Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

(ВИДЕО) БОМБА НА БОРИС ЕДНООКИ НА КАНАЛ 5: Некој ја злоупотреби Заедничка Македонија во обид да направи војна!!!

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ, АБЕ ОВИЕ 24/7 НА ШАЛТЕРИ ВИСЕЛЕ: СЈО откри 35 банкарски сметки на Груевски, а 27 на Пешевски!

Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, има 35 сметки во банка, а поранешниот вицепремиерВладимир Пешевски, нешто помалку, или 27 банкарски сметки, ...

Повеќе

ДРАМА ВО ХАГ: Ратко Младиќ исфрлен од судница, мајките на 8000 убиени во Сребреница гледаа во живо како судијата го осуди касапот на доживотен затвор за десетици злосторства против човештвото!

Судот во Хаг го осуди генералот Ратко Младиќ на доживотен затвор за десетици злосторства против човештвото, помагање во геницид, нарушување на прави...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ТРЕБА ДА ГО СМЕНИ ИМЕТО ВО ПАРТИЈА НА РЕТАРДИРАНИ ДЕБИЛИ КОПУЦИ И РОПАЦИ!

Повеќе

БРАЌА АЛБАНЦИ, ЧЕСТИКИ 109 ГОДИНИ АЛБАНСКА АЗБУКА!!!

На денешен ден, 1908 год, во Битола заврши Битолскиот Конгрес на кој се создаде албанската стандардизирана азбука. Конгресот бил свикан на 14 ноемвр...

Повеќе

УШТЕ САМО ЕДЕН МЕСЕЦ ДО ГОЛЕМОТО ИЗВЛЕКУВАЊЕ НА НАГРАДАТА МАЗДА CX-3 НА ОТВОРАЊЕТО НА СКОПЈЕ ФЛЕТАЈРОН!

Повеќе

ДРАМА НА ЦЕЛ БАЛКАН: Сите чекаат да видат колку затвор ќе добие крвопиецот Ратко Младиќ!

Повеќе

Македонската Вера Ацева со Хрватската Ева Браун се сликаа заедно затоа што чичко Сем така нареди!

Повеќе

(ВИДЕО) ЌЕ СЕ ОСТВАРИ ЛИ КОШМАРОТ НА ЅИНГО, А ВЛАЖНИОТ СОН НА СИТЕ КРАТОВЦИ ОД БРАНКОВО, ПРЕКО ЉУБЧОВО ДО ГРУЈОВО?!

Повеќе

Овие со 5000 долари месечна плата пак не убедуваат дека не е се у парите, па што не се вратите у Македонија бе копуци?!?!

Сите овие печалбари кои протестираат Македонија да остане надвод од ЕУ и НАТО, мене ми личат како оние што избегаа со чамци од Титаник а потоа не се...

Повеќе

Книгата за која сите зборуваат - Живот во Кутија на Томче Кежаровски е пуштена во продажба, еве каде може да се купи

Повеќе

Погледнете колку е моќно мотото на еден од најважните весници и портали во САД!

Повеќе

НИКОЛА ДИМИТРОВ, УШТЕ ЛИ НЕ СИ ГО ПОВЛЕКОЛ ОВА РЕЖИМСКО ГОМНО ОД БРАЗИЛ?!

Повеќе

(ФОТО) Парите не купуваат среќа, ама па оваа бања во Њујорк е проклето проклето убава

Повеќе

(ВИДЕО) Еден од најлудите рок концерти на сите времиња е концертот на AC/DC во 2009-та во Буенос Аирес, Аргентина, за ова лудило и денеска 10 години подоцна се коментира

Повеќе