Одберете локација на пристап

Во куќа на улица "Мирче Ацев" во Тетово пред два дена се случила тешка кражба како на филм. Во раните утрински часови, маскирани напаѓачи успеале да нанесат голема штета во домот на Р.И (69). Крадците го нападнале сопственикот и неговата со
- СДСМ и ДУИ пак не го слушаат народот во однос со договорот со Бугарија, народот врие, пак ќе им се деси 27-ми април кога народот ги казни за тоа што не ја слушаат неговата воља, пак ќе се пролее крв! Ова на национална телевизија, мртов сериозен
- Јас сум во суштина Бугарофил, сакам да бидеме блиски со Бугарија и Бугарскиот народ, но не ми се допаѓа ова што го прави Заев! Ете, ВИЛИПЧЕ сам си призна во Ибица ТВ!
- Поранешниот министер Јолески спротивно од ставовите и насоките на генералштабот на АРМ донел одлука за набавки од 120 милиони евра и тоа преку 4 договори со една иста компанија кои потоа ги раскинал само два дена пред примопредавањето на фотељата
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

ЗАЕВ: Ќе поканиме и новинари да бидат дел од владата, со цел подобро да комуницираме со јавноста

- Ќе поканиме и новинари да земат учество во владата, со цел подобро да комуницираме со јавноста, ќе ја тргнеме на страна политичката настроеност, ќ...

Повеќе

ПА ДОБРО, КОЛКУ СЕ БЕСРАМНИ НЕКОИ КУРТОНИ?!?! Љупчо Зиков во колумна во Капитал се самопоргласи за дисидент на Груевизмот, Грујовци му затвориле весник во 2012-та, раскажува како се карал со Зоран Ставревски во Америчка Амбасада, Груевци сееле пустош 10 години, па зошто бе срце не му го кажа тоа на Грујче во Миленко Шоу?!

Ние го паметиме Зиков седнат во Миленко Шоу како се топи како чоколадо во сред лето пред Грујо, го паметиме како газда на неделникот Капитал каде на...

Повеќе

БОМБА НА БРАНКО ГЕРОВСКИ: Министрите од ВМРО ДПМНЕ ги земале со себе компјутерите и каблите од владините канцеларии, па дури и ги заклучиле вратите на кабинетите па морало да бидат обивани!

Бомба на Геро во колумна на Плусинфо: Освен луксузниот кабинет на премиерот, каде што ништо не недостасува – нормално, тоа бил кабинет на Ник...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Од Грујовата ограда ќе направиме клупи!

* реклами:

Повеќе

ОВА Е ТОТАЛНО ЛУДИЛО: Грујо на Заев му остави палата како Версај во Париз, Грујо за ова расипништво треба да лежи затвор и да не види бел ден!

Линк до видеото кое го направи Милка Смилевска, овде. * реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) ЌЕ ИМАМЕ ВИЦКАСТ ПРЕМИЕР - ЗАЕВ: Првиот ден како премиер ми почна со жени!

Хуморот може да биде многу корисна алатка на политичарите. Најпознат таков пример е американскиот легендарен претседател Роналд Реган кој редовно ка...

Повеќе

ГРУЕВЦИ ГНЕТЕЛЕ КАКО КРАЛЕВИ: Порталот НОВА објави документи од СЈО на кои се гледа дека ВМРО ДПМНЕ нарачувале специјалитети со скапо француско сирење горгонзола, вргањ, лосос, квалитетно јунешко, пршута итн, правеле гозби од 10 000 евра со крадени пари, некои од гозбите не ги ни платиле!

Шокантна сторија за раскалашеноста и забеганоста на ВМРО ДПМНЕ на порталот НОВА. Линк до сторијата овде. Оваа сторијата за специјалитетите што ги г...

Повеќе

ЗАЕВ ПОЧНУВА ЖЕСТОКО: По 11 години молк и пропаганда, на МТВ ќе се појави премиер пред сурија новинари без нарачани прашања!

Утревечер во 20:15 часот на Првиот канал на Македонската телевизија, на новоизбраниот премиер Зоран Заев, прашања ќе му поставуваат новинари од сите...

Повеќе

СПОРЕДЕТЕ ГО ОВА СО НЕПИСМЕНИОТ МАРТИН ЕНДЕК: Заев за генерален секретар на владата постави Албино генијалец професор на Правен со три магистратури, два доктората и неколку светски патенти за изуми во електрониката и админстрацијата!

Доц. д-р Драги Рашковски од Правниот факултет „Јустинијан Први“ на денешната прва владина седница е именуван за генерален секретар на Вл...

Повеќе

(ВИДЕО) БРУКА, СРАМ, ДНО, РЕЗИЛ, ЈАЗК ТАКВО СЛАВЈЕ, ЈА ИЗБЕРБАТИЈА ТИТУЛАТА НА ВАРДАР: 10 000 КОМИТИ СИНОЌА НА СРЕД СКОПЈЕ СЕ ДЕРЕА - МРТОВ ШИПТАР ДОБАР ШИПТАР!!!

Линк до оваа брука овде. * реклами:

Повеќе

(ФОТО) КАКО РЕАГИРАШЕ ВИЛИПЧЕ НА ТОА ДЕКА ПО 20 ГОДИНИ ВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ДИРЕКТОР?!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) КОНЕЧНО РАЗРЕШЕНА МИСТЕРИЈАТА: ВМРО-вец објаснува како и зошто Иванов го дал мандатот на Заев!

Линк до видеото овде. * реклами:

Повеќе

ФРЧКО СИ ОСТАНА ВЕРЕН НА СВОЈОТ ФРАНЦУСКИ КЛУЧ: Предлага да ги отстраниме спомениците на Александар и Филип Втори од центарот на Скопје?!

Во својата нова колумнаво Либертас, Фрчко национале останува упорен на една своја стара колумна од пред 5-6 години кога почна да се гради Скопје 201...

Повеќе

СТРАОТНА БИОГРАФИЈА НА НОВИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО ТАРАВАРИ, СПОРЕДЕТЕ ГО ОВА СО ЦВ-ТО НА НИНЏАТА НИНО: Чекај бе, нели шиптарите беа диво племе симнато од планина, дрвосечачи, багра, стока која само прави проблеми?!

Биографијата на новиот министер за здравство е СТРАХОТНА!!! Повелете прочитајте ја овде. Значи професор на медицински факултет при УКИМ, научна тит...

Повеќе

(ФОТО) Аријана Гранде се врати во Манчестер и одржа концерт заедно со десетици светски ѕвезди во чест на загинатите и повредените во терористичкиот напад пред еден месец

* реклами:

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti