Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

ДЕНЕСКА Е ДЕН НА ЖАЛОСТ НА СИТЕ ЏАНАЦИ: Во регионалната депонија Дрисла беа уништени околу 170 килограми разни видови дроги и психотропни супстанци

Денес во регионалната депонија Дрисла беа уништени околу 170 килограми разни видови дроги и психотропни супстанци кои потекнуваат од кривичните дела...

Повеќе

(ВИДЕО) ФИЛИП ПЕТРОВСКИ ПОКАЖА ДЕКА Е ЧОВЕК БЕЗ СРЦЕ И БЕЗ ГРАМ ЧОВЕЧНОСТ: Го исмеваше генералот во емисија што се поклонил пред гробовите на загинатите цивили во Слупчане!

Повеќе

СДК: ДЕЦА УКРАЛЕ АВТОМОБИЛ И ПРОПАДНАЛЕ ВО ДУПКА КАЈ „СИТИ МОЛ“

Нема посериозно повредени во сообраќајната несреќа кај „Прокредит“ банка во Карпош. (Фото: СДК.МК) Автомобил Пежо утринава проп...

Повеќе

АУРОРА СПА РЕСОРТ БЕРОВО: Идеална прилика која не треба да се пропушти. Крајот од годината поминете го во прекрасна природа, зимска бајка која треба да се доживее

Идеална прилика која не треба да се пропушти. Крајот од годината поминете го во прекрасна природа, зимска бајка која треба да се доживее. Ние Ви нуд...

Повеќе

ОТКАКО ЕРДОГАН ОТВОРЕНО СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ГИ НАПАДНЕ КУРДИТЕ ВО СИРИЈА СО СЕ НИВНИТЕ АМЕРИКАНСКИ ИНСТРУКТОРИ, ТРАМП ПОВЛЕЧЕ НЕОЧЕКУВАН ПОТЕГ И НАРЕДИ ЦЕЛОСНА ЕВАКУАЦИЈА НА АМЕРИКАНСКАТА ВОЈСКА ОД СИРИЈА, 2000 НА БРОЈ!

Линк до анализа на целата каламутница во Сирија, каде се тепаат едни со други и едни заедно со други Сирија, Иран, Турција, Русија, САД, ИСИС, Курди...

Повеќе

НИКОЛА ДИМИТРОВ ЗА ВЛАКНО МУ ВОДИ НА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ВО ТРКАТА ЗА КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ!

Претстојните претседателски избори ќе бидат длабоко вкопани во партиските ровови, со мали изгледи за консензуален кандидат, при што 12,4% од граѓани...

Повеќе

КЛИНИКАТА ЗА УВО, НОС И ГРЛО ДОБИ НОВА ОПРЕМА ЗА ХИРУРГИЈА НА СИНУСИ И НОЌНА АПНЕА

Новата опрема во вредност од 130.000 евра е набавена од буџетот на Клиниката за уво, нос и грло, а директорот д-р Јане Нетков вели дека по 15 годи...

Повеќе

ПРОГЛАСЕНА ЕПИДЕМИЈА НА МАЛИ СИПАНИЦИ ВО РАДИШАНИ, ФИЛИПЧЕ ЌЕ БАРА СО ЗАКОН ВАКЦИНАЦИЈАТА ДА БИДЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНА ЗА УПИС ВО ГРАДИНКА

Три од децата се лекуваат на Клиниката за инфективни болести, а две се на домашно лекување. Градинката во населбата Радишани е затворена на две не...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ ЗОЛ ЧОВЕК Е ЧАВКОВ, ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ ЗЛО ИМА НАНЕСЕНО ДОДЕКА БИЛ ВО МВР НАД 30 ГОДИНИ!!!

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ГЛАДНА ЗА КВАЛИТЕТНА ЗАБАВА: ПРВИОТ ПРОДАЖЕН ДЕН ЗА КОНЦЕРТОТ НА СТИНГ НА ГРАДСКИ- ПРОДАДЕНИ ОКОЛУ 10.000 БИЛЕТИ!

Драги пријатели, Ве информираме дека околу 10.000 среќници од Македонија и од регионот си обезбедија денес, на првиот продажен ден, влезници за уни...

Повеќе

(ВИДЕО) ДИМИТРОВ ГОСТИН ВО ВЕСТИТЕ НА ФРАНС 24 ИНТЕРНАЦИОНАЛ: Oва е шанса на нашата генерација која мора да ја искористиме!

Повеќе

ВМРОНИТЕ ПОЧНАА ДА СИ ИГРААТ МАЈТАП СО НАС - Ивица Коневски: Со парите потрошени за „Скопје 2014“ подобро беше да се изгради метро

На нашето прашањето зошто додека беа на власт и на централно и на локално ниво изминативе 11 години не почнале таков проект туку потрошија 600 милио...

Повеќе

ЕУ ЈА ОДОБРИ АМНЕСТИЈАТА - ЗАЕВ НА СРЕДБА СО МОГЕРИНИ: Ги поздравуваме храбрите, инклузивни и лидерски политики на премиерот Заев

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, при работната посета на Брисел денеска имаше и билатерална средба со високата претстав...

Повеќе

И СО ПОМИРУВАЊЕТО СЕ ПРЕТЕРА: Заев и Иванов си подадоа рака!!!

Претседателот Ѓорге Иванов и премиерот Зоран Заев се сретнаа на завчерашниот концерт на пијанистот, маестроСимон Трпчески и Македонската филхармониј...

Повеќе

ПАРТИЈАТА ПОЕН Е ЕДНО ОД НАЈПРИЈАТНИТЕ ИЗНЕНАДУВАЊА НА ПОЛИТИЧКАТА СЦЕНА!

Почитувани Гости и делегати на 4-то Собрание на Партијата за општествен и економски напредок ПОЕН, како партија од политичкиот центар, со либерал-...

Повеќе