Одберете локација на пристап

Кои се тие луѓе кои толку му сметаат на Геро, кои се неписмени, прости, глупи?! Во ПР тимот на Заев се следниве луѓе: 1. Роберт Поповски, министер за отчет и транспарентност Човекот е искусен новинар, поранешен лидер на ЗНМ, од МТВ школата,
Кривична пријава за „злоупотреба на службената положба и овластување“ и за „несовесно работење во службата“ добија М.Р. (46), поранешен градоначалник на општина Прилеп, Д.Р. (56), раководител на одделение за општи и заедничк
Кривична пријава за злоупотреба на службената положба и овластување е поднесена против директорот на Македонската радио телевизија Марјан Цветковски, кој во 2016 година склучил договор со фирмата „Аналитика“ за електронско мерење на ТВ
Шефот на тајната служба на Северна Кореја, Kim Yong Chol, беше највисок по ранг преставник на земјата на олимписките игри и на затворањето на игрите славеше заедно со Иванка Трамп во ВИП ложата. Потоа прес службата на претседателот на Јужна Кореја
По 1000-ти пат, НАТО, ЦИА, МИ5, БНД, Масони, Сорос, предавници, педери, сатанисти, шпиони, народот, ова она дрн дрн, како бе не ги мрзи веќе, како устата не ги заболе од толку гомна јадење, цццц...
- Ниедна банка не сакаше да ми даде кредит, владата беше решила добро да ме измузе, ми земаа 2 милиона евра за земјиштето и ми бараа уште 2 милиона евра за комуналии, и тоа со рок од 3 месеци ако не платам да ми се земе земјата и да ми пропаднат па

ПЕТ ГОДИНИ ПОРТАЛ МАКТЕЛ.МК

Поминаа 5 години напорна и тешка работа на порталот Мактел.мк Пред 5 години, крајот на 2012-та го започнав проектов затоа што добив шут во задник о...

Повеќе

ЧЕСТИТКИ ДО КОЛЕГИТЕ ОД ПОГЛЕД.МК СЛАВАТ ПРВ РОДЕНДЕН

Во очајната медиумска состојба во Република Македонија, „Поглед.мк“ успеа да се наметне како портал кој ги придоби читателит...

Повеќе

ЕВЕ ЗА ШТО СЕ РАСПРАВААТ СДСМ И ВМРО ДПМНЕ ВО БИТОЛА, БОГ ДА ЧУВА

Васко Ковачевски не е крив за ова, мора човекот да се правда за најбедни клевети, дека не знае да се крсти?!?! А дека не само што знае да се крсти ...

Повеќе

ФАААЛА БОГУ: Владата ќе ја прекине изградбата на кулата на АЕК на Водно и планираните 20 милиони евра ќе ги пренамени за други потреби на народот!

Линк до мини прес конференцијата на портпаролот Миле Бошњаковски, овде. За кулата досега се потрошени околу 5 милиони евра. Кулата почна да се г...

Повеќе

НОВ ВИЦ ЗА ВМРОВЦИТЕ: Оди ВМРО-вец на проверка на крвта, еве што покажало на инструментите!

Повеќе

ТВИТЕРЏИИТЕ МУ НАПРАВИЈА НОВО ЛОГО НА СДСМ, И НЕ Е ЛОШО, ТАМАН Е!

Повеќе

(ВИДЕО) ЅВЕРСТВАТА НА ИЗРАЕЛ ВО ПАЛЕСТИНА СЕ ШОКАНТНИ, СВЕТОТ МОРА ДА СЕ ОБЕДИНИ ПРОТИВ ОВОЈ НОВ ХОЛОКАУСТ КОЈ ТРАЕ СО ДЕЦЕНИИ!!!

Линк до видеото овде.

Повеќе

ОД УТРЕ, МАКТЕЛ.МК ЌЕ СЕ ЧИТА БЕЗ ПРЕТПЛАТА, БЕСПЛАТНО!

Почитувани читатели на Мактел.мк, поради зголемен интерес на компании кои сакаат да се рекламираат на порталот Мактел.мк и поради зголемен приход од ...

Повеќе

Цензурирано општество

Во денешно време доста актуелно е користењето на два поими – владеење на право и правна држава. Според дел од правната теорија овие два поими ...

Повеќе

ЗАГАДЕНОСТА ВО СКОПЈЕ НИЗ БРОЈКИ

Повеќе

СУДОТ ОДЛУЧИ: Богоевски ги наклеветил Ахмети и Џафери за митото во Телеком, иако за истата работа судот во САД го осуди Дојче Телеком на 95 милиона долара казна!!!

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, и поранешниот вицепремиер за рамковни прашања и висок функционер во партијата, Муса Џафери, ја добија тужбата против пор...

Повеќе

АЈДЕЕ, НОВО ЛУДИЛО НА ВМРОВЦИТЕ: Хомер пишувал на Македонски?!?!

Македонскиот јазик има многу грцизми, па многу зборови се слични со грчки зборови, но некои наши фанатици се убедени дека Хомер пишувал на македонск...

Повеќе

ЕВЕ ОД КАКВИ ЛЕКТИРИ И УЧЕБНИЦИ УЧАТ НАШИТЕ ДЕЦА, ТИЕ МИЛИОНИ БИРОА ВО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА КОЈ КУР СЕ САМО БОГ ДА ЗНАЕ...

Повеќе

ОТКАКО ГО ПРАТИ ПАТОРОТ У МАЈЧИНУ, ВИКТОРИЈА НУЛАНД СЕ ОТКАЖА ОД ПОЛИТИКА, ВЛЕЗЕ ВО НВО СЕКТОР, СТАНА МЕНАЏЕРКА НА НАЈМОЌНИОТ АМЕРИКАНСКИ ТИНК ТЕНК ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ!

Откако го реши паторот, а нејзината работа ја доврши Хојт Ји, американската дипломатка Вики Нуланд денеска е поставена за главна менаџерка на ЦН...

Повеќе

УСПЕШНА АКЦИЈА НА МВР: Запленети 120 кила дрога во Арачиново!

Повеќе