Одберете локација на пристап

Една од мерките на претходната влада која ми се допаѓаше беше она за оценувањето на работата на шалтерските работници во владините агенции со оние копчиња на кои имаше неколку смајлиња и со нивно кликање некаде се броеја смешковци, намуртени фаци итн
Овие неколку месеци на Сител оди емисијата Ја Сакам Македонија, каде водителот Александар Блажевски оди по македонските градови и прави репортажи од лице место. Тоа е истиот Александар Блажевски кој 10 години ја уредуваше емисијата Бекстејџ каде
Просто е неверојатно со која жестина е крадено од куќата на Есма на Кале. Крадци го искористиле фактот што немало никој во куќата во периодот по смртта на Есма па земале се што може да се искорне. Значи фали мебел, инструменти, слики па дури и ште
Томислав Николиќ ми рече: Тебе не можат да те уапсат После дваесет и осум години молчење, проговори Мирослав Мишковиќ, најголемиот бизнисмен во Србија од крајот на 20 и почетокот на 21 век. Книгата “Јас, тајкун” е единствена исповед на
Стаса одговор на писмото од пред една недела на вработен во ТЕЦ Неготино, овој пат ни пишува друг вработен: Здраво Саше, многу размислував па решив и јас да пратам едно писмо до тебе во врска со ТЕЦ Неготино како и претходниот ( х непознат вмровец
- Јас бев втор на список за елиминација, откако мислеа дека го убиле Села, ме бараа мене низ собрание, го слушав моето име како ме бараат низ просториите, додека бев скриен со 4 пратенички во една просторија во собрание. Мислам дека целта беше да с
Геро Алцхајмер ја обвини владата за популизам, на тоа стигна рендање од Боки Бургија?!?! Цццц, овие денови кој стигне брише под со суетната будала! Еве што пишува на фв Боки: Популизам? Хе, гледам дека нема секојдневно сечење црвени ленти на селс

А да го укинеме министерството за култура и да заштедиме 50 милиона евра годишно, и тие пари да ги пренасочиме за болните, гладните, улици, болници, школи?!

Ја имам голем респект за културните и општествени елити, но некако не ми е логично, да земаме даноци од сите и да им даваме на елитите пари за да го с...

Повеќе

ВАСЕ КУРТОН ХЕФТАЛИЦА ГИ ЗБУНИ ВМРОНИТЕ: Не наседнувајте на УДБА, не го бранете името, не вреди?!

Повеќе

(ВИДЕО) КОЅИЈАС ГИ УБЕДУВА ГРЦИТЕ: Ако не го решиме проблемот со БЈРМ, таа ќе продолжи да се ТУРЦИЗИРА, Турција ќе ни се всели на нашата северна граница па ќе мора да се расправаме со Ердоган од сите страни!

Повеќе

БРУТАЛНА КАРИКАТУРА ПО НАЈНОВОТО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО УЧИЛИШТЕТО ВО ФЛОРИДА: Државата ја штити НРА, асоцијацијата на Американците кои поседуваат оружје на сметка на стотиците мртви секоја година!

Повеќе

(ВИДЕО) ЛУПЕВСКА МУ ГИ ИЗВАДИ ЏИГЕРИТЕ НА ПУЦВЕЛ МИНИСТЕРОТ ЗОШТО СЕ ДРЗНАЛ ДА ИМ ДАДЕ ПАРИ НА ТАМО НЕКОИ КЛЕТИ ШИПТАРИ ЗА ФЕСТИВАЛ?!?!

Повеќе

Лилјана Поповска СО ЖЕСТОКА РЕПЛИКА ДО ГРУЕВСКИ: На Фиат му се случи „Космос“, а мене „Музеј“

„Уцената и казната на ДОМ и на мене како претседателка е многу слична на онаа на ПЕИ и на Фијат Цаноски, иако со различни методи. „Гре...

Повеќе

ВО БИБЛИСКА МАКЕДОЊА СЕ ДЕСИ БОЖЈО ЧУДО: ПО ЦЕЛИ ДЕСЕТ ГОДИНИ ВО КОИ ГИ АНАЛИЗИРАШЕ ГОЛЕМИТЕ ГЕОПОЛИТИЧКИ СТРАТЕГИИ НА РУСИЈА, ИРАН И АМЕРИКА, ТРЕНДО ПОЧНА ДА КОМЕНТИРА МАК ПОЛИТИКА?!?!

Цели 10 години Трендо ќутеше за сите будалаштини на ВМРО ДПМНЕ се правеше дека не е од тука, дека не го интересира политика. 10 години на Офф Нет ни...

Повеќе

(ВИДЕО) СВИЊА БРАДЕСТА ФАШИСТИЧКА: ВЛАДИКАТА АГАТАНГЕЛ ПОВИКУВА НА КРВАВО ВОСТАНИЕ И НОВ 27-МИ АПРИЛ!!!

Повеќе

ПАПАРАЦИ ФОТО ГАЛЕРИЈА: Мечката од 100 000е на Минчо паркирана на тротоар во Буњаковец додека он ужива на ќебапи во Дестан, неговите новинари во Нова Македонија 4 месеца без плата, колку што коштаат две гуми на Мечката!

Повеќе

Американска амбасада во Скопје со честитка по повод 10 години независност на Косово

Повеќе

МИЦКОВСКИ ДОБИЛ ЖЕСТОК ЌОТЕК НА ТУРНЕЈАТА ВО ЕУ И САД!

Пред само еден месец, Мицковски тврдеше дека нема да се вратат во собрание, но откако се врати од турнејата низ ЕУ и САД, друга песна пее?!?!

Повеќе

ПЕТРЕ ГО ОСТВАРИ СОНОТ НА ИЛЈАДНИЦИ АКТИВИСТИ КОИ СЕ БОРЕА СО ГОДИНИ ДА СЕ СПАСИ ГТЦ: Погледнете го новиот дизајн на 50-ка која повторно ќе застанува во ГТЦ

Повеќе

Со купување леб на парчиња на Жито Лукс донирате за медицинска опрема

Нашиот најголем производител на леб, Жито Лукс започна акција со која ќе се обезбедат средства за набавка на медицинска опрема за четири здравствени...

Повеќе

НАРОДНА БАНКА СО ДОБРИ ВЕСТИ: Македонската економија закрепнува со забрзано темпо!

Mакедонската економија во последниот квартал од минатата година продолжила да закрепнува со нешто подобро темпо споредено со третиот квартал, оценув...

Повеќе

БУГАРИТЕ ЌЕ НАЕБАТ РАДИ НАС: Грчката, Српската и Руската православна црква спремаат санкции кон БПЦ за контактите со нашата МПЦ!

Вселенската Патријаршија која важи за најважна православна црква и еден вид мајка на сите православни цркви, но сепак е Грчка со грчки попови и е со...

Повеќе