Одберете локација на пристап

- Зад повеќете телевизии стојат бизнис сестрински гиганти кои продаваат вода, нафта, рудници и слично, зад Канал 5 нема такви работи, зад нас не стои никој! Ова го кажа и остана жив директорот на Анал 5, Иван Мирчевски на конференцијата за терестр
Канал 5 се клатела лево десно и имало опасност новинарите да испаднат од кровот?!?! Ова го објаснуваше куртонот Смирчевски од Анал 5 на конференцијата за терестријални телевизии пред неколку денови. Ова комично видео го имате на следниов линк, нег
Јавноста два дена сече вени паничи плаче и паѓа во транс како тоа Катица не го уапсила Грујота за да дојде на распит во СЈО за да се стигне со обвинителниот акт за Талир... Дури и искусни новинаришта како оние во Дојче Веле паничат па споменуваат не
Крсто Мукоски и Цветко Грозданов биле бизнис партнери?!?! Едноот му дава тендери на другиот, а уствари само на себе си даваат тендери?!?! Има ли крај на криминалите на Груевци?! Линк до сторијата тука.
- Постојат повеќе начини како да се отарасиме од сваровски судиите од тефтерчето на Гоца. Еден од начините е да побараме од сите судии да докажат потекло на имотот кој го поседуваат, мислам дека половина ќе се откажат сами од функциите, потоа ќе ба
Еј човече, колку треба да си бедно човече за да го правиш ова што сега го прави директорот на Канал 5... Цццц па не знам која плата да зема ова копиле, како бе не му е срам бе, како може вака да се бламира, па ова е толку очајно... Свиња расипана, ц
- Ја сменивме уредничката затоа што таа треба малце да се одмори, долго време беше уредничка и сигурно е изморена. Ова без грам срам и перде за емисијата 360 го изјави директорот на Канал 5, Иван С. Мирчевски. Вистината можете да ја видите горе во
Кралскиот имот во Британија направил профит од 500 милиони евра лани. Профитот е направен од големиот имот на кралското семејство кој се состои од десетици дворци, шуми, полиња, ловишта, езера, паркови... Но сиот овој профит кралицата ќе го употре
Новиот носач на авиони од класата Елизабет беше пуштен денеска во пловидба. Носачот чини 5 милијарди евра, долг е 300 метра, има персонал од 700 војници и кувари и техничари и ќе ги носи најновите стелт авиони ф-35 кои Британија ги разви заедно со
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

О, колку возбудлива кариера си прокоцка Груевски?

ВМРО ДПМНЕ е голема партија, врсник на македонското осамостојување. Ние од дијаспората силно ја поддржувавме во сите нејзини тешки времиња. Мене ток...

Повеќе

СДСМ: Миноски ќе го објасни и денешното ново задолжување од 10,4 милиони евра повеќе од потребното

СДСМ со писмено соопштение го повикува техничкиот министер за финансии, Кирил Миноски дека ќе мора да објасни зошто владата денеска ги задолжи граѓа...

Повеќе

СДСМ му одговори на Грујо: Ќе има нова Влада и локални избори

СДСМ реагира по денешната на изјава на Никола Груевски, лидерот на од ВМРО-ДПМНЕ. „Ќе има нова реформска Влада и ќе има локални избори. Парла...

Повеќе

Екс-разузнавачот Александар Диневски му одговори на Крвичниот суд: Не сум во бегство, на службен пат сум, ќе трае пократко од службениот пат на Сеад Кочан!

Поранешниот контразузнавач од Службата за државна безбедност (СДБ), Александар Диневски не се наоѓа во бегство, како што шпекулираат некои медиуми, ...

Повеќе

Почитувани и драги соборци од СДСМ, не очекував дека ќе ме разочарате толку бргу...

Јас сум свесен дека не треба да има реваншизам... Јас сум свесен дека секоја власт треба да се труди да има ок однос со медиумите и да не ги дразни н...

Повеќе

КАКВА ДРСКОСТ, КАКВО ОТСУСТВО НА ГРАМ СРАМ: НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО ГО ПРАША ШИЛЕГОВ КУРТОНКАТА ОД АНАЛ 5!!!

Замислете, куртонката од Канал 5 го прашува Шилегов дали како пратеници на СДСМ не се срамеле што биле натепани во собрание?! Дали не сноселе вина ...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ РАСТУРИ НА КУРТОН АНАЛ 5: СДСМ ја создаде Македонија, идејата дека ние ќе ја растураме Македонија е идеја на морони и дебили!

- СДСМ ја создаде независна република Македонија! Идејата дека ние ќе ја уништуваме и разнебитуваме Македонија е нешто што може да му падне на ум са...

Повеќе

ХАХААА: Петре Шилегов се згази од смеење на првото гостување на Канал 5 по 10 години медиска харанга против СДСМ!!!

Петре Шилегов не можеше да се воздржи и се згази од смеење на почетокот на интервјуто во вестите на Канал 5 откако по цели 10 години куртонска медис...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Васко Ефтов и Мирка Велиновска на платен список кај Ѓорѓе Иванов како советници за односи со јавност?!

Мактел дознава дека куртоните Ефтов и Мирка освен хонорари од своите емисии и колумни добивале пари и од кабинетот на Иванов каде биле на платен спи...

Повеќе

ХАХААА, МА ДАЈ ЧОВЕЧЕ НЕМОЈ ДА НЕ ЈЕБЕШ - БЕТМЕН ВЕЛИТ ЗА МАКФАКС: Во моментите кога беа тепани пратениците јас бев во тоалет затоа што бев под стрес и имав пролив!

„Сѐуште не можам да ги склопам сите коцки во главата. Се случија многу работи. Не знам кога и од кого би ги дознал. Јас не знаев дека има прес...

Повеќе

НА ВЛАДИЦИТЕ НА МПЦ КОНЕЧНО ИМ ДОЈДЕ ПАМЕТ: Откако повикуваа народот да ја земе судбината во свои раце и откако помогнаа да се случи линчот во собрание, сега им текна да повикуваат на мир, простување и почитување на законите?!?!

Македонската православна црква - Охридска архиеписокопија денеска изрази загриженост за состојбите во државата и упати апел до верниците и до сите г...

Повеќе

СДСМ ДЕМАНТИРА: Не се точни шпекулациите дека Иванов го дал мандатот денеска, уште не сме ги однеле гаранциите кои ги бара од нас!

Мактел ги контактираше одговорните во СДСМ и добивме одговор дека се шпекулациите кои се шират денеска во јавноста на социјалните мрежи дека Иванов ...

Повеќе

БИЗНИСМЕНОТ ВАЧНО ЧИФЛИГАНЕЦ СО ДРАМАТИЧНА ИЗЈАВА: Иванов да го даде мандатот на Заев со цел да заврши кризата затоа што илјадници луѓе ќе останат без работа, народот ќе нема пари леб да си купи!!!

Ако политичката криза потрае можно е да се намали обемот на градба и бројот на вработените во градежните компании. Ова денеска го посочија од Градеж...

Повеќе

ТЕЛМА ОТКРИ ШОКАНТЕН СКАНДАЛ: Академијата за обвинители и судии 9 месеци го крие резултатот од огласот за нови обвинители и судии затоа што 40 кандидати дале фалсификувани документи купени во соседна земја?!?!

Новинарскиот тим на Телма еден месец копале во академијата за обвинители и судии и откриле невериојатен скандал - академијата 9 месеци го крие резул...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛЕГЕНДАРНИОТ АДВОКАТ И ОБВИНИТЕЛ ТРПЕНОВСКИ ЈА ЗАПРЕПАСТИ ЈАВНОСТА: Со упадот на Јово Вангеловски и Марко Зврлевски во работата на СЈО, практично на СЈО му се врзани рацете и неговото постоење станува безпредметно!!!

* реклами:

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti