Одберете локација на пристап

Во периодот до 31 октомври 2019 година доколку платите со Mastercard® картичка на Комерцијална банка во продавниците на iSTYLE, добивате 27% попуст или заштеда од дури 21.000 денари на најновиот Macbook Air (Jul’19 128GB).За останатите из
Комерцијална банка АД Скопје повторно е спонзор на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, кој ќе се одржи по 40-ти јубилеен пат, од 14 до 21 септември во Битола. Со задоволство го поддржуваме овој реномиран фестив
Инвеститорите направија „јагма“ на првата јавна понуда на корпоративна обврзница издадена од ТТК Банка. Расподадена е целата количина односно сите 1.500 обврзници. ТТК Банка акумулира нови 1,5 милиони евра кои потоа ќе ги пласира согла
Еве ме повторно во оваа рубрика, летото изминува, а ние сешто дознавме откако не сме се виделе на оваа новинска страница; точно е, беше лето, одмор, плажа и сериозни книги, ама точно е и тоа дека ова е динамична земја, нема овде никогаш време
Додека разговорите за Законот за Јавно обвинителство е во ќор-сокак поради различните позиции на ВМРО-ДПМНЕ, до нашата редакција се појави интересна фотографија која покренува многу прашања. Имено на фотографијата се гледаат професорот на Правниот
Во извештајот, меѓу другото, „Стандард и Пурс“ повторно наведе дека мерките на Народната банка, како што е пониската задолжителна резерва за обврските на банките деноминирани во денари, придонесуваат за намалување на вкупната евроизациј
Во Скопје синоќа е отворен Почесен конзулат на Соединетите Мексикански Држави во земјава, а за почесен конзул, кој ќе го води Конзулатот, е именуван Енвер Малиќи. Почесниот конзулат, како што стои во соопштението, ќе работи на унапредување на сора
Почина Хајан Селмани сопственик на компанијата Haselt, која освен во земјава, канцеларии има во Америка и Европа. Тој важи за еден од најпрогресивните македонски претприемачи, говорник, филантроп, учесник во многу акции, човек кој понудил извозни
Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и градоначалникот на Општина Аеродорм Златко Марин денеска ја посетија новоотворената градинка во населба Ново Лисиче. Новиот објект кој е во рамките на ЈOУДГ „Буба Мара“ има капац
Во Градската општа болница „8 Септември“ се финализира инсталацијата на нов линеарен акцелератор за малигни заболувања. Како што информира Министерството за здравство, станува збор за врвна технологија за третман на малигните заболувања
Автопатот Демир Капија - Смоквица, Смоквица - Гевгелија, Куманово - Миладиновци, железничката пруга Битола - Кременица, рехабилитација на 10 железнички станици, четирипречистителни станици, 110 км канализацискамрежа,опрема за трансфузиологија се са
Средба со претставници на финансиските друштва Вчера, во Народната банка се одржа прва заедничка средба на гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска и министерката за финансии Нина Ангеловска со претставници на Здружението на финансиски организации
Одржана редовната седница на Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка На 10 септември 2019 година, Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка ги разгледа клучните показатели за домашната економија и движењ
Лупевска плукаше по СЈО цел еден саат на Телма. Ги обвини СЈО за финансиско расипништво за трошење огромни пари за тајност и забеганост итн итн... Те имало многу асистенти, многу соработници, многу вештаци итн, сето тоа демек било забегување и рас

Не им се лутам на Заев, Богац, Фросина, Кирацовски, Костадинов, Спасовски, Сугаревски, Кабранов, Ордановски, Чомовски итн што му дадоа втора шанса на Боки 13-ка, секој заслужува шанса да успее во животот, проблемот е на Боки што не ја искористи...

Најголема штета од аферата РЕКЕТ ќе биде ако престанеме да им даваме шанса на сите какви и да се, да успеат во животот. Мислам дека тоа ќе биде рамно...

Повеќе

ШЕФИЦАТА НА АНТИ-КОРУПЦИСКА: Градоначалникот Беџети ја злоупотребил својата позицијa, постојат сомневања дека има коруптивни елементи

Гостин во Централниот Дневник на 1ТВ беше Билјана Ивановска претседателка на ДКСК по повод кривичното гонење на градоначалникот на Сарај Блерим Беџе...

Повеќе

Министерството за здравство распиша тендер за набавка на 80.000 лубриканти, а согласно програмата за заштита на населението од ХИВ инфекција

Министерството за здравство распиша тендер за набавка на 80.000 лубриканти, а согласно програмата за заштита на населението од ХИВ инфекција. ...

