Одберете локација на пристап

👏👏👏 pic.twitter.com/a2S3c7XyWI — Mozzart Makedonija (@MozzartMK) March 21, 2019
Во урбанизмот и човек да утепаш е според закон! Затоа сум крајно изненаден што некој собрал храброст, а можеби и докази, да го гони еден Стевче Јакимовски, легендата на македонскиот општествено-политички и морално-политички систем – овде дур
Љупчо Пренџов од ГРОМ изјави дека претседателот на партијата, Стевчо Јакимовски, на кој вчера му беше одреден куќен притвор од страна на Кривичниот суд, не е осомничен за криминал или корупција, туку затоа што премногу работел и премног
Лидерот на Нов демократија, Кирјакос Мицотакис, говорејќи во Европскиот парламент за време на на активностите на Европската народна партија, се осврна и на Договорот од Преспа, а овој пат, акцентот го стави на производите кои го носат термино
Одбивањето на почетокот на пристапни преговори со Северна Македонија би било одлука во корист на силите на назадувањето и национализмот, рекол грчкиот премиер Алексис Ципрас, според грчката новинска агенција АНА-МПА, во неговото обраќање за време н
Граѓанско Демократска Унија 5 hrs· Почитувани, Би сакале да ве информираме дека денеска ги поднесовме документите за учеството на нашиот кандидат за градоначалник на Општина Охрид, Михаил Трендафилов-Нанче, на вонредните локални и
Нема да ги легализирам дивите платформи на Матка, ама не можат да ги урнам оти поднесоа барањето за легализација, рече градоначалникот на Општина Сарај Блерим Беџети на денешниот брифинг во општината за дивите платформи на Матка. Беџети
Општа паника владее во Британија, меѓу политичарите, бизнис заедницата, медиумите и јавноста, затоа што се ближи рокот за напуштање на ЕУ, а нема краен исход како ќе се напушти, со или без договор па дури и дали воопшто тоа ќе се случи?! Британија

ИМАМЕ ТАЛЕНТИ СО КОИ МОЖЕМЕ ДА СЕ БОРИМЕ ВО СВЕТСКИ РАМКИ: Брат и сестра од Македонија се најдоа на листата „30 под 30“ на магазинот „Форбс“

Аријана Коскарова и Бојан Коскаров од Македонија се најдоа на новата листа „30 под 30“ за 2019 во Европа, која ја прави мага...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ СЕ МАХЕРИ СО ГЛУМЕЊЕТО ДЕМОКРАТИЈА У ПАРТИЈА: Му дозволија на Филип Петровски да се обрати на конвенцијата!

Иако Филип Петровски на фејсбук се жалеше дека не му било дозволено да влезе во салата за да се обрати на конвенцијата, сепак на крја му беше дозвол...

Повеќе

(ВИДЕО) 360˚ Филипче: Тоа што повредените се носеа во болницата „8 Септември“ воопшто не беше случајно, туку многу добро испланирано

Mинистерот за здравство, Венко Филипче, во дебата на „360 Степени“ на Алсат, зборуваше за одговорот на здравствениот систем на трагедија...

Повеќе

Мицкоски уште малце и ќе се извини за гревовите на ВМРО ДПМНЕ: Ова ВМРО е поискусно и свесно за своите минати недостатоци

Ќе понудиме решенија, ќе понудиме нестрашлива енергија и план кој ќе мора да ја избави нашата земја од кризата во која сме втурнати и која е клекнат...

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ВМРОВЦИТЕ СЕ ЛОМ: Кандидат за претседател ветува конфискација на имот од криминалците, плата за сите од 1500е, минимална пензија од 500е, знаме на државата ќе било знамето на ВМРО, задолжителен воен рок за мажи и жени!

- Како кандидат за претседател на конвенцијата на ВМРО ДПМНЕ ветувам минимална пензија од 500е, плата од 1500е, знаме на државата ќе биде знамето на...

Повеќе

ВЛАТЧЕ СО МОЛБА ДО СОПАРТИЈЦИТЕ: НЕМОЈ ДА МЕ ИЗВИСИТЕ И ДА ГЛАСАТЕ ЗА ДРУГ КАНДИДАТ, НИКОГАШ НЕ СУМ ВЕ ИЗВИСИЛ, СЕКОГАШ СУМ ВИ БИЛ ВЕРЕН И СЕКОГАШ ЌЕ ВИ БИДАМ ВЕРЕН!

- Немој да ме извисите, никогаш не сум ве извисил, и никогаш нема да ве извисам! Сум гинел за партијата, гласајте за мене за да победиме, ја знам ка...

Повеќе

НА ФИЛИП ПЕТРОВСКИ НЕ МУ ДОЗВОЛИЛЕ ДА ВЛЕЗЕ ВО САЛАТА КАДЕ СЕ ОДРЖУВА КОНВЕНЦИЈАТА

Повеќе

ШОУ НА ВЛАТЧЕ ЃОРЧЕВ: Од Заев ме боли џигерот, за 7 дена посетив 70 општински комитети, колата ми чури!

Влатче: Абе дај изгасете ова вентилацијата... Јанушев: Абе Влаткол, не е вентилација, греење е, гледаш дека измрзнавме.. Влатче: Аха добро. Поздра...

Повеќе

Утрово нов инцидент со автобус на „Дурмо Турс“, му се блокирале тркалата, патниците не сакале да продолжат да се возат

Нов инцидент се случил денеска со автобус на „Дурмо Турс“ во Гостивар. Патници во изјава за медиуми тврдат дека се блокирале задни...

Повеќе

(ВИДЕО ВО ЖИВО) КОНВЕНЦИЈА НА ВМРО ДПМНЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ВО СТРУГА: Да се здружиме сите Македонци заедно против Албанците, Грците, Бугарите, странците, цел свет, да се затвориме во некоја пештера, да јадеме корења и да си прдиме и да ни биде вруќо!

Повеќе

ДОДЕКА РАБОТИ И ЖИВЕЕ ВО НОРВЕШКА КАДЕ ЗЕМА 10 000е ПЛАТА МЕСЕЧНО, ПРОФЕСОРОТ ГЛИГОРОСКИ БАРА КРВ ДО КОЛЕНА ВО МАКЕДОЊА!

Повеќе

ОДАМНА БИЛ ОПСЕДНАТ СО ШПИОНСКИ МАЈМУНАРИИ: Мијалков бил сменет во 2000-та година од Одбрана затоа што барал да се прислушкува министерот Љубен Пауновски

Поранешниот директор на УБК во периодот од 1999 до 2001 година, Горан Митевски во интервју за 1ТВ ексклузивно открива дека екс шефот на тајната поли...

Повеќе

15-та жртва од тешката автобуска несреќа: 39-годишен маж почина на КАРИЛ

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ во Скопје, утринава во 5 часот, почина уште еден од патниците кои настра...

Повеќе

БОМБА НА СЛУШАТЕЛ, ИСКУСЕН ВОЗАЧ НА АВТОБУС НА КАНАЛ 77: Знам што му се случило на автобусот, му има угасено автобусот, во тој случај откажува се на автобусот од волан до кочници!

- Му има угасено автобусот, од голема бучава во автобусот он не го чул моторот и тој угаснал, и кога ќе ти угасне автобус или камион, све на возилот...

Повеќе

ГАДОВИТЕ ФАШИСТИЧКИ ТРЕБА ДА ГИ ПОРАЗИМЕ А НЕ ДА ГИ ЗАБРАНИМЕ!

Ако ги забраниме или пикнеме во затвор или казниме, ќе ги направиме херои. Некакви дисиденти кои се борат против НАТО режим... Не, тоа не е добро. ...

Повеќе