Одберете локација на пристап

Манекенката Мара Мартин беше избрана како една од 15-те финалистки за насловна на магазинот Спорт Илустрејтед. Таа се појави на пистата со своето 5 месечно синче. БРАВО! Бебушот треба да си ја добеи својата цицка која му следува по закон, добро е
Руската амбасада во Скопје порача дека денешната изјава на премиерот Зоран Заев за „комити“ потплатени од руски бизнисмени да протестираат против договорот со Грција и зачленување на Македонија во НАТО и ЕУ, е политички неодоговорна и р
Мактел доби писмо од читател, кој открива сериозни клевети, апелираме писмото да се земе со резерва затоа што овие информации не се целосно проверени, иако голите факти за тоа кој на што е газда и кој каде предава и слично се точни. Еве го пис
Организацијата на прославата за поканата од НАТО и датумот за преговори со ЕУ, обезбедувањето на соодветна техника, озвучување, осветлување, бини, редари, технички персонал, сценска опрема, ангажман на 40-тина изведувачи коишто настапија во 15 град
Годинешното 16-то издание на „Пивофест“, го посетиле над 200.000 граѓани од Македонија и од странство, а најголема посетеност е регистрирана во деновите од викендот, кога во градот влегле над 8.000 возила. Фестивалот на пивото и скарата
- Да престане веќе омразата меѓу едните и другите, да престанат убиствата по улиците на Скопје, доста е, доволно е, сакаме мир и спокој! Силен говор на протестниот марш на Комитите од страна на отец Ивица од црквата во Чаир.
Рускиот милијардер Иван Савиди, кој живее во Грција, дал стотици илјади евра на противници на предложената промена на името на земјата. Дел од сумата била дадена и на фудбалски хулигани кои протестираа во главниот град. Македонскиот премиер обвини
Весникот Слободен Печат каде што главен уредник е Бранко Героски доби грант од 10 милиони денари од Фондот за иновации на Република Македонја. Парите им се доделени во првиот јавен повик за финансирање на микро, мали и средни претпријатија од Плано
Премиерот Зоран Заев очекува до крајот на неделава да се заокружи процесот околу датумот, прашањето и карактерот на референдумот за името. – Овие работи очекуваме до крајот на неделата заедно политичките лидери, претставници на пол
Весникот Нова Македонија сопственост на бизнисменот Минчо Јорданов во моментов води жестока битка против договорот со Грција. Тамо има едно десетина жестоки колумнисти кои со дрва и камења се обидуваат да го саботираат влезот на земјата во ЕУ и НА
UNDP MK‏Verified account@UNDPMK2h2 hours ago First sexual assault center opened in Kumanovo. What is crucial is the commitment of all personnel involved – healthcare workers, police, prosecutors and social workers – to work toget
- Следен чекор откако ќе бидат осудени обвинетите за нападите во собрание и оние за тероризам, е да се пронајдат нарачателите на целиот крвав пир во собрание, и тоа мора да се направи и ќе се направи, тие мора да одговараат, тие се најголемите вино

ЛУДОТО КУЧЕ Е СО НАС: ШЕФОТ НА ПЕНТАГОН, ГЕНЕРАЛ МАТИС СО ПРЕКАР МЕД ДОГ НИ Е НАЈГОЛЕМ СПОНЗОР ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО!!!

Радмила Шекеринска‏Verified account@Sekerinska16m16 minutes ago Благодарност до секретарот за одбрана на САД, Матис за стратешкото партнерств...

Повеќе

АМЕРИКА СЕ РАЗБУДИ ВО ШОК: ТРАМП ПОЧНА ДА СПРОВЕДУВА ДИКТАТУРА, УАПСЕНА ПОРНО АКТЕРКАТА КОЈА ЦЕЛА ГОДИНА ТВРДЕШЕ ДЕКА ИМАЛА АФЕРА СО НЕГО И ТОЈ И ПЛАТИЛ ПАРИ ЗА ДА МОЛЧИ

Уапсена порно актерката Сторми Даниелс во стрип клуб, наводно под обвинение дека некој ја допрел?!?! Ова е очигледна одмазда за тоа што таа цела ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПО ЃАВОЛИТЕ, ЗВУЧАТ НАЈДОБРО ДОСЕГА: ОБЈАВЕНА НОВА ПЕСНА И НОВ ВИДЕО СПОТ НА ГРУПАТА МОРАЛ СО СЕГА ПОЧИНАТИОТ ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ

Пофалби за Влатко но и за тапанарот и за водечкиот гитарист на Морал, песнава звучи стравично...

