Одберете локација на пристап

Реисот Сулејман Реџепи во име на ИВЗ вчера адресирал писмо до Владата со кое бара враќање на денационализираниот имот за кој тврди дека како ИВЗ имаат право на сопственост. Писмото денеска го објави Владата со реакција дека во него содр
Членови на партијата ВМРО-ДПМНЕ раздаваат флаери по станови во Капиштец за претстојните претседателски избори и покрај забраната да се раздава пропаганден материјал кој што се однесува на нивните противкандидати.
Оперативно-техничката агенција иако е нова институција, солидно се оформува, работи согласно законските надлежности и ги почитува сите пропишани процедури. Ова е наведено во Извештајот за работата на оваа Агенција, која е посредник во
Седумпати е зголемен профитот на банките во последниве осум години, но тоа не ги спречува да менуваат камати и да воведуваат нови провизии за граѓаните pic.twitter.com/L5IDq8o5uY — Види Вака (@VidiVakaVideo) March 22, 2019
Ве известуваме дека зградата во Маџир Маало е во завршна фаза .Слободни четворособни станови со различна квадратура од 95 м2 до 104 м2 . Становите ќе бидат вселиви јули 2019г. Закажете состанок со нашите архитекти и информирајте се за нашите
- Киро Глигоров беше цел на атентат кој му го направија Србите кои му беа лути што не ја врати Македонија назад во Србија, они се надеваа на тоа затоа што тој цел живот го помина во Белград и важеше за нивни човек. Истите структури го убија и Стамб
- Вие морате да имате одговорност кога се изразувате слободно, не може да обвините некого за убиец на основ на рекла казала без никаков аргумент и после книги да си шиткате со тие будалаштини, со тоа вие уништувате една личност која со тоа трпи гол
Центарот на главниот град изгледа ужасно, тажно, запуштено, неуредно, депресивно, хаотично... Како да штотуку ноќта се десило некакво НОЌНО бомбардирање од авионите на германски ЛУФТВАФЕ како оние во 1943-та! На секои 10 метра има искорнати плочки
Па сега и почна ова со кладилниците и коцкарниците каде исто висат 7000 работни места на конец па и над 1000 дуќани кои се издадени од сопственици кои живеат од таа кирија, значи ќе се направи огромна економска катастрофа ако се затвор, ја не зна
Академик Владо Камбовски реагира на одлуката на Уставниот суд времено да го укине мораториумот за градба во Општина Центар, велејќи дека се ставил во заштита на бизнисот, наместо на човековите права и слободи. Камбовски ја повика Влада

(ВИДЕО) СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ НА 1 ТВ: Македонските безбедносни служби мора да се исчистат од Руски и Белградски елементи кои работат против ЕУ и НАТО!

Повеќе

ШОКАНТЕН СКАНДАЛ: Сестрата и таткото на генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ, Игор Јанушев за време на власта на ВМРО ДПМНЕ вработени во државни институции, МВР и ЦУК, се уште се на тие позиции!

Игор Јанушев - генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ , сестра му Верица Јанушева пред некоја година вработена во МВР . Татко му Љубенчо Јанушев -вработе...

Повеќе

ОБВИНИТЕЛКАТА ВИЛМА РУСКОСКА: Има еден куп докази дека Вељановски, Ристовски, Јанакиевски, Груевски и Бошковски биле главни организатори и нарачатели на 27-ми април!

- Утре на прес конференција во ОЈО се ќе ви биде објаснето. Имаме еден куп докази за обвинетите во истрагата, бараме притвор за сите поради опасност...

Повеќе

Владата ќе ги анализира укажувањата за влијанието на објектите за игри на среќа врз младите

Премиерот Зоран Заев и министерот за финансии Драган Тевдовски, денеска примија делегација на Движењето анти коцкање од Тетово. Од владината прес...

Повеќе

Европските либерал-демократи усвоија резолуција за поддршка на Македонија

Делегација на Либерално-демократската партија, составена од претседателот на ЛДП, Горан Милевски, и Зоран Шапуриќ, министер во Владата о...

Повеќе

(ВИДЕО) ЦЕЛОСНО СЕ СОГЛАСУВАМЕ СО ТРАЈЧЕТА: 10 години сум бил претседател на Собрание, јас да бидам организатор, срамота, изјави Вељаноски по излегувањето од судот

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски пред неколку минути излезе од зградата на судот по краткиот распит откако попладнево беше при...

Повеќе

КОНЕЧНО ЗАВРШИ ИСТРАГАТА ЗА НАРАЧАТЕЛИТЕ НА 27-МИ АПРИЛ: ОЈО го сомничи Никола Груевски како нарачател за Крвавиот четврток!

Основното јавно обвинителство поведе истражна постапка против петмина осомничени за Крвавиот четврток, меѓу кои е и Никола Груевски. Обвинителствот...

Повеќе

ДЕМАНТ: Лажна e вестa дека Владата не им дава на Русите безвизен режим!

Повеќе

НОВА БОМБА НА 1 ТВ: Приведени Миле Јанакиески и Спиро Ристовски за крвавиот четврток

1ТВ дознава и дека екс министерот за транспорт Миле Јанакиевски, како и поранешниот министер за труд и социјална политика Спиро Ристовски се приведе...

Повеќе

Премире, те молам најдете време и изгледајте ја на седница на влада најновата емисија КОД на Снежана Лупевска посветена на автобуската несреќа кај Ласкарци, таму ќе видиш која беда од држава сме ние, те молам преземи нешто, веднаш да купите 10 возила за брза помош и 10 нови камиони за гасење пожар и еден багер!

Господе боже, мила мајко, ццц... Требаше да се случи ваква страшна несреќа за да дознаеме дека Скопје, град со 1 милион народ има само 8 возила за ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО НА ЛЕКАРИТЕ ОД БРЗАТА ПОМОШ: Без локалното население немаше да можеме да ги извлечеме на време повредените, тие ни помогнаа да ги извадиме и изнесеме до колите за брза помош!

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ ЗАСЕГА ГИ ПРЕКРШИ СИТЕ ВЕТУВАЊА ЗА ЕЛЕМ: Остана партиско дувло и десетици милиони евра се даваат на подизведувачи за ископ на јаглен, иако СДСМ вети дека ЕЛЕМ ќе купи своја механизација!

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА 1ТВ: Уапсен екс спикерот Трајко Велјановски за насилствата на 27-ми април!

Во домот на екс претседателот на Собранието Трајко Вељановски, како што дознава 1ТВ дошла полиција за да го приведе за настаните од „Крвавиот ...

Повеќе

НОВУС - СЕ ЗА ВАШИОТ АВТОМОБИЛ!

Повеќе

ЦРВЕНИОТ КМЕР ОД ВЕЛЕС ДИВЕЕ ВО ЛЕВИЦА: Апасиев ја променил бравата во канцеларијата на Левица, партиската секретарка го обвинува за мобинг

Расколот во партијата Левица се продлабочува, па од неодамна формирана е и нова фејсбук страна, паралелна со веќе постоечката, за која Димитар Апаси...

Повеќе