Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

ДАНИЕЛА МАРТИНОВИЌ ВО ПОНЕДЕЛНИК ПЕЕ НА ПЛОШТАДОТ ВО ПРОБИШТИП

Повеќе

ТАЊЧЕТО СЕ СЕКИРА ЗА АНТИЧКА ШТИЧКА НА КОЈА ПИШУВАЛА ШУПЕЛКА, ИМА ЛИ БЕ НЕКОЈ МЕНТАЛНО ЗДРАВ ВО ВМРО ДПМНЕ?!

Повеќе

(ВИДЕО) ВАКА ЈА ЛИЧИ ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА: ЗАЕВ И МИТКО ЈАНЧЕВ ЗАЕДНО ГИ РЕШАВААТ ПРОБЛЕМИТЕ НА ЛОЗАРИТЕ И ВИНАРИТЕ!

Повеќе

Уписи за танц ( салса, бачата, кизомба, латиноамерикански танци), зумба и јога за сите возрасти во танцовиот клуб КаДенс во просториите во Кисела Вода, но оваа сезона повторно и во Драчево !!!

Уписи за танц ( салса, бачата, кизомба, латиноамерикански танци), зумба и јога за сите возрасти во танцовиот клуб КаДенс во просториите во Кисела Во...

Повеќе

ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: Ние, Македонците имаме само една држава. Оваа тука. И во оваа држава ние сме тие што имаме признат македонски јазик. Ние тука имаме македонско творештво. Ние, тука, во оваа држава имаме македонска култура. Ние имаме филмови, театри, естрада, факултети, научни установи, спортски клубови… Ние, тука, во оваа држава го негуваме македонското културно историско-наследство. И само во оваа држава, во ниту една друга, тие се – македонски. И ќе останат македонски!

“САКАМ ДА КАЖАМ”ПОВОД РЕФЕРЕНДУМОТ! “Македонците од Егејска Македонија и Македонците од Пиринска Македонија веќе се во ЕУ и НАТО....

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Глупоста на ВМРОНИТЕ станува сè повулгарна!

Од аспект на терористите, најзаебано е тоа што крвавиот пуч од 27 април го изведоа во директен телевизиски пренос. Плус, во директни преноси од ст...

Повеќе

Често пати го слушаме терминот Хунта, од оние кои само една година се опозиција, a на суд идат ко мадони облечени ко манекени, со новинарска пратња и окез широк до 36 ти заб, без мува да ги полази за се што правеле пред само 2 години и без да осетат ниту мал дел од она што тие го правеле!

Приказни од булеварот 1 hr Често пати го слушаме терминот Хунта, од оние кои само една година се опозиција! А на суд идат ко мадони о...

Повеќе

СДСМ: Повторно се јави ВМРО ДПМНЕ-садистичка, од раскошниот дворец злоупотребува семејни трагедии и лаже!

Повеќе

САШКА ЦВЕТКОВСКА: Драги сегашни и идни функционери, секогаш сетете се на Горде и друштвото кога ќе помислите дека сте онака бестрашни, дека од горе не се паѓа...

Saska Cvetkovska August 18 at 4:43 PM· „Не знам како не им го познале гласот, секој ден се на телев...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОЈДЕ И ТОЈ МОМЕНТ ОД КОЈ СЕ ПЛАШЕШЕ ЧОВЕШТВОТО: Почнаа да се продаваат роботи кои можат да заменат градежни работници, куќни помошнички, чистачи, цената засега е висока, како една нова кола

Линк до видеото на ЦНН, овде.

Повеќе

ЌЕ СМОГНЕ ЛИ СИЛИ ОВАА ВЛАДА КОНЕЧНО ДА ГО РЕШИ ПРОБЛЕМОТ СО ПИТАЧЕЊЕТО НА СЕМАФОРИ И ЗЛОУПОТРЕБАТА НА ДЕЧИЊА НА 45 СТЕПЕНА?!?!

Dragi Zmijanac August 22 at 4:37 PM Зголемен бројот на питачи на улиците во Тетово и Гостивар22.08.201823Последниве десетина дена зголемен...

Повеќе

КОГА ДИЗАЈНЕРИТЕ ЌЕ ИЗГУБАТ ДЕБАТА СО ПРАВНИЦИТЕ ВО ФИРМА, СЕ СЛУЧУВА ОВА

Повеќе

ШОКАНТНА АНАЛИЗА НА ЕКОНОМИСТИТЕ: ЗА ШВЕДСКА, МИГРАНТИТЕ ОД СИРИЈА И БЛИСКИОТ ИСТОК ДОЈДОА КАКО ДАР ОД БОГА, ПРИМИЈА ПРЕКУ 600 000 И СЕГА ИМААТ ЕКОНОМСКИ БУМ, НАЈГОЛЕМ ВО ЕВРОПА!

Цела Европа има раст од околу 2%, но Шведска има раст од 3%, што за богата нација е голем успех! На што се должи ова? 10 милионска Шведска изминати...

Повеќе

ЛУЃЕ, НЕ СИ ИГРАЈТЕ СО ВАШИТЕ ЖИВОТИ!

SkertubiLjonlje‏@Pumpkinowsky12h12 hours ago Луѓе што наместо конвенционална земаат алтернативна терапија за третман на рак имаат: -2.5 пати н...

Повеќе

СДСМ СО ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА: Граѓаните не се и никогаш нема да бидат статистичка грешка Мицкоски, научи го тоа, граѓаните се за членство во ЕУ и НАТО!

Повеќе