Повеќе

Од денеска, па додека има, во Антикварницата број 7 на улицата Македонија, можете да ги купите книгите од Тричковски:

Branko Trickovski Да ве потсетамОд денеска, па додека има, во Антикварницата број 7 на улицата Македонија, можете да ги купите ...

Повеќе

ТОРТЕВСКИ: СЕ ПРЕТЕРА СО АТАЦИТЕ КОН КАТИЦА ЈАНЕВА, ШТО СЕ ЗАМИСЛУВА ГЕРОВСКИ, ДЕКА Е ОБВИНИТЕЛ И СУДИЈА ПА ЌЕ КАЖУВА КОЈ Е ЗА ВО ПРИТВОР?!?!

Повеќе

Филипче: Гинеколозите од болниците ќе можат да ординираат како матични таму каде има голем недостиг

Во тек се разговори за да се овозможи гинеколозите кои работат во болниците да ординираат како матични гинеколози и на други места каде што има голе...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА ДОБРА ВЕСТ - Претседателот на грчката историска комисија: Постигнат е договор за неколку важни историски прашања меѓу Скопје и Атина

Постигнат е договор за неколку важни историски прашања меѓу Скопје и Атина се пофали за грчки Етнос Претседателот на Грчката Комисија за учебници Сп...

Повеќе

ЗАЕВ ЈА ИЗРАДУВА ЈАВНОСТА СО ЕДНА МНОГУ ДОБРА ВЕСТ - НА ДОБАР ПАТ СМЕ!!!

Повеќе

Затоа ли Геро бараше средба со премиерот Заев, за да му признае дека се било лага и да му се извини за тоа дека цел еден месец ја лажеше целата јавност?!

Затоа ли Геро бараше итна средба со премиерот Заев на почетокот на август?! За да му признае дека се било лага во неговите текстови за КИКИ и ФРИКИ и ...

Повеќе

ГОЛЕМИОТ НОВИНАР СЕ ИЗБРУКА - ОТКАКО ЦЕЛ МЕСЕЦ ПЛУКАШЕ ПО КИКИ И ФРИКИ: Геро призна дека Кирацовски е невин во РЕКЕТ, а Фросина била само наместена и злоупотребена!!!

Во најновата колумна од денеска, Геро во Плусинфо признава дека Кирацовски бил само обичен контакт меѓу Боки и Меѓународен Сојуз со оштетените во аф...

Повеќе

СИТЕ МУ СЕ СМЕАТ - ОТКАКО ЦЕЛ МЕСЕЦ НАЈАВУВАШЕ ГОЛЕМА АФЕРА КОЈА ЌЕ ЈА СРУШИ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ: Геро призна дека аферата РЕКЕТ нема материјал за голема афера, но поради атрактивноста на Боки 13-ка аферата дигна голема галама!

Откако цел месец најавуваше дека ќе открие афера која ќе ја сруши владата, Геро сега ретерира и во најновата колумна вели дека аферата РЕКЕТ нема ма...

Повеќе

СДСМ: Апсурд е кога Јанушев и Мицкоски зборуваат за правда, седнати во криминалото здание бранејќи ги криминалите на ВМРО-ДПМНЕ

Соопштение за јавност – реакција на прес конференцијата наИгор Јанушевод ВМРО-ДПМНЕ Апсурд е кога Јанушев и Мицкоски зборуваат за пра...

Повеќе

БОМБА НА ЛАТАС: ГРУЈО И ЗАЕВ ЗАЕДНО РАБОТАТ ПРОТИВ МИЦКОВСКИ!

Во својата најнова колумна во порталот Вечер, Латас ја убедува јавноста дека Заев и Грујо се во пакт против Мицковски: Исчезнуваат пола милијарда г...

Повеќе

ЈП Охридски Комуналец ги раскина договорите со фирмата на советникот Усеини

На барање на директорот на ЈП Охридски комуналец Љупчо Грданоски, заседаваа управниот и надзорниот одбор на ЈП. Вкупно 8 лица, 5 од управниот ...

Повеќе

МАФИЈАШКИТЕ МЕДИСКИ КУЧИЊА СЕ ПРЕТЕРАА: Топ листа на дезинфромации за случајот Рекет

Многу дезинформации протекоа низ медиумите за случајот „Рекет“. Тимот наF2N2регистрираше дел од нив. Би сакале да истакнеме дека освен б...

Повеќе