Одберете локација на пристап

"Наместо да мислиме на општествената борба во поимите на правдата, ние треба да ја мислиме правдата во поимите на општествената борба... Акцијата што ќе ја спречи државата да прави злосторства е оправдана, како што е оправдано да се прекршуваат со
Ова е од 2005-та документ, но оваа организација овие денови го шири по социјални мрежи овој документ и се заканува јавно дека ќе убивале политички неиспомисленици?!?!
Министерството за култура ќе го истражи „самовработувањето“ на Весела Честоева, претходната директорка на Националната установа Археолошки музеј на Македонија – Скопје и ќе иницира кривична постапка пред надлежен суд за сторено кр
Сашо Ордановски е бренд во новинарството, старо магаре, искусно, кое заслужи да биде еден од носителите на новото време, новата Македонија, човекот даде многу, има на свој грб изнесено едно 5 посто од опозициската битка со своите брутални колумни,
Патријархот Иринеј и Српската православна црква го отфрлиле барањето на македонскиот премиер Зоран Заев и забраниле Македонија да го прослави Илинден во манастирот „Прохор Пчињски“. Како што пишува српскиот портал „Ало“, ра
ЕРУСАЛИМ (АА) - Атала Хана, архиепископ на Грчката православна патријаршија во Ерусалим изјави: „Црквите во Ерусалим објавија дека се солидаризираат со џамијата Ал Акса”, јавува Anadolu Agency (AA). Во знак на поддршка на Палестинците
Еден од адвокатите, Сашо Дуковски пред судот рече дека таа имала углед во државата, никогаш не била осудувана и нагласи „Замислете министерка за култура без пасош“. Обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски побара притвор бидејќи тоа бил еди
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

ГОМНОТО МАФИЈАШКО, ЗАШТИТНИКОТ НА ФАМИЛИЈАТА ПОЛЕКА СИ ОДИ КАЈ МАЈКА МУ У ПИЧКАТА: Советот на јавни обвинители одобри Зврле да биде сменет, сега е на ред собранието да го смени со 61 глас!!!

Советот на јавни обвинители го прифати барањето на Владата да биде разрешен републичкиот Јавен обвинител Марко Зврлевски. Според процедурата, Собра...

Повеќе

(ВИДЕО) Еве што коментира кумот Ставре за ентериерот на владата!

Еве што вика кумот Ставре за ентериерот и бункерите на Грујо во влада. Линк до видеото овде. * реклами:

Повеќе

КОПИЛИЊАТА ФАШИСТИЧКИ УСПЕАЈА ДА ГО УМРАТ И ДНЕВНИК: Утре излегува последниот број, каде сега ќе јадат гомна куртоните Мирка Велиновска, Дарко Јаневски, Кате Нешкова, Искра Коровешовска кои 10 години го умираа малку по малку овој култен весник?!

Го умреа весникот човече!!! Цццц, да успееш да го уништиш Дневник, тоа е навистина подухват вреден за орден! Иако тие го умреа и Вест кој беше полу ...

Повеќе

(ВИДЕО) Зоки се омрси во Брисел...

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) Газдарица на најголемата текстилна компанија од Прилеп му се избаци на министерот за финансии во црвен фустан и рокерка

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) Никола Димитров во интервју за 360: Нашата задача е да ја направиме блокадата на Грција што потешка за одржување

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) АЛСАТ-М ЈА ИЗВАДИ ОД ПАМЕТ ЈАВНОСТА - ОД ШТО СЕ ПЛАШЕЛ ТОЛКУ МНОГУ ПАТОРОТ: Грујо си направил бункер во владата со блиндирано стакло, боци со кислород, дебели челични врати?!

* реклами:

Повеќе

Во среда 14/06/2017 со почеток во 20 часот, во Кино Култура ќе се случува настанот СРАМОТА!

Почитувани претставници на медиумите, Ви го соопштуваме промо-настанот на овогодинешниот прајд викенд со надеж дека ќе објавите на вашите медиуми. ...

Повеќе

(ВИДЕО) Ова е најглупиот министер што Македонија го имала во историјата од Цар Самуил па до ден денес: Црни Миле ги кани новинарите да влезат со него кај Катица!

* реклами:

Повеќе

Глејте какви зелки го советувале Грујо, глејте какви мунгоси плаќале да ги советува...

На овој копук не му е јасно дека во меѓународен спор, важно е да ги убедиш посматрачите дека ти не си крив за спорот за да пресудат во твоја корист....

Повеќе

БОМБА НА МИЛЕНКО - А1 СЕ ВРАЌА НА ЕКРАНИТЕ: Овие денови е почната постапка за рестартирање на А1 телевизија!!!

Миленко Неделковски пишува на својот портал Дудинка дека веќе е започната постапка за рестартирање на А1 телевизија која е затворена 6 години! Вели...

Повеќе

НАРОДОТ СЕ ОСЛОБОДИ И СИ ГИ БАРА НАЗАД РАБОТИТЕ КОИ ИМ ЗНАЧЕА МНОГУ: Некој го бара А1 назад, некој Космос, Штипјани си го бараат Енџелс Кафе кој им го затворија ВМРОните!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ: Јас му реков на Ахмети да не доаѓа во собрание на 27-ми април, имаше информации од службите дека е можно да бидеме линчувани!

Собранискиот спикер Талат Џафери во Стадион зборува за ЈНА, АРМ, УЧК, за бомбите на Заев, за односот на СЈО кон ДУИ,,,. На 27 април се случи држав...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Боки 13-ка, убаво што си решил да бидеш хуманитарец, но пробај да бидеш скромен и приземјен, твојот аутфит и однесување досега е ПЕВРВЕРЗНО!!!

Оди на прием кај градоначалник на Струмица, и на состанокот влегуваш со црни наочари небаре си член на Ролинг Стоунс... Ало бре човече, свесен ли с...

Повеќе

(ВИДЕО) Продолжува драмата во САД: Утре пред конгресот ќе сведочи јавниот обвинител Џеф Сешнс, во врска со конекциите со Русија, фотељата на Трамп сеуште виси во воздух!

* реклами:

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti