Одберете локација на пристап

12 ипол години затвор доби лицето, кое пред речиси една година изврши полов напад врз ќерката на актерката, Весна Петрушевска, објави актерката на својот Фејсбук профил. -После точно една година борба, емотивни страдања, правен процес, денес имам
Цел фб и твитер вришти за градинка во Чаир каде децата ги учат на ислам. Чекајте бе луѓе, кога децата се крстат од мали, кога се носат у црква, во градинките кога го учат за дедо боже и ги тераат да вапцаат јајца за велигден, тоа не е ИНДОКТРИНАЦИЈ
(Скарамучи лево, Шон Спајсер десно) По само 6 месеци, Шон Спајсер си даде оставка, изгоре човекот, како Трамп тргнал со скандали ќе мора да смени уште 3-4 портпароли ако дочека да го заврши мандатот без да му изгласаат импичмент, човекот прави по
Искористи го големиот ПОПУСТ на соларни системи за вода од 150 литра!Со секое купување добиваш и пополнето барање за субвенции!Побарајте не:+389 72 625 200info@nikmit.mkhttps://goo.gl/PHQZvf
Национален уметник Сакав да станам национален уметник, затоа што знаев дека тоа е убава шанса да му се доближам на Хорхе, во дланката со која ќе фати да ми честита да му смачкам неколку говнени бомбички, да му ја закачам усмрдената ракавица од мој
Волшебни зборови се зборови кои служат да се случи некаква магија. На пример: Абракадабра, Хокус Покус, Отвори се Сезаме, Да, имам партиска книшка!, и ред другизборови и изрази кои треба да создадат магичен ефект или инстантна промена. За разлика о
Промоција на - Добредојде бебе.https://goo.gl/VrdL2G Во првите осум часа од раѓањето на детето, со важечки документ за лична идентификација, родителите треба да потпишат изјава за согласност за обработка на личните податоци. Двајцата родители треб
Јована Аврамовска е новиот портпарол на Министерството за финансии. Аврамовска беше дел од тимот на сатиричната емисија „Фчерашни вести“ што се емитуваше на телевизија Телма, а претходно работела во утринската програма на ТВ Сител. Та
Кирил Божиновски денеска се жалел во Апелација дека бил татко на малолетни деца затоа не требало да иде во затвор?!?! А сите илјадници кои тие ги затворија и ги избркаа од работа и ги сотреа, нивните деца што беа, диви зајаци?!?!
Што мозок треба да имаш да се погледнеш во огледало и да си речеш: ТОП! БАШ ВАКА ТРЕБА ДА ИЗЛЕЗАМ ОД ДОМА И ДА СЕ ПОЈАВАМ У ЈАВНОСТ?!?!
Магистерот Митко Чавков по кривично - правни науки и под менторство на Академик Владо Камбовски планирал својата докторска дисертација да ја пишува во Шутка. Таму ќе му било мирно и секси, само сеуште бирал тема за докторатот - дали да се посв
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

АЈДЕ АИРЛИЈА НАРОДЕ, СКРШЕН Е МРАЗОТ: ПАДНАА ПРВИТЕ МЕРКИ ПРИТВОР ЗА ГРУЕВЦИ ПО БАРАЊЕ НА СЈО!!!

Aпелацискиот суд денеска одлучи да им додели притвор на Горан Грујовски, Тони Јакимовски и Никола Бошковски, сите вработени во МВР и обвинети во слу...

Повеќе

ШОКАНТЕН СКАНДАЛ: ДБК ПОД ПАЛКАТА НА ГРУЕВЦИ ГИ СЛЕДЕЛА СВЕДОЦИТЕ ВО СЈО И РАБОТАТА НА СЈО?!?!

При извршениот претрес, кај поранешниот шеф на петтата управа во МВР, Горан Грујевски пронајден е нотес со евиденција – кој сведок во колку ча...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: ЧАКИ ПАНКЕРОТ ПРИЗНА ДЕКА ГО НАДГЛЕДУВАЛ УПАДОТ ВО СОБРАНИЕ НА САМО 100 МЕТРИ ЦЕЛИ ДВА ЧАСА И НИШТО НЕ ПРЕЗЕЛ ИАКО БИЛ ШЕФ НА БЈБ И ШЕФ НА КРИЗНИОТ ШТАБ НА МВР?!?!

