Одберете локација на пристап

Ова е чиста небулоза. Записниците ги потпишуваат сите членови на комисиите, значи тука има од ВМРО ДПМНЕ, од ОБСЕ, Цивил, МОСТ и сите тие биле купени?!?! Значи збориме за 2000 избирачки места пута 4, тоа се 8000 луѓе кои биле купени?!?!
Веќе два дена поминаа а на Марјан Ристески не му текнува да му честита на победникот на изборите во Прилеп. Каква бараба каква чамуга!
Мактел дознава дека Грујо ќе си замине од лидерската позиција на ДПМНЕ овие денови, а за свој наследник го спремал Христијан Мицковски, екс директорот на ЕЛЕМ. Овој залижан психопат се прослави изминатите месеци со своите настапи на тв каде со мон
А тоа што Коце два пати победи со ист таков дил со ДУИ нема везе, тоа е друга прича... Како уопште мислеше оваа гуска Коце да тепа без помош од ДУИ и со толкава победа на СДСМ која се очекуваше во Карпош и Центар?! Да не требаше не само Пустец т
ДУИ да и помогне на Алијанса во Струга ама Алијанса да му помогне на ДУИ во Гостивар, но под услов ДУИ да и помогне на БЕСА за Сарај под услов ДПА да му помогне на ДУИ во Тетово, под услов...

(ВИДЕО) ОВА Е БОКС МЕЧ НА ГОДИНАТА: Вечерва боксуваат Мејведер и Мекгрегор, милиони Американци плаќаат по 50 долари за да го гледаат мечов на тв!

Ова е многу чуден бокс меч и е чиста комерцијалан престава, затоа што и двајцата се во пензија одамна а едниот не е ни поксер туку е ММА фајтер, зна...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Грујо му останал дужен на Миленко 50 000е затоа он и Мирка преку Дудинка фрлаат по него дрва и камења!

Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ престанало да му исплаќа пари на Миленко за одржување на сајтот Дудинка и за снимање на емисии. Дознаваме дека Милен...

Повеќе

Србите се мајтапат со нивните куртон курири!

Повеќе

Абе ало дечки, не сум се вработил никаде, каква црна влада, тоа не доаѓа во предвид, нити некој тоа го помислил нити па ќе прифатам такво нешто, не се вработувам ја во државно никаде никогаш!

Абе каква црна влада какви бакрачи, никаде не сум вработен и нема да се вработам на државно никогаш! На никого тоа не му текнало на памет и да му тек...

Повеќе

ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ: ТИЕ СЕ ТИЕ ЛУДАЦИ, НОЌНАТА МОРА ЗА ГРУЕВЦИ - КРАТОВСКОТО КОПИТО И КУМАНОВСКИОТ БУРЕВЕСНИК!

Повеќе

МИЛЕНКО ГО МОЛИ ГРУЈОТА: Не иди на локални, бојкотирај ги, СДСМ ќе те прегази како шлепер жаба!!!

Линк до колумната на Дудинка, овде.

Повеќе

МЕГА НУКЛЕАРНА БОМБА: Еве како Геро правел весници, еве зошто до крај беше за Бранко против Заев во СДСМ, објавено негово писмо до тогашниот лидер на СДСМ во кое моли за спонзори, колумнисти, промоција за својот тогашен весник СЕГА...

Палчо објави писмо од 2009-та на Бранко Героски до лидерот на СДСМ и претседател тогашен, Бранко Црвенковски во кое писмо моли за помош, спонзори, к...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Заев главна ѕвезда на самитот во Драч, домаќинот, двометарскиот џин Рама пак во патики

Колку е убаво и гордо кога гледаш како нашиот премиер полека станува балкански лидер во кој цел нормален свет гледа на разумен државник на кој може ...

Повеќе

КОНЕЧНО И АЛБАНЦИТЕ ДОБИЈА НЕШТО ОД СКОПЈЕ 2014-ТА: Пуштен дел од плоштадот Скендер Бег на кој има големи мурали со албански дејци

Македонците добија 1 милијарда евра споменици, фонтани, спектакли невидени, Албанците добија еден ѕид нашљакан со некои сликички?!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Во Скопје се делат нови 30.000 примероци „СКОПСКО ЕХО“, бесплатниот весник ПОРАСНА НА 32 СТРАНИЦИ

Пред малку го испративме во печатница материјалот за најновиот број на неделникот „Скопско Ехо“.Вечерва и утре нашите колпортери и дистр...

Повеќе

ИСИС за муслиманите е она што е ККК за христијаните...

Повеќе

НОВА КРИВИЧНА ЗА МАРЈАН РИСТЕСКИ: Фалат 1.5 милиони евра од касата на општина Прилеп!

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Ивица Коневски веќе има три стана во становите за бегалци во Аеродром

Почитувани, ви го праќаме ексклузивното интервју со градоначалникот Ивица Коневски по повод настаните околу доселувањето мигранти. Во прилог ви ...

Повеќе

ЈП ПОЦ ќе бара да се реши сообраќајниот режим во Дебар Маало

Почитувани,Директорот на јавното претпријатие за јавни паркиралишта Паркинзи наОпштина Центар на следната седница на Советот на Општина Центар ќепоб...

Повеќе

Изјавата која македонската спортска јавност засекогаш ќе ја памети

Повеќе