Одберете локација на пристап

Реисот Сулејман Реџепи во име на ИВЗ вчера адресирал писмо до Владата со кое бара враќање на денационализираниот имот за кој тврди дека како ИВЗ имаат право на сопственост. Писмото денеска го објави Владата со реакција дека во него содр
Членови на партијата ВМРО-ДПМНЕ раздаваат флаери по станови во Капиштец за претстојните претседателски избори и покрај забраната да се раздава пропаганден материјал кој што се однесува на нивните противкандидати.
Оперативно-техничката агенција иако е нова институција, солидно се оформува, работи согласно законските надлежности и ги почитува сите пропишани процедури. Ова е наведено во Извештајот за работата на оваа Агенција, која е посредник во
Седумпати е зголемен профитот на банките во последниве осум години, но тоа не ги спречува да менуваат камати и да воведуваат нови провизии за граѓаните pic.twitter.com/L5IDq8o5uY — Види Вака (@VidiVakaVideo) March 22, 2019
Ве известуваме дека зградата во Маџир Маало е во завршна фаза .Слободни четворособни станови со различна квадратура од 95 м2 до 104 м2 . Становите ќе бидат вселиви јули 2019г. Закажете состанок со нашите архитекти и информирајте се за нашите
- Киро Глигоров беше цел на атентат кој му го направија Србите кои му беа лути што не ја врати Македонија назад во Србија, они се надеваа на тоа затоа што тој цел живот го помина во Белград и важеше за нивни човек. Истите структури го убија и Стамб
- Вие морате да имате одговорност кога се изразувате слободно, не може да обвините некого за убиец на основ на рекла казала без никаков аргумент и после книги да си шиткате со тие будалаштини, со тоа вие уништувате една личност која со тоа трпи гол
Центарот на главниот град изгледа ужасно, тажно, запуштено, неуредно, депресивно, хаотично... Како да штотуку ноќта се десило некакво НОЌНО бомбардирање од авионите на германски ЛУФТВАФЕ како оние во 1943-та! На секои 10 метра има искорнати плочки
Па сега и почна ова со кладилниците и коцкарниците каде исто висат 7000 работни места на конец па и над 1000 дуќани кои се издадени од сопственици кои живеат од таа кирија, значи ќе се направи огромна економска катастрофа ако се затвор, ја не зна
Академик Владо Камбовски реагира на одлуката на Уставниот суд времено да го укине мораториумот за градба во Општина Центар, велејќи дека се ставил во заштита на бизнисот, наместо на човековите права и слободи. Камбовски ја повика Влада

(ВИДЕО) Премиерот Заев: Цела држава тагува, сочувствуваме со семејствата за загубите, мобилизирани се сите капацитети за помош

Повеќе

Мицкоски: Нашите молитви се со семејствата на настраданите, ВМРО-ДПМНЕ стои на располагање да помогне

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во сообрќајната несреќа што се случи попладнево на...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: МАКТЕЛ ДОЗНАВА ДЕКА ПРИЧИНА ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА НАЈВЕРОЈАТНО БИЛА ПУКНАТА ГУМА

Од сигурни извори кои се запознаени со случајот, Мактел дознава дека најверојатно причина за катастрофалната автобуска несреќа во која загинаа 14 Го...

Повеќе

ЉУБЧО ЈА ОСУДИ ПОСТАПКАТА НА ВАНКОВСКА, ИСПРАТИ СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВАТА НА НАСТРАДАНИТЕ И ИМ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА СИТЕ ШТО ПОМОГНАЛЕ НА НАСТРАДАНИТЕ

ВМРО-Народна партија упатува искрено сочувство до семејствата на загинатите патници. – „Во овие тешки моменти како за нивните роднини и...

Повеќе

ГРУЈО ОТКРИ ЗОШТО ЈА УНИШТИЛЕ ОПРЕМАТА ЗА ПРИСЛУШКУВАЊЕ ОД ДБК, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА КОЛКУ СЕ РАСИПАНИ ОВИЕ ЛУДАЦИ

- Снимките од прислушкувањето се копии, не може да се споредат со оригиналите затоа што опремата е уништена, затоа тие се навалидни и не требаше да ...

Повеќе

Утре и задутре ден на жалост во Македонија, почина уште едно лице, бројката на загинати се искачи на 14

Владата на вечерашната вонредна седница донесе одлука 14 и 15 февруари да бидат прогласени за ден на жалост поради загинатите во сообраќајната нес...

Повеќе

ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА СПЛОТЕНА, СИТЕ ПОМАГААТ: КОЛИ ЗА БРЗА ПОМОШ ПРАТИЛЕ И ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ СИСТИНА И ПРОМЕДИКА А И КЛИНИЧКИТЕ ЦЕНТРИ ОД ТЕТОВО, ГОСТИВАР И КУМАНОВО!

Zlate Mehmedovic 1 hr· Голема трагедија, сочувство за најблиските на настраданите во сообраќајната несреќа кај Лакарци....

Повеќе

(ВИДЕО) ГРУЈО ОТКРИ ПИКАНТЕРИЈА ОД ПРЕГОВОРИТЕ ВО ПРЖИНО: Али Ахмети и Мендух Тачи ме уценија, ако не го прифатам СЈО ќе направат веднаш влада со СДСМ и тие ќе го направат самите без ВМРО ДПМНЕ, морав да прифатам!

Повеќе

МИСТЕРИЈА - ШТО ЈА ПРЕДИЗВИКА СТРАШНАТА НЕСРЕЌА: Возачот на полицијата и изјавил дека не се сеќава како дошло до несреќата?!

Се уште не се познати причините за тешката сообраќајна несреќа која вечерва се случи на автопатот Скопје-Тетово и однесе во смрт 13 патници. Ав...

Повеќе

Потресно сведоштво: Откако ми се јави на мобилен, отидов и сам го извадив син ми од автобусот и го донесов на Клиника, беше ужасно

Сам го извадив син ми од автобусот. Ми се јави на мобилен, само рече: „Не знам што се случи, имавме несреќа“. Веднаш тргнав од Гостивар ...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ГИ ОТКАЖА СИТЕ ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ ЗА УТРЕ, ЗАКАЖАНА ВОНРЕДНА ВЛАДИНА СЕДНИЦА ВЕЧЕРВА ЗА КООРДИНАЦИЈА НА СИТЕ ИНСТИТУЦИИ КАКО ДА СЕ ПОМОГНЕ НА РАНЕТИТЕ И НА ФАМИЛИИТЕ НА ЗАГИНАТИТЕ

[Откажување] Премиерот Заев, вицепремиерот Анѓушев и министерот Николовски во посета на тиквешкиот регион по повод одбележување на Св. Трифун Почит...

Повеќе

МЕЃУ ЗАГИНАТИТЕ ВО СТРАШНАТА НЕСРЕЌА ВО ТЕТОВСКО Е И СИНОТ НА ПРАТЕНИКОТ НА СДСМ ОД ТЕТОВО, БЛАГОЈЧЕ ТРПЕСКИ!

Во текот на ноќта местото на несреќата ќе биде обезбедено, а увидот и извлекувањето на автобусот ќе продолжи во текот на утрешниот ден. (Фото: СДК.М...

Повеќе

(ВИДЕО) ОБЈАВЕНА Е ЛИСТАТА НА 30-ТЕ ПОВРЕДЕНИ, ПОЛА СЕ МАКЕДОНЦИ, ПОЛА СЕ АЛБАНЦИ, ПОВЕЌЕТО СЕ ВО ДОБРА СОСТОЈБА!

Од починатите 4 се мажи и една жена. Додека се читаа повредените роднините плачеа не знаејќи дали нивните се живи или мртви, страшно! Во ГОБ &bdquo...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН СКАНДАЛ СО НЕПОТИЗАМ НА ВЛАСТА: Вработен синот на пратеничката на СДСМ од Радовиш, Милева – Ѓорѓиева, како инспектор за јавна безбедност во МВР без огласување на јавен оглас?

13 февруари 2019 Почитувани, Стана всушност секојдневие за пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска, инаку меѓу народот позната како Мира ...

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) СВЕДОЧЕЊЕ НА ЕДЕН ОД СПАСУВАЧИТЕ ОД СЕЛО ЛЕСКАРЦИ: Меѓу загинатите и повредените има и Македонци и Албанци, на сите им помагавме да спасат жива глава, да не беа двата багери од Желино и Бојане, ќе имаше многу повеќе мртви!

Жителите од село Ласкарци веднаш почнале да помагаат но најголема помош дале газдите на ГОЛЕТ ТРАНС од село Желино кои пратиле багер, и стасал ушт...

Повеќе