Одберете локација на пристап

– Ме критикуваат за тоа дека учествувам на протестите и ми велат дека Заев бил христијанин кој се причестува. Ако се причестува, тогаш отров нека му се стори причестот – рече поп Стеван. Свештеникот Стеван Здравески од Преспанско
Стравот на детското лице фатен од добар фотограф може да направи чуда во политиката. Ништо досега не можеше да го бутне Трамп на грб, но оваа фотка која се врти по медиумите веќе со денови му нанесува огромна штета, до таа мера што дури и Меланија
Мислам дека има една забуна во јавноста... Оние кои не ги разбираат бенефитите од договорот со Грција, не ја разбираат ниту нашата радост за договорот, кога мислам нашата мислам на нас подржувачите на договорот... Они мислат дека ние се радуваме шт
- Лага е приказната дека ако влеземе во НАТО ќе плаќаме пари во Брисел, само ќе го зголемиме буџетот за нашата армија, што значи ќе имаат нашите војници поголеми плати и подобра опрема, што е секако добро за нашата земја да бидеме спремни за евенту
Пишува Кица Колбе Многумина во Република Македонија пред два дена небаре се разбудија од длабок сон. Некои беа толку погодени од предлог-договорот за промена на државното име, што мигум се предадоа на апокалиптички сценарија. Како да не знаеја ш
Од УБК извлековме едвај 3 проценти од бомбите, истакна укажувачот Лазаревски Од УБК извлековме едвај 3 проценти од прислушуваните материјали, рече Ѓорѓи Лазаревски, едниот од укажувачите кој го пријави и документираше прислушувањето на р
Вицепремиерката и министер за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева изјави дека по постигнатиот договор за името Северна Македонија, Советот за општи прашања на ЕУ со кој таа претседава, во почетокот на наредната недела би можел да дад
- Никогаш нема да станеме дел од НАТО, Заев нема право да преговара, само Иванов, договорот е неважечки, идна влада сето тоа ќе го поправи како што си беше! Јанко Бачев, пријателчето на Путин вечерва на протестот кој наместо за името се претвори в
- Бејли ќе го пушиш по македонски! Ќе те избркаме на клоци од Македонија! Македонија не сака во НАТО, тоа е злосторничка организација! Ова на протестот го кажа Љупчо Палевски - Палчо, познат мешетар и пропаднат бизнисмен кој сега заговара блискост
Со морбиден говор за мртви новороденчиња, Солза повика народот да машрира кон собранието и СДСМ и ДУИ да бидат уништени!!! Женава тотално го изгубила умот, политиката не е за секого!

ДА ЗАПЕЕМЕ СО ДУША ЗА ДАМЈАН ДА СЛУША

Голем хуманитарен концерт на Магдалена Алексовска во Домот на култура „Ѓорче Петров„ на 03 мај 2018 година (четврток) со почеток од 20 ч...

Повеќе

Ме радува обидот на лидерот на ВМРО ДПМНЕ да ја бомбардира владата, тоа е правилната политичка борба, а не ширење на Албанофобија, Бугарофобија, Западофобија итн итн...

Конечно ВМРО ДПМНЕ ги намести координатите на своето политичко делување. Како прво пукање кон владата, малце промашија, се избрукаа, но добро е, како...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОТРЕСНА ИСПОВЕСТ НА ЈАСМИНКА АНГЕЛОВА: Слушнете како се изживувале Гоца Брк и Сашо Мијалков со сопругата на генерал Ангелов

Повеќе

Претседателот на Единствена Македонија д-р Јанко Бачев, на работниците им го го честита 1 мај – Меѓународниот ден на трудот

„Во името на Единстена Македонија и во свое лично име дозволете ми најпрво да Ви го честитам 1 мај и истовремено да ја споделам тажната слика ...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: БОРБАТА ЗА РАБОТНИЧКИ ПРАВА ПРОДОЛЖУВА

