Одберете локација на пристап

Професорот Ненад Марковиќ, на својот фејсбук профил, објавистатус, со наслов“Два дена потоа” или Отворено писмо до моите сограѓани и пријатели од#Бојкотирам“.Ви го пренесуваме неговиот статус во целост. „Не господа. Немам н
- Дојдоа кај нас пратениците, но неможеа да направат контрола затоа што нема правилник за тоа. 13 години, контролата била само на хартија како теоретска можност, но во пракса никогаш не била реализирана, затоа што нема правилник, нема формулар како
"Ако треба и да ползам, на голи раце и коленици, врз парченца стакло за да стигнам до гласачкото место, за да #гласамЗА ќе го сторам тоа. За следните генерации." Таксистот Тони Манев во разговор со @VALERIEin140 за @FT
Стефан Богоев‏@sbogoev9h9 hours ago Бардовци е пример на место кое веќе ја има почувствувано поддршката од ЕУ, со изградбата на целосно нова градинка, со 70 % финансиска помош од фондовите на Унијата. Со вицепремиерката @Sekerinska бевм
Ако Мицкоски нема план за бојкот, има ли план ЗА европската иднина на Македонија? Македонија сега слободно дише и има еден план, стратешки план за влез во НАТО и ЕУ, за сигурна и стабилна иднина. ВМРО-ДПМНЕ веруваме го има истиот план. Ајде Мицк
- Ние како земја сме толку мали, со толку мала дипломатска и шпионска мрежа во светот, што без помошта на земјите од НАТО и ЕУ, па да се закачиме на нивните моќни мрежи, нема шанси да знаеме што се случува во светски и регионални рамки, кои се зака

КУМАНОВЦИ СЕ ЗАФРКАВААТ СО СКОПЈАНИ

Повеќе

ИНДИСКИОТ ЈАНКО БАЧЕВ СЕ ВИКА БАБА РАМДЕВ, МИЛИЈАРДЕР, ЈОГА ИНСТРУКТОР, ТЕОЛОГ, ФАРМАЦЕВТ, ГОЛЕМ НАЦИОНАЛИСТ И ТВ ШОУМЕН

Милијардер со стотици ЈОГА клубови, со своја компанија за фармацевтски производи од алтернативна медицина, со тв продукција, теолог, врач, Баба Радм...

Повеќе

МАКЕДОНСКИ ХАНГОВЕР: Дали конечно се освестија у какви гомна зацапаа за да го спасат режимот?!

Повеќе

ГЕРО ТИ СИ БЕДНИК, СО ТОА ШТО ИЗМИСЛУВАШ АФЕРИ ЗА ВЛАСТА ПОРАДИ ЛИЧНИ ФРУСТРАЦИИ И ЗА ДА СИ ГО ПРОДАВАШ ВЕСНИЧЕТО, ТИ СИ ВО КАМПОТ СО МИЦКО, БАЧЕВ, СОЛЗА, ПАЛЧО, ВАНКОВСКА И МИЛЕНКО!!!

Геро игра многу прљава нечесна игра во моментов. Со тоа што креира лажни скандали на власта, тој во моментов е во ист камп со Мицковски, Инфомакс, Бач...

Повеќе

ОТЕЦ ПИМЕН ГИ ИСКРИТИКУВА ВМРОНИТЕ: Не претерувајте со побожност оти изгледа ја немате или не ја познавате!

Otec Pimen 3 mins· Не претерувајте со побожност оти изгледа ја немате или не ја познавате. Кога барате човечка правд...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА КРИВИЧНА ЗА СТЕВЧО МУЊА, ЦРНО МУ СЕ ПИШУВА НА ПОДРЖИКОЊОТ!

Кривична пријава за „бесправно градење“ против поранешниот градоначалник на општина Карпош Стевчо Јакимовски поднесе Управата за финанси...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ НА ХОЛАНДИЈА ВАКА ОДИ НА РАБОТА

Повеќе

ОТКАЖАН КОНЦЕРОТ НА ШОН ПОЛ

Повеќе

СЕПАК, АФРИКА И НЕ Е ТОЛКУ ЗА ЖАЛЕЉЕ, НИГЕРИЈА ЗА 70 ГОДИНИ ДУРИ 6 ПАТИ ЈА ЗГОЛЕМИЛА СВОЈАТА ПОПУЛАЦИЈА?!

Population of Nigeria. 1950: 31.7 million 2018: 195 million

Повеќе

ЕВЕ КАКО Е ОД ДРУГАТА СТРАНА НА ЕЗЕРОТО

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Невиден гаф на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, човекот испадна многу поглуп отколку што очекувавме сите!

Повеќе

МИТКО ЈАНЧЕВ Е МНОГУ ОМИЛЕН КАЈ МЕЏУНАРОДНАТА, СИТЕ АМБАСАДОРИ СЕКОЈ ДЕН СЕ КАЈ НЕГО

Wouter Plomp‏Verified account@NLAmbPlompAug 22 Today listening to the Mayor and IGMtrade in #Kavadarci it’s clear how much new invest...

Повеќе

СОВЕТНИЧКАТА НА ЗАЕВ ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ, ЛЕНЧЕ НИКОЛОВСКА: Словенечките земјоделци имаат 300 милиони евра субвенции годишно од кои 240 милиони евра се од ЕУ, а само 60 милиони од домашен буџет!

Од денешната работна посета на Словенија ги издвојувам и разговорите со директорот на Словенечката Платежна агенција, Јожко Форназариќ и директорот ...

Повеќе

Започна четиринаесетиот Тамбурашки фестивал - Куманово 2018

- Пред кумановкста публика, првата вечер од фестивалот се претставија музичките уметници: Маргица Антевска,Виолета Томовска, Октет Куманово, Г.Т.О.,...

Повеќе

Влада на РМ одговара на хистеричните мрчатори: Тендерот за хортикултурно одржување и уредување се однесува за 20 државни објекти низ целата држава, за површина од 133.654 м2 и опфаќа период од 3 години

Станува збор за набавка која опфаќа период од 3 години и помеѓу другото предвидува ангажман на 25 лица, а се однесува на набавка на услуги за точно ...

Повеќе