Одберете локација на пристап

Не знам што им е на „аналитичариве“, новинарите и воопшто луѓево ако сакате, драги мои? Се однесуваат како после удар во глава во некаков пост-трауматски шок. Се тетерават после една брилијантна и неочекувано голема победа на СДСМ и коа
Премиерот Зоран Заев не размислува за предвремени парламентарни избори додека не заврши вториот круг на локалните избори, но вели дека одлуките ќе ги носи во согласност со коалиционите партнери и внатрепартиските мислења. -Веројатно ќе ги носиме о
Грујо се третирал себеси како крал а својата фамилија како кралска фамилија па секој ден се готвело во влада разна скапа храна, од морски плодови до разни меса и стекови и риби и се носеле дома во домот на Груевски за мама Нада и Боркица да не се м
- Ние во ВМРО ДПМНЕ сме спремни и очекуваме Груевски да не си замине од ВМРО ДПМНЕ мирно, спремни сме да се пресметаме со него со сите средства! Тој ја има буквално киднапирано партијата и сега за да си оди ќе треба он да им каже на сите да гласаат
Ацо Кабранов успеал да ископа и дознае што се случувало вечерта кога се дознало за поразот во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Тој во колумна на Либертас откри оикантерии од целата таа драма и хаос, навистина многу интересно. Линк до колумната овде.
Светот е во шок за она што се случува во моментов во Бурма односно Мјанмар. Будистичката влада со армија и со цивилни милиции прави етничко чистење на муслиманите од регионот Рохингја и се убиваат и се протеруваат стотици илјади Муслимани кои бегаа
- Големи се шансите реформаторите да се криви за поразот на ВМРО ДПМНЕ затоа што се проценува дека едно 60 000 гласачи на ВМРО ДПМНЕ ги бојкотирале изборите по наредба на реформаторите. Со кое лице сега тие бараат оставка од Груевски кога они се ви

(ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ) ЈСП СЕ ГРИЖИ ЗА НАРОДОТ!

Повеќе

ГРУЈО БАРАЛ ДА МУ ЈА ПЕЕ ПАДА ВЛАДА НА УВЦЕ: Јели Бајага, јеси ли ти нормалан буразеру?!

Повеќе

(ФОТО) Нема многу народ на пресовите на Грујче, се разбега сендвич ордата...

Порано кога Грујо држеше прес, само бодигарди имаше 10 на број, плус новинари 15, и директори и крлежи директори локални едно 50! Сега едвај 5 ду...

Повеќе

МАКЕДОНСКИТЕ ТЕЛЕВИЗИИ СЕ ЖИВА КОМЕДИЈА!!!

Повеќе

КОШМАР ЗА ВМРО ДПМНЕ, ВИСТИНАТА ИЗЛЕЗЕ НА ПОВРШИНА - Андоновски од партијата на пензионерите: Пензионерите ќе земат три пати повеќе од најавените 650 денари

– Новата влада покажа дека се грижи за сите граѓани. Со враќањето во примена на член 37 од законот за пензиско и инвалидско осигурување, однос...

Повеќе

Никола Димитров: Бегалците се новата БАБА РОГА со која ВМРО ДПМНЕ ќе го плаши народот, лани тоа беа Албанците!

Повеќе

Ѓорѓи Спасов: Шипо е куче режимско предавничко!!!

Повеќе

Ленче Николовска, советник на премиерот: Можеме, сакаме и знаеме како да им помогнеме на земјоделците, дајте ни малку време да го средиме хаосот

Повеќе

АМБИЦИОЗЕН ПЛАН НА САША БОГДАНОВИЌ: Паркинзи Центар ќе се обиде да ги преземе сите паркинзи од Градски Паркинг на територијата на Центар!

Повеќе

ФАШИЗМОТ НА МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ ВЛЕЗЕ ВО ИЗВЕШТАЈОТ НА АМЕРИКАНСКИОТ СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ ЗА МАКЕДОНИЈА ЗА 2016-ТА!

Религиските групи во Македонија тврдат дека владата ја фаворизира Македонската православна црква – Охридска архиепископија, стои во годишниоти...

Повеќе

РЕАКЦИЈА НА ПАРКИНЗИ ЦЕНТАР НА КРИТИКИТЕ НА АКТИВИСТОТ НАУМОВСКИ: ПОЦ не заработува од жителите на Центар, тие имаат најефтин паркинг од само 100 денари годишно!

Паркинзи Центар реагираат на нападите од страна на активистот Наумовски во интервју за Мактел: "ЈП ПОЦ е претпријатие кое е формирано...

Повеќе

МАКТЕЛ ИНТЕРВЈУ - ЖЕСТОКИ ОБВИНУВАЊА НА СМЕТКА НА АНДРЕЈ ЖЕРНОВСКИ ОД АКТИВИСТОТ НИКОЛА НАУМОВСКИ: Андреј Жерновски беше многу лош градоначалник, иако мене не ме интересираат училишта и градинки и свесен сум за сопките кои му ги правеше власта, сепак има индиции и за корупција и криминал...

Мактел:Господине Наумовски, вие сте дел од невладината Плоштад Слобода, и ми се чини дека го насочивте вашето работење во следење на раб...

Повеќе

Љупче и Ленче, укинете ги субвенциите за милионерите, научете ги земјоделците сами да си ловат риба, не им фрлајте по некое рипче за да не цркнат како што правеше Грујо кој ги уценуваше за тоа рипче да гласаат за него!

Многу голема мака ќе имаат првите луѓе во македонското земјоделие, Љупчо Николовски и Ленче Николовска, првиот министер, втората советник на премиерот...

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) Успешна турнеја на министерот за надворешни, Никола Димитров на нордиските земји, турнејата крунисана со потпишан договор за соработка со Норвешка!

Повеќе

Љупчо Николовски: Денеска, на сметките на земјоделците легнаа над 5,7 милиони евра!

Денеска, на сметките на земјоделците легнаа над 5,7 милиони евра! Се исплатија 2 милиони евра за продадени градинарски култури во преработувачки ка...

Повеќе