ДЕМАНТ И ИЗВИНУВАЊЕ КОН АКИМ ЈУСУФИ

Објавено на 29.01.2018 во 21:30:32 часот | Македонија

Порталот Мактел се извинува на Аким Јусуфи и на неговото семејство поради грешната информација дека тој е уапсен за дилање дрога во Германија.

Се работи за недоразбирање, тој е уапсен поради истечена виза а не поради поседување дрога.

Уште еднаш им се извинуваме на нашите читатели и на оштетените.

Сторијата е веднаш повлечена.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет