Одберете локација на пристап

Црвен крст на град Скопје во соработка со МВР денеска напладне пред Сити мол реализираа симулациска вежба на сообраќајна несреќа, последица од конзумирање алкохол од страна на матуранти за време на прославата на матурска вечер. На местото на наста
Само што го објавија конкурост, го прекинаа, снемало пари?!?! Само 900 апликации примиле и свиреа крај, а во земјава има 1 милион домаќинства од кои сигурно едно 100 000 сакаат да си ги сменат прозорите и вратите за да заштедат енергија. Значи ако
поред неофицијални информации фирмата ќерка на Групацијата БЕГ е веќе со години инсолвентна. Долговите кои не може да ги исплати ја однеле фирмата на суд. Во тек се десет судски процеси само со „Топлификација АД Скопје“. Еден од нив р
БРЕ БРЕ, Грујо се изнамачил. Вождот, богот, морал да се вози во канта на која и откажувале кочниците. А ние бе останати 2 милиона народ што се возиме во исти кршови, ние што сме, глувци и кој не ебе нас а?! Македоња еднаш раѓа син како Грујо војвода
Ех, камо да беше така едноставно јавно да се брани г-ѓата Гордана Јанкуловска од навредливите и злобни интернетски напади против неа по повод веста за нејзината благословена состојба… Велам, да беше толку едноставно, само јавно ќе се згрозев
Бидејќи стариот блиндиран мерцедес често се распипувал, не бил на потребното ниво на безбедност со новиот мерцедес што го купила владата на Груевски се возел и техничкиот премиер Емил Димитриев. Член од обезбедувањето кој денеска сведочеше кажа де
- И ВМРО ДПМНЕ ја има вината за немилиот настан на 27-ми април, сметам дека тоа е најлош настан во нашата историја, од кој изгуби многу Македонија а најмногу ВМРО ДПМНЕ. Градоначалникот на Кавадарци и потпретседател на ВМРО ДПМНЕ, Митко Јанчев во

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Струмички карневал 2018-та: Прекрасен како секогаш, над 2000 маски, 10 000 публика!

Повеќе

ОД ВАКВИ ГАДОВИ СИ ПАТИМЕ: ТЕЖИ 100 МИЛИОНА ДОЛАРА, ИМА ФАБРИКА ВО ФЛОРИДА, САД, ВРЕДНА 50 МИЛИОНА ЕВРА, КУЌИТЕ МУ КОШТААТ КАКО ЕДЕН ЦЕЛ МАЛ МАКЕДОНСКИ ГРАД, СЕ ВИКА ЏОРЏ, ВНУЦИТЕ НЕ МУ ЗНААТ МАКЕДОНСКИ, АМА ИМЕТО НЕ ГО ДАВАЛ!!!

Батево тежи над 100 милиона долара, има фабрика за федери и цевки кои ги продава на НАСА и ФОРД во Америка уште од 1970-та година: Во моментов гр...

Повеќе

ЕВЕ КОИ СЕ НА ПЛАТНИОТ СПИСОК НА РУСКАТА ТАЈНА СЛУЖБА ВО МАКЕДОНИЈА!!!

Овие професори, академици и уметници се потпишале на иницијатива за откажување на преговорите со Грција. Тоа значи Македонија ЈОК во ЕУ и НАТО, ток...

Повеќе

(ВИДЕО) Виктор Трифуновски ШОУ на Јанко Бурек на Тв Сонце!

Повеќе

Уписи за танц за деца во KaDance!

Танците низ сите времиња се покажаа како општествен феномен кој е носител на културните обрасци и симболи на системот во кој егзистира, фенемон кој ...

Повеќе

А да го укинеме министерството за култура и да заштедиме 50 милиона евра годишно, и тие пари да ги пренасочиме за болните, гладните, улици, болници, школи?!

Ја имам голем респект за културните и општествени елити, но некако не ми е логично, да земаме даноци од сите и да им даваме на елитите пари за да го с...

Повеќе

ВАСЕ КУРТОН ХЕФТАЛИЦА ГИ ЗБУНИ ВМРОНИТЕ: Не наседнувајте на УДБА, не го бранете името, не вреди?!

Повеќе

(ВИДЕО) КОЅИЈАС ГИ УБЕДУВА ГРЦИТЕ: Ако не го решиме проблемот со БЈРМ, таа ќе продолжи да се ТУРЦИЗИРА, Турција ќе ни се всели на нашата северна граница па ќе мора да се расправаме со Ердоган од сите страни!

Повеќе

БРУТАЛНА КАРИКАТУРА ПО НАЈНОВОТО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО УЧИЛИШТЕТО ВО ФЛОРИДА: Државата ја штити НРА, асоцијацијата на Американците кои поседуваат оружје на сметка на стотиците мртви секоја година!

Повеќе

(ВИДЕО) ЛУПЕВСКА МУ ГИ ИЗВАДИ ЏИГЕРИТЕ НА ПУЦВЕЛ МИНИСТЕРОТ ЗОШТО СЕ ДРЗНАЛ ДА ИМ ДАДЕ ПАРИ НА ТАМО НЕКОИ КЛЕТИ ШИПТАРИ ЗА ФЕСТИВАЛ?!?!

Повеќе

Лилјана Поповска СО ЖЕСТОКА РЕПЛИКА ДО ГРУЕВСКИ: На Фиат му се случи „Космос“, а мене „Музеј“

„Уцената и казната на ДОМ и на мене како претседателка е многу слична на онаа на ПЕИ и на Фијат Цаноски, иако со различни методи. „Гре...

Повеќе

ВО БИБЛИСКА МАКЕДОЊА СЕ ДЕСИ БОЖЈО ЧУДО: ПО ЦЕЛИ ДЕСЕТ ГОДИНИ ВО КОИ ГИ АНАЛИЗИРАШЕ ГОЛЕМИТЕ ГЕОПОЛИТИЧКИ СТРАТЕГИИ НА РУСИЈА, ИРАН И АМЕРИКА, ТРЕНДО ПОЧНА ДА КОМЕНТИРА МАК ПОЛИТИКА?!?!

Цели 10 години Трендо ќутеше за сите будалаштини на ВМРО ДПМНЕ се правеше дека не е од тука, дека не го интересира политика. 10 години на Офф Нет ни...

Повеќе

(ВИДЕО) СВИЊА БРАДЕСТА ФАШИСТИЧКА: ВЛАДИКАТА АГАТАНГЕЛ ПОВИКУВА НА КРВАВО ВОСТАНИЕ И НОВ 27-МИ АПРИЛ!!!

Повеќе

ПАПАРАЦИ ФОТО ГАЛЕРИЈА: Мечката од 100 000е на Минчо паркирана на тротоар во Буњаковец додека он ужива на ќебапи во Дестан, неговите новинари во Нова Македонија 4 месеца без плата, колку што коштаат две гуми на Мечката!

Повеќе

Американска амбасада во Скопје со честитка по повод 10 години независност на Косово

Повеќе