Одберете локација на пристап

Миленко со шокантна колумна во која вели дека Заев се што ветил остварил а ВМРО ДПМНЕ не ги бива за ништо, многу лошо се снаоѓаат како опозиција. Линк до целата колумна, овде.
Премиерот Зоран Заев во интервју заФокуспотврди дека размислува и за реконструкција на владиниот кабинет, но и зголемување на бројот на парламентарното мнозинство. - Да, прво ќе има реконструкција. Јасим упатив порака да се поправат, во спротивно
Во еден неврзан разговор со бизнисмен кој добро ги знае случувањата на подземјето во Македонија и конекциите со власта, институциите, бизнис заедницата, мафијата, медиумите итн, ни раскажа една многу интересна приказна. Имено најголема мистерија
Трендо бе куче режимско, пичко кукавичка перфидна, па ти бе за 10 години не си дал ниту 10 критики кон режимот на Грујо, за се ќутеше и се правеше дека не си од тука, како политиката била за сељаци, за неизживеани простаци кои немале што да прават
На прашање на новинарката на Дојче Веле, што мајка бараме во ЕУ и НАТО кога сме земја полна со национализам, Радмила одговори: - Членството во ЕУ и НАТО е лек за сиот национализам на балканот, отворањето можности за раст на економијата, сигурноста
Интервју на министерката Шекеринска за Дојче Веле: Македонија е фокусирана на реформите, членството во НАТО и ЕУ се можност за стабилен регион и економски развој Министерката за одбрана и заменичка на претседателот нас Владата на Република Македон
Во последните денови доста емоции се излеаа низ медиумите за отстранувањето на споменикот на Андон Лазов-Ќосето. Би го започнал моето писание со тоа кој всушност е Ќосето, но денеска живееме во ерата на интернетот и кој сака може да научи кој е
Обично тајните служби имаат потреба за црни пари за со нив да вршат тајни операции, можнно ли е Путин да им нареди на своите дипломати заштитени позади дипломатискиот имунитет да дилаат дрога за финансирање на разните операции на ФСБ во Украина и С
Убедливо најризично засилување на Заев во владата е Кочо Анѓушев. Во политиката ризикот значи голема цена, значи и најскапо засилување. Но Заев знаеше дека Кочо може да даде многу, затоа јадеше ќотек цела година за него. Те милионер бил, те олигар

(ВИДЕО) Кежо: Името на книгата е Живот во Кутија затоа што неколку години живеев во 8 квадрати со 6 затвореници во Шутка!

Повеќе

ПРВ ПАТ ДА СЕ СОГЛАСИМЕ СО КРИТИКА КОН СДСМ ОД КУРТОНИТЕ НА КУРИР!!!

Повеќе

АМАН НЕКОЈ НЕКА ГО ПРОВЕРИ ЛАМБЕТА, НЕКА МУ ДАДЕ АПОИ: Феноменот Груевски во следниве сто години нема да се повтори, време е да умреме за ВМРО!

Ламбе спартанецот скроз одлепил! Нема да ви се верува што лупа овој човек овие денови. Линк до неговата колумна на Курир, овде.

Повеќе

(ВИДЕО) ПАНДЕ СЕ ПРАВИ УДРЕН СО МОКРА ЧОРАПА: Уапсените за тероризам настрадаа затоа што ја пееја химната во собранието, тоа СДСМ не може да го прости?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВЧО СЕ ЖАЛИ НА АЛФА: Ќе беше подобро ако не беше ситуацијата толку лоша, ептен наебавме...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ВО 2018-ТА НИ ТРЕБААТ САМО РЕФОРМИ И РЕЗУЛТАТИ!!!

Повеќе

МЕГА ИНТЕВЈУ НА КИЛИ ЗА НЕЗАВИСЕН: Груевци ме имаа ставено на црна листа, не ми даваа работа, ме апсеа, морав да бегам од тука, но не им се лутам, не ја заслужуваат ниту мојата омраза!

Популарниот Кили раскажа за причините за своето заминување од Македониа во Еквадор, како си поминал таму и други интересни аспекти и анегдоти од цел...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗОКИ ВИТАНОВ: Либерализацијата на струјата е најдобрата мерка на оваа влада, зголемувањето на акцизата за дизелот е најлоша!

Повеќе

(ВИДЕО) Овој човек е најголемиот убиец на хуморот во светски размери, треба да се прогласи за терорист и да се стави во иста ќелија со Бетмен!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ ФРИК Е ЗАМЕНА ЗА МИРКА, ИСТО СРАЊЕ, СЛИЧНО ПАКОВАЊЕ

Повеќе

(ВИДЕО) КОГА ЌЕ МУ ДАДЕШ НА ЛУД ЧОВЕК ЕМИСИЈА НА ТВ: Дарко Јаневски пола саат за нова година раскажуваше битки од балканските војни меѓу српските бугарските и грчките војски на територија на Македонија и проба тоа да го поврзе со политички случувања во 2017-та?!?!!

Повеќе

Мораме да ја качиме границата на одење во пензија, денеска луѓето живеат по 90 години во просек поради развиената медицина, има луѓе што земаат пензија 30 години, тоа е неодржливо!!!

Сегашната старосна граница за одење во пензија е несоодветна со реалноста - поради новата медицина и фармација, луѓето сега живеат просечен живот од 7...

Повеќе

ОТКАКО ГИ ХУШКАА ЌОСИЊАТА ДА ПРАВАТ ЛИНЧ И КЛАНИЦА ВО СОБРАНИЕ, КУРТОНИТЕ СЕГА ПОВИКУВААТ НА НАЦИОНАЛНО ПОМИРУВАЊЕ, ПА НЕЛИ БЕ КОМУЊАРИТЕ ЌЕ ЈА ПРОДАВАЛЕ ЗЕМЈАТА,ОД КАДЕ СЕГА ОВОЈ ГАНДИЗАМ?!?!

Куртоните повикуваат на национално помирување?!?! Немало потреба да се мразиме, сите сме биле браќа?!?! Паа добро бе, нел бевме браќа кога повикув...

Повеќе

(ВИДЕО) СИТЕ СЕ ОТКАЖАА ОД ГРУЈО И ВМРО ДПМНЕ, САМО ЦВЕТИН ЧИЛИМАНОВ УШТЕ СЕ БОРИ КАКО ГЕБЕЛС ДО ЗАДЊА МИНУТА ВО БУНКЕРОТ ВО БЕРЛИН 1945-ТА!!!

Повеќе

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА, МАКТЕЛ ВИ ОТКРИВА: КАДЕ Е И ШТО ПРАВИ КУРТОН НАЧАЛНИКОТ ОВИЕ ДЕНОВИ ДОДЕКА ЧЕКА ЗАТВОРСКА КАЗНА И КОНФИСКАЦИЈА НА СЕ ШТО УКРАЛ?!!

Куртон началникот овие денови живее ноќе, дење не излегува низ град за да не му се смеат, виси на интернет и си пишува анализи на Вечер за стрип јун...

Повеќе