Одберете локација на пристап

- Ниедна банка не сакаше да ми даде кредит, владата беше решила добро да ме измузе, ми земаа 2 милиона евра за земјиштето и ми бараа уште 2 милиона евра за комуналии, и тоа со рок од 3 месеци ако не платам да ми се земе земјата и да ми пропаднат па
Во својата најнова колумна, преку 100-та по ред посветена со напади кон младите ПР советници на Заев, Геро пак се нуди себеси, он бил лекот, како искусен и способен старец кој знаел како треба... Он магично знаел, он чита мисли и знае дека кога За
Чест ни е со јавноста да го споделиме задоволството од најновата награда за општествена одговорност, што синоќа ја доби Фондацијата проф. д-р Ванчо Чифлиганец на 19-тата манифестација „Најуспешни битолчани“, во организација на Битолски
Миленко со шокантна колумна во која вели дека Заев се што ветил остварил а ВМРО ДПМНЕ не ги бива за ништо, многу лошо се снаоѓаат како опозиција. Линк до целата колумна, овде.
Премиерот Зоран Заев во интервју заФокуспотврди дека размислува и за реконструкција на владиниот кабинет, но и зголемување на бројот на парламентарното мнозинство. - Да, прво ќе има реконструкција. Јасим упатив порака да се поправат, во спротивно
Во еден неврзан разговор со бизнисмен кој добро ги знае случувањата на подземјето во Македонија и конекциите со власта, институциите, бизнис заедницата, мафијата, медиумите итн, ни раскажа една многу интересна приказна. Имено најголема мистерија

(ВИДЕО) Овој човек е најголемиот убиец на хуморот во светски размери, треба да се прогласи за терорист и да се стави во иста ќелија со Бетмен!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ ФРИК Е ЗАМЕНА ЗА МИРКА, ИСТО СРАЊЕ, СЛИЧНО ПАКОВАЊЕ

Повеќе

(ВИДЕО) КОГА ЌЕ МУ ДАДЕШ НА ЛУД ЧОВЕК ЕМИСИЈА НА ТВ: Дарко Јаневски пола саат за нова година раскажуваше битки од балканските војни меѓу српските бугарските и грчките војски на територија на Македонија и проба тоа да го поврзе со политички случувања во 2017-та?!?!!

Повеќе

Мораме да ја качиме границата на одење во пензија, денеска луѓето живеат по 90 години во просек поради развиената медицина, има луѓе што земаат пензија 30 години, тоа е неодржливо!!!

Сегашната старосна граница за одење во пензија е несоодветна со реалноста - поради новата медицина и фармација, луѓето сега живеат просечен живот од 7...

Повеќе

ОТКАКО ГИ ХУШКАА ЌОСИЊАТА ДА ПРАВАТ ЛИНЧ И КЛАНИЦА ВО СОБРАНИЕ, КУРТОНИТЕ СЕГА ПОВИКУВААТ НА НАЦИОНАЛНО ПОМИРУВАЊЕ, ПА НЕЛИ БЕ КОМУЊАРИТЕ ЌЕ ЈА ПРОДАВАЛЕ ЗЕМЈАТА,ОД КАДЕ СЕГА ОВОЈ ГАНДИЗАМ?!?!

Куртоните повикуваат на национално помирување?!?! Немало потреба да се мразиме, сите сме биле браќа?!?! Паа добро бе, нел бевме браќа кога повикув...

Повеќе

(ВИДЕО) СИТЕ СЕ ОТКАЖАА ОД ГРУЈО И ВМРО ДПМНЕ, САМО ЦВЕТИН ЧИЛИМАНОВ УШТЕ СЕ БОРИ КАКО ГЕБЕЛС ДО ЗАДЊА МИНУТА ВО БУНКЕРОТ ВО БЕРЛИН 1945-ТА!!!

Повеќе

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА, МАКТЕЛ ВИ ОТКРИВА: КАДЕ Е И ШТО ПРАВИ КУРТОН НАЧАЛНИКОТ ОВИЕ ДЕНОВИ ДОДЕКА ЧЕКА ЗАТВОРСКА КАЗНА И КОНФИСКАЦИЈА НА СЕ ШТО УКРАЛ?!!

Куртон началникот овие денови живее ноќе, дење не излегува низ град за да не му се смеат, виси на интернет и си пишува анализи на Вечер за стрип јун...

Повеќе

ВЛАТКО ЃОРЧЕВ ВО ПРВИОТ ТВ НАСТАП ПО СМЕНАТА НА КОРМИЛОТО НА ВМРО ДПМНЕ: Ќе ја ребрендираме ВМРО ДПМНЕ, веќе нема толку да ги хејтаме Албанците!

- Во еден долг процес ќе пробаме да ја ребрендираме партијата, нема веќе да имаме толку тврд однос кон Албанците и останатите малцинства во земјава....

Повеќе

АРТАН ГРУБИ: Села се однесуваше многу неодговорно во владата, цело време зборуваше дека Ахмети стои зад Диво Насеље и Монструм, родители на убиени ни тропаа на врата и бараа одговори од нас!

- Села ни правеше многу проблеми иако беше наш коалиционен партнер, цело време зборуваше дека Али Ахмети стои зад Диво Насеље и Монструм каде беа уб...

Повеќе

ТВ НОВА СЕ РАСПАЃА: Половина новинари и техничари си дале отказ, 4 месеца не земале плата!

Мактел дознава дека половина новинари и техничари од НОВА ТВ си дале отказ и престанале да одат на работа пред новогодишните празници затоа што 4 ме...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕЕ, КУРТОН ПРОПАГАНДА ВО СРЕД МТВ НА НАШ ТРОШОК ВО ДЕКЕМВРИ 2017-ТА?!?!

Повеќе

ЖАРКО ТРАЈАНОСКИ ЖЕСТОКО ГИ ИСПЛЕСКА ПО ГАЗОТ СИТЕ КЕЊАТОРИ КОИ ОТЕКОА ЗА ПР СЛУЖБАТА НА ЗАЕВ: Арчење думи на тема „пиарчење“!

Џорџ Орвел работел како пропагандист за министерството на информации. Без тоа драгоцено искуство, немало да ја напише „1984“. И неговат...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: Размислуваме за еден месец како влада да интервенираме и да им помогнеме на сите што тонат во долгови кон извршители!

- Им дадов наредба на министерот за правда и министерот за финансии да најдат начин како да интервенираме како влада и да им помогнеме на сите оние ...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОДЕКА МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ДРЖЕШЕ ПРЕС ДЕН ПО НОВА ГОДИНА ПРЕД СВР СКОПЈЕ СО СМОТРА НА ЦЕЛО ПОЛИЦИСКО НАЧАЛСТВО, СЕ СЛУШАА ПЕТАРДИ КАКО ПУКААТ ВО НЕГОВА БЛИЗИНА!

Повеќе

(ВИДЕО) ПРВАТА СРЕДБА НА ЗАЕВ ВО 2018-ТА СО БЛАГАЈНИКОТ, ЗНАЧИ ФОКУСОТ Е НАРОДОТ ДА ВИДИ БЕЛ ДЕН И ПОВЕЌЕ ПАРИЧКИ, ТЕВДОВСКИ: 2018 ќе биде добра година за македонската економија

Стабилизацијата на политичката состојба ја враќа довербата на инвеститорите и се очекува силно придвижување на приватните инвестиции, кои што изоста...

Повеќе