ИМА КАКОВ ТАКОВ РЕЈТИНГ НА АНКЕТИТЕ, ПРОЧИТАЈТЕ ГО ОВА ЕПСКО КОЛОСАЛНО СРАЊЕ!

Повеќе

МНОГУ ОПШТИНСКИ КОМИТЕТИ НА ВМРО ДПМНЕ ПРЕМИНАА ВО НДМ НА ЈАНКО БАЧЕВ, ТОЈ ЌЕ ДОБИЕ ПОВЕЌЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ, ПРВ Е ОД МОГИЛА!

Повеќе

ЌЕ НИ ТРЕБААТ ГОДИНИ И ГОДИНИ ЗА ДА ГИ САНИРАМЕ ШТЕТИТЕ ОД ГРУЕВИЗМОТ: Кинезите бараат дополнителни 143 милиона евра за автопатот Кичево - Охрид!!!

Линк до оваа вест на СДК.МК

Повеќе

ОВА СЕ СЛУЧИ НА БЕНЗИСКА ВО БУГАРИЈА ВЧЕРА: Вработен на бензиска вака реагираше кога едно момче не сакаше да ја изгаси цигарата!

Линк до ова лудо видео овде.

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Зошто за ВМРО-вците беше скапо да се заменат азбестните цевки во Аеродром, а сакаа да прават мајмунара за 15 милиони евра?!?!

Повеќе

ЌЕ ОДГОВАРА ЛИ СУДИЈАТА ШТО ГО ПУШТИ ОХРИДСКИОТ УБИЕЦ ОД ПРИТВОР?!?!

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) ОВА Е ДОКТОРОТ КОЈ ЌЕ ГО ИЗЛЕЧИ КРАТОВО ОД ДЕЦЕНИСКАТА ЦРНА ЧУМА НАРЕЧЕНА ЅИНГО!!!

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Лабина Митевска велелепно му служеше на режимот на Грујо, сега бара од Заев да инсталира ист таков режим за она пак да служи и пуши!

Повеќе

(ВИДЕО) Аналитичарот Петар Арсовски на Анал 5: Груевски најмногу ќе им помогнеше на кандидатите на ВМРО ДПМНЕ ако се скриеше за време на кампањата некаде во некоја колиба во планина!

- Кандидатите на ВМРО ДПМНЕ имаат предности и маани. Предност им се реализираните проекти, маана им е партијата и лидерот кои свртуваат внимание од ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) На премиерката и лидерка на конзервативците, Тереза Меј и се случи ПР катастрофа на партиската конвенција, и се распадна сцената, ја фати напад на кашлица, циркузант и го сјеба говорот!

Повеќе