Екс директорот на БЈБ, МиткоЧаков, во гостување на телевизијата Нова, ден по информацијата дека преку трите базни станици бил лоциран на стотина мет...

Повеќе

ГРУЕВЦИ СЕ ВО ТОТАЛНО БУНИЛО, СЕГА НЕМА КОЈ ДА ГИ СПАСУВА ОД СКАНДАЛИТЕ: Бодигард на Мијалков тепал жена на улица пред полициска станица, одма е суспендиран и поднесени му се пријави!

Повеќе

Алекс Ружин: По падот на режимот на ДПМНЕ, Македонија е како пустелија погодена од нуклеарка или потоп!

Криминалната ДНК на ВМРО-ДПМНЕ е препознатлива. Уништени граѓани, деловни луѓе, криминални махинации, прислушкувања, нагрдување со барок стил, обид ...

Повеќе

Новата влада треба да го продолжи проектот КУПИ КУЌА КУПИ СТАН, купувањето куќа и стан во Македонија е невозможна мисија поради лошиот стандард и економската криза која трае три децении!!!

Проектот КУПИ КУЌА КУПИ СТАН е проект кој беше еден од ретките проекти кои заслужуваат да бидат продолжени и надградени од новата влада. Економските ...

Повеќе

На ФОН започнува летниот универзитет „Сеќавање и меѓукултурен дијалог“

Од 17 до 22 јули во Скопје се одржува летниот универзитет на тема „Сеќавање и меѓукултурен дијалог“, организиран од страна на АЛДА, Евро...

Повеќе

Боки 13-ка продолжува со хуманитарната активност, помогна 5 семејства да бидат згрижени од соптвениците на ресторан ДИОН

Меѓународниот сојуз за цивилно општество, чиј што претседател е активистот и шоумен Боки Јовановски, а кој од неодамна започна да функционира во...

Повеќе

СТОЈАН АНДОВ СО ЖЕСТОКА КОЛУМНА: Скопските хотелиери си пукаа во глава!

Да имаа чувство за бизнис нашите хотеилери немаше да ги дигаат цените на своите услуги до небото туку ќе ги применуваа нормалните свои цени и при см...

Повеќе

АЈДЕ ИЛЧО ЗРЗЕ ТИ СИ НА РЕД: Уапсен претседателот на Шпанска фудбалска федерација со се цела фамилија

Претседателот на Шпанската фудбалска федерација, Анхел Марија Вилар е уапсен утринава, јави адридски „Ел Паис“, повикувајќи се на извори...

Повеќе

(ВИДЕО) Се запали пола Сплит во Хрватска, цел град е на нозе, војската помага во гасењето на пожарот кој зафати и неколку бензиски пумпи

Линк до целата сторија и целата драма, овде, Индекс.хр

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО: ЛАТАС НЕМА НИШТО ПРОТИВ ДВОЈАЗИЧНОСТА, БАБИЧКИ ВО ГОСТИВАР МОЖЕ ДА СИ ЗБОРАТ НА АЛБАНСКИ ВО ИНСТИТУЦИИТЕ?!

Ова е емисија од декември 2016-та. За Латас нема ништо спорно во двојазичноста која сега ја предлагаат СДСМ и ДУИ со поддршка на БЕСА и Алијанса. А...

Повеќе

НАШАТА ПОЛИТИЧКО-АНАЛИТИЧКА ЛЕГЕНДА, ЏЕВДЕТ ХАЈРЕДИНИ: Овие сметките за бизони и коњи не треба да ги анализираат обвинители и анти-корупционери туку психијатри!

- Не е до закони и до правила и до систем и демократија. До психијатрија е работава. Ако ти како министер или директор не ти е срам од келнерите и к...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈЕБЕШ МУ МАТЕР И СОНЧОГЛЕДИТЕ СЕ ПРЕТЕРАА: АНАЛ 5 СТАНУВА ПОГОЛЕМ КРИТИЧАР НА ВМРО ДПМНЕ ОД МАКТЕЛ!!!

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ СО ФАНТАСТИЧНА ИДЕЈА: Владата да ги стави на располагање за симболична сума студентските домови на навивачите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti