Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

МАКЕДОНСКИТЕ ТУРЦИ ПРИСУСТВУВАА НА КОНГРЕСОТ НА ВЛАДЕЈАЧКАТА АК ПАРТИЈА, ЕРДОГАН ПОВТОРНО ИЗБРАН ЗА ЛИДЕР!

Enes İbrahim 19 mins· AK Parti’nin 6. Olağan Kongresi’ne katıldık. Kongre sonrasında yurtdışı...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ТРАМП СТАНА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ СЕ ПОДОБАР И ПОДОБАР: Направете милион пакетчиња со по едно шише пиво од литар ипол, зејтин-литар и 750 деци вино, плус плико со сто евра во секое пакетче и дајте го на народот, ви гарантирам дека во НАТО би биле примени на 30 септември меѓу 10.30 и 11.20 часот!

Branko Trickovski 2 hrs· Пакетчиња Направете милион пакетчиња со по едно шише пиво од литар ипол, зејтин-литар...

Повеќе

МАТРИКС ДРУЖИНАТА ПАК СЕ СОБРА, РЕЧИСИ 20 ГОДИНИ ПО РЕМЕК ДЕЛОТО НА БРАЌАТА ВАЧОВСКИ

Повеќе

Со 5 милиони денари помош од владата, ќе се гради водовод за село Никиштане во Ѓорче Петров

Aleksandar Naumoski Like This Page·August 17· Со големо задоволство Ве информирам дека Министерството за животна...

Повеќе

ДОБРО Е, ЗЛАТКО МАРИН СЕ ФАТИ ЗА РАБОТА

Повеќе

Општина Аеродром доделува еднократна помош од 3.500 денари на првоодделенчињата запишани во основните училишта

Ги поканувам родителите што поскоро да се пријават за еднократна парична помош од 3.500 денари што ги доделува Општина Аеродром на првоодделенчињата...

Повеќе

Голема НАГРАДНА ИГРА на Прилепска Газоза!

Голема НАГРАДНА ИГРА на Прилепска Газоза!Испрати 5 (пет) капачиња од Прилепска Газоза 0,5, 1,25 или 1,75 L заедно со твоето име, презиме, адреса и т...

Повеќе

НЕМОЈ НЕ НЕ РАДУЈ - РАЗОРНА БОМБА НА СВЕДОК: Апелација ќе ја потврди пресудата за Груевски во „Тенк“ и кај 20 септември ќе добие покана за затвор!!!

Скопска апелација објави дека определила два термини за судење, во деновите 30 и 31 август, на кои ќе расправа по жалбата на екс премиерот Никола Гр...

Повеќе

Омега Рисрч: Тужба до Арсовски доколку ВМРО-ДПМНЕ јавно не се извини

По повод денешната изјава на Господинот Димче Арсовски на прес комференцијата на ВМРО ДПМНЕ одржана на 19.08.2018 сакаме да демантираме невистини из...

Повеќе

БРАВО - БОМБА ОД ЕУ И ВЛАДАТА: Со два милиона евра донација, ќе се постават сончеви колектори на сите државни објекти и ќе се произведува струја со што ќе се заштедат 1 милион евра годишно!!!

Повеќе

ПОРТПАРОЛОТ НА СДСМ, КОСТАДИНОВ: Членството во ЕУ значи повеќе можности за вработување!

Повеќе

АХ БЕ ВМРОВЦИ, И ВИЕ НЕМАВТЕ СРЕЌА СО ТОА ЛИДЕРИТЕ, ИЧ НЕ ВИ СЕ ПОГОДИЈА...

Повеќе

СЛУШАЊE ВРЕВА И БУКА OД КОМШИИТЕ ВО СТАНОВИТЕ ОКОЛУ ВАС Е МИНАТО: #Адора во новите објекти #DiamondGarden и #АдораFlatiron воведе импресивна звучна изолација до 63 db - 80 % над македонските стандарди, верифицирана од светскиот бренд Rigips-Saint Gobain!

*** СЛУШАЊE ВРЕВА И БУКА OД КОМШИИТЕ ВО СТАНОВИТЕ ОКОЛУ ВАС Е МИНАТО *** #Адораво новите објекти#DiamondGardenи#АдораFlatironвоведе импресивна звуч...

Повеќе

СТРУГА НА ДЕНОТ!

Повеќе