Одберете локација на пристап

СООПШТЕНИЕ Скопје,13.11.2018 година РЕАКЦИЈА – ДООБЈАСНУВАЊЕ ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ НА СПОРТСКИ НАГРАДИ „13 НОЕМВРИ“ Град Скопје сака да ги разјасни дел од недореченостите околу доделувањето на наградите за спортисти „13 Ноември&l
Затоа што ако не избегаше, ако се појавеше доброволно така очајно поразено скршено сам со жена му и децата пред тоа портата во Шутка, ќе ме фатеше жал за копилето. А ич не сакам да ги жалам злите џелати, сакам да ги мразам! Вака го мразам со полна д
Тој никогаш не бегал. Освен од правдата кај другар му Орбан. pic.twitter.com/sJqUMtKYZ4 — Seir MK (@Seir_mk) November 13, 2018
Венко Филипче Yesterday at 12:03 PM· За првпат во Македонија направивме трансплантација на матични клетки од несроден донор кај пациентот Филип Димишковски (22), кој боледувал од акутна миелобластна леукемија.
Соопштение ДОМ: Итни мерки против загадувањето на воздухот Со цел да се намали загадувањето на воздухот во градовите, ДОМ предлага серија итни мерки: Интензивни инспекциски контроли врз можните извори на штетни емисии, особено на индустријат
Страцинско-Кумановската операцияе настъпателна операция на българската армия по време на участието наБългария във Втората световна войнасрещу войски наТретия райх, отбраняващи подстъпите към долината на рекаВардар. Проведена е от 8 октомври до 14 н
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски не чувствува одговорност за бегството на осудениот експремиер Никола Груевски, кого полицијата од вчера не може да го лоцира за да го спроведе во затворот во Шутка на издржување на двегодишната затвор

Колку ли му е тешко на Груевски, од 2000-та е министер или премиер или лидер на партија, значи цели 18 години јаде ракови и стекови, сега ќе треба да јаде манџа која како ја да сум ја правел, значи помија!

Ееееј, Грујо е министер од 2000-та година, после тоа или лидер на партија, или пратеник или премиер или милионер, и така цели 18 години!!! И сега на ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВИ ПСИХОПАТИ СЕ КОРОВЕШОВСКА И ВАСКО ЕФТОВ: Отидоа дури во Германија да го интервјуираат Душко Млекарот со цел да плукаат по СДСМ а човекот избега во Германија поради прогонот на режимот на Груевски кој го апсеше и малтретираше со години?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ГРУЈЧЕ ПЛАЧЕ: ИЧ НЕ МИ СЕ ИДЕ У ЗАТВОР, УПМ!

Повеќе

(ВИДЕО) ТРЕБА ДА ИМ СЕ ДАДЕ ОРДЕН НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД СДСМ КОИ ДЕБАТИРААТ СО ВМРОВЦИТЕ, ЗА ТОА ТРЕБА НЕРВИ ДЕБЕЛИ КАКО ЦРЕВО ЗА ВАДЕЊЕ БАВЧА!

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА АМЕРИКАНСКАТА ДЕМОКРАТИЈА: Протестанти се во ходниците на американскиот сенат со транспаренти пред канцелариите на сенаторите!

Повеќе

(ВИДЕО) ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ НА КАНАЛ 5: Кај новата централна и локална власт нема организиран криминал и корупција, има индивидуални грешки кои се решаваат на време транспарентно без никакви обиди за криење или избегнување одговорност!

Повеќе

СЕКОЈ СО СВОЈАТА МАКА, АЛО ДЕЧКИ ШЕРУВАЈТЕ ЈА ФОТКАВА МОЖЕ ЌЕ ГО СПАСИМЕ ЧОВЕКОТ

Повеќе

14-ТО ИЗДАНИЕ НА „БЕЛА НОЌ“ ЗБОГАТЕНО СО ФЕСТИВАЛ НА СВЕТЛИНАТА

Оваа година ќе имаме несекојдневно издание на Белата ноќ. Четиринаесетгодишното постоење на оваавеќе препознатлива манифестација на Градот, за првпа...

Повеќе

ВАТРЕНОТО ДУО СЕ РАСПАДНА: СЕ СКАРАА ЈАНКО БАЧЕВ И СТЕФАН ВЛАХОВ МИЦОВ, МИЦОВ ИЗНЕСЕ ПИКАНТЕРИИ ЗА ОПЕРАЦИЈАТА БОЈКОТИРАМ!

Отворено писмо на Стефан Влахов Мицов до членовите на "Единствена Македонија" денеска објавено на Дудинка.-------------------- ОТВОРЕНО ПИСМО ДО ЧЛ...

Повеќе

БОМБА: БОРО МАЛБОРО СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД МОРАЛНИ ПРИЧИНИ НА ПОЗИЦИЈАТА ГРАДОНАЧАЛНИК НА НОВО СЕЛО!

Повеќе

ААААААЈ, ГРУЈО БЕ; ГЛЕЈ ТВОЈТЕ КУЧИЊА ШТО ГИ РАНЕШЕ 10 ГОДИНИ СО МРСНИ БУТОВЕ ШТО ПРАВАТ?!

Повеќе

ГОЛЕМ УСПЕХ НА МВР, ДОБИЈА ЧЕСТИТКА ОД БЕЈЛИ: ВО СОРАБОТКА СО ИНТЕПРОЛ И ФБИ, МВР ФАТИ БАНДА ВО ОХРИД И СТРУГА КОЈА ЗАРАБОТИЛА 1 МИЛИОН ДОЛАРИ ОД ИЛЕГАЛЕН ТРАНСПОРТ НА ЕМИГРАНТИ ВО САД И КАНАДА!

Во текот на вчерашниот ден Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал на Министерството за внатрешни работи во координација со Ја...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е ЛЕГЕНДАРНО: Американска обвинителка го направи најдоброто интервју со поп, кој со пари од верниците купил две лимузини Мерцедес и ги исекол со бонсек за да ги залепи и направи долга лимузина

Повеќе

ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ: АПТЕКА ВО САД ВО 18-ТИ ВЕК, МАРИХУАНАТА БИЛА ЛЕГАЛНА ВО САД СО ВЕКОВИ

Повеќе

ГРУЈЧЕ, ЧЕСТИТО, ПОЗДРАВ ОД МАКТЕЛ!!!

Повеќе