Одберете локација на пристап

Ова е чиста небулоза. Записниците ги потпишуваат сите членови на комисиите, значи тука има од ВМРО ДПМНЕ, од ОБСЕ, Цивил, МОСТ и сите тие биле купени?!?! Значи збориме за 2000 избирачки места пута 4, тоа се 8000 луѓе кои биле купени?!?!
Веќе два дена поминаа а на Марјан Ристески не му текнува да му честита на победникот на изборите во Прилеп. Каква бараба каква чамуга!
Мактел дознава дека Грујо ќе си замине од лидерската позиција на ДПМНЕ овие денови, а за свој наследник го спремал Христијан Мицковски, екс директорот на ЕЛЕМ. Овој залижан психопат се прослави изминатите месеци со своите настапи на тв каде со мон
А тоа што Коце два пати победи со ист таков дил со ДУИ нема везе, тоа е друга прича... Како уопште мислеше оваа гуска Коце да тепа без помош од ДУИ и со толкава победа на СДСМ која се очекуваше во Карпош и Центар?! Да не требаше не само Пустец т
ДУИ да и помогне на Алијанса во Струга ама Алијанса да му помогне на ДУИ во Гостивар, но под услов ДУИ да и помогне на БЕСА за Сарај под услов ДПА да му помогне на ДУИ во Тетово, под услов...

РЕАКЦИЈА НА АНДРЕЈ ЖЕРНОВСКИ: Дали некој верува дека Груевски, кој сакал да ме шамара, ме оставил мене раат нелегално да работам во Центар? Наумовски зборува паушално и покажува огромна омраза кон мене, но еве ги фактите!

Реакција на градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски во врска со нападите од интервјуто на Мактел со активистот Никола Наумовски: Господинот Нау...

Повеќе

(ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ) ЈСП СЕ ГРИЖИ ЗА НАРОДОТ!

Повеќе

ГРУЈО БАРАЛ ДА МУ ЈА ПЕЕ ПАДА ВЛАДА НА УВЦЕ: Јели Бајага, јеси ли ти нормалан буразеру?!

Повеќе

(ФОТО) Нема многу народ на пресовите на Грујче, се разбега сендвич ордата...

Порано кога Грујо држеше прес, само бодигарди имаше 10 на број, плус новинари 15, и директори и крлежи директори локални едно 50! Сега едвај 5 ду...

Повеќе

МАКЕДОНСКИТЕ ТЕЛЕВИЗИИ СЕ ЖИВА КОМЕДИЈА!!!

Повеќе

КОШМАР ЗА ВМРО ДПМНЕ, ВИСТИНАТА ИЗЛЕЗЕ НА ПОВРШИНА - Андоновски од партијата на пензионерите: Пензионерите ќе земат три пати повеќе од најавените 650 денари

– Новата влада покажа дека се грижи за сите граѓани. Со враќањето во примена на член 37 од законот за пензиско и инвалидско осигурување, однос...

Повеќе

Никола Димитров: Бегалците се новата БАБА РОГА со која ВМРО ДПМНЕ ќе го плаши народот, лани тоа беа Албанците!

Повеќе

Ѓорѓи Спасов: Шипо е куче режимско предавничко!!!

Повеќе

Ленче Николовска, советник на премиерот: Можеме, сакаме и знаеме како да им помогнеме на земјоделците, дајте ни малку време да го средиме хаосот

Повеќе

АМБИЦИОЗЕН ПЛАН НА САША БОГДАНОВИЌ: Паркинзи Центар ќе се обиде да ги преземе сите паркинзи од Градски Паркинг на територијата на Центар!

Повеќе

ФАШИЗМОТ НА МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ ВЛЕЗЕ ВО ИЗВЕШТАЈОТ НА АМЕРИКАНСКИОТ СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ ЗА МАКЕДОНИЈА ЗА 2016-ТА!

Религиските групи во Македонија тврдат дека владата ја фаворизира Македонската православна црква – Охридска архиепископија, стои во годишниоти...

Повеќе

РЕАКЦИЈА НА ПАРКИНЗИ ЦЕНТАР НА КРИТИКИТЕ НА АКТИВИСТОТ НАУМОВСКИ: ПОЦ не заработува од жителите на Центар, тие имаат најефтин паркинг од само 100 денари годишно!

Паркинзи Центар реагираат на нападите од страна на активистот Наумовски во интервју за Мактел: "ЈП ПОЦ е претпријатие кое е формирано...

Повеќе

МАКТЕЛ ИНТЕРВЈУ - ЖЕСТОКИ ОБВИНУВАЊА НА СМЕТКА НА АНДРЕЈ ЖЕРНОВСКИ ОД АКТИВИСТОТ НИКОЛА НАУМОВСКИ: Андреј Жерновски беше многу лош градоначалник, иако мене не ме интересираат училишта и градинки и свесен сум за сопките кои му ги правеше власта, сепак има индиции и за корупција и криминал...

Мактел:Господине Наумовски, вие сте дел од невладината Плоштад Слобода, и ми се чини дека го насочивте вашето работење во следење на раб...

Повеќе

Љупче и Ленче, укинете ги субвенциите за милионерите, научете ги земјоделците сами да си ловат риба, не им фрлајте по некое рипче за да не цркнат како што правеше Грујо кој ги уценуваше за тоа рипче да гласаат за него!

Многу голема мака ќе имаат првите луѓе во македонското земјоделие, Љупчо Николовски и Ленче Николовска, првиот министер, втората советник на премиерот...

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) Успешна турнеја на министерот за надворешни, Никола Димитров на нордиските земји, турнејата крунисана со потпишан договор за соработка со Норвешка!

Повеќе