Одберете локација на пристап

Стево‏@Stef_KompassAug 19 Прича комшија како је неки чоек из Дрвара први пут видио VW Туарега па викно: Виде колки Голф, јебемти недљу.
📿Bajram Šerif Mubarek Olsun📿 Честит Бајрам* Urime festa e Kurban Bajramit* Eid Mubarak* Iyi Bayramlar* عيد أضحى مبارك *
Како либерал и атеист имам проблем како да си го објаснам она што се случува на улиците во Чикаго, каде дневно умираат 10 луѓе поради престрелки на нарко банди кои убиваат дури и деца... Сепак слободата не е за секого, луѓето не се совршени и ид
Две третини од членството на ВМРО-ДПМНЕ ќе го поддржи референдумот за името, кој ќе се одржи на 30 септември, но доколку таа дропка се претвори во цифра, тоа би значело дека повеќе од 200.000 гласачи на опозицијата не би го поддржале лидерот Христи
Телевизиите биле медиум од каде тешко се лаже, имало видео?!?! ХАХААААААААААААА!!! Цццц... Според Саки, главна причина што 50% од јавноста односно 1 милион граѓани не им верува на медиумите, не се 10 години режимска пропаганда од тв, радио, весни
Во кривичниот суд во Скопје продолжи пуштањето на бомбите во предметот „Титаник“ на специјалното јавно обвинителство. Во неколку од разговорите од 30 мај 2011 година, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, му нарачува на

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: ИМАМ ОБУКА ОД ЈНА ЗА УПРАВУВАЊЕ СО АВИОН

- Одлучив да аплицирам за работа во МАКНАВ затоа што во МВР не можев да се бавам со политика, забрането е, а и имам лиценца за возење авион стекната...

Повеќе

СУГАРЕ, ЈА СУ БЕ, ИЛЧЕ, ИЛЧЕ БЕ ГЕБЕЛС? МАЛИ БРИШИ!

Повеќе

БУЧКО, КАЈ ГО НАЈДЕ БЕ ТОА ЦРВЕНО КАИШЧЕ?

Повеќе

СИРОТИ ВМРОВЧИЊА, ПАДНАА ОД ВЛАС И СЕГА КАКО ВАРДАР ДА ГИ ИСФРЛИЛ НА БРЕГ

Повеќе

ВИДЕО: Павле Богоевски и Стојанче Ангелов во дебата за полициската акција во скопските дискотеки во „Студио 1“

Повеќе

НЕ СЕ СЕКИРАЈ ЦАЦИ, БРЗО ЌЕ СЕ ВРАТИМЕ НА ВЛАС ПА СЕ ЌЕ СИ БИДЕ ПО СТАРО, ИЗДРЖЕТЕ

Повеќе

ГДУ: ШОКАНТНО Е ШТО СЕУШТЕ ИМА ЛУЃЕ ШТО СЕДАТ ДОМА И ЗЕМААТ ПЛАТА ОД БУЏЕТОТ!

Повеќе

(ВИДЕО) ЧУДЕН ЧОВЕК Е ОВОЈ ШИЛЕГОВ, НАМЕСТО ДА ПРАВИ СПОМЕНИЦИ И ФАСАДИ И ТРКАЛА, ОН СО 1 МИЛИОН ЕВРА ЌЕ ГИ РЕНОВИРАЛ СИТЕ ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕЌЕРИНСКА ЗА АЛ ЏЕЗИРА: Македонските граѓани ќе одлучат дали ќе влеземе во НАТО, опозицијата и Иванов тоа нема да можат да го спречат

Повеќе

(ВИДЕО) РЕЖИСЕРОТ МИТРЕВСКИ ЈА БРАНИ МАКЕДОЊА ОД ПЛАЖИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА КАДЕ ЕДНА ДНЕВНИЦА Е 200 ДОЛАРА КОЛКУ ШТО КАЈ НАС МНОГУМИНА ЗЕМААТ ЗА ЦЕЛ МЕСЕЦ!

Паднаа маските, либералите Трендо и Дарко Митревски уствари биле тврдоглави вмроњи националисти на кои не им е битно како ќе живее народот туку пуст...

Повеќе

СЕ РАЗГОРУВА ВОЈНАТА МЕЃУ РЕЏЕПИ И ЗЕКИРИ: Греота е на какво дереџе паднал Сула, за злоупотребите постојат многу факти

Пратеникот Мухамед Зеќири преку својот Фејсбук профил реагираше наизјаватана претседателот на ИВЗ Сулејман Реџепи. -Ja прочитав реакцијата на Сула ...

Повеќе

(ВИДЕО) Кирацовски: Како што се обврзавме пред јавноста, пред граѓаните, ги намалуваме патните трошоци на пратениците за една третина

Повеќе

ОВА Е МНОГУ СОМНИТЕЛНО: За само 18 месеци фирмата на градоначалник на ДУИ, Пуцко Петрол добила 400 тендери од владата во износ од 35 милиони евра!!!

Фирмата „Пуцко Петрол" во сопственост на градоначалникот на ДУИ во Пласница, Исмаил Јахоски, доби нов државен тендер, овојпат на Службата за о...

Повеќе

БРАВО: Парламентот ги намали патните трошоци на пратениците за 30%

Собраниската комисија за политички систем го усвои предлог-законот за намалување на надоместокот за патните трошоци на пратениците. И власта и опоз...

Повеќе

(ФОТО) ДОБРО Е, СЕ АКТИВИРА ГРАДЕЖНА МЕХАНИЗАЦИЈА И ВО КИСЕЛА ВОДА

Повеќе