Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

(ВИДЕО) ТЕЛМА: Пазарџиите ќе имаат лиценци на една година, ќе се фискализираат дури кога ќе влеземе во ЕУ

Повеќе

Е ЗА ОВА СЕ БОРЕВМЕ, ДОЈДЕ ЖИВОТОТ: Од март алкохол ќе се продава и по 19 часот!!!

По девет години ригорозни правила, најверојатно од март алкохол ќе може да се купуваат и после 19 часот во зима, и по 21 во летните ...

Повеќе

(ФОТО) БАГЕРИ РИКААТ ВО ЦЕНТАР, СРБЧЕ СЕ ФРЛИ НА РАБОТА

Повеќе

ДОМ: ФАААЛА БОГУ, ПО 7 ГОДИНИ ОБИДИ КОНЕЧНО ГО ДОНЕСОВМЕ ЗАКОНОТ ЗА ЗЕЛЕНИЛО!!!

Соопштение ДОМ: Законот за урбано зеленило ќе го “зазелени“ урбанизмот „Конечно после седум години успеавме да го донесеме овој ...

Повеќе

Министерот за надворешни Димитров симболично облече иста кравата со бугарскиот амбасадор во знак на добрата соработка со Бугарија во моментите кога Софија е престолнина на ЕУ следниве 6 месеци

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕКРАСНА ДЕБАТА НА ТВ 24 НА ТЕМА: ЏЕ СУ ПАРЕ?!?!

Повеќе

БЕСА АРИФИ ЈА НАПИША КОЛУМНАТА НА СВОЈОТ ЖИВОТ: Во 1994-та као тинејџер од мојот прозор гледав како багери го рушат тетовскиот универзитет, еден ден овие професорки од правен и филолошки ќе се срамат за овие свои фашистички напади на законот за јазиците!

Професорката од ЈИЕ, Беса Арифи напиша навистина прекрасна долга колумна на Нова, еве еден мал извадок: Навистина ми е жал. А на тие за кои мене ми...

Повеќе

(ВИДЕО) „Демаскирана“ Саботажа, Среќко распали жестоко и по владата!

Повеќе

(ВИДЕО) Портпаролот на грчката влада: Нема да се мешаме во идеологијата и идентитетот на македонскиот народ!

Повеќе

САШО ОРДАНОСКИ: Трпение македонски народе, се движиме во добра насока, плодовите ќе стасаат бргу!

Како и во ракометот, така и во политиката, Македонија деновиве остварува минимални, но значајни победи. И во ракометот и во политиката, одиме во &bd...

Повеќе

(ВИДЕО) Новинарите на АлсатМ влегоа во печката на Дрисла, обична фурна на нафта со оџак, ни филтри, ни милтри, ни бутур!

Повеќе

НОВА БАЛКАНСКА КРИЗА НА ПОВИДОК: Убиен српскиот лидер на Косово, Оливер Ивановиќ, застрелан со 5 куршуми пред партиското седиште во Косовска Митровица

Српската влада реагираше жестоко на убиството на лидерот на партијата Граѓанска Иницијатива, Оливер Ивановиќ. - Ова е обид Србија и Косово да се ту...

Повеќе

БЕЗ НЕРВОЗИ, ЦЕНИТЕ БРЗО ЌЕ СЕ ВРАТАТ ВО НОРМАЛА: Цената на нафтата на највисоко ниво од 2014

Зголемувајќи се за три отсто во изминатата недела, цената на нафтата на светските берзи достигна највисоко ниво во последните три години. Зголе...

Повеќе

ЛЕТЕЧКИОТ ЏИН ЌЕ МОРА ДА СЕ ПРИЗЕМЈИ: Уште едно промашување на ЕРБАС, по пехот со Конкорд, сега ја утнаа и со џинот А380

Се чини само што го пуштија во погон, пред 10 години, сега ќе треба да го пензионираат џинот А380. Ербас по втор пат ја заеба работата, првиот пат б...

Повеќе

КАТАСТРОФА ВО ЈЕМЕН: Цела држава гладува зашто сите се навлечени на дрога, 90 посто сите џвакаат локално растение слично на кока!

Катастрофа се случува во арапската држава Јемен - 90 посто од народот е навлечен на дрога па владее глад и тешка сиромаштија! Никој не сака да рабо...

Повеќе