Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

ОЈ ЖИВОТЕ, КУРВО НЕЧЕСНА: Миленко ги пофали Геро и Милчин и ги нарече петриоти!

Во најновата колумна, Миленко ги фали Милчин и Геро како патриоти кои решиле да ја бранат Македоња од предавникот Заев: Оставете ги и заборавете ги...

Повеќе

(ВИДЕО) БИТКА ЗА ЗАЕВ: ПАРТАЛИ ЛЕТАА НА 1 ТВ МЕЃУ САШЕ ПОЛИТИКО И МЕРИГЛЕН ДЕМИРИ, САШО ОРДАНОВСКИ ЈА ПРЕКИНА ДЕБАТАТА ЗА ДА НЕ ПРЕМИНЕ ВО ТЕПАЧКА!

Повеќе

БОМБА КОЛУМНА НА ДЕНКО МАЛЕСКИ ЗА КОМПРОМИСОТ КОЈ Е НА ПОВИДОК: Добиваме шанса да постоиме, тоа е успех кој не може да се споредува со отстапките!

Бидејќи Грција го доби она што го сакаше, се назираат контурите на компромисот. Дали е Грција задоволна? Не можам да се отргнам од впечатокот дека,...

Повеќе

ГДУ: Намалување на бројот на пратеници и укинување на безобразните патни трошоци

Пред одржувањето на Жан Моне процесот во Охрид, на кој ќе се разговара за етичкиот кодекс, дијалогот власт-опозиција, механизмите за функионирање на...

Повеќе

ГЕРО ИНАТЛИВОТО МАГАРЕ, СПРЕМНО ДА СЕ ПОЛИЕ СО ГО..А И САМ ДА СЕ ЛИЖЕ, ОД ИНАТ И ДА ТВРДИ ДЕКА Е ТОА НУТЕЛА!

Просто не ми се верува до каде е спремен да оди Геро само да му наштети на Заев, од инат!!! Само затоа што Заев не му се јавува редовно и не го вика ...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДАЛА ПОРАНО ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА ВО ГРАДСКО КАЈ ВЕЛЕС

Повеќе

КРСТОТ, ЦИЦКИТЕ И ВМРО

Повеќе

КУРВИНСКИ, КАКО ШТО САМО ОН ЗНАЕ, ГЕРО ГО ПРОГЛАСИ ЗАЕВ ЗА ПРЕДАВНИК!

Наводно нудејќи му поддршка, Геро во својата најнова колумна, подло и курвински го прогласи Заев за предавник! Тоа го направи на два начина. Прво д...

Повеќе

(ФОТО) ОВА ТРЕБА ДА ГО ПРАВИ НАШAТА ЕМИГРАЦИЈА ВО САД И ДА ЛОБИРА: МЕТО КОЛОСКИ НАЛЕТАЛ НА БИЛ КЛИНТОН НА КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА

Повеќе

(ВИДЕО) Овој човек е гение, како ова досега не ни текна...

Повеќе

(ВИДЕО) СЕ МНОЖАТ ДОМАШНИТЕ ИНВЕСТИЦИИ: Владата го сефтоса новиот хотел во Охрид, Јуник

Премиерот Зоран Заев заедно соминистерите за транспорт и врски Горан Сугарески, за здравство Венко Филипче, за внатрешни работи Оливер Спасовски...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: Има многу превработеност во Град Скопје но не е човечки да бркам луѓе на улица и да им ги оставам фамилиите без леб!

Повеќе

(ВИДЕО) ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ИМАЛЕ ЖЕСТОКИ 6 ЧАСОВНИ ПРЕГОВОРИ, НО ИМАЛО НАПРЕДОК, СПОРЕД ГРЧКИ МЕДИУМИ НАШИТЕ ПРИФАТИЛЕ ВО РОК ОД 2 ГОДНИ ДА СПРОВЕДЕМЕ ЕРГА ОМНЕС А ВЕДНАШ ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО НАТО!

Грците да ни дозволат веднаш да влеземе во НАТО и да почнеме преговори со ЕУ, а ние да се обврземе дека во рок од две години ќе ја воведеме ерга омн...

Повеќе

(ВИДЕО) БУФ ПОШТА НОСИ

Повеќе

АТАНАС КИРОВСКИ: Во време на режимот, агенцијата за медиуми не ни ја призна Јовано Јованке за македонска народна песна и не репнаа со 20 000 евра казна!

- Агенцијата за медиуми на еден перверзен начин беше џелат за време на режимот на ВМРО ДПМНЕ, нас не ни ја признаа песната Јовано Јованке за македон...

Повеќе