БАЛКАНСКИТЕ ЛИДЕРИ ИЗГУБЕНИ НА НЕБОТО ЗА НОВА ГОДИНА: Заев во Солун кај Бутарис, Ципрас во Белград кај Вучиќ!

Објавено на 03.01.2018 во 20:12:52 часот | Балкан

Додека Заев ја чекаше новата година во Солун, Ципрас ја дочекал во Белград на покана на Вучиќ.

Оваа блискост на Грција и Србија не е добра вест за Македонија...

 

 

* реклами:

 

 

Балкан

Македонија