Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

Пред СЈО и судиите, адвокатите ќе му ја „одерат кожата“ на Груевски, досега го чинат барем 45.000 евра!

Никола Груевски, до неодамна најмоќниот човек во државата, веќе година и пол, речиси секојдневно е на обвинителна клупа во Кривичниот суд. Против н...

Повеќе

(ВИДЕО) ДРАМА ПРИ АПСЕЊЕ ВО ПРИШТИНА, СЕ ИЗНАМАЧИЈА ЦАЈКАНИТЕ СО ДВАЈЦА УАПСЕНИ КОИ ОДБИВАА ДА ВЛЕЗАТ ВО ПОЛИЦИСКОТО ВОЗИЛО

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: ВМРО-ДПМНЕ не е опозиција, ВМРО-ДПМНЕ е непријателска формација, маскирана во политичка опозиција!

Спасот на Македонија ќе го умре ВМРО-ДПМНЕ! ВМРО-ДПМНЕ не е опозиција. ВМРО-ДПМНЕ е непријателска формација. Маскирана во политичка опозиција. Н...

Повеќе

ФАЦАТА МУ КАЖУВА СЕ: Мерцедес од Германија се вклучи со судскиот процес и застана на страна на СЈО, судот ги прифати новите докази на СЈО во Тенк, во петок првата пресуда против паторот!!!

Судечкиот совет го одби приговорот на одбраната на обвинетите во „Тенк“ и прифати СЈО да ги презентира новодобиените докази. ...

Повеќе

ХАХАХА: СЕЛФИ НА ДЕНОТ!

Повеќе

(ВИДЕО) МИЛЕНКО СЕ ИСПОВЕДА НА ЈАВНОСТА: Со денови не можам да спијам, кога возам цело време си мислам, зошто Чавков не ја исклучи струјата и целата мобилна мрежа во цело Скопје вечерта на 27-ми април!

Инаку прост одговор на дилемата на Миленко е следен: Грујо не сакаше да се знае дека он го извршил ударот, затоа не беше изгасена струјата и мобилна...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ПАК ПОДРАНИ НА НАСТАН, ОВОЈ ПАТ НА ЗАПОЧНУВАЊЕТО НА ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ПРИЛЕП - ГРАДСКО, ПРОЕКТ ВРЕДЕН 60 МИЛИОНИ ЕВРА ФИНАНСИРАН ОД ЕУ

Повеќе

ИЗРАЕЛ ИЗВРШИ УЖАСЕН МАСАКАР: Со снајпери убиени 41 Палестинец и тешко ранети над 1000 Палестинци од 30 000 кои протестираа на границата во Газа!!!

Повеќе за ова на РТ.

Повеќе

БОМБАСТИЧНО ИНТЕРВЈУ СО КОМАНДАНТ ХОЏА: Трајко Славески ми дојде во Танушевци, ако бев терорист ќе го држев десетина дена и цела Македонија ќе останеше без плата, Зоран Заев е како Робин Худ, тој пред праламентарните избори го испрати Мухамед Зекири кај мене, дома, да сум бил соработник на француските или германските служби немаше да трпам за леб, во Арачиново немаше ниту еден Американец бевме само 200 борци на УЧК...

Повеќе

ДОМ е за една изборна единица без праг, со отворени листи и еднаков број жени и мажи на нив, за ова се залагаме со години, а сме дале и предлог на закон, кој бил одбиен во парламентот.

Повеќе

ЗАЕВ ЈА СМИРУВА ЈАВНОСТА: Сеуште сме далеку од решение со Грција, на состаноткот со Ципрас само ќе констатираме до каде сме дојдени, но нема да финализираме решение!

Стојам на располагање за лидерска средба, рече денеска премиерот Зоран Заев во Росоман, одговарајќи на новинарско прашање ќе има ли лидерска средба ...

Повеќе

Нешто многу чудно се случува во Македонија овие денови

Овие неколку денови нешто чудно се случува во земјава. Бев очевидец на некои многу интересни феномени кои сакам да ви ги раскажам и потоа анализирам....

Повеќе

АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА: Билетите за концертот на Балашевиќ кој ќе се одржи идната сабота, на 19ти мај во ВИП Арената, е пред РАСПРОДАВАЊЕ!

Ве информираме дека билетите за концертот на Балашевиќ кој ќе се одржи идната сабота, на 19ти мај во ВИП Арената, е пред РАСПРОДАВАЊЕ! Оние билети ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ЗА БРИТАНСКАТА БРАЧНА ДВОЈКА ВЕСТ КОЈА СВОЈОТ СЕМЕЕН ДВОР ГО ПРЕТВОРИЛА ВО МАСОВНА ГРОБНИЦА НА УБИЕНИ СТАНАРИ МЕЃУ КОИ И ЕДНА ОД НИВНИТЕ ЌЕРКИ, ОТКАКО ГИ МАЧЕЛЕ СО ДЕНОВИ ВО ВИЗБАТА ВО САДО МАЗОХИСТИЧКИ СЕКС СЕАНСИ!

Повеќе

ЛАКИ, НАЈЕБО СИ КУРТОН СИНЕ: Судот му ги одби сите приговори на Латас!

Вештачењето на Павле Гацов по наредба на СЈО ќе биде доказ против Драган Павловиќ – Латас во случајот „Тотал“. Судот не ...

Повеќе