Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

КАРОЛИНА РАСТУРИ ВО ОХРИД, АНТИЧКИ ТЕАТАР НИКОГАШ НЕ БИЛ ПОПОЛН!

Повеќе

ПОРАДИ РЕФЕРЕНДУМОТ, СКОПСКИОТ КОНЦЕРТ НА 2 CELLOS СО НОВ ДАТУМ, 19-ти ОКТОМВРИ, ВИП АРЕНА! ЗАДОЛЖИТЕЛНО МЕНУВАЊЕ НА ДОСЕГА КУПЕНИТЕ БИЛЕТИ ОД ТРИБИНИ, СО НОВИ!

Почитувани,Ве информираме дека скопскиот концерт на една од моментално најголемите светски музички атракции 2 CELLOS, наместо на првичниот закажан д...

Повеќе

ЛЕЛЕ, ВМРОНИТЕ ЌЕ СКРЕНАТ, ЗАЕВ ОБЈАВИ ФОТКА СО ТРАМП ОД НАТО САМИТОТ ВО БРИСЕЛ ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ

Повеќе

ДЕЛЕГАЦИЈА НА ЕУ ВО ПОСЕТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ЦАРИНСКИ ТЕРМИНАЛИ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ

На 9-ти и 15-ти август 2018 година делегации на Царинската управа на Република Македонија и Делегацијата на ЕУ во Скопје, предводена од г-дин Никола...

Повеќе

ПОСТАВЕТЕ МУ ПРАШАЊЕ НА НИКОЛА ДИМИТРОВ

Повеќе

ЉУБЧО ЗНАЕ ДА ИЗНЕНАДИ: ПРИЈАТЕЛИ ВО БУГАРИЈА, ПРЕСТАНЕТЕ ДА СЕ ГЛУПИРАТЕ СО НЕБУЛОЗИ ЗА ИЛИНДЕНСКОТО ВОСТАНИЕ, ЧУВАЈТЕ ГО ЗАЕВ, ВАКОВ МАКЕДОНСКИ ПРЕМИЕР МОЖЕ ПОВТОРНО НЕМА ДА НАЧЕКАТЕ!

Приближно три децении се обидувам во Македонија да внесам дух на нов приод спрема бугарската политика, но и да иницирам ново читање на македонската ...

Повеќе

АМЕРИКАНСКАТА ВОЈСКА ОДЛИКУВАШЕ МАКЕДОНСКИ ГЕНЕРАЛ СО ЕДНО ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ВОЕНИ ОДЛИКУВАЊА ВО АМЕРИКАНСКАТА ВОЈСКА!

Metodi Hadji Janev 3 hrs· Едно од најголемите одликувања кое е доделено на странски офицер во регионот од с...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО: Хорхе ги пушти низ вода БОЈКОТИРАМ фанатиците!

Повеќе

АЈДЕ И НИЕ ДА СЕ НАСМЕЕМЕ НА НЕКОЈ ОД КОЛЕГИТЕ...

Кралица на СОУЛ музиката, но за некои она е кралица на душата :D

Повеќе

Пановска до ВМРО-ДПМНЕ: И во ваше време ли влијаев, „Д-р Пановски“ да ја снабдува клиниката со лекови?!

Писмен одговор на обвинувањата на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, испрати в.д. директорката на Клиниката за хематологија д-р Ирина Пановска Ставриди...

Повеќе

ШТЕТА, ОТИДЕ УШТЕ ЕДЕН ЕЛЕКТРИЧЕН АВТОМОБИЛ ВО БАНКРОТ, ТЕСЛА МОТОРС ЛАНИ ИМАЛА ЗАГУБА ОД РЕЧИСИ ЕДНА МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ!!!

Во интервју за Њујорк Тајмс направен во неговиот дом во Лос Анџелес, менаџерот и најголем акционер на Тесла, Илон Маск се пожали дека оваа година му...

Повеќе

ЖЕСТОК ДЕМАНТ НА САШКО ТАСЕВ: Нека им служи на чест на тие кои срамно ме клеветат, моите против кандидати ми се најдобри другари, Хари ми беше на свадба дури...

- Нити сум осудуван, нити сум местел утакмици, нити сум бил газда или управител на фирми, нити имам забрана за водење на фирми, ништо од тоа не е то...

Повеќе

ШОКАНТНО: ФФМ ги одби Костов, Хари и Станојковиќ, прифатена само кандидатурата на Тасев!

Согласно постапката за избор на Претседател на Фудбалската федерација на Македонија, Комисијата за избори и верификација при ФФМ на денешната седниц...

Повеќе

ШОКАНТНО: НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА КАКВА ЛИЧНОСТ Е СО НАМЕРА ДА СЕДНЕ НА ПРЕСТОЛОТ ВО ФФМ!

Мактел доби шокантни податоци за единствениот кандидат за претседател на ФФМ, Сашко Таев од Кавадарци. Овие наводи не ни се проверени и предупредува...

Повеќе

УСПЕШНА ПРИКАЗНА: Пави-Транс Штип, лидер во транспортот во Источна Македонија!

Компанијата Пави-Транс е основана од господин Зоран Јовев како основач, но и управител на компанијата како резултат на неговото долгогодишно иск...

Повеќе