До медиумите Демократскиот сојуз на сите работници им го честита 1-ви Мај, Денот на работничката класа, кога на овој ден во Чикаго, во 1886 год...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА ИМ ГО ЧЕСТИТА 1-ВИ МАЈ НА РАБОТНИЦИТЕ СО НОВА ВЛАДИНА МЕРКА: ВЛАДАТА ЌЕ ГИ СУБВЕНЦИОНИРА КОМПАНИИТЕ КОИ ЌЕ РЕШАТ ДА ГИ ПОКАЧАТ ПЛАТИТЕ НА РАБОТНИЦИТЕ!

Повеќе

БОКИ БУРГИЈА ДО ГЕРО, ОРДАНОВСКИ, ЧОМ И ВАСКО: Ало, дечки, дај бе оладете...

Внимателно ја одгледав емисијата “Печат на неделата“ со Сашо Ордановски, каде гости му беа колегите Чомовски, Героски и Попетревски. В...

Повеќе

ЗАЕВ ВЧЕРА СО МОТОР ПРИСТИГНА ВО БИГОРСКИ МАНАСТИР

Повеќе

ОВА ОД ЛИДЕРОТ НА ПАРТИЈАТА КОЈА 10 ГОДИНИ ЈА РЕКЛАМИРАШЕ МАКЕДОНИЈА ПРЕД СВЕТОТ КАКО ЗЕМЈА НА ЕФТИНА РАБОТНА РАКА, ЗНАЧИ РОБОВИ!

Повеќе

БРАЌАТА АЛБАНЦИ ИМААТ ПАТРИОТСКА КУБАСИЦА

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СУГАРЕВСКИ КОНЕЧНО ГИ ИЗВАДИ БАГЕРИТЕ НА УЛИЦИТЕ, ПОЧНА ПРОЛЕТНАТА ОФАНЗИВА КОЈА ЈА НАЈАВИ ЗАЕВ

Министерот Сугарески и градоначалникот Јованоски извршија увид врз реконструкцијата на патот Прилеп-Прилепско езеро Министерот за транспорт и врски...

Повеќе

УТРЕ СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ ПОД ОКУПАЦИЈА НА РАБОТНИЧКИТЕ СИНДИКАТИ КОИ ЌЕ МАРШИРААТ ОД РАЗЛИЧНИ ЛОКАЦИИ

СТОП ЗА КРШЕЊЕ НА РАБОТНИЧКИТЕ ПРАВА!СТОП ЗА ИЗВРШИТЕЛИТЕ!Конфедерацијата на синдикалните организации на Македонија (КСОМ) ги повикува сите вработен...

Повеќе

(ВИДЕО) ВОДАЧОТ НА НЕЗАВИСНИ СИНДИКАТИ, МАРЈАН РИСТЕСКИ Е НАЈВАТРЕНИОТ СИНДИКАЛЕН ЛИДЕР НА СИТЕ ВРЕМИЊА, НАПРАВИ ШОУ НА ТВ 24

Повеќе

МИТКО ЈАНЧЕВ Е УНИКАТ: СИТЕ ГЛЕДААТ КОЈ ШТО ДА УКРАДЕ, ОН ГО ЧИСТИ КАВАДАРЦИ СО ЛИЧНО СВОИ БАГЕРИ, КАМИОНИ И РАЗНИ КОСИЛКИ И ДРУГА МЕХАНИЗАЦИЈА ЗА БЕЗ ПАРИ

Градежната фирма ЈА-МИ е во сопственост на Митко Јанчев, бизнисмен и градоначалник на Кавадарци. Сега со месеци, градежната оператива на фирмата ЈА...

Повеќе

(ФОТО) МИСТЕРИЈА: ОД КАДЕ СЕ ПОЈАВИ ОВАА ЗГРАДА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ И КОЈ ЈА ГРАДИ?!?!

Повеќе