Одберете локација на пристап

Последната седница на ААВМУ, даде вистинска слика како функционира едно балканско регулаторно тело од ендемски вид, вистински западнобалкански актери, подговетни за влез во ЕУ. На оваа седница се разгледуваше барањето за одземање на дозволата на те
Да проверам, можеби јас нешто сум пропуштил: Дали НЕКОЈ слушна НЕКАКВА реакција од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) по повод бројните скандали што дневно се откриваат во земјава, врзани за политичката смисла и законскиот опис
Директорката на Национална агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, преку својот профил на Фејсбук соопшти дека ќе се посвети исклучиво на работната задача и дека заради целосна професионалност, ќе ги замрзне партиските ф
Текст објавен на фан клубот на Филип Петровски: Мој фаворит во оваа трка за иден лидер на Вмро е Д-р Филип Петровски поради неколку причини. Прво, поради неговите радикални ставови. Некој ќе каже не ни треба радикален лидер, сега е 21 век. Би
Во врска со појавените шпекулации дека како долгогодишен Претседател на партијата ќе поддржам или фаворизирам или како што велат „ќе застанам зад“ еден или другод можните кандидати за претседатели на партијата во очи претстојниот 16- ти
Никола Поповски, лидер на ВМРО е најдоброто решение за Македонија во овој момент. Мицковски да си остане Генерален секретар 1. Има единствен однос со неколку важни личности во Европа (Европјани за Европа) 2. Заштита на криминалот на Фамилијата му

СЕЛФИ ЗА КРАЈ НА КАМПАЊАТА: ЗАЕВ ЈА ОБЕДИНИ И СТРУГА!

Повеќе

СИТЕ ЗБОРАТ ЗА ОВА, КАКОВ КРАЈ: КОГА ВИДЕЛ ГРУЈО КОЛКУ МАЛКУ ЛУЃЕ СЕ ПОЈАВИЛЕ НА МИТИНГОТ ВО СКОПЈЕ, СЕ РАСПЛАКАЛ!

Повеќе

ДИРЕКТОРОТ НА ЈАВНОТО ПРЕТРИЈАТИЕ ЗА УЛИЦИ И ПАТИШТА ВО ШТИП ДЕНЕСКА ЖИВ УЛОВЕН КАКО ДЕЛИ ПОТКУП ВО СРЕД ИЗБОРЕН МОЛК!

Повеќе

ГОЛЕМАТА ПОБЕДА ТРГНА ОД ЗАТВОРОТ ВО БИТОЛА, АЈДЕ АИРЛИЈА, НАРЕДНИТЕ 24 ЧАСА ЌЕ БИДАТ ПЕКОЛНИ ЗА ГРУЕВСКИ И ВМРО ДПМНЕ, ЌЕ ИМ СЕ ДЕСИ ПОТОП!

Повеќе

НА ВМРО ДПМНЕ СТВАРНО МУ СЕ СТЕМНИ - МВР ПОАПСИ ПОЛА ЧЛЕНОВИ НА ПАРТИЈАТА ДЕНЕСКА И ВЧЕРА: Сите фатени со пари, пиштоли, дрва, градежни материјали, едни дури сакале да тепаат избирачки одбор во Гази Баба!

Денеска во Стајковци по завршување на гласањето на болни и изнемоштени лица пред избирачкото место се случил вербален инцидент во кој според очевидц...

Повеќе

КОМИЧНА РЕАКЦИЈА НА КОЊОТ КУРТОНСКИ ПАРАЗИТСКИ: Ја сум политички неутралец, мојот син станал владин советник без мое знаење, тој морал да јаде во скапи ресторани на државна сметка, срамота е со светската елита да јаде ефтина храна!

Ја сум неутралец и многу влијателен, син ми станал советник на премиерот без мое знаење, морал да јаде у скапи ресторани на државна сметка затоа што...

Повеќе

РАДМИЛА ШЕКЕРИНСКА: Еве зошто го гаселе светлото, слабо ВМРО, кај ви е народот?!

Повеќе

ЧОВЕК НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ОД ДЕМИР КАПИЈА ФАТЕН НА ДЕЛО КАКО ДЕЛИ ПАРИ ВО СЕЛО КОРЕШНИЦА, СЕ ДАЛ ВО БЕГСТВО, МВР Е ВО ПОТЕРА ПО НЕГО!

Апашот заборавил дека Грујо веќе не е на власт! МВР фати негов човек како дели пари по селата во Демир Капија, човекот е во бегство, МВР е во потер...

Повеќе

(ВИДЕО) НА ВАСЕТО НЕ МУ Е ДОБРО ВО ГЛАВАТА: Цело време кога одел низ Скопје гледал мали црни луѓе во тројки кои искачале од подруми?!

Повеќе

КУРТОН ВАСЕТО ОСТАРЕЛО КАКО ДЕДЕНЦЕ: Груевски ќе се врати на власт во стилот на Трамп, ќе ги изненади сите!

Повеќе

ОВИЕ СЕ СИТЕ ЗА ВО БАРДОВЦИ - СВАРОВСКИ КУРТОН СУДИЈАТА ПАНЧЕВСКИ НА АЛФА: СЕ ПЛАШАМ ДЕКА СЈО ЌЕ ПРОБА ДА МЕ УБИЕ!

Повеќе

ПУКНА БРУКА ВО СРЕД СКОПЈЕ: ВМРО ДПМНЕ донесе дупло помалце народ на митингот, за да не се срамат ги изгасија светлата за да не се види срамот!!!

Споредете ја оваа беда со митингот на СДСМ каде тие не мораа да ги гасат светлата и не го правеа митингот доцна во ноќта за да ништо да не се гледа:...

Повеќе

ЛЕЛЕ КАКОВ МАСАКАР: Александар Наумовски брутално го масакрираше копукот Мисајловски на МТВ!

Повеќе

ШОКАНТНО ВИДЕО КОЕ ОСТАВИ МНОГУМИНА БЕЗ ЗБОРОВИ: ОВАА ЖИВОТИЊА, ОВАА СВИЊА, ОВА ЧУДОВИШТЕ НЕНОРМАЛНО ЕДНО ВРЕМЕ СЕ СМЕТАШЕ ЗА НАСЛЕДНИК НА БРАНЕ ВО СДСМ?!?!

Линк овдедо шокантното видео од говор на Стевчо во Карпош кое остави многумина без зборови. Едно време оваа свиња се сметаше за наследник на Бране ...

Повеќе

СВЕ БАНДИТИ И БАРАБИ: И кандидатот за градоначалник на Виница од ВМРО ДПМНЕ бивш затвореник!

Здраво, Откако изглегоа вести за неколку кандидати за градоначалници и нивните нечисти досиеа, во прилог ви испраќам, за уште еден ! Имено , во ...

Повеќе