Одберете локација на пристап

Делегација на Град Скопје, составена од градоначалникот Шилегов, членови на Советот на Град Скопје, како и на повеќе директори на градските јавните претпријатија се во повеќедневна посета на градот Бордо, Република Франција. За време на средбата о
Градоначалникот Шилегов, директорот на ЈП „Паркови и зеленило“, Ардијан Муча, и градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, денеска присуствуваа на промоцијата на новата детска едукативна инсталација со наслов „Приказна за Јован
Вчеравечер, во Македонската филхармонија, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на годинешните добитници, на нашите сограѓани коишто дале
Градоначалникот Шилегов, денеска присуствуваше и се обрати на конференцијата во Универзалната сала, по повод интересот на Град Скопје да се кандидира за Европска престолнина на културата во 2028 година. На конференцијата присуствуваше и Иван Тотев,
- Обвинетите цело време со месеци упатуваа диркетни закани до мене и обвинителката која го води случајот Империја, но тоа ни малку не не поколеба или уплаши, туку напротив! Шефицата на СЈО, Катица Јанева во интервју за 1 ТВ!
Што се подразбира под зимска опрема во возилата? Под зимска опрема за моторните возила со најголема дозволена маса која не надминува 3.500 kg, се подразбира зимски пневматици на сите тркала со минимална длабочина на шарите на слојот што гази, од
Петар Богојески од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Анализа на 24 ТВ изјави дека случајот со Никола Груевски ќе метастазира во наредниот период. Според него, ова е преседан во европското право. Тој изјави дека не е во ред на социјалните мрежи да се навред
Златко Маринis withIvana Cvetkovska. 23 mins· Избравме 50 таленти од нашата општина и на секој од нив му доделивме по 10.000 денари. Особено ми е драго што денеска имав можност лично да се запознаам со нашите
- Имајте малце респект кон гледачите и дај бидете малце реална, каква професионалност во работењето, па вие го користевмте МБР како партиска машина, се изживувавте со луѓе, се слушате ли вие што зборите?! На Борјан му пукна филмот откако Гоца почн
Што и требаше Гоца да оди на интервју на 1 ТВ?! Таман почнавме да забораваме на старата Гоца која 10 години беше страв и трепет, своевиден вмровски Ајхман, лидер на СС трупите, таман паднавме на тие финтите со бебенцето, кога оп, ете ти ја Гоца на 1

(ВИДЕО) МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Дно. #Бојкотирам му се радуваат на Шешељ. Типот што ги сруши плочите на АСНОМ. Типот што во #Бојкотирам гледа шанса Македонија пак да стане Јужна Србија!!!

Дно. #Бојкотирам му се радуваат на Шешељ. Типот што ги сруши плочите на АСНОМ. Типот што во #Бојкотирам гледа шанса Македонија пак да стане Јужна Ср...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ГО ВИДЕОТО КОЕ СИТЕ ГО БАРААТ: Целосното видео од тв дуелот на Боки 13-ка и Зоран Божиновски!

Повеќе

ВАНЕ ЦВЕТАНОВ СО БРУТАЛНА ФБ РЕПЛИКА ДО ГРУЕВСКИ: Tоа што економски ме срозивте, и што од мене, здрав и прав направивте просјак кој што моли за 100 денари НИКОГАШ НЕМА ДА ВИ ГО ПРОСТАМ

Непочитуван и недраг Никола, после 8 години прв пат ти се обраќам директно. Во врска со твоето јавно писмо, напишано во 3 часот по полноќ, кое што...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА БОМБА ЗА ГОЦА: СУДОТ И ОДРЕДИ КУЌЕН ПРИТВОР ДО СТАРТОТ НА ОДЛЕЖУВАЊЕТО НА КАЗНАТА ЗАТВОР ОД 6 ГОДИНИ!!!

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Знаете ли како гласи Првиот закон на македонската термодинамика - Вмро никогаш нема да се врати на власт!

