Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

ГОЛЕМ УСПЕХ ЗА ТРАМП, СЕВЕРНА КОРЕЈА ГИ ОСЛОБОДИ ТРОЈЦАТА АМЕРИКАНСКИ ГРАЃАНИ КОИ ГИ ДРЖЕШЕ ВО ЗАТВОР ПОДОЛГ ПЕРИОД

Повеќе

АПЕЛ ДО ЗНМ ДА ГО РЕВИДИРА КОДЕКСОТ НА НОВИНАРИТЕ НА МАКЕДОНИЈА СПОРЕД КОЈ СУДИ СОВЕТОТ НА ЧЕСТА

Кодексот на новинарите на Здружението на Новинари на Македонија е во основа прекрасен документ, но сепак е премногу ригиден во однос на тоа како н...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВАА КУРТОНКА СЕГА ГЛУМИ ЈАК НОВИНАР, А ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО НАПРАВИ ПРЕД САМО 3 ГОДИНИ, ПРЕКИНА ИНТЕРВЈУ ВО СРЕД ВЕСТИ ОТКАКО ГЕНЕРАЛОТ ПОЧНА ДА ГИ КРИТИКУВА МИЈАЛКОВ И ГРУЕВСКИ!

Генерал Илија Николовски, интервју на Канал 5 на 09.05.2015fromButchonVimeo. Маја Јовановска, десет години ги читаше црните харанги на Курир во вес...

Повеќе

БОМБА НА ФОКУС - БРАВО ЗА ЗАЕВ: Владата ќе ги вработи двајцата свиркачи кои ги открија бомбите поради кои падна режимот на Груевски!!!

Неделникот Фокус открива дека владата почнала постапка за вработување на двајцата свиркачи од УБК, Ѓорѓи Лазаревски и Ѕвонко Костовски, кои ги откри...

Повеќе

ЕФЕНДИ ЃУНЕР: Навреме да ги препознаваме сите и секој кој со неговите постапки им ги затира трагите на злосторниците, а со тоа им отвора пат за ПОВТОРУВАЊЕ НА ЗЛОСТОРОТ!

Можеби најголемите битки против фашизмот, нашиот фашизам, да нема забуни, се добиени! Велам, можеби. Но, не треба да (се)забораваме дека секогаш, се...

Повеќе

ПЕТАР АРСОВСКИ СО ИЗЈАВА НА ГОДИНАТА: Заев е како космодиск, изгледа шашаво како политичар ама функционира!

- Заев е чуден човек, сите ние паничиме, цел свет се распаѓа, он се смее и само ти вика, уживај другарче, и си викаш, чекај овој или е глуп, или све...

Повеќе

БОМБА НА МИСЛИУ: Заев доцни со реконструкцијата затоа што оди на правење двотретинско мнозинство во парламентот кое може да го промени уставот!

- Не се само Албанците во игра за во влада, ја мислам дека Заев оди на двотретинско мнозинство во парламентот, затоа се чека толку долго за реконстр...

Повеќе

ПЕТАР АРСОВСКИ: Заев е прв премиер што не ја лаже јавноста, што на ум то на друм, и тоа му прави многу проблеми

- Премиерот Заев не знае да комуницира со јавноста од позицијана премиер, он не знае и не сака да ја лаже јавноста, што на ум то на друм, и тоа му п...

Повеќе

(ВИДЕО) АЛБЕРТ МУСЛИУ ВО БРИФИНГ НА 1 ТВ: Македонската јавност не е свесна колку Македонија беше блиску до амбисот и пропаста пред една година, затоа не доволно ги цени успесите на Заев

Повеќе

(ВИДЕО) СТИГНА И ПРВАТА КАЗНА ЗА ЗАЕВ ОД ТОА ДА СЕ БИДЕ ПРЕМИЕР: Мораше да оди на опера!

Да се надеваме дека ова му е полесно од тепањето на 27-ми април, ама можно е тука да се некаде по теророт и ужасот кој го доживеал нашиот ни драг пр...

Повеќе

(ВИДЕО) КУЌИТЕ ОД ДРВО СЕ СЕ ПОВЕЌЕ ПОПУЛАРНИ НА БАЛКАНОТ, ЕФТИНИ СЕ, ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНИ, ИЗДРЖЛИВИ, БРЗО СЕ ГРАДАТ

Во Македонија овие куќи ги гради фирмата Хот и Хот:

Повеќе

(ВИДЕО) Џоди Фостер: Ниту еднаш не направив муабет со Ентони Хопкинс за време на снимањето Кога Јагнињата Ќе Стивнат, затоа што се плашев од него

Повеќе

САШО КОКАЛАНОВ: Заев и Ципрас, решете го проблемот, затоа што Македонија во моментов и не е нешто што вреди да се брани, ние сме пропадната приказна од која на младите им се повраќа

Македонија и нема некој идентитет од кој што треба да се гордееме, ние сме пропадната држава од која на младите им се повраќа, ако Заев не го реши с...

Повеќе

Министерот Роберт Поповски со директорката на Европската федерација на новинари (ЕФН) Рената Шредер: Поддршката на слободно и професионално новинарство е одлика на демократско општество какво што создаваме

Министерот без ресор, задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност во Владата на Република Македонија, Роберт Поповски, денеска оствари сред...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) НОВА ГРАДИНКА ВО ПРИЛЕП

Отворен нов адаптиран простор за детска градинка во ООУ „Рампо Левката“ во Прилеп. Се работи за објект од 331 м2, со капацитет за згр...

Повеќе