Одберете локација на пристап

Откако денеска Павле Богоевски објави дека си поднесува оставка од пратеничката функција, попладнево преку Фејсбук порача дека му било чест изминативе две години да и служи на државата. -Друштво,Ви благодарам на честа, овие две години да ви служам
Чувствувам потреба да дадам и друга изјава по однос на денешнава седница на комисијата за надзор на работата на Управата за безбедност и контраразузнавање и на Агенцијата за разузнавање на кои што се разгледуваа годишните извештаи за работа н
Регулаторната комисија за енергетика конечно ја усвои новата методологија за пресметка на цените на горивата која стапува во сила денеска. Од наредната седмица, секој понеделник РКЕ повторно ќе одлучува за цените на бензините. Првиот човек на ком
– Сега, откако оставката од колегата Павле Богоевски е извесна, останува отворено уште само едно прашање: Дали пратениците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ кои се обвинети во судски предмети, ќе покажат морална одговорност
Мактел дознава дека директорите за Европа на агенциите за разузнавање, ЦИА, МИ6 и БНД му пратиле телеграма на Стево Пендаровски преку нивните амбасади во Скопје во кои ги предложиле Ерол Муслиу за директор на Агенцијата за Разузнавање. Се работело
Од извори во кабинетот на Пендаровски дознаваме дека нешто многу чудно се случувало деновите пред примопредавањето на резиденцијата. Пендаровски затекол практично празна архива. Со тоа нема никаква евиденција што правел Иванов 10 години, какви сос
Верувам дека нема законски или било какви други пречки потерницата за поранешниот премиер Никола Груевски да не биде објавена на листата на Интерпол, изјави денеска јавниот обвинител на Република Северна Македонија Љубомир Јовески. – В
Наскоро во Кривичниот суд повторно ќе им се суди на обвинетите во случајот „Ликвидација“, меѓу кои е и новинарот Томислав Кежаровски. Обвинителството, според неофицијални информации, нема да се откаже од тезата дека Кежаровски го откри
Фондот на холокаустот на Евреите од Македонија организира промоција на книгата „Струма“ - една приспивна во темнионата од Хакан Акдоган. Промоцијата е на 23.05.2019 година, со почеток во 18.30 часот во Меморијалниот центар на холокаусто

АЈДЕЕ, ГЕРО РАСПАЛИ ПО ЗАЕВ КАЈ ЈАНКО БУРЕК: ВЛАСТА ГО ИМА ОРГАНИЗИРАНО БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ ЗА БУДИМПЕШТА!

- Не верувам дека Груевски избегал без помош од власта на Заев и Ахмети. Не мислам дека е тоа можно. Е сега не сакам да верувам дека Заев и Ахмети м...

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: СТЕВО ПРЕД МЛАДИТЕ ВО КОЧАНИ - ЈАС ВО НУДАМ СИГУРНА ИДНИНА, ГОРДАНА ВИ НУДИ КОНФЛИКТИ И ХАОС

Stevo Pendarovski‏@SPendarovski3h3 hours ago Прекрасна дружба со младите од Кочани денес Јас им нудам сигурна иднина, подобро образование и...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТЕН НАСТАП НА ГЕРО КАЈ ЈАНКО БУРЕК: ПРОЦЕСИТЕ НА СЈО ПРОТИВ ВМРОВЦИТЕ СЕ НИРНБЕРШКИ ПРОЦЕС, СЈО ВРШИ ПОЛИТИЧКИ ЛИНЧ ВРЗ ВМРОВЦИТЕ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) Анкета: Што мислат Охриѓани за кандидатот за градоначалник на Охрид, Михаил Трендафилов- Нанче?

Повеќе

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ВО КАКВА СОСТОЈБА ГО ЗАТЕКЛЕ ВЛАДИНИОТ АВИОН ПО ПАДОТ НА ВМРО ДПМНЕ ОД ВЛАСТ

Повеќе

ЈАКА МУ ДУША НА ЗАЕВ, ГИ РЕШИ БУГАРИЈА И ГРЦИЈА, СЕГА ОД НИГДЕ НИКАДЕ ЕРДОГАН МУ ЗАСТАНA НА ПАТОТ: Турција бара екстрадиција на медиумски работници и невладини активисти, македонските власти се уште одлучуваат

Од Министерството за правда велат дека e во тек постапка за екстрадиција на 15 лица, на барање на Турција поради поврзаност со организацијата ФЕТО н...

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО ЈА ПОКАЖА И СВОЈАТА СМЕШНА СТРАНА КАЈ ЖАРЕ ЕДЕН НА ЕДЕН: Ќе ја гурам државата напред, човек што има Југо навикнат е да гура

Ќе ја гурам државата напред, човек што има Југо навикнат е да гура 😂 Недела, во 18:30 часот, гледајте го целото интервју. pic.twitter.com/dGHRrSYI6...

Повеќе

Меј: Апсењето на Асанж покажува дека никој не е над законот

Британската премиерка Тереза Меј го поздрави денешното апсење на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и оцени дека тоа покажало оти никој не е над з...

Повеќе

Петгодишно девојче се удави во Маркова Река додека било на свадба во Батинци

Петгодишно девојче вчера се удави во водите на Маркова Река. -На 10 април 2019 во 15.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на стари...

Повеќе

СВЕТСКИ НАСТАН ДЕНЕСКА: По седум години криење во амбасадата на Еквадор во Лондон, денеска е уапсен основачот на Викиликс, Џулиан Асанж

Британската полиција денеска соопшти дека го уапсила основачот на Викиликс, Џулијан Асанж.Како што јави ДПА, Асанж бил уапсен откако ја ...

Повеќе

ВУЧИЌ ГО НАДМИНА ГРУЕВСКИ: СВОИТЕ МЕДИСКИ КУРТОНИ ГИ ПРАЌА ЗА АМБАСАДОРИ ВО МЕТРОПОЛИ КАКО МОСКВА!!!

Српската влада донесе одлука за испраќање како амбасадор во Русија на скандалозниот новинар и актуелен пратеник од партијата на претседателот Алекса...

Повеќе

БОМБА НА ЏАБИР ДЕРАЛА: Нема да имаме кристално чисти избори како што посакува Заев, затоа што немаме кристално чисти избирачки списоци!

- Ние во ЦИВИЛ имаме една битка со ДИК во врска со избирачките списоци, ние велиме дека списоците не се прочистени, ДИК вели дека се прочистени и то...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: Стево и Заев прават голема грешка во оваа кампања!

- Заев и Стево недоволно ги објаснуваат придобивките од НАТО и ЕУ, тоа треба да се повторува секој ден и на секој настап, народот брзо заборава и ле...

Повеќе

СТЕВО: ГОРДАНА МЕ РАЗОЧАРА, НЕ ОЧЕКУВАВ ОД НЕА ТАКОВ НИЗОК УДАР, МИ ДОЛЖИ ИЗВИНУВАЊЕ

- Потпишавме кодекс за фер кампања и фер избори, професори сме со децении и се познаваме, и не очекував од тимот на Сиљановска да направат таков сра...

Повеќе

БОМБА НА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ: МАКЕДОНЦИТЕ ВО ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА ЗБОРУВААТ МАКЕДОНСКИ, КАКО И СИТЕ МАКЕДОНЦИ СЕКАДЕ ВО СВЕТОТ!

- Македонците во цел свет па и тие во Егејска Македонија зборуваат Македонски, и не знам што има тука толку да се драматизира и да се цепидлачи. Тоа...

Повеќе