Одберете локација на пристап

Guner Ismail 5 hrs ГОСТУВАЊЕВсушност, добро и поучно е што Јанкуловска беше изведена пред камерите на 1тв. А не да не знаевме која е, каква е и што се сторила. Така, дознавме дека ТИЕ си работеле чесно, предадено, професионално и дека се &ldquo
Денеска во 12 часот, на одење кон градинката во Кисела Вода, беше нападнат новинарот Саше Политико. Од возило во движење пред новиот Кам Маркет, машко лице на 40 години ја извадило главата од прозорот на својот автомобил и се обидел да го плукне,
The sign language interpreter doing the Brexit Agreement on BBC News is perfectly conveying the perplexing fuckery of this situation #Brexit #BrexitChaos pic.twitter.com/bA66SYMXqN — Ell Potter (@Pottell) November 15, 2018
Ете и тоа го видовме вчера. Шарена Револуција протестира и бара од владата да настапела жестоко за да ја казни претходната власт. Практично, Шарена бараше вчера Заев да владеел полициски моќно, како хунта против сегашната опозиција, и мимо судот и т
Општина Дојран го доби проектот со наслов "Дојран – Туристички бисер на Југоисточна Македонија“. Проектот беше аплициран преку програмата ПЛРК, финансиран од ЕУ и Владата на Р.М, а администриран по правилата на Светска Банка. Проекто
Левичарските либерални бардови овие два дена врескаат како прасиња на колење и гласно од нивните усни излегува една теза, девиза, тоерија а тоа е, полицијата на Заев и Спасовски треба да знаат СЕ, криви се за СЕ, треба да спречат СЕ, никој да не смее
Прво што ќе направат е да ги заменат нееколошките извори на греење во градинките, училиштата и болниците, кажа заменик-министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули (Фото:СДК.МК) Со намалување на данокот на додадена вр
САД сметаат дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски кој бара политички азил во Унгарија треба да си ја отслужи затворската казна во својата земја, изјавил претставник на американскиот Стејт департмент за „Политико.еу“. &nda
Поради основи на сомневање дека одредени службени лица, злоупотребувајќи ја својата службената положба и овластување, му овозможиле на осудениот Никола Груевски нелегално да ја напушти Република Македонија, Обвинителството почна предистражна постап

САШО КОКАЛАНОВ: На крајот на краиштата, не е сè толку црно, гледајте и на позитивната страна – Заев ќе има прилика да им го удри камшикот на своите и уште една Нова година и Хорхе оди во доживотна пензија

Сашо Кокаланов со неговиот вицкаст стил се обидува да ни го врати барем малку расположението по свињаријата што ја направија ВМРОНИТЕ со референдумо...

Повеќе

ОД ОСЛО ДО ТОКИО ПРЕКУ ООН, ЦЕЛ СВЕТ НИ ПРАЌА ПОРАКА: ПРОДОЛЖЕТЕ СО РЕАЛИЗАЦИЈА НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА, РЕФЕРЕНДУМОТ БЕШЕ ЗЕЛЕНО СВЕТЛО ЗА ТОА!!!

Нимиц: Фокусот да се стави на оние кои гласаа „За“ – оние кои се „Против“ и не гласаа не нудат друга алтернатива ...

Повеќе

(ВИДЕО) Сергеј на 1 ТВ, ова е македонска ТВ историја!

предраго ми е дека ова иде на малите тв екрани pic.twitter.com/iDGuH3rrfP — Коки (@KokiCvetanoski) October 2, 2018

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: ВМРО-ДПМНЕ е најпродуктивната мирновременска злосторничка организација во Европа!

Branko Trickovski 2 hrs· ВМРО-ДПМНЕ, доста беше! Триесет години светот и остатокот од домашната политика труба...

Повеќе

Најважните одлуки од 91-ва седница на Владата на РМ: Ќе се формира Меѓуресорска работна група која ќе предложи модел на реформа на безбедносно - разузнавачкиот систем; Иницијатива да се рестартира Тутунскиот во Куманово; Нова рамковна соработка со Светска Банка

На предлог на Министерството за внатрешни работи, Владата на Република Македонија на денешата седница ја разгледа и усвои Информацијата за потребата...

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ ГИ ДРОБИ ДО МОЛЕКУЛИ И АТОМИ АПАСИЕВ И СИЉАНОВСКА: Злоставувано клисарче професорче и теткица полуинтелектуалка приучена правничка!

Во средиште на вртлогот кој го направи во јавноста можното решение на идентитетскиот спор околу името со Грција (и претходно договорот со Бугарија) ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТАР АРСОВСКИ: Ставот на Мицковски за референдумот е чиста перверзија, он вели дека ако наместо 40 000 против, биле 440 000 против, он ќе го прифател договорот со Грција?!?!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Успешно заврши „Недела на пивото“ во Веро Центар

Повеќе

АУРОРА ТУРС: Резервирајте на време за новата #СКИ сезона во Боровец!

Повеќе

САШО НАЦИОНАЛЕ: Како им се случи на вмровците толку да забегаат и да станат главната српско-руска инсталација против западните интереси на Балканот?!?!

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: Според ескалацијата на речникот што е во оптек, се чини дека Христијан Мицкоски ј...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА ПЛУСИНФО: НА ЗАЕВ И АХМЕТИ ИМ ПУКНА ФИЛМОТ ОД ВМРОНИТЕ, КРЕНАЛЕ РАЦЕ ОД УБЕДУВАЊЕ НА МИЦКОВСКИ ДА СЕ ГЛАСА ЗА АМАНДМАНИТЕ, ОДИМЕ НА БРЗИ ИЗБОРИ!!!

Заев и Ахмети решиле да не се губи време за преговори со ВМРО ДПМНЕ да гласаат за амандманите од договорот со Грција, очигледно било дека од тоа ниш...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕРВОЗАТА РАСТЕ, ТЕК ЌЕ ИМА ДРАМА И НЕРВОЗА: Портпаролите на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ фатија да се расправаат на улица пред седиштето на ВМРО ДПМНЕ

Повеќе

ПРАВДАТА ПОБЕДИ: Во парничната постапка поведена од Боров Дол ДООЕЛ Радовиш за клевета, донесена е пресуда во полза на политичката партија ДОМ!

Повеќе

ЈАВНОСТА ВО ШОК, СЕ ЈАВИ И ЏЕС БЕЈЛИ: Куртонот Чилиманов, инаку вработен во државната МИА повика американска новинарка да биде силувана во Скопје!

Откако објавата на новинарот Цветин Чилиманов привлече внимание на социјалните мрежи поради повиците за насилство кон негова колешка од странство, М...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ Е СПРЕМНО ЗА ИЗБОРИ!

Повеќе