(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Дедо Мраз ги посети најмалите пациенти во „Аџибадем Систина“

Објавено на 08.01.2018 во 22:20:55 часот | Бизнис

Новогодишната атмосфера во „Аџибадем Систина“ ја надополни посетата на Дедо Мраз, кој беше вистинско изненадување за сите дечиња. Го пречекаа со насмевка на лицата и заедно со него ги споделија своите новогодишни желби. Замок, мечиња, шарени балони, голема топка... искрените желби на дечињата ни ги стоплија срцата и нè освоија со нивната скромност.

По дружбата со малите и храбри пациенти, Дедо Мраз ги посети и новородените бебиња.

 

 

* реклами:

 

 

Бизнис

Македонија