Повеќе

ПРОФЕСОР НАНО РУЖИН: ТРЕБА ДА СМЕ ТОТАЛНО ЛУДИ ДА ГО ОДБИЕМЕ ОВА ШТО НИ Е ПОНУДЕНО ОД ЕУ И НАТО!

- Треба да сме тотално луди да го одбиеме ова што ни е понудено од ЕУ и НАТО. Еј, наш премиер да седи на маса со лидерите на Америка, Германија, Фра...

Повеќе

ВЛАДАТА СПРЕМА ГОЛЕМА СЕНАРОДНА ПРОСЛАВА ЗА ПОКАНИТЕ ВО ЕУ И НАТО ВО СИТЕ ГРАДОВИ ВО ЗЕМЈАВА ВО САБОТА!

Премиерот Заев: Почитувани граѓани, во сабота заеднички да го прославиме историскиот успех, Македонија во НАТО и ЕУ! Почитувани, Во името на Вла...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: МАН ЈА ИЗБРАЛЕ ИВОНА ЗАТОА ШТО САКАЛЕ ДА НОСАТ ГАЌИ ОД 500 ЕВРА!

Повеќе

СЕ СКРШИ МРАЗОТ: ИЛИЈА ИЛИОВСКИ, ВТОРИОТ ПОЛИТИЧАР ОД ВМРО ДПМНЕ ПО БУНТУР КОЈ ЈАВНО ГО ПОДДРЖА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА!

- Нема идеални договори, но договорот со Грција е добар, двете страни направиле компромиси, и тој треба да се поддржи. Екс советникот на ВМРО ДПМНЕ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОФЕСОР ГИ ШОКИРА ГОСТИТЕ ВО СТУДИО НА ТВ 24: Југославија беше членка на НАТО од 1953-та, но никој за тоа не знаеше!

Повеќе

МАКЕДОНИЈО ЌЕ ТЕ БИДЕ: ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ЗАЕДНИЧКО ФОТО СО ТРАМП, ТЕРЕЗА МЕЈ, ЕРДОГАН...

Повеќе

ПИСМО ДО МАКТЕЛ: Над 80 поранешни вработени на СОЗР ќе останеме на улица, вработените на СЕКЈУРИКОМ ги преземаат 3 други агенции, но нас ќе не остават без работа!

Zdravo Sashe, ti blagodarime za iznesuvanje na vistinata vo Sekjurikom, no sega del na vrabotenite imame drug problem i toa pogolem. SOZR sprema nov...

Повеќе

ХРВАТИЦАТА ТЕРА ОДЛИЧНА ФУДБАЛ ДИПЛОМАТИЈА, МУ ПОДАРИ ДРЕС НА ЕГО МАНИЈАКОТ ТРАМП

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ, на претседателот на САД, Доналд Трамп му подари дресот на хрватската репрезентација. Хрватска в...

Повеќе

СЕ ДЕСИ БОЖЈО ЧУДО: КОЛУМНИСТОТ ИВОР МИЦКОВСКИ ИНДИРЕКТНО ГО ПОФАЛИ ЗОРАН ЗАЕВ!

Грците не избркаа Руси за случајот Скрипал, ние избркавме, како и поради мешање во внатрешните работи. Сега Грците бркаат Руси затоа што се мешале в...

Повеќе

ОВА Е ПОЈАКО ОД СИТЕ ВОЕНИ ПОБЕДИ ВО НАШАТА ИСТОРИЈА: РАДМИЛА СЕДНА НА МАСА СО МИНИСТРИТЕ НА ЧЛЕНКИТЕ НА НАТО, ПОТПИШАН ЗАЕДНИЧКИ ДОКУМЕНТ ЗА НАБАВКА НА МУНИЦИЈА

Министерката Шекеринска со 18 колеги од НАТО потпиша Меморандум за разбирање Денеска во седиштето на НАТО во Брисел, министеркатаза одбрана Радмила...

Повеќе

(ВИДЕО) ЧЕДО ЈОВАНОВИЌ, СОВЕСТА НА СРБИЈА: Јас не сум српски издајник, издајници на мојот народ се убијците кои го направија масакрот во Сребреница!

Повеќе

РОБИ ТЕЛЕКАБЕЛ Е ПРИМЕР ЗА СИТЕ УСПЕШНИ БИЗНИСМЕНИ: ПАК ГО ОДВРЗА ЌЕСЕТО И ДОНИРАШЕ 8500 ЕВРА ВРЕДНА ОПРЕМА ЗА БОЛНИЦАТА ВО ШТИП!

Бизнисменот Роби Димитров пак го одврза ќесето - 8.500 евра во опрема донираше компанијата „Телекабел“ на штипската Клиничка болница. Оп...

Повеќе