Вмро никогаш нема да се врати на власт! Знаете ли како гласи Првиот закон на македонската термодинамика: Никогаш повеќе, под никакви услови, ВМРО-Д...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОРОШТВОТО НА ГОЦА БРК СЕ ОСТВАРИ: СИТЕ НИЕ ЕДЕН ДЕН ЌЕ ЗАВРШИМЕ ВО ЗАТВОР!

Горде: Верувам во објективноста на судот. И знае дека ќе заврши во затвор. pic.twitter.com/KToy2ruQuw — Seir MK (@Seir_mk) October 8, 2018

Повеќе

АЈДЕ ЧЕСТИТО НАРОДЕ: ГОРДАНА ЈАНКУЛОВСКА ОСУДЕНА НА 6 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА НАБАВКАТА НА МЕРЦЕДЕСОТ!!!

Гордана Јанкуловска е казнета со 6 години казна затвор за набавката на Мерцедесот с 600 гард во 2012-та година. СЈО побара и дополнителни заштитини...

Повеќе

Еве зошто навивав за Боки 13-ка вечерва и зошто мислам дека тој е победик во дуелот со рекетарот Зоран Божиновски

Затоа што никогаш не сум имал ништо лично против него, односно не сум го таргетирал нити поради рекет нити поради омраза што нешто мене личн...

Повеќе

ЦРН ДЕН ЗА НОВИНАРСТВОТО ВО СВЕТСКИ РАМКИ: Бугарска новинарка силувана и убиена, новинар убиен и исечен на парчиња во турскиот конзулат на Саудиска Арабија !

Бугарска новинарка е силувана и убиена во градот Русе во северна Бугарија, јавија денеска локалните медиуми. Новинарката Викторија Маринова (30) би...

Повеќе

(ВИДЕО) МИЛИЈАРДЕРИТЕ ИМАА ЖИВОТ КАКО ОД БАЈКИТЕ: Ова е најскапиот хотелски апартман во светот, 75 000 долари за една ноќ, добивате цел спрат од зграда во центарот на Њујорк со лични кувари, хеликоптер и јахта на располагање

The most expensive hotel room in America costs $75,000 a night https://t.co/e7kGJV1QRF pic.twitter.com/o0cWb7LUBX — Bloomberg (@business) Oct...

Повеќе

(ВИДЕО) КОСТАДИНОВ ОД СДСМ: Мицкоски бадијала сонува, нема амнестија за криминалот на Груевски, Македонија ќе биде во ЕУ и НАТО!

Повеќе

[Галерија + видео] Скопје будно и креативно за Бела ноќ 2018

Концерти, филмови, изложби, поетски читања, инсталации, импровизации и работилници донесе овогодишната „Бела ноќ“, која го направи...

Повеќе

(ВИДЕО) ТВ ДУЕЛОТ НА ДЕЦЕНИЈАТА ЗАВРШИ НЕСЛАВНО: Зоран Буревесник си замина од емисија по само 10 брутални минути во кои Боки му себра се по список!

Зоран Божиновски ја напушти телевизијата. Божиновски, како што рече, во емисијата во живо не добивал доволно време за говор. И покрај тоа што за...

Повеќе

ХАХАХА, ГРУЈЧЕ ВО ТРИ НОЌЕ ПЛАЧЕ ЗА ПАРИТЕ ШТО ЌЕ МУ ГИ КОНФИСКУВААТ: Пари се заработуваат ама и се трошат, како ги заработи ти бе апашу еден мафијашки?!?!

Поранешниот премиер, а сега осуден на две години казна затвор, Никола Груевски во три по полноќ објави статус во кој ги повикува пратениците на ВМРО...

Повеќе

Грујо до пратениците: Не дозволувајте да ве уценуваат. * ги прислушкуваше и ги тераше да потпишуваат меници!

Поранешниот премиер, а сега осуден на две години казна затвор, Никола Груевски во три по полноќ објави статус во кој ги повикува пратениците на ВМРО...

